Results for Speedo Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo Cup | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 06 lokakuu 2018 |
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ilmari Nieminen | 2007 | 234 | 36.01 | ||||||
Cetus Espoo | 38.11 | |||||||||
2 | Onni Rahkonen | 2007 | 177 | 39.52 | ||||||
Simmis Grani | 39.52 | |||||||||
3 | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | 153 | 41.50 | ||||||
Cetus Espoo | 42.72 | |||||||||
4 | Lenni Syvänen | 2007 | 149 | 41.87 | ||||||
Cetus Espoo | 43.33 | |||||||||
5 | Lenni Nevalainen | 2007 | 148 | 42.00 | ||||||
Cetus Espoo | 43.17 | |||||||||
6 | Matti Klümper | 2008 | 131 | 43.66 | ||||||
Cetus Espoo | 44.96 | |||||||||
7 | Tommi Mosconi | 2008 | 126 | 44.23 | ||||||
Cetus Espoo | 50.23 | |||||||||
8 | Roope Liimatainen | 2007 | 125 | 44.35 | ||||||
Cetus Espoo | 43.93 | |||||||||
9 | Eljas Pekkola | 2007 | 114 | 45.70 | ||||||
Cetus Espoo | 47.32 | |||||||||
10 | Leo Tuomainen | 2008 | 105 | 47.03 | ||||||
Cetus Espoo | 47.56 | |||||||||
11 | Veikko Hautaniemi | 2007 | 98 | 48.09 | ||||||
Cetus Espoo | 50.64 | |||||||||
12 | Eino Lantto | 2008 | 94 | 48.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Joonas Keränen | 2007 | 93 | 48.94 | ||||||
Cetus Espoo | 48.25 | |||||||||
14 | Voitto Vuorenjuuri | 2007 | 93 | 49.01 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 53.71 | |||||||||
15 | Mathias Eerola | 2008 | 92 | 49.13 | ||||||
Simmis Grani | 47.17 | |||||||||
16 | Joona Korte | 2007 | 91 | 49.38 | ||||||
Simmis Grani | 50.45 | |||||||||
17 | Akseli Savolainen | 2007 | 90 | 49.43 | ||||||
Cetus Espoo | 50.20 | |||||||||
18 | Julius Laitinen | 2007 | 88 | 49.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 51.89 | |||||||||
19 | Eero Hedemäki | 2008 | 87 | 49.96 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Samu Uljas | 2007 | 77 | 52.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Nooa Koskela | 2009 | 77 | 52.18 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Oka Silventoinen | 2007 | 70 | 53.78 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Danil Sulkonen | 2008 | 66 | 54.74 | ||||||
ORCA Helsinki | 59.05 | |||||||||
24 | Mikael Kulay | 2007 | 65 | 55.04 | ||||||
Cetus Espoo | 53.64 | |||||||||
25 | Arttu Kaskimies | 2008 | 57 | 57.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:01.54 | |||||||||
- | Atte Malinen | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Eetu Lahtinen | 2007 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 55.78 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Eskil Ehnholm | 2007 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 53.47 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jonas Hassinen | 2008 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | 46.76 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mario Valero De La Iglesia | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Matias Mikkola | 2007 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Otto Vauhkonen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 47.54 | |||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Thomas Brutel | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tomas Leinonen | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 51.19 | |||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Risto Kallström | 2006 | 276 | 34.12 | ||||||
Cetus Espoo | 38.03 | |||||||||
2 | Tomi Silander | 2006 | 232 | 36.16 | ||||||
Cetus Espoo | 36.85 | |||||||||
3 | Aarne Laurila | 2006 | 217 | 36.92 | ||||||
Cetus Espoo | 36.20 | |||||||||
4 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 206 | 37.62 | ||||||
Cetus Espoo | 41.81 | |||||||||
5 | Boris Minkovski | 2006 | 190 | 38.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Matias Kukkonen | 2006 | 170 | 40.07 | ||||||
ORCA Helsinki | 40.29 | |||||||||
7 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 151 | 41.66 | ||||||
Cetus Espoo | 42.07 | |||||||||
8 | Anton Ahonen | 2006 | 128 | 44.00 | ||||||
Cetus Espoo | 45.85 | |||||||||
9 | Jooa Katavisto | 2006 | 100 | 47.77 | ||||||
ORCA Helsinki | 48.12 | |||||||||
10 | Aki Eveli | 2006 | 89 | 49.70 | ||||||
Cetus Espoo | 50.82 | |||||||||
- | Matti Vahtola | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Niilo Harja | 2006 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Antti Musikka | 2005 | 305 | 33.00 | ||||||
Vanders | 36.31 | |||||||||
2 | Ivan Chupakhin | 2005 | 249 | 35.31 | ||||||
Uinti Tampere | 38.78 | |||||||||
3 | Aron Forslund | 2005 | 242 | 35.61 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 36.15 | |||||||||
4 | William Fagerstedt | 2005 | 234 | 36.03 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 39.64 | |||||||||
5 | Urho Käkelä | 2005 | 162 | 40.72 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 40.74 | |||||||||
6 | Niko Partanen | 2005 | 132 | 43.56 | ||||||
ORCA Helsinki | 44.44 | |||||||||
7 | Tomas Lipponen | 2005 | 103 | 47.31 | ||||||
Simmis Grani | 52.60 | |||||||||
Laji 36, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Konsta Kallio | 2004 | 374 | 30.84 | ||||||
Uinti Tampere | 31.58 | |||||||||
2 | Oskar Tuominen | 2004 | 276 | 34.10 | ||||||
Uinti Tampere | 34.45 | |||||||||
3 | Martti Karesjoki | 2004 | 231 | 36.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 38.92 | |||||||||
4 | Tommi Myllynen | 2004 | 215 | 37.05 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.12 | |||||||||
5 | Paulus Sarre | 2004 | 197 | 38.13 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Aapo Ahlroos | 2004 | 120 | 44.96 | ||||||
Vanders | 44.23 | |||||||||
- | Akseli Leppänen | 2004 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | 32.82 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 07 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:41 |