2021-04-10   13:24:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt årgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederiksværk    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge 1  2004  Sigma Swim            1:57.07   
  Alexander Vergereau  2004      28.61        28.61   
  William Ølshøj  2004      28.48        57.09   
  Mads Liechti  2004      29.49        1:26.58   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      30.49        1:57.07   
                     
Helsingør K2 Drenge  2004  Helsingør Svømmeklub            1:57.81   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      27.65        27.65   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      32.42        1:00.07   
  Lucas T. Mortensen  2004      29.69        1:29.76   
  Eigil Sigfusson  2004      28.05        1:57.81   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:58.06   
  Julius Svarrer  2005      28.76        28.76   
  Anders K. Kortegaard  2004      29.68        58.44   
  Noah Tranum  2004      30.53        1:28.97   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      29.09        1:58.06   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svømning            1:58.18   
  Carl-Emil Echardt  2005      27.87        27.87   
  Pelle Colmorten  2004      28.93        56.80   
  Emil Isaksen  2005      31.62        1:28.42   
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005      29.76        1:58.18   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svømmeklub            1:58.76   
  Niels Krogh-Olsen  2004      29.40        29.40   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      29.42        58.82   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      29.73        1:28.55   
  Frederik Stender-Petersen  2005      30.21        1:58.76   
                     
Herlev Knægte  2004  Herlev Svømning            2:00.61   
  Emil Kruse Enemærke  2005      30.56        30.56   
  Gabriel Elmedyb  2004      29.11        59.67   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      31.18        1:30.85   
  Mathias Lindgaard  2004      29.76        2:00.61   
                     
Søllerød Drenge A  2004  Søllerød Svømmeklub            2:02.86   
  Alfred Balslev Jørgensen  2004      29.24        29.24   
  Julian Birch  2004      30.08        59.32   
  Marius Lundsteen Brøndum  2005      30.57        1:29.89   
  Sebastian Alexander West  2004      32.97        2:02.86   
                     
Gentofte Drenge 1  2004  Gentofte Svømme Klub            2:03.53   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      30.86        30.86   
  Oskar Luckow Larsen  2004      29.06        59.92   
  August Arup Neergaard  2005      30.38        1:30.30   
  August Sølvsteen  2005      33.23        2:03.53   
                     
Team Tøz  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:04.73   
        30.13        30.13   
        33.24        1:03.37   
        32.50        1:35.87   
        28.86        2:04.73   
                     
10  Hs Drenge  2004  Hørsholm Svømmeforening            2:05.04   
  Lucas Kaavé  2004      30.86        30.86   
  Illia Bulba  2005      31.54        1:02.40   
  Oscar Svensson  2005      31.74        1:34.14   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      30.90        2:05.04   
                     
11  Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svømmeklub            2:06.17   
  William Bogø Andersen  2005      31.39        31.39   
  William Bendix Schmidt  2005      31.55        1:02.94   
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      32.18        1:35.12   
  William Leth  2004      31.05        2:06.17   
                     
12  Frederikssund  2004  Frederikssund Svømmeklub            2:07.00   
  Bertram Olesen  2005      33.12        33.12   
  Victor Dyrhauge  2004      31.75        1:04.87   
  Lau Lykke Wennicke  2004      32.58        1:37.45   
  Lucas Nielsen  2004      29.55        2:07.00   
                     
13  Sigma Drenge 2  2005  Sigma Swim            2:07.51   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      31.69        31.69   
  Villads Arfelt  2004      31.79        1:03.48   
  Tobias Rosengaard  2005      30.32        1:33.80   
  Oscar Boyer  2004      33.71        2:07.51   
                     
14  Gentofte Drenge 2  2004  Gentofte Svømme Klub            2:11.27   
  Alexander Griffin  2004      33.49        33.49   
  Laurits Boserup  2005      32.63        1:06.12   
  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      31.74        1:37.86   
  Erik Schmidt  2005      33.41        2:11.27   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksværk Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner