Results for Poängsim 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Eriksson | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.14 | ||||||
2 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.19 | ||||||
3 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.28 | ||||||
4 | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.10 | ||||||
5 | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.48 | ||||||
6 | Liv Marklund | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.53 | ||||||
7 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.69 | ||||||
8 | Wilma Wiklund | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.76 | ||||||
9 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 30.01 | ||||||
10 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 31.96 | ||||||
11 | Sofia Lindé | 2009 | Upsala Simsällskap | 33.32 | ||||||
12 | Liva Hamad | 2009 | Upsala Simsällskap | 33.72 | ||||||
13 | Nergiz Ozan | 2009 | Upsala Simsällskap | 34.57 | ||||||
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.91 | ||||||
2 | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.10 | ||||||
3 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.74 | ||||||
4 | Vera Reutfors | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.05 | ||||||
5 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.14 | ||||||
6 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.15 | ||||||
7 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.48 | ||||||
8 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.40 | ||||||
9 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 32.78 | ||||||
10 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 37.18 | ||||||
11 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 43.72 | ||||||
- | Astrid Kumlien | 2008 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.80 | ||||||
2 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.12 | ||||||
2 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.14 | ||||||
3 | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | 25.79 | ||||||
4 | August Åström Lind | 2010 | Upsala Simsällskap | 26.12 | ||||||
5 | Valter Reuitfors | 2010 | Upsala Simsällskap | 27.43 | ||||||
6 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 27.53 | ||||||
7 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.00 | ||||||
8 | Alvin Åkerman | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.18 | ||||||
9 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.39 | ||||||
10 | Matteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.24 | ||||||
11 | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.32 | ||||||
12 | Adrian Ladjevardi | 2010 | Upsala Simsällskap | 31.41 | ||||||
13 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 31.72 | ||||||
14 | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | 45.40 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.02 | ||||||
2 | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.21 | ||||||
3 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.98 | ||||||
4 | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | 29.50 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.89 | ||||||
2 | Stefan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.78 | ||||||
3 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 29.95 | ||||||
4 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 32.57 | ||||||
5 | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | 34.21 | ||||||
- | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 20.79 | ||||||
2 | Magnus Skogfelt | 2006 | Upsala Simsällskap | 21.89 | ||||||
3 | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | 22.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 46.85 | ||||||
2 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 55.08 | ||||||
3 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 55.42 | ||||||
4 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 57.95 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.18 | ||||||
2 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.09 | ||||||
3 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.96 | ||||||
4 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.29 | ||||||
5 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.78 | ||||||
6 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.92 | ||||||
7 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.83 | ||||||
8 | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | 57.74 | ||||||
9 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 59.32 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.62 | ||||||
2 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.45 | ||||||
3 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.98 | ||||||
4 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.09 | ||||||
5 | Ellen Gustafson | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.90 | ||||||
6 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.98 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Ström | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.73 | ||||||
1 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.73 | ||||||
3 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.64 | ||||||
4 | Agnes Ekholm | 2006 | Österby Simsällskap | 48.94 | ||||||
5 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 46.47 | ||||||
2 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 48.19 | ||||||
3 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 50.23 | ||||||
4 | Theo Holmberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 52.47 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 44.93 | ||||||
2 | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.27 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 45.99 | ||||||
2 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.70 | ||||||
3 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.05 | ||||||
4 | Laurits Åström Lind | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.28 | ||||||
5 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.60 | ||||||
6 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.44 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.18 | ||||||
2 | Alvin Moksnes Macek | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.82 | ||||||
3 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.36 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.37 | 1:36.12 | |||||
2 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.23 | 1:40.81 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.25 | 1:41.50 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 47.65 | 1:37.51 | |||||
2 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.73 | 1:40.72 | |||||
- | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.11 | 1:39.16 | |||||
2 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.06 | 1:46.37 | |||||
- | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.35 | 1:42.52 | |||||
2 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.01 | 1:48.10 | |||||
- | Nils Lysén | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Sundström | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:37 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.99 | ||||||
2 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.68 | ||||||
3 | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.05 | ||||||
4 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.37 | ||||||
5 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.57 | ||||||
6 | Wilma Wiklund | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.83 | ||||||
7 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 31.38 | ||||||
8 | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | 32.36 | ||||||
9 | Josefin Eriksson | 2009 | Upsala Simsällskap | 33.34 | ||||||
10 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 34.09 | ||||||
11 | Nergiz Ozan | 2009 | Upsala Simsällskap | 37.89 | ||||||
12 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 40.56 | ||||||
- | Liva Hamad | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Lindé | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.38 | ||||||
2 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.15 | ||||||
3 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.59 | ||||||
4 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.76 | ||||||
5 | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.13 | ||||||
6 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.42 | ||||||
7 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.66 | ||||||
8 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.67 | ||||||
9 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.69 | ||||||
10 | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | 28.87 | ||||||
11 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.73 | ||||||
12 | Sara Ek | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.82 | ||||||
13 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 31.43 | ||||||
14 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 31.71 | ||||||
15 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 39.31 | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.21 | ||||||
2 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.62 | ||||||
3 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 33.90 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:37 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.52 | ||||||
2 | Matteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.50 | ||||||
3 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 27.21 | ||||||
4 | Valter Reuitfors | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.22 | ||||||
5 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.45 | ||||||
6 | Adrian Ladjevardi | 2010 | Upsala Simsällskap | 31.79 | ||||||
7 | August Åström Lind | 2010 | Upsala Simsällskap | 31.90 | ||||||
8 | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | 33.35 | ||||||
9 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 34.42 | ||||||
10 | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | 34.62 | ||||||
11 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 35.85 | ||||||
12 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 38.59 | ||||||
- | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Theo Holmberg | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.42 | ||||||
2 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.08 | ||||||
3 | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.13 | ||||||
4 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.45 | ||||||
5 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.18 | ||||||
- | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.68 | ||||||
2 | Laurits Åström Lind | 2007 | Upsala Simsällskap | 26.48 | ||||||
3 | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.48 | ||||||
4 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.51 | ||||||
5 | Stefan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 29.98 | ||||||
6 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 31.60 | ||||||
7 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 34.07 | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.95 | ||||||
2 | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.00 | ||||||
3 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.88 | ||||||
- | Magnus Skogfelt | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.51 | ||||||
2 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.86 | ||||||
3 | Idde Söderström | 2009 | Upsala Simsällskap | 56.03 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.07 | ||||||
2 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.11 | ||||||
3 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.60 | ||||||
4 | Emmy Scherdin | 2008 | Österby Simsällskap | 54.78 | ||||||
5 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.00 | ||||||
6 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.49 | ||||||
7 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.22 | ||||||
8 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.75 | ||||||
9 | Vera Reutfors | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.89 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.25 | ||||||
2 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.79 | ||||||
3 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.96 | ||||||
4 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.52 | ||||||
5 | Ellen Gustafson | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.18 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 49.59 | ||||||
2 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.29 | ||||||
3 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.38 | ||||||
4 | Agnes Ekholm | 2006 | Österby Simsällskap | 56.77 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.96 | ||||||
2 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 56.96 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.66 | ||||||
2 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 51.79 | ||||||
3 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.19 | ||||||
4 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.28 | ||||||
5 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.29 | ||||||
- | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Moksnes Macek | 2004 | Upsala Simsällskap | 55.66 | ||||||
2 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:03.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.88 | 1:49.58 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Ström | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.65 | 1:44.61 | |||||
2 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.61 | 1:46.58 | |||||
3 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.55 | 1:49.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.24 | 1:52.11 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.49 | 1:44.47 | |||||
2 | Nils Lysén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.98 | 1:44.89 | |||||
3 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.91 | 1:56.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:22 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 23.42 | ||||||
2 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 23.60 | ||||||
3 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 23.82 | ||||||
4 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.57 | ||||||
5 | Josefin Eriksson | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.70 | ||||||
6 | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | 27.76 | ||||||
7 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.41 | ||||||
8 | Sofia Lindé | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.26 | ||||||
9 | Liva Hamad | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.59 | ||||||
10 | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | 31.68 | ||||||
11 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 35.89 | ||||||
- | Wilma Wiklund | 2009 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nergiz Ozan | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 20.09 | ||||||
2 | Emmy Scherdin | 2008 | Österby Simsällskap | 20.93 | ||||||
3 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 21.65 | ||||||
4 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.73 | ||||||
5 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.95 | ||||||
6 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.22 | ||||||
7 | Vera Reutfors | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.23 | ||||||
8 | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.42 | ||||||
9 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.46 | ||||||
10 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.28 | ||||||
11 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.75 | ||||||
12 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.48 | ||||||
13 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 38.22 | ||||||
- | Astrid Kumlien | 2008 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 22.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Holmberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 21.36 | ||||||
2 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 21.61 | ||||||
3 | Alvin Åkerman | 2009 | Upsala Simsällskap | 22.32 | ||||||
4 | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | 24.13 | ||||||
5 | August Åström Lind | 2010 | Upsala Simsällskap | 24.39 | ||||||
6 | Matteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | 24.85 | ||||||
7 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 25.15 | ||||||
8 | Valter Reuitfors | 2010 | Upsala Simsällskap | 25.35 | ||||||
9 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 25.59 | ||||||
10 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.98 | ||||||
11 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 27.04 | ||||||
12 | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.94 | ||||||
13 | Adrian Ladjevardi | 2010 | Upsala Simsällskap | 30.25 | ||||||
14 | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | 41.36 | ||||||
- | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.62 | ||||||
2 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.98 | ||||||
3 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.98 | ||||||
4 | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | 32.26 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 16.90 | ||||||
2 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 20.12 | ||||||
3 | Stefan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 21.72 | ||||||
4 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.45 | ||||||
5 | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.91 | ||||||
6 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.40 | ||||||
- | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | |||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 16.72 | ||||||
2 | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | 18.56 | ||||||
3 | Magnus Skogfelt | 2006 | Upsala Simsällskap | 20.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:24 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Idde Söderström | 2009 | Upsala Simsällskap | 42.37 | ||||||
2 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 45.53 | ||||||
3 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 49.11 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 38.70 | ||||||
2 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 42.38 | ||||||
3 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 43.06 | ||||||
4 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 45.84 | ||||||
5 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.65 | ||||||
6 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.35 | ||||||
7 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.36 | ||||||
8 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.68 | ||||||
9 | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | 53.60 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.39 | ||||||
2 | Ellen Gustafson | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.88 | ||||||
3 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.73 | ||||||
4 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.61 | ||||||
5 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.47 | ||||||
6 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.55 | ||||||
7 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.57 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 37.69 | ||||||
2 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.00 | ||||||
3 | Agnes Ekholm | 2006 | Österby Simsällskap | 43.38 | ||||||
4 | Linnéa Ström | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.80 | ||||||
5 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:24 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 40.56 | ||||||
2 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 41.34 | ||||||
3 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 46.98 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.75 | ||||||
2 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.77 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Read | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.58 | ||||||
2 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.92 | ||||||
3 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 43.67 | ||||||
4 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.03 | ||||||
5 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.07 | ||||||
6 | Laurits Åström Lind | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.26 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Moksnes Macek | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.01 | ||||||
2 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.97 | ||||||
3 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 43.19 | ||||||
- | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:23 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 44.70 | 1:34.09 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 41.91 | 1:30.96 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.29 | 1:30.27 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.19 | 1:29.93 | |||||
2 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.21 | 1:31.64 | |||||
3 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.71 | 1:33.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:23 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.92 | 1:30.29 | |||||
2 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.83 | 1:41.05 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilhelm Sundström | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.35 | 1:22.81 | |||||
2 | Nils Lysén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.40 | 1:23.32 | |||||
3 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.10 | 1:37.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:23 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 51.54 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.12 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.67 | ||||||
2 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.64 | ||||||
3 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.38 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:54 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:01.45 | ||||||
- | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Sundström | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:24 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.10 | 1:46.82 | |||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.77 | 1:46.20 | |||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.60 | 1:44.05 | |||||
2 | Vera Frykberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.75 | 1:46.45 | |||||
3 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.44 | 1:46.82 | |||||
4 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.65 | 1:57.44 | |||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.71 | 1:51.02 | |||||
- | Linnéa Ström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:24 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 1 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 14:25 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2018 |
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 48.68 | 1:43.20 | |||||
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.54 | 1:45.90 | |||||
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilhelm Sundström | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.53 | 1:38.32 | |||||
2 | Alvin Moksnes Macek | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.10 | 1:49.00 | |||||
3 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 57.44 | 1:57.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 oktober 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 14:25 |