Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
30.11. Pe aamu
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
10:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
578 |
35.19 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
562 |
36.01 |
|
|
|
1:15.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
520 |
36.80 |
|
|
|
1:17.52 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Wilma Sundt |
2006 |
|
506 |
37.20 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Granberg |
2006 |
|
475 |
37.94 |
|
|
|
1:19.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
473 |
38.28 |
|
|
|
1:19.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elli Lenkkeri |
2006 |
|
452 |
38.37 |
|
|
|
1:21.21 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tinka Tamminen |
2006 |
|
440 |
38.33 |
|
|
|
1:21.98 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
425 |
38.73 |
|
|
|
1:22.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Fia Stenman |
2006 |
|
423 |
38.86 |
|
|
|
1:23.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
416 |
38.92 |
|
|
|
1:23.50 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Hilla Känkänen |
2006 |
|
407 |
39.30 |
|
|
|
1:24.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiinu Tamminen |
2006 |
|
395 |
40.01 |
|
|
|
1:24.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
392 |
39.75 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaisla Korvonen |
2006 |
|
389 |
40.50 |
|
|
|
1:25.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anniina Kurvinen |
2006 |
|
387 |
39.57 |
|
|
|
1:25.57 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pinja Taskila |
2004 |
|
661 |
33.89 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
|
646 |
34.32 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Pulkkinen |
2004 |
|
628 |
34.73 |
|
|
|
1:12.81 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Pälsi |
2004 |
|
606 |
34.40 |
|
|
|
1:13.67 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
574 |
35.27 |
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessika Liimatta |
2004 |
|
563 |
36.02 |
|
|
|
1:15.49 |
|
|
TaTu Tampere |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kanerva Kinnunen |
2004 |
|
560 |
35.43 |
|
|
|
1:15.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aada Hakala |
2004 |
|
554 |
34.92 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peppi Vesalainen |
2004 |
|
540 |
35.59 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Markuksela |
2004 |
|
533 |
35.35 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
Oulun Lohet |
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
518 |
36.04 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
|
513 |
36.71 |
|
|
|
1:17.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
507 |
37.10 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
Oulun Lohet |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
475 |
36.74 |
|
|
|
1:19.92 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
739 |
32.46 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
686 |
33.20 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
663 |
33.14 |
|
|
|
1:11.50 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
619 |
34.18 |
|
|
|
1:13.15 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cindy Palm |
2003 |
|
561 |
35.13 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
559 |
35.74 |
|
|
|
1:15.68 |
|
|
Oulun Lohet |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aida Pasma |
2003 |
|
555 |
35.35 |
|
|
|
1:15.86 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Ruuska |
2003 |
|
546 |
35.36 |
|
|
|
1:16.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Haglund |
2003 |
|
542 |
35.58 |
|
|
|
1:16.46 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Pellinen |
2003 |
|
539 |
36.05 |
|
|
|
1:16.60 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Winona Forslund |
2003 |
|
524 |
35.23 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
521 |
36.22 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Sairanen |
2003 |
|
505 |
36.24 |
|
|
|
1:18.26 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
504 |
36.44 |
|
|
|
1:18.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Jormanainen |
2003 |
|
503 |
36.86 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
500 |
36.46 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
30 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
10:21 |
|