Resultater for Brøndby Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Brøndby Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Vest Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 januar 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
|
171 |
44.88 |
1:35.02 |
2:26.93 |
|
3:19.23 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esther Bang Laursen |
2009 |
|
165 |
45.28 |
1:38.15 |
2:30.91 |
|
3:21.65 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
|
164 |
45.02 |
1:37.40 |
2:32.22 |
|
3:22.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
|
163 |
46.44 |
1:39.27 |
2:33.93 |
|
3:22.44 |
|
|
Herlev Svømning |
3:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frida Christoffersen |
2009 |
|
124 |
48.61 |
1:44.16 |
2:42.99 |
|
3:41.85 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mille Therp |
2009 |
|
120 |
49.85 |
1:46.90 |
2:45.81 |
|
3:44.25 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cecilia Janning |
2009 |
|
88 |
52.72 |
1:56.29 |
3:03.76 |
|
4:08.85 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Caroline Stefansen |
2009 |
|
79 |
56.97 |
2:02.97 |
3:12.44 |
|
4:17.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Matthesen |
2009 |
|
74 |
1:02.60 |
2:11.61 |
3:22.17 |
|
4:23.23 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
|
406 |
34.50 |
1:13.53 |
1:52.44 |
|
2:29.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
|
353 |
35.00 |
1:14.15 |
1:55.66 |
|
2:36.70 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
|
344 |
35.75 |
1:15.33 |
1:57.24 |
|
2:37.96 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
312 |
38.56 |
1:21.21 |
2:03.80 |
|
2:43.22 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:48.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
|
283 |
38.89 |
1:23.35 |
2:07.82 |
|
2:48.72 |
|
|
Herlev Svømning |
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ellen Lunn |
2008 |
|
279 |
39.45 |
1:23.84 |
2:09.13 |
|
2:49.38 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Agnes Højsteen |
2007 |
|
266 |
39.81 |
1:24.34 |
2:10.27 |
|
2:52.12 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hannah Bjerg Hagens |
2007 |
|
264 |
39.18 |
1:24.73 |
2:10.46 |
|
2:52.51 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
|
262 |
38.91 |
1:24.34 |
2:10.35 |
|
2:53.00 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
|
256 |
39.30 |
1:23.86 |
2:10.24 |
|
2:54.36 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Amanda Liechti |
2008 |
|
255 |
37.85 |
1:21.14 |
2:07.93 |
|
2:54.50 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Truelsen |
2008 |
|
236 |
40.17 |
1:26.59 |
2:14.76 |
|
2:59.23 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde V. Høyer |
2007 |
|
234 |
40.63 |
1:26.90 |
2:14.25 |
|
2:59.61 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena Honore |
2007 |
|
233 |
41.15 |
1:27.57 |
2:15.45 |
|
2:59.99 |
|
|
Herlev Svømning |
3:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Powers |
2007 |
|
223 |
43.09 |
1:30.93 |
2:18.97 |
|
3:02.55 |
|
|
Herlev Svømning |
3:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Katharina Zobel |
2007 |
|
212 |
42.91 |
1:30.64 |
2:19.78 |
|
3:05.73 |
|
|
Herlev Svømning |
3:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Raahauge |
2008 |
|
211 |
42.74 |
1:30.37 |
2:19.85 |
|
3:06.01 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicoline B. Cederlund |
2007 |
|
197 |
42.44 |
1:30.44 |
2:20.55 |
|
3:10.18 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
|
193 |
42.55 |
1:31.25 |
2:22.52 |
|
3:11.39 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
|
185 |
44.77 |
1:35.08 |
2:26.67 |
|
3:14.08 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Franck Fæste |
2008 |
|
162 |
46.17 |
1:40.14 |
2:33.67 |
|
3:22.81 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Josefine Agnete Lenskjold |
2008 |
|
162 |
43.63 |
1:35.56 |
2:30.00 |
|
3:22.93 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Xenia Fristrup |
2008 |
|
142 |
47.91 |
1:42.57 |
2:38.56 |
|
3:32.07 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Luka Revitz |
2008 |
|
140 |
50.09 |
1:46.57 |
2:43.77 |
|
3:32.96 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
|
137 |
47.73 |
1:39.50 |
2:41.21 |
|
3:34.73 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Palmund |
2005 |
|
531 |
31.79 |
1:06.24 |
1:42.00 |
|
2:16.74 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
476 |
33.08 |
1:09.65 |
1:46.79 |
|
2:21.88 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
472 |
33.18 |
1:09.72 |
1:46.79 |
|
2:22.26 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
|
452 |
31.84 |
1:07.68 |
1:46.01 |
|
2:24.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
|
450 |
33.42 |
1:11.04 |
1:48.63 |
|
2:24.55 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rikke Therp |
2006 |
|
443 |
34.19 |
1:11.26 |
1:48.81 |
|
2:25.28 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
|
440 |
34.37 |
1:11.98 |
1:49.32 |
|
2:25.56 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
|
437 |
33.44 |
1:11.36 |
1:49.68 |
|
2:25.97 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
405 |
34.38 |
1:12.64 |
1:51.95 |
|
2:29.65 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
|
345 |
36.14 |
1:15.62 |
1:56.60 |
|
2:37.90 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Olsen |
2006 |
|
333 |
36.69 |
1:16.24 |
1:58.05 |
|
2:39.70 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederikke Fisker Jensen |
2006 |
|
314 |
38.70 |
1:21.34 |
2:03.50 |
|
2:42.87 |
|
|
Herlev Svømning |
2:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Bluhm |
2006 |
|
244 |
38.94 |
1:24.92 |
2:11.32 |
|
2:57.23 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofja Kjeldsen |
2006 |
|
230 |
38.09 |
1:24.05 |
2:12.13 |
|
3:00.69 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Berg |
2006 |
|
224 |
40.67 |
1:26.66 |
2:15.76 |
|
3:02.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
3:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
518 |
32.03 |
1:06.55 |
1:42.71 |
|
2:17.87 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
413 |
34.61 |
1:11.98 |
1:50.84 |
|
2:28.72 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
|
371 |
34.65 |
1:14.22 |
1:54.88 |
|
2:34.05 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristine Erringsø |
2004 |
|
264 |
36.49 |
1:19.64 |
2:06.87 |
|
2:52.60 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|