2021-04-18   01:40:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Carøe Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    30.62        1:05.84   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    31.58        1:07.44   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    31.75        1:07.47   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    31.88        1:08.24   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.45        1:08.42   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    32.40        1:10.29   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub    32.99        1:10.49   
Silja Brage  2005  JGI Svømning    33.27        1:10.68   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    32.87        1:10.73   
10  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    34.06        1:12.48   
11  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    33.56        1:12.74   
12  Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning    34.49        1:13.66   
13  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    33.63        1:14.46   
14  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    35.40        1:14.68   
15  Iben Ebdrup Norling  2005  Værløse Svømmeklub    35.17        1:14.93   
16  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.64        1:15.95   
17  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    36.19        1:16.84   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    36.58        1:17.38   
19  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    36.43        1:18.55   
20  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    37.98        1:20.27   
21  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    37.46        1:20.40   
22  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    37.36        1:20.75   
23  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    36.64        1:21.11   
24  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    36.40        1:21.43   
25  Signe Eie  2005  Herlev Svømning    36.30        1:22.48   
26  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    39.46        1:22.66   
27  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub    38.95        1:26.00   
28  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    39.17        1:29.26   
29  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød    40.02        1:30.18   
30  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    41.95        1:30.56   
Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    32.41        1:11.14   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub    33.04        1:11.54   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød    33.49        1:11.99   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    33.97        1:13.02   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    34.29        1:15.53   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.47        1:15.63   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub    35.09        1:17.12   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    35.84        1:17.39   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.52        1:17.47   
10  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    36.00        1:18.15   
11  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    36.16        1:18.61   
12  SIF Bramm  2006  JGI Svømning    36.57        1:19.74   
13  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.26        1:19.83   
14  Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    37.35        1:20.31   
15  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    37.49        1:20.37   
16  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    37.54        1:21.49   
17  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    38.42        1:22.34   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    38.86        1:22.42   
18  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    38.24        1:22.42   
20  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    38.76        1:23.36   
21  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    37.61        1:23.77   
22  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    38.85        1:25.45   
23  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    41.65        1:27.53   
24  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerød    41.49        1:29.31   
25  Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning    42.26        1:30.38   
26  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    42.33        1:34.22   
27  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening    44.36        1:34.69   
28  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    42.11        1:35.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner