2019-08-19   08:42:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Karpsimmet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

lördagen 6/10 09.00

Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Karpsimmet 20181006    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Perstorp    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Kappsimningsklubben Karpen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
Gren 2, 100m Medley Poj öppen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Thelin  2002  Eslövs Simsällskap    32.60        1:08.97   
Leo Pekberg  2002  Ängelholms Simsällskap    31.55        1:09.59   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    33.62        1:12.33   
Andre Wester  2003  Ängelholms Simsällskap    35.69        1:14.37   
Anton Liebenhagen  2005  Landskrona Simsällskap    35.84        1:15.56   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    34.53        1:15.65   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    35.08        1:16.87   
Alfred Thunell  2002  Landskrona Simsällskap    36.43        1:17.69   
Toni Milkov  2004  Eslövs Simsällskap    33.58        1:20.75   
10  Rasmus Pedersen  2003  Landskrona Simsällskap    39.26        1:21.51   
11  Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    38.22        1:21.80   
12  Anton Persson  2006  Kappsimningsklubben Karpen    37.27        1:22.10   
13  Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    38.64        1:22.92   
14  Benjamin Huasson  2007  Ringsjö Simklubb    39.36        1:23.92   
15  Ville Nordqvist  2004  S71    41.61        1:24.33   
16  Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    38.28        1:25.19   
17  Ludwig Bengtsson  2004  Klippans Simsällskap    39.13        1:25.97   
18  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    41.64        1:26.58   
19  Axel Jellbom  2004  Kappsimningsklubben Karpen    39.91        1:27.62   
20  Albin Windahl  2006  Klippans Simsällskap    42.38        1:27.82   
21  Tim Andersson  2006  S71    41.72        1:29.57   
22  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    44.71        1:30.28   
23  Hugo Hallberg  2003  Ängelholms Simsällskap    40.55        1:30.40   
24  Henri Moreau  2006  Klippans Simsällskap    41.33        1:30.57   
25  Andy Hadzic  2007  Landskrona Simsällskap    42.59        1:31.58   
26  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap    42.77        1:33.06   
27  Isac Sjöström  2005  Eslövs Simsällskap    44.40        1:35.87   
28  Elliot Poggi Rosenberg  2007  Klippans Simsällskap    44.91        1:37.19   
29  Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim    45.94        1:39.96   
30  Viljamas Aniulis  2007  Klippans Simsällskap    51.18        1:42.88   
31  Henry Palm  2008  Landskrona Simsällskap    58.38        1:58.01   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            DNS   
Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap            DNF   
Didrik Brönjemark  2007  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Gabriel Andersen  2007  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Kappsimningsklubben Karpen  Utskriftstid  09:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner