Tulokset Brøndby Sommer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2019 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bugge | 2008 | 117 | 40.90 | 1:38.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 96 | 47.29 | 1:44.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2009 | 86 | 47.78 | 1:48.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:48.58 | |||||||||
4 | Holger Larsen | 2008 | 80 | 49.82 | 1:51.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 248 | 35.77 | 1:16.51 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.29 | |||||||||
2 | Victor Hemmingsen | 2006 | 222 | 36.43 | 1:19.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:20.11 | |||||||||
3 | Noah Sanchez | 2006 | 160 | 39.52 | 1:28.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.85 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 445 | 29.90 | 1:02.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.09 | |||||||||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | 401 | 31.33 | 1:05.18 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 367 | 31.93 | 1:07.10 | |||||
SVØM Korsør | 1:06.67 | |||||||||
4 | Lucas Svej | 2005 | 364 | 31.89 | 1:07.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.31 | |||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 351 | 32.46 | 1:08.14 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.85 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 350 | 31.52 | 1:08.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
7 | Martin Svendson | 2005 | 339 | 32.59 | 1:08.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.55 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 325 | 32.39 | 1:09.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.87 | |||||||||
9 | Johannes Forsbæk | 2004 | 311 | 32.34 | 1:10.90 | |||||
SVØM Korsør | 1:07.41 | |||||||||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 231 | 35.68 | 1:18.27 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.31 | |||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 555 | 27.15 | 58.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.11 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 542 | 27.42 | 58.94 | |||||
Vest-Brøndby | 56.97 | |||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 526 | 28.45 | 59.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.97 | |||||||||
4 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 512 | 28.06 | 1:00.08 | |||||
Vest-Brøndby | 58.66 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 504 | 28.37 | 1:00.38 | |||||
Vest-Brøndby | 59.53 | |||||||||
6 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 497 | 27.77 | 1:00.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.27 | |||||||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 419 | 29.78 | 1:04.24 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:11 |