2021-04-23   11:38:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    37.34        1:16.77   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    37.40        1:17.06   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    37.48        1:17.28   
Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub    37.65        1:18.20   
Silja Brage  2005  JGI Svømning    37.94        1:19.03   
Cecilie Carøe Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    37.67        1:19.32   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    38.00        1:19.95   
Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    38.16        1:20.36   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerød    38.38        1:20.64   
10  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svømmeklub    38.82        1:21.50   
11  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    39.08        1:21.66   
12  Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    39.58        1:21.87   
13  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    38.68        1:22.42   
14  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    39.44        1:23.85   
15  Asta Højberg  2005  Sigma Swim Birkerød    38.73        1:24.10   
16  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    40.99        1:25.01   
17  Frederikke Larsen  2005  Søllerød Svømmeklub    41.36        1:26.42   
18  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    41.36        1:26.85   
19  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    41.47        1:27.93   
20  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    41.13        1:27.95   
21  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    41.86        1:28.07   
22  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    42.41        1:28.19   
23  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svømning    42.10        1:28.25   
24  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    41.77        1:28.49   
25  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.72        1:28.63   
26  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub    42.46        1:29.07   
27  Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svømning    42.03        1:29.50   
28  Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    43.56        1:29.58   
29  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    42.48        1:29.76   
30  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerød    43.03        1:31.32   
31  Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    43.45        1:32.06   
32  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    44.09        1:33.54   
33  Ella Bødker Thomsen  2005  Værløse Svømmeklub    46.31        1:37.46   
Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub              akut syg 
Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub            DSQ  1 hånd ved 25 sw7.6 
                     
 
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerød    36.53        1:17.24   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    37.00        1:17.28   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svømmeklub    36.84        1:17.93   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svømmeklub    37.52        1:19.92   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    38.63        1:20.55   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerød    39.91        1:22.98   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.23        1:25.66   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    41.18        1:25.73   
Mathilde Rømer  2006  Farum Svømmeklub    41.01        1:25.74   
10  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.76        1:26.17   
11  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.43        1:26.60   
12  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.69        1:27.56   
13  SIF Bramm  2006  JGI Svømning    41.74        1:27.87   
14  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    41.73        1:28.29   
15  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    42.79        1:29.05   
16  Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim Allerød    42.75        1:29.22   
17  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    42.76        1:29.40   
18  Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    42.77        1:29.93   
19  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    42.70        1:30.17   
20  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub    43.53        1:30.27   
21  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    42.54        1:30.58   
22  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.46        1:30.94   
23  Lærke Stenholt Røpke  2006  JGI Svømning    42.83        1:31.10   
24  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.45        1:31.54   
25  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning    43.41        1:31.81   
26  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub    44.07        1:32.38   
27  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    43.84        1:32.46   
28  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    45.68        1:33.94   
29  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    44.52        1:34.88   
30  Astrid Hjuler Britze  2006  Hørsholm Svømmeforening    45.58        1:34.96   
31  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svømmeklub    45.14        1:35.22   
32  Merle Asmussen  2006  Frederikssund Svømmeklub    45.46        1:35.29   
33  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    45.84        1:35.92   
34  Amalie Helfelt  2006  Værløse Svømmeklub    46.45        1:36.39   
35  Anna Røjel  2006  Søllerød Svømmeklub    46.24        1:37.28   
36  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub    44.70        1:37.34   
37  Dina Shapley  2006  Søllerød Svømmeklub    47.00        1:39.86   
38  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    47.48        1:40.37   
39  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.92        1:40.80   
40  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    48.19        1:43.59   
Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej sam ber 75 sw7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner