2019-09-23   20:46:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Bergmann  2008    259  33.34        1:10.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.18                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008    185  37.19        1:18.85   
  Vest-Brøndby  1:25.66                 
                     
Laust Madsen  2008    174  38.24        1:20.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.37                 
                     
Arthur Nøddekær  2009    168  38.81        1:21.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.22                 
                     
Tristan Nygaard  2008    164  40.06        1:22.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.01                 
                     
Carl Hertel  2009    162  40.20        1:22.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.81                 
                     
Anton Wiuf  2008    150  39.76        1:24.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.39                 
                     
Louis Pries  2008    149  40.66        1:24.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.88                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    143  40.27        1:25.84   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.92                 
                     
10  Cornelius K. Andreassen  2008    141  41.04        1:26.29   
  Vest-Brøndby  1:34.40                 
                     
11  Oliver Hentzen Tordrup  2008    139  40.56        1:26.57   
  Vest-Brøndby  1:32.14                 
                     
12  Holger Larsen  2008    135  39.69        1:27.60   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.80                 
                     
13  Jonathan H. Pedersen  2008    130  43.17        1:28.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.96                 
                     
14  Oliver Petersen  2008    123  42.87        1:30.16   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:29.93                 
                     
15  Frederik Billing  2008    122  43.94        1:30.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:44.29                 
                     
16  Vitus Johan Dalsgaard  2008    121  41.54        1:30.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.00                 
                     
17  Villum Alstrøm  2008    112          1:33.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.54                 
                     
18  Silas Oktay Usta-Kølle  2009    104  44.09        1:35.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.98                 
                     
19  Silas Falktoft Bojsen  2009    102  43.80        1:35.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.59                 
                     
20  Mathias Drygaard  2008    96  45.90        1:37.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:40.86                 
                     
21  Manlio Pesci  2009    91  46.97        1:39.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.48                 
                     
22  August Spellerberg  2009    85  46.65        1:41.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.26                 
                     
23  Jonas Packert-Frandsen  2009    82  47.56        1:43.18   
  Vest-Brøndby  1:53.89                 
                     
24  Gustav Keldsen  2008    79  46.98        1:44.54   
  VAT Copenhagen-MK31  2:04.09                 
                     
25  Alfred N. G. Lindberg  2009    77  49.98        1:45.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:46.14                 
                     
26  Benjamin Svenningsen  2009    72  49.73        1:47.66   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:43.54                 
                     
27  Mads Ulslev Parbst  2008    69  50.79        1:49.35   
  Vest-Brøndby  1:36.64                 
                     
28  Magnus Kleis  2010    55  55.52        1:57.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Noah Kobbernagel  2011    50  55.86        2:01.39   
  Vest-Brøndby  2:03.53                 
                     
30  Alexander Birk Lund  2010    42  58.03        2:08.66   
  Vest-Brøndby  2:39.85                 
                     
31  Ronas Cetinkaya  2010    38  1:02.15        2:13.29   
  Vest-Brøndby  2:23.12                 
                     
Elias Sirag  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Mølbak  2006    364  30.40        1:02.91   
  Ringsted Svømme Klub  1:03.93                 
                     
Jacob Koch Larsen  2006    314  31.96        1:06.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:05.95                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    302  31.96        1:06.92   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.20                 
                     
Alexander Oxenbøll  2006    290  33.46        1:07.86   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.11                 
                     
Rasmus Egholm  2006    270  33.60        1:09.52   
  Glostrup Svømmeklub  1:09.42                 
                     
Mads Emil Wohlfahrt  2006    245  34.34        1:11.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.63                 
                     
Oscar Serizawa  2006    238  34.94        1:12.44   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.06                 
                     
Noah Sanchez  2006    232  35.24        1:13.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:13.68                 
                     
Anton Serizawa  2006    223  35.48        1:14.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.31                 
                     
10  Magne Riedel Pedersen  2006    176  37.18        1:20.16   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.99                 
                     
11  Nathan Kongstad  2007    171  39.15        1:20.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.21                 
                     
12  Sebastian Svenningsen  2006    168  38.45        1:21.38   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.68                 
                     
13  Esben Trærup Andersen  2007    157  38.90        1:23.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.44                 
                     
14  Alfred Nielsen-Bentholm  2007    154  39.46        1:23.74   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.56                 
                     
15  Oscar Haak  2007    142  40.99        1:26.07   
  Ringsted Svømme Klub  1:29.49                 
                     
16  Gustav Meinert  2006    136  40.84        1:27.33   
  Ringsted Svømme Klub  1:25.03                 
                     
17  Jonas Hennings Lindhardt  2007    104  43.26        1:35.37   
  VAT Copenhagen-MK31  1:30.15                 
                     
18  Asmus Knudsen  2006    73  49.56        1:47.12   
  Ringsted Svømme Klub  1:44.10                 
                     
Hans-August Wessel  2007              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31  1:31.62                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Konrad Clausen  2005    454  28.46        58.43   
  SVØM Korsør  59.13                 
                     
Johannes Forsbæk  2004    413  29.02        1:00.31   
  SVØM Korsør  59.18                 
                     
Bertram Olesen  2005    409  29.29        1:00.51   
  Frederikssund Svømmeklub  59.23                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    393  29.47        1:01.33   
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.72                 
                     
Tobias Wiegaard Hansen  2004    391  29.55        1:01.41   
  SVØM Korsør  1:00.15                 
                     
Lau Lykke Wennicke  2004    376  30.46        1:02.21   
  Frederikssund Svømmeklub  1:02.55                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004    375  30.62        1:02.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.99                 
                     
Mikkel Holm Pedersen  2004    285  33.11        1:08.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:09.01                 
                     
Jakob Stærmose  2005    280  32.97        1:08.64   
  Ringsted Svømme Klub  1:06.40                 
                     
10  Simon Kristoffersen  2005    251  33.76        1:11.18   
  Ringsted Svømme Klub  1:13.16                 
                     
11  Finn Elbo Card  2005    244  34.12        1:11.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.76                 
                     
12  Malthe Langhoff  2005    128  41.86        1:28.97   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.23                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    557  26.45        54.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  52.19                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999    531  26.40        55.49   
  Vest-Brøndby  54.48                 
                     
Magnus Aasberg  2001    506  27.69        56.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  53.31                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    497  27.11        56.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  54.94                 
                     
Asger Johansen  2003    469  27.83        57.83   
  Glostrup Svømmeklub  55.96                 
                     
William S. Michaelsen  2001    459  28.33        58.25   
  Frederikssund Svømmeklub  57.52                 
                     
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    438  28.30        59.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.37                 
                     
Carl-Anton Drauschke  2003    296  32.49        1:07.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.24                 
                     
Nicolai Amin  2001    284  32.15        1:08.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.09                 
                     
10  Carl Johan Zahll Larsen  2003    269  34.15        1:09.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.51                 
                     
11  Marius Hornshøj Skovø  2003    158  37.85        1:22.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark