2019-09-19   05:00:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup 2019    Udskriftsdato  15 juni 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 juni 2019         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Lukowski  2010    202  39.70        1:25.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.32                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    201  40.44        1:25.66   
  Vest-Brøndby  1:30.67                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    191  42.20        1:27.24   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.15                 
                     
Alice Zsigri Dyndgaard  2009    182  41.95        1:28.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.49                 
                     
Esther Lærke Lund Cliff  2009    173  42.72        1:30.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.75                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    164  41.08        1:31.64   
  Vest-Brøndby  1:31.09                 
                     
Andrea Lage  2009    162  42.87        1:32.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:37.18                 
                     
Josephine S. Christensen  2009    154  43.75        1:33.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.13                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009    150  45.23        1:34.48   
  Glostrup Svømmeklub  1:48.22                 
                     
10  Frida Christoffersen  2009    148  45.32        1:34.96   
  Vest-Brøndby  1:38.79                 
                     
11  Luna Blanka A. Bløcher  2009    144  45.92        1:35.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:47.54                 
                     
12  Marie Ditlev Bihlet  2010    143  46.87        1:35.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.38                 
                     
13  Caroline Stefansen  2009    136  47.13        1:37.68   
  Vest-Brøndby  1:50.40                 
                     
14  Mille Therp  2009    130  45.75        1:38.98   
  Vest-Brøndby  1:45.91                 
                     
15  Cecilia Janning  2009    129  45.46        1:39.39   
  Vest-Brøndby  1:43.46                 
                     
16  Ida Hansen  2010    126  47.29        1:40.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:41.47                 
                     
17  Sarah Rindum  2009    125  46.38        1:40.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:40.54                 
                     
18  Ellen Juul-Andersen  2010    123  48.36        1:40.89   
  Ringsted Svømme Klub  1:46.29                 
                     
19  Rosalina M. Postgaard  2010    115  48.79        1:43.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.65                 
                     
20  Mia Kristensen  2009    113  49.11        1:43.81   
  Vest-Brøndby  1:55.89                 
                     
21  Caroline Marie Rosenmejer  2010    101  50.80        1:47.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.26                 
                     
22  Karoline Koch Juhl  2009    95  49.16        1:49.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:41.36                 
                     
23  Anna Bæch  2009    93  50.83        1:50.61   
  Ringsted Svømme Klub  1:53.65                 
                     
24  Bettina M. V. Olsen  2009    83  54.27        1:54.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:56.15                 
                     
25  Andrea Glasius Tischer  2010    82  53.33        1:55.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.89                 
                     
26  Ida Matthesen  2009    75  56.99        1:59.07   
  Vest-Brøndby  1:59.22                 
                     
27  Ina Højsteen  2010    63  1:01.90        2:05.99   
  Vest-Brøndby  2:17.73                 
                     
28  Cornelia Matthesen  2009    61  1:00.42        2:07.00   
  Vest-Brøndby  2:15.22                 
                     
29  Milla Djupnes  2010    57  58.67        2:09.83   
  Vest-Brøndby  2:19.94                 
                     
30  Lissie Murphy  2010    56  1:00.74        2:10.74   
  Vest-Brøndby  2:11.09                 
                     
31  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    53  1:02.19        2:13.72   
  Vest-Brøndby  2:12.96                 
                     
32  Laura Holg Jensen  2010    51  1:04.81        2:15.11   
  Vest-Brøndby  2:32.73                 
                     
33  Victoria Sinding Vetlov  2009    50  1:03.17        2:15.81   
  Vest-Brøndby  2:05.26                 
                     
Leonora Ottosen  2011              DNS   
  Vest-Brøndby                   
                     
Rosa Nørgaard  2010              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:54.31                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    519  29.69        1:02.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.86                 
                     
Martine Damborg  2007    452  31.24        1:05.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.03                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    437  31.44        1:06.20   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.34                 
                     
Emma Hansen  2007    433  32.55        1:06.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.78                 
                     
Mathilde Johansen  2007    359  34.15        1:10.70   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.47                 
                     
Natasja Boesgaard  2007    305  36.22        1:14.60   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:13.58                 
                     
Ida Celine Sangstad Holst  2007    280  36.93        1:16.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.27                 
                     
Anna Piao Bergendorff  2007    255  36.23        1:19.17   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.35                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008    237  39.76        1:21.12   
  Vest-Brøndby  1:26.09                 
                     
10  Hannah Bjørneboe  2007    236  38.13        1:21.28   
  Vest-Brøndby  1:19.72                 
                     
11  Frederikke M. Rasmussen  2008    224  40.22        1:22.68   
  Vest-Brøndby  1:29.21                 
                     
12  Silje Rud Pedersen  2007    223  38.75        1:22.81   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:27.50                 
                     
13  Augusta Johansen  2008    217  39.41        1:23.52   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:23.89                 
                     
14  Liva Friche Christensen  2008    214  39.69        1:23.90   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.14                 
                     
15  Ila Murphy  2007    200  41.01        1:25.91   
  Vest-Brøndby  1:25.15                 
                     
16  Emma Westarp Zornhagen  2007    198  39.93        1:26.16   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.22                 
                     
17  Ellen Sofie Jespersen  2007    191  38.90        1:27.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:24.83                 
                     
18  Andrea Busk Strodtmann  2008    177  42.20        1:29.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.09                 
                     
19  Flora Rebecca Profeta  2008    176  43.25        1:29.52   
  VAT Copenhagen-MK31  1:29.26                 
                     
20  Viktoria Illemann  2007    176  42.69        1:29.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:30.25                 
                     
21  Merle Otzen  2008    171  43.64        1:30.50   
  Vest-Brøndby  1:30.10                 
                     
22  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008    166  42.72        1:31.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.72                 
                     
23  Carla Uhl  2008    162  41.74        1:32.03   
  VAT Copenhagen-MK31  1:44.24                 
                     
24  Ida Hinchely  2008    160  44.01        1:32.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:44.82                 
                     
25  Liva Yri  2008    150  44.47        1:34.55   
  Vest-Brøndby  1:33.49                 
                     
26  Emilie Nørregaard  2007    144  46.10        1:35.66   
  Ringsted Svømme Klub  1:38.11                 
                     
27  Luka Revitz  2008    143  45.45        1:36.05   
  Vest-Brøndby  1:35.72                 
                     
28  Svea Nietzson-Bentholm  2008    142  44.52        1:36.14   
  VAT Copenhagen-MK31  1:49.43                 
                     
29  Josefine Nyegaard  2008    142  45.63        1:36.24   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
30  Andrea Frederiksen  2008    141  47.73        1:36.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:38.51                 
                     
31  Frida Fly Haastrup  2008    139  43.42        1:36.88   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
32  Gabriella Nymark-Jessen  2008    133  46.33        1:38.42   
  VAT Copenhagen-MK31  1:59.69                 
                     
33  Isabell Biensø-Olsen  2007    130  45.87        1:39.10   
  VAT Copenhagen-MK31  1:47.32                 
                     
34  Sofia Samsøe Hinsby  2007    102  51.84        1:47.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.19                 
                     
35  Klara Ina Emilie Johansen  2007    94  50.52        1:50.40   
  Ringsted Svømme Klub  1:55.97                 
                     
36  Sally Anna Usinger  2008    74  53.85        1:59.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
Freja Kobbernagel  2008              DNS   
  Vest-Brøndby  1:19.48                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Gohr Metz  2005    515  30.09        1:02.68   
  Vest-Brøndby  1:04.17                 
                     
Elida Thornsen  2005    487  30.69        1:03.84   
  SVØM Korsør  1:02.93                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    482  31.62        1:04.05   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.44                 
                     
Sophie Lærke Sandell  2005    446  32.09        1:05.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:06.33                 
                     
Silje Mathiasen  2006    434  32.24        1:06.33   
  SVØM Korsør  1:05.53                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    433  32.59        1:06.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:06.23                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    407  32.87        1:07.76   
  Vest-Brøndby  1:07.50                 
                     
Siv Reimer  2006    383  32.92        1:09.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.29                 
                     
Katja Poulsen  2006    379  32.73        1:09.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.88                 
                     
10  Amalie Carlsen Risager  2006    357  33.84        1:10.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.98                 
                     
11  Mathilde Grønnehøj  2006    349  34.67        1:11.31   
  Ringsted Svømme Klub  1:12.59                 
                     
11  Mathilde U. Thorborg  2005    349  34.72        1:11.31   
  Vest-Brøndby  1:12.84                 
                     
13  Cecilie Møller  2005    298  37.12        1:15.20   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.89                 
                     
14  Laika Usinger  2006    289  37.21        1:15.99   
  Vest-Brøndby  1:25.65                 
                     
15  Frida Karoline Ikkala  2005    283  36.42        1:16.46   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:16.26                 
                     
16  Julie Branner  2005    244  37.92        1:20.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.92                 
                     
17  Andrea Mathilde Jensen  2006    243  37.84        1:20.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.53                 
                     
18  Sophia de Kort  2005    206  40.80        1:24.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.88                 
                     
19  Emiline Kodal  2005    203  39.24        1:25.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.63                 
                     
20  Line Stærmose  2006    200  40.94        1:25.80   
  Ringsted Svømme Klub  1:24.99                 
                     
21  Linnea Nielsen  2005    184  41.22        1:28.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.26                 
                     
Anna Obel  2005              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.91                 
                     
Chili Fløe Jensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub  1:26.80                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Echardt  2002    528  30.10        1:02.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.80                 
                     
Wilma Anker  2004    500  31.10        1:03.30   
  Ringsted Svømme Klub  1:01.88                 
                     
Cathrine Wismann  2002    498  30.97        1:03.38   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.04                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    489  30.78        1:03.76   
  Vest-Brøndby  1:03.34                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001    474  30.67        1:04.44   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.94                 
                     
Sille Andersen  2003    466  31.19        1:04.78   
  Frederikssund Svømmeklub  1:05.18                 
                     
Josephine Wismann  2002    424  32.31        1:06.85   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.34                 
                     
Sofie Hertzberg  2002    417  32.34        1:07.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.05                 
                     
Olivia Mammen  2003    401  31.88        1:08.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.14                 
                     
10  Maja Hallberg Langkilde  2004    393  33.11        1:08.58   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:06.05                 
                     
11  Emma Skjold Sørensen  2004    323  35.54        1:13.23   
  Ringsted Svømme Klub  1:15.01                 
                     
12  Lotte Zsigri Dyndgaard  2003    300  36.41        1:15.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.69                 
                     
13  Sara Juul-Andersen  2004    294  36.08        1:15.54   
  Ringsted Svømme Klub  1:18.19                 
                     
14  Clara Hollenbeck  2002    255  37.82        1:19.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.78                 
                     
15  Amalie Slot  2003    239  37.88        1:20.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.55                 
                     
16  Freja Max Andersen  2003    181  41.90        1:28.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 juni 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark