2019-09-18   09:57:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aimée Overby Traberg  2009    238          41.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.33                 
Christiane Dreyer Riis  2009    197          44.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.15                 
Andrea Lage  2009    192          44.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.57                 
Josephine S. Christensen  2009    177          45.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.51                 
Maiken Stoel Nielsen  2009    171          46.24   
  Glostrup Svømmeklub  47.78                 
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    170          46.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.11                 
Ella Kruse Enemærke  2010    166          46.65   
  Glostrup Svømmeklub  48.74                 
Marie Ditlev Bihlet  2010    158          47.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.80                 
Luna Blanka A. Bløcher  2009    155          47.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.01                 
10  Esther Lærke Lund Cliff  2009    152          48.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.88                 
11  Sarah Rindum  2009    151          48.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.16                 
12  Mille Therp  2009    145          48.81   
  Vest-Brøndby  51.53                 
13  Karoline Koch Juhl  2009    136          49.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  49.19                 
14  Lisa Koerver Schmidt  2009    134          50.05   
  Glostrup Svømmeklub  51.75                 
15  Mia Kristensen  2009    134          50.13   
  Vest-Brøndby  1:03.87                 
16  Caroline Marie Rosenmejer  2010    131          50.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.45                 
17  Victoria Sinding Vetlov  2009    127          50.97   
  Vest-Brøndby                   
18  Frida Christoffersen  2009    124          51.40   
  Vest-Brøndby  51.47                 
19  Ida Hansen  2010    123          51.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.28                 
20  Natalie Meyer  2009    122          51.72   
  Glostrup Svømmeklub  52.06                 
21  Ellen Juul-Andersen  2010    119          52.18   
  Ringsted Svømme Klub  55.17                 
22  Rosalina M. Postgaard  2010    108          53.80   
  Glostrup Svømmeklub  55.48                 
23  Andrea Glasius Tischer  2010    100          55.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.47                 
24  Laura Holg Jensen  2010    99          55.45   
  Vest-Brøndby  54.40                 
25  Cornelia Matthesen  2009    98          55.49   
  Vest-Brøndby  59.07                 
26  Anna Bæch  2009    96          55.87   
  Ringsted Svømme Klub  53.43                 
27  Ida Matthesen  2009    75          1:00.75   
  Vest-Brøndby  59.75                 
28  Lissie Murphy  2010    73          1:01.29   
  Vest-Brøndby  1:00.82                 
29  Sofia Lund Østergaard  2009    72          1:01.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.59                 
30  Ina Højsteen  2010    71          1:01.93   
  Vest-Brøndby  1:03.90                 
31  Karla Hemming Schaarup  2009    70          1:02.02   
  Ringsted Svømme Klub                   
32  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    69          1:02.29   
  Vest-Brøndby  1:11.64                 
33  Milla Djupnes  2010    57          1:06.46   
  Vest-Brøndby  1:05.92                 
Bettina M. V. Olsen  2009              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  51.80                 
Leonora Ottosen  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
Rosa Nørgaard  2010              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.95                 
Asta Kruse Enemærke  2010              DSQ  Ej forts.bevæg./25m 
  Glostrup Svømmeklub  58.34                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    491          32.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.86                 
Martine Damborg  2007    475          32.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.83                 
Malouca Laura Bruun  2007    393          35.03   
  Glostrup Svømmeklub  36.18                 
Emma Hansen  2007    375          35.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  35.52                 
Erica Veggerby Grønlund  2007    316          37.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  37.03                 
Klara Rasmussen  2008    245          41.02   
  Glostrup Svømmeklub  42.65                 
Augusta Johansen  2008    225          42.19   
  Herlufsholm Svømmeklub  43.42                 
Emma Westarp Zornhagen  2007    222          42.38   
  Glostrup Svømmeklub  45.27                 
Siena Serizawa  2008    219          42.54   
  Glostrup Svømmeklub  45.10                 
10  Anna Piao Bergendorff  2007    203          43.64   
  VAT Copenhagen-MK31  47.99                 
11  Andrea Busk Strodtmann  2008    189          44.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.59                 
12  Hannah Bjørneboe  2007    184          45.11   
  Vest-Brøndby  46.81                 
13  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    172          46.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.98                 
14  Andrea Frederiksen  2008    171          46.19   
  Frederiksværk Svømmeklub  49.94                 
15  Josefine Nyegaard  2008    168          46.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.86                 
16  Emilie Nørregaard  2007    160          47.26   
  Ringsted Svømme Klub  46.99                 
17  Liva Yri  2008    157          47.50   
  Vest-Brøndby  49.91                 
18  Sally Anna Usinger  2008    131          50.42   
  Vest-Brøndby  52.64                 
19  Sofia Samsøe Hinsby  2007    116          52.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
20  Liv Maria Febres Andersen  2008    96          56.05   
  Ringsted Svømme Klub  1:00.18                 
21  Caroline Sofie Sørensen  2008    90          57.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
22  Klara Ina Emilie Johansen  2007    85          58.30   
  Ringsted Svømme Klub  58.86                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005    428          34.06   
  Vest-Brøndby  33.25                 
Sophie Lærke Sandell  2005    425          34.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.84                 
Silje Mathiasen  2006    410          34.55   
  SVØM Korsør  34.22                 
Siv Reimer  2006    405          34.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.89                 
Lara Smerdal  2006    381          35.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.15                 
Rikke Therp  2006    377          35.51   
  Vest-Brøndby  37.12                 
Amalie Carlsen Risager  2006    368          35.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.76                 
Regitze Rosenkrantz  2006    346          36.55   
  Glostrup Svømmeklub  37.17                 
Nichole Juul Bømler  2005    321          37.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.30                 
10  Natascha Packert-Frandsen  2005    316          37.65   
  Vest-Brøndby  37.77                 
11  Leonora M Postgaard  2006    315          37.69   
  Glostrup Svømmeklub  37.62                 
12  Mathilde Grønnehøj  2006    310          37.90   
  Ringsted Svømme Klub  36.80                 
13  Anna Blom Bygum  2006    308          38.01   
  Vest-Brøndby  38.88                 
14  Mathilde U. Thorborg  2005    275          39.46   
  Vest-Brøndby  41.63                 
15  Katrine Drygaard  2005    268          39.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.09                 
16  Sophia Drauschke  2005    256          40.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.05                 
17  Agnete Høyer  2005    255          40.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.03                 
18  Cecilie Møller  2005    246          40.96   
  Ringsted Svømme Klub  41.51                 
19  Nanette Skou Clausen  2005    243          41.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.88                 
20  Astrid Kruuse  2005    240          41.30   
  Ringsted Svømme Klub  41.24                 
21  Julie Branner  2005    239          41.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.25                 
22  Emiline Kodal  2005    238          41.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.23                 
23  Frida Karoline Ikkala  2005    236          41.53   
  Frederiksværk Svømmeklub  41.42                 
24  Linnea Nielsen  2005    129          50.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
Sponsor: Lagkageløb 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001    502          32.28   
  Vest-Brøndby  31.26                 
Josephine G. Lauridsen  2001    500          32.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  30.57                 
Sille Andersen  2003    489          32.58   
  Frederikssund Svømmeklub  32.09                 
Emma Vega Thorsen  2004    487          32.62   
  Vest-Brøndby  31.52                 
Frederikke Echardt  2002    468          33.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  31.83                 
Emilie Nyegaard  2001    452          33.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  32.84                 
Anne-Sofie P. Clausen  2002    448          33.53   
  Ringsted Svømme Klub  32.98                 
Emma Mikkelsen  2001    377          35.53   
  Vest-Brøndby  34.54                 
Josephine Wismann  2002    346          36.55   
  Ringsted Svømme Klub  35.27                 
10  Olivia Mammen  2003    344          36.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.17                 
11  Sara Juul-Andersen  2004    274          39.52   
  Ringsted Svømme Klub  40.75                 
12  Amalie Slot  2003    273          39.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
13  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003    270          39.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.66                 
14  Clara Hollenbeck  2002    218          42.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.63                 
15  Bjørg Trærup Andersen  2004    179          45.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.96                 
16  Freja Max Andersen  2003    147          48.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.00                 
Helena Berg Wenk  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.83                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark