2019-11-20   13:59:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            30.92   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.57   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            32.06   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            33.01   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.13   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            33.52   
Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub            33.67   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            33.74   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            33.91   
10  Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub            34.04   
11  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            34.12   
12  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            34.17   
13  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            34.18   
14  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            34.29   
15  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub            34.35   
16  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.36   
17  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            34.67   
17  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.67   
19  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød            34.74   
20  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            35.03   
21  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            35.06   
22  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            35.22   
23  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.33   
24  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub            35.44   
25  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.64   
26  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            35.75   
27  Helena Honore  2007  Herlev Svømning            35.99   
28  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub            36.46   
29  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            36.86   
30  Helene Heegaard  2007  Søllerød Svømmeklub            37.17   
31  Caroline Terney  2007  Søllerød Svømmeklub            37.25   
32  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.07   
33  Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            39.34   
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            31.86   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            32.66   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            33.77   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            33.98   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            35.12   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            35.24   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            35.33   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            35.67   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            35.74   
10  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.32   
11  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            37.34   
12  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            37.56   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            37.81   
14  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            37.93   
15  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            38.21   
16  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            38.29   
17  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            38.34   
18  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            38.64   
19  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub            38.85   
20  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            39.41   
21  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.59   
22  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            39.91   
23  Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            39.95   
24  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            39.99   
25  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            40.05   
26  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            40.13   
27  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.33   
28  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            40.37   
29  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.72   
30  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            41.18   
31  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            41.19   
32  Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub            41.71   
33  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            41.96   
34  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            42.55   
35  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            42.75   
36  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub            43.05   
37  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            44.04   
38  Marie Borregaard Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            44.09   
39  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            46.00   
40  Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.60   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            29.51   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            29.59   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            29.60   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            29.65   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            29.68   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            29.89   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            30.06   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.09   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.19   
10  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            30.85   
11  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            31.25   
12  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            31.33   
13  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.61   
14  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Svømmeklub            31.71   
15  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            31.89   
16  Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            32.32   
17  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            32.61   
18  Carl Gustav Skovgaard  2006  Søllerød Svømmeklub            33.08   
19  Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svømmeklub            33.37   
20  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.57   
21  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            35.21   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.45   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            31.00   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            31.20   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            31.32   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            31.93   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.10   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            32.19   
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            32.23   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            32.27   
10  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            32.31   
11  Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.39   
12  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            32.46   
13  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            32.58   
14  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            32.70   
15  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            32.80   
16  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.92   
17  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            32.94   
18  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            33.19   
19  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            33.77   
20  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            33.97   
21  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            34.28   
22  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.37   
23  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub            34.46   
24  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            34.65   
25  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            34.79   
26  Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening            35.29   
27  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            35.73   
28  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.98   
29  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.19   
30  Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            36.25   
31  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            36.29   
32  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            36.34   
33  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.36   
34  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            36.37   
35  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.55   
36  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.65   
37  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            36.78   
38  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            37.00   
39  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            37.14   
40  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            37.64   
41  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            37.70   
42  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub            37.86   
42  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            37.86   
44  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            37.89   
45  Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.15   
46  David Knudsen  2007  Slangerup Svømmeklub            38.20   
47  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            38.31   
48  Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning            38.36   
49  Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.52   
50  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            38.75   
51  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.13   
52  Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            40.49   
53  Alexander Chamberlain  2007  Gentofte Svømme Klub            40.85   
54  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            41.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.65        1:22.20   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    41.25        1:23.08   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.97        1:23.72   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød    41.57        1:24.71   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    43.89        1:25.27   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    40.67        1:25.60   
Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub    40.16        1:25.69   
Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub    41.58        1:25.87   
Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    43.26        1:26.97   
10  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    43.00        1:27.86   
11  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    42.92        1:28.25   
12  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    1:28.37        1:28.37   
13  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    41.87        1:28.50   
14  Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    44.43        1:30.61   
15  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.92        1:31.03   
16  Helene Heegaard  2007  Søllerød Svømmeklub    45.76        1:32.22   
17  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    1:36.50        1:36.50   
18  Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub    47.20        1:37.50   
19  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub    46.65        1:38.53   
Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  efb v 75 m 
Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            DSQ  efb 25 m 
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  efb v 50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    38.66        1:20.42   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    42.08        1:27.58   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    43.14        1:29.09   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    46.87        1:33.04   
Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub    47.95        1:36.15   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.07        1:36.69   
Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød    47.61        1:37.35   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød    47.69        1:37.58   
Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.36        1:38.71   
10  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub    1:38.83        1:38.83   
11  Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød    48.29        1:39.00   
12  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub    48.92        1:39.94   
13  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.78        1:40.00   
14  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub    49.81        1:40.31   
15  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub    49.83        1:41.48   
16  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening    49.73        1:43.44   
17  Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub    50.93        1:43.59   
18  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    51.54        1:43.68   
19  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    50.69        1:43.79   
20  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub    52.44        1:44.18   
21  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.79        1:44.56   
22  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød    51.32        1:45.26   
23  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød    1:45.27        1:45.27   
24  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    52.61        1:46.46   
25  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub    53.38        1:48.05   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb v 25 m 
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    35.86        1:13.57   
Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub    39.29        1:19.15   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød    39.92        1:19.83   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub    38.89        1:19.92   
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød    39.68        1:20.28   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød    39.37        1:20.89   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød    39.78        1:20.98   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.51        1:21.36   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    40.18        1:21.92   
10  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    40.90        1:23.36   
11  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.31        1:24.79   
12  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub    41.13        1:25.29   
13  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød    41.60        1:25.34   
14  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    42.93        1:26.69   
Carl Gustav Skovgaard  2006  Søllerød Svømmeklub            DSQ  efb v 75 m 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.87        1:08.85   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    38.78        1:18.70   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub    40.11        1:21.32   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    38.44        1:21.44   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    40.30        1:22.04   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.71        1:22.16   
August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    41.65        1:22.85   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    40.57        1:23.47   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub    41.34        1:23.81   
10  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    39.96        1:24.51   
11  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    41.48        1:24.54   
12  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    41.66        1:25.80   
13  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    41.81        1:26.15   
14  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub    42.33        1:26.86   
15  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    43.81        1:27.03   
16  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.25        1:27.55   
17  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.51        1:28.59   
18  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    44.96        1:28.67   
19  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    45.41        1:28.79   
20  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    44.31        1:31.94   
21  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    44.56        1:33.11   
22  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    47.35        1:34.89   
23  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub    47.52        1:35.40   
24  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub    46.11        1:35.61   
25  David Knudsen  2007  Slangerup Svømmeklub    47.72        1:35.86   
26  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub    47.54        1:37.38   
27  Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub    47.68        1:37.79   
28  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub    48.38        1:38.44   
29  Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening    49.62        1:41.24   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb 25 m 
Mark Nielsen  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  efb 75 m 
Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            DSQ  efb 50 m 
Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning            DSQ  efb 50 m 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            40.06   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            41.19   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.78   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            42.46   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            42.58   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            42.65   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.31   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.61   
Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            44.57   
10  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            46.01   
11  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            46.24   
12  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub            47.18   
13  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            47.58   
14  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            48.25   
15  Katrine Bruhn Aaby  2007  Søllerød Svømmeklub            48.38   
16  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            48.93   
17  Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            48.96   
18  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            49.41   
19  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning            50.42   
20  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub            51.44   
Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            44.06   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            44.95   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            45.61   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            45.87   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            47.02   
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            47.32   
Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            47.63   
Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.69   
Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            49.25   
10  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            49.57   
11  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            49.80   
12  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            50.20   
13  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            51.60   
14  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub            52.36   
15  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            52.66   
16  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub            53.15   
16  Julija Devicic  2008  Gentofte Svømme Klub            53.15   
18  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            53.24   
19  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub            53.97   
20  Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub            54.21   
21  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            54.55   
22  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            54.56   
23  Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            54.77   
24  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            54.88   
25  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            54.98   
26  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub            55.14   
27  Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            55.34   
28  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            55.41   
29  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            55.68   
30  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            55.88   
30  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            55.88   
32  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            56.06   
33  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            56.80   
34  Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            56.90   
35  Marie Borregaard Nielsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            57.14   
36  Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            57.23   
37  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            58.79   
38  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            1:00.10   
39  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:03.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            37.73   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            38.15   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            40.02   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            40.64   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.85   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.94   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            41.02   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            41.57   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            41.62   
10  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            41.76   
11  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub            42.18   
12  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub            43.86   
13  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            44.98   
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.10   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            42.94   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.08   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.46   
Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            44.71   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            44.79   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            45.16   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.35   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            45.55   
10  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.89   
11  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            46.31   
12  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub            46.38   
13  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            46.48   
14  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            46.96   
15  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            47.08   
16  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            47.80   
17  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            48.87   
18  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub            49.28   
19  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            50.04   
20  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            50.25   
21  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            51.05   
22  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            51.12   
23  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            51.92   
24  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            52.28   
25  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            53.79   
26  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            54.14   
27  Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            54.51   
28  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            54.93   
29  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            57.18   
30  Alexander Chamberlain  2007  Gentofte Svømme Klub            58.48   
Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  berøring m 1 hånd 25 
Viktor Lange  2007  Roskilde Svømning            DSQ  flyarmtag ved start 
Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  crawlben v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:57 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    36.74        1:18.90   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.28        1:20.73   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub    37.55        1:21.81   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    39.63        1:24.38   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    38.86        1:24.49   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød    39.13        1:24.89   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    1:25.26        1:25.26   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.92        1:25.28   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.39        1:26.19   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød    40.13        1:26.19   
11  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    39.64        1:26.54   
12  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.76        1:26.66   
13  Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    42.21        1:27.91   
14  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub    38.82        1:28.59   
15  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    41.14        1:28.69   
16  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    42.15        1:28.86   
17  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub    41.69        1:29.31   
18  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    41.78        1:29.69   
19  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    40.59        1:30.20   
20  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    42.27        1:30.79   
21  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    42.73        1:30.80   
22  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.97        1:31.38   
23  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    41.82        1:31.48   
24  Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub    41.67        1:31.73   
24  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    44.39        1:31.73   
26  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    42.48        1:31.80   
27  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød    40.80        1:31.93   
28  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub    44.64        1:33.52   
29  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub    45.54        1:34.55   
30  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    43.25        1:35.90   
31  Katrine Bruhn Aaby  2007  Søllerød Svømmeklub    52.46        1:43.72   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Caroline Terney  2007  Søllerød Svømmeklub            DSQ  asynkron arme 60 m 
Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  esb 75 m 
                     
 
Løb 7, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    37.13        1:20.19   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød    42.80        1:27.19   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    40.68        1:28.10   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød    44.88        1:30.04   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    42.44        1:31.01   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub    44.33        1:32.07   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    41.72        1:32.37   
Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    44.17        1:33.22   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.27        1:34.12   
10  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    44.80        1:35.05   
11  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.38        1:36.96   
12  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    45.50        1:37.43   
13  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød    46.96        1:39.78   
14  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    45.55        1:40.74   
15  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    51.33        1:41.08   
16  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    47.76        1:41.73   
17  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    48.63        1:42.09   
18  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub    47.54        1:42.62   
19  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.77        1:42.87   
20  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.43        1:43.15   
21  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.51        1:45.44   
22  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.52        1:45.52   
23  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    50.10        1:46.12   
24  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub    48.33        1:46.18   
25  Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub    49.53        1:46.23   
26  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.16        1:46.47   
27  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub    52.04        1:46.89   
28  Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub    46.57        1:46.99   
29  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    48.86        1:47.20   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub    50.98        1:47.85   
31  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    51.42        1:48.02   
32  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    51.82        1:48.40   
33  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.81        2:04.94   
Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  bryst ved 4 svømmart 
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afslut på mave 50 m 
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    34.14        1:12.96   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød    34.73        1:14.62   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub    35.04        1:16.24   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.19        1:17.09   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    33.96        1:17.79   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub    1:19.77        1:19.77   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    36.33        1:19.92   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub    37.27        1:20.54   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    36.92        1:21.09   
10  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød    37.13        1:21.21   
11  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    38.99        1:22.03   
12  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    40.05        1:22.65   
13  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød    38.58        1:23.53   
14  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.70        1:23.95   
15  Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød    40.97        1:24.52   
16  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub    39.06        1:24.83   
17  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.00        1:25.56   
18  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.56        1:28.17   
19  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub    40.01        1:28.54   
20  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.35        1:29.00   
21  Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svømmeklub    42.71        1:30.16   
Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afslut på mave v 50m 
David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  afslut på mave v 50m 
                     
 
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.25        1:11.66   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    36.54        1:20.16   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    36.57        1:20.31   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    37.40        1:20.58   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.39        1:22.04   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    38.52        1:23.32   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    38.37        1:23.63   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    37.26        1:23.85   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub    39.71        1:24.22   
10  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    39.44        1:24.57   
11  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.18        1:26.84   
12  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    39.94        1:26.91   
13  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub    40.37        1:27.35   
14  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.27        1:27.51   
15  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    40.19        1:27.61   
16  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.48        1:27.99   
17  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub    40.20        1:28.33   
18  Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub    39.02        1:28.99   
19  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    40.20        1:29.17   
20  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub    39.42        1:29.75   
21  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    44.00        1:30.95   
22  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub    43.46        1:32.07   
23  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    43.05        1:32.21   
24  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    42.77        1:32.40   
25  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    42.64        1:32.60   
26  Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub    42.85        1:33.11   
27  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.22        1:33.19   
28  Mark Nielsen  2007  Gentofte Svømme Klub    42.89        1:34.50   
29  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub    45.87        1:34.73   
30  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub    45.58        1:35.87   
31  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub    44.35        1:36.26   
32  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub    46.32        1:36.35   
33  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub    47.41        1:36.78   
34  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.88        1:38.19   
35  William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub    49.79        1:39.29   
36  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub    45.00        1:40.37   
37  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub    46.20        1:42.08   
38  Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub    47.46        1:42.23   
39  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub    47.76        1:42.61   
40  Emil Bantz Nielsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    51.45        1:52.98   
Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  Tyvstart 
Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  esb v 75 m 
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svæm på mave v 25m 
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  svøm på mave v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.07  1:14.21  1:55.76    2:35.84   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.46  1:15.06  1:55.94    2:35.90   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød    37.37  1:18.26  2:00.40    2:38.37   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød    37.35  1:18.48  2:00.39    2:38.43   
Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    36.79  1:18.23  2:01.60    2:41.98   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub    39.03  1:20.66  2:02.79    2:43.53   
Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    38.59  1:21.75  2:05.45    2:48.57   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    37.97  1:21.58  2:07.75    2:49.44   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    37.74  1:21.22  2:07.23    2:50.72   
10  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    40.35  1:24.84  2:08.83    2:51.01   
11  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød    38.39  1:22.36  2:09.61    2:53.69   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    34.41  1:10.89  1:47.83    2:23.59   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    33.90  1:11.47  1:48.72    2:24.91   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub    34.40  1:12.26  1:49.86    2:26.35   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    34.03  1:12.06  1:50.02    2:26.63   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød    35.09  1:13.61  1:51.90    2:28.06   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    34.31  1:13.25  1:51.81    2:28.31   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    36.21  1:15.99  1:56.44    2:36.49   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød    35.20  1:15.30  1:56.78    2:36.85   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød    36.78  1:18.81  2:01.71    2:41.43   
10  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    36.92  1:19.66  2:02.71    2:41.69   
11  Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød    37.26  1:19.61  2:02.55    2:42.37   
12  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    37.65  1:19.87  2:02.86    2:44.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:27.15   
  Silje Nygaard Engedal  2007      38.79        38.79   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      38.95        1:17.74   
  Sofie Emilie Lange  2007      36.18        1:53.92   
  Lise H. V. Waarst  2007      33.23        2:27.15   
                     
A6 Piger 1  2007  A6            2:34.11   
  Kattja Daniella Aggersbøl  2007      39.35        39.35   
  Lucca Frydendahl  2008      44.68        1:24.03   
  Naya Høi Greve  2007      36.11        2:00.14   
  K-Lee Hansen  2007      33.97        2:34.11   
                     
Sigma Piger 1  2007  Sigma Swim            2:36.91   
  Line L. Antvorskov  2007      40.38        40.38   
  Ida Marie Frederiksen  2008      45.74        1:26.12   
  Julie Hovmand  2007      37.81        2:03.93   
  Marie Moesgaard  2008      32.98        2:36.91   
                     
Sigma Piger 2  2007  Sigma Swim            2:41.55   
  Laura Bach Mindested  2008      44.18        44.18   
  Simone Stenberg  2008      46.12        1:30.30   
  Karen Markussen  2007      37.72        2:08.02   
  Røskva Rosenbohm  2007      33.53        2:41.55   
                     
Lyngby Royal Girls  2007  Lyngby Svømmeklub            2:44.67   
  Wilma Berg  2008      42.34        42.34   
  Wilma Adelhart Madsen  2008      44.98        1:27.32   
  Nikoline E. Larsen  2007      43.44        2:10.76   
  Juuliie Jørgensen  2007      33.91        2:44.67   
                     
Stålpiger Fr.værk  2007  Frederiksværk Svømmeklub            2:44.88   
  Sofie Wettendorff Hasling  2007      38.20        38.20   
  Astrid Nørgaard  2007      43.00        1:21.20   
  Andrea Frederiksen  2008      49.29        2:10.49   
  Natasja Boesgaard  2007      34.39        2:44.88   
                     
Frederikssund Piger  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:44.98   
  Line Appel  2007      41.48        41.48   
  Asta Fehrend Vejlbo  2007      47.77        1:29.25   
  Tilde Rytz Jørgensen  2007      41.55        2:10.80   
  Ellen Lunn  2008      34.18        2:44.98   
                     
Herlev Piger  2007  Herlev Svømning            2:45.60   
  Katharina Zobel  2007      46.35        46.35   
  Helena Honore  2007      45.74        1:32.09   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      38.70        2:10.79   
  Kristine Dupont  2007      34.81        2:45.60   
                     
Sigma Piger 3  2007  Sigma Swim            2:48.19   
  Kamilla Figurski  2008      43.92        43.92   
  Anne-Maj Framke  2008                 
  Vivian Bahador Snitker  2007                 
  Anja Englert  2008      2:48.19        2:48.19   
                     
10  Gentofte Piger 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:49.03   
  Edith Louise Vedel  2007      44.58        44.58   
  Maja Vejborg  2007      48.29        1:32.87   
  Sophie Flamand  2007      39.93        2:12.80   
  Caroline Victoria Reedtz  2007      36.23        2:49.03   
                     
11  Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:49.29   
  Augusta Blom  2008      42.27        42.27   
  Petrea Asferg Larsson  2008      50.17        1:32.44   
  Oline Ludvigsen  2007      40.53        2:12.97   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      36.32        2:49.29   
                     
12  A6 Piger 2  2007  A6            3:01.70   
  Lina Thejlman  2008      47.17        47.17   
  Louise Olsen  2008      52.02        1:39.19   
  Camille Hedvig Miolane  2007      43.59        2:22.78   
  Silje Rasmussen  2008      38.92        3:01.70   
                     
13  Gentofte Piger 2  2007  Gentofte Svømme Klub            3:02.52   
  Nina Griffin  2007      39.27        39.27   
  Rosa Mantoni  2008                 
  Laura Raahauge  2008                 
  Ingrid Kaas Permin  2008      3:02.52        3:02.52   
                     
14  Gsc Piger 3  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:05.02   
  Sigrid Mygind  2008      44.37        44.37   
  Liva Ladefoged Jepsen  2008                 
  Sarah Zargarov Hansen  2008                 
  Katrine Schou Jagd  2008      3:05.02        3:05.02   
                     
15  Gentofte Piger 3  2007  Gentofte Svømme Klub            3:07.74   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      48.28        48.28   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008                 
  Clara Nyrup  2008                 
  Karoline Drescher  2008      3:07.74        3:07.74   
                     
Helsingør K3  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007      41.39        41.39   
  Ea Lund Havgaard  2007      42.03        1:23.42   
  Silvia Martinsen  2007      38.52        2:01.94   
                     
Søllerød Sharks  2007  Søllerød Svømmeklub            DSQ  esb i afslut fly 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:57 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Drenge 1  2006  Sigma Swim            2:18.77   
  Elias Bach-Jensen  2006      37.21        37.21   
  Magnus Jacobsen  2006      37.67        1:14.88   
  Noah Anker-Møller  2006      34.89        1:49.77   
  Hector Kaltoft  2006      29.00        2:18.77   
                     
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:20.81   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      36.70        36.70   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006      41.66        1:18.36   
  Victor Juhl Hansen  2007      32.62        1:50.98   
  Jens Krogh Hermansen  2006      29.83        2:20.81   
                     
Helsingør K3  2006  Helsingør Svømmeklub            2:21.02   
  Linus Heinrichsen  2006      34.88        34.88   
  Marcus Munk  2007      39.17        1:14.05   
  Asger Hvilsom  2007      35.46        1:49.51   
  Andreas Bendtsen  2007      31.51        2:21.02   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:24.79   
  Carl Johan Møllenbach  2006      38.32        38.32   
  August Taul  2006      41.84        1:20.16   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      34.24        1:54.40   
  Maximillian Udar  2006      30.39        2:24.79   
                     
Lyngby Royal Boys  2006  Lyngby Svømmeklub            2:26.95   
  Andreas Hammer Dohn  2006      34.24        34.24   
  Mads Emil Christiansen  2006      42.69        1:16.93   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      36.27        1:53.20   
  Max Bendixen  2007      33.75        2:26.95   
                     
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:27.49   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      38.71        38.71   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      42.16        1:20.87   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      35.01        1:55.88   
  Lukas Peacock  2007      31.61        2:27.49   
                     
A6 Drenge 1  2006  A6            2:34.17   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      41.98        41.98   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      45.67        1:27.65   
  Emil Schmidt  2006      32.36        2:00.01   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      34.16        2:34.17   
                     
Søllerød Sharknados  2006  Søllerød Svømmeklub            2:38.04   
  Sebastian R. Bjerg  2007      36.50        36.50   
  Carl Gustav Skovgaard  2006      47.59        1:24.09   
  Thor Andersen  2007      38.81        2:02.90   
  Mathias Garset Petersen  2007      35.14        2:38.04   
                     
Frederikssund Drenge  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:38.16   
  Loui Krag  2007      38.40        38.40   
  Jonathan van der Rijt  2007      45.36        1:23.76   
  Balder H. Mikkelsen  2007      40.59        2:04.35   
  Jonathan Kristensen  2006      33.81        2:38.16   
                     
10  Gsc Drenge 3  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:45.62   
  Tore Krogh  2006      41.68        41.68   
  Cornelius Borgaard Bang  2007      48.94        1:30.62   
  William Brix Søhoel  2006      38.48        2:09.10   
  Rasmus Edske  2007      36.52        2:45.62   
                     
11  Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svømme Klub            2:52.22   
  Frederik Find  2007      44.27        44.27   
  William Diness Vindeløv  2007      50.83        1:35.10   
  Vitus Skovbjerg  2007      44.29        2:19.39   
  Lucas Misander  2007      32.83        2:52.22   
                     
Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Peter Bjerre Olsen  2006      37.02        37.02   
  Andreas Ellgaard Svedal  2006      42.21        1:19.23   
                     
Gentofte Drenge 4  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  svøm på mave v 25 m 
                     
Roskilde Eagles  2007  Roskilde Svømning            DSQ  EFB v 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.80        1:09.97   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.89        1:10.75   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    34.08        1:11.33   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub    34.25        1:11.42   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød    35.16        1:12.92   
Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    34.89        1:13.83   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    35.10        1:14.13   
Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub    36.06        1:14.62   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    35.67        1:15.12   
10  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning    36.09        1:15.20   
11  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    36.22        1:16.26   
12  Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub    36.37        1:16.42   
13  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød    36.83        1:16.72   
14  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    36.89        1:16.85   
15  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    36.30        1:16.93   
16  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød    35.56        1:17.27   
17  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub    37.52        1:17.29   
18  Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub    36.32        1:17.44   
19  Mathilde Kristensen  2007  Søllerød Svømmeklub    37.19        1:17.45   
20  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    35.07        1:17.55   
21  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    32.34        1:18.02   
22  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    37.16        1:18.19   
23  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    37.72        1:18.61   
24  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub    37.00        1:18.93   
25  Helena Honore  2007  Herlev Svømning    38.06        1:19.06   
26  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    36.68        1:19.20   
27  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    37.12        1:19.28   
28  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub    39.46        1:21.98   
29  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning    38.25        1:22.07   
30  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød    39.12        1:22.31   
31  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning    39.57        1:23.90   
32  Anna Powers  2007  Herlev Svømning    42.63        1:28.70   
Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød    34.04        1:10.82   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub    34.55        1:11.31   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød    35.72        1:12.68   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød    38.08        1:17.94   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub    37.10        1:18.09   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub    39.92        1:20.59   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub    39.44        1:21.30   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød    39.76        1:22.48   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    39.73        1:22.67   
10  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    38.80        1:23.90   
11  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub    41.72        1:25.09   
12  Sigrid Mygind  2008  Gladsaxe Svømmeklub    39.26        1:25.52   
13  Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    40.15        1:25.58   
14  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    40.15        1:25.68   
15  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub    40.99        1:26.41   
16  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød    39.72        1:27.29   
17  Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    42.60        1:27.32   
18  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    40.77        1:28.74   
19  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    41.86        1:28.83   
20  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.60        1:30.36   
21  Johanne Højer  2008  JGI Svømning    42.70        1:30.55   
22  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub    44.24        1:30.60   
23  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    42.34        1:31.22   
24  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening    43.47        1:31.63   
25  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub    41.57        1:32.29   
26  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.39        1:33.43   
27  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    43.60        1:34.02   
28  Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød    44.94        1:35.93   
29  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub    47.04        1:40.28   
30  Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning    52.22        1:54.24   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub    30.82        1:03.91   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    30.83        1:04.09   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    31.13        1:05.01   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød    31.77        1:05.14   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    32.14        1:06.19   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    32.01        1:06.93   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød    32.91        1:07.89   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    32.82        1:07.94   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    31.48        1:07.96   
10  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.67        1:09.58   
11  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød    33.79        1:10.19   
12  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.99        1:11.09   
13  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød    34.48        1:11.98   
14  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    35.13        1:12.65   
15  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub    35.19        1:13.82   
16  Carl Gustav Skovgaard  2006  Søllerød Svømmeklub    1:14.39        1:14.39   
17  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub    35.36        1:14.51   
18  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning    38.08        1:21.45   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.05        1:08.24   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    33.87        1:08.91   
Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub    33.98        1:10.72   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    34.21        1:10.74   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub    34.69        1:10.97   
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    33.29        1:11.01   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    1:11.15        1:11.15   
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub    34.35        1:11.77   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub    34.18        1:11.90   
10  Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.15        1:12.79   
11  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub    35.78        1:12.88   
12  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    34.05        1:13.40   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning    1:13.89        1:13.89   
14  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning    35.02        1:14.07   
15  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub    36.74        1:15.89   
16  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    38.04        1:16.12   
17  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.74        1:16.45   
18  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning    1:16.95        1:16.95   
19  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    36.60        1:17.10   
20  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub    37.66        1:17.60   
21  Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening    1:19.06        1:19.06   
22  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    38.16        1:19.30   
23  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub    38.37        1:19.82   
24  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    37.42        1:19.88   
25  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.53        1:20.06   
26  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.76        1:20.33   
27  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    39.05        1:20.61   
28  Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub    38.52        1:21.40   
29  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub    39.81        1:21.69   
30  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub    38.76        1:21.87   
31  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    40.06        1:22.18   
32  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:22.40        1:22.40   
33  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning    40.04        1:22.93   
34  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub    39.76        1:23.47   
35  Anton Seerinsen  2007  Roskilde Svømning    39.34        1:24.07   
36  Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub    40.51        1:24.41   
37  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub    40.19        1:26.50   
38  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning    39.69        1:26.64   
39  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub    41.06        1:30.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:56 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.02   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            35.53   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            35.98   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.21   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.10   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            37.42   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.64   
Mathilde Kristensen  2007  Søllerød Svømmeklub            38.33   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            39.15   
10  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            39.61   
11  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            39.99   
12  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            40.21   
13  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            41.23   
14  Caroline Terney  2007  Søllerød Svømmeklub            42.55   
15  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.85   
16  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.60   
17  Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub            44.30   
Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  ESB v 25m 
                     
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            36.22   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            36.70   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            40.15   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            41.82   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.53   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            43.85   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.09   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            45.22   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.96   
10  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            46.65   
11  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            47.63   
12  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.64   
13  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            50.67   
14  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub            53.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            32.52   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            32.96   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            33.33   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            33.35   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            34.06   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            34.88   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.24   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            35.32   
David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub            35.89   
10  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            36.64   
11  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            37.09   
12  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.24   
13  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.28   
14  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            37.61   
15  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            37.69   
16  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            38.01   
17  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            38.46   
18  Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            39.23   
19  Christian Nimb  2006  Gentofte Svømme Klub            41.74   
20  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            48.67   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.97   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.14   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            35.17   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.35   
Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.14   
Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            37.28   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning            37.38   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.99   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.14   
10  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.92   
10  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            38.92   
12  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            38.94   
13  Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            39.68   
14  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            39.84   
15  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            39.87   
16  Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.90   
17  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            40.34   
18  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.80   
19  August Bülow Sandersen  2007  Gentofte Svømme Klub            44.06   
20  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.33   
21  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub            44.79   
22  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.06   
23  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            45.32   
24  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            45.67   
25  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub            45.76   
26  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            46.28   
27  Anton Seerinsen  2007  Roskilde Svømning            49.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub    42.13        1:28.54   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    42.38        1:30.83   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.95        1:31.15   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    44.12        1:32.83   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød    45.00        1:33.37   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub    44.37        1:33.85   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub    43.50        1:34.49   
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub    47.78        1:39.82   
Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub    47.72        1:39.93   
10  Helena Honore  2007  Herlev Svømning    48.00        1:39.96   
11  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub    47.23        1:40.27   
12  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    46.86        1:40.37   
13  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub    48.87        1:40.77   
14  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub    47.96        1:41.57   
15  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    48.61        1:41.80   
16  Helene Heegaard  2007  Søllerød Svømmeklub    48.80        1:42.90   
17  Katrine Bruhn Aaby  2007  Søllerød Svømmeklub    49.66        1:43.55   
18  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    48.67        1:44.31   
19  Katharina Zobel  2007  Herlev Svømning    50.14        1:45.05   
20  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    51.32        1:45.23   
21  Anna Powers  2007  Herlev Svømning    51.49        1:47.12   
22  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub    52.95        1:51.53   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub    45.30        1:35.94   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød    47.37        1:36.21   
Wilma Adelhart Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    46.28        1:36.77   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød    47.37        1:39.26   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød    47.66        1:41.65   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    49.83        1:41.71   
Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub    48.53        1:42.12   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød    48.41        1:43.93   
Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub    49.38        1:44.77   
10  Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub    48.98        1:46.13   
10  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub    49.37        1:46.13   
12  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub    50.35        1:46.77   
13  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød    51.34        1:46.78   
14  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub    51.05        1:49.19   
15  Ella Boisen Tvermoes  2008  Gladsaxe Svømmeklub    53.72        1:54.18   
16  Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub    54.93        1:54.45   
17  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub    52.31        1:54.51   
18  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    54.81        1:54.78   
19  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub    54.56        1:56.61   
20  Julija Devicic  2008  Gentofte Svømme Klub    55.56        1:57.83   
21  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub    55.72        1:58.49   
22  Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub    55.30        1:59.24   
23  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    58.13        1:59.31   
24  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub    57.25        2:00.78   
25  Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    56.99        2:02.52   
26  Sofie Lykke  2008  Slangerup Svømmeklub    57.15        2:03.59   
27  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub    59.56        2:03.91   
28  Johanne Højer  2008  JGI Svømning    1:02.46        2:15.54   
29  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub    1:02.27        2:18.32   
Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            DSQ  Asynk ben v 90 m 
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            DSQ  Esb v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    38.98        1:22.76   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød    39.75        1:24.20   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    40.97        1:25.35   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub    41.91        1:27.87   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.87        1:28.08   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.43        1:29.24   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    42.66        1:29.59   
Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    42.84        1:30.10   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød    43.00        1:31.27   
10  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    42.48        1:31.40   
11  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    44.90        1:34.62   
12  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub    45.70        1:37.57   
13  Tore Krogh  2006  Gladsaxe Svømmeklub    46.99        1:38.36   
Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  For mange flyben 25 
                     
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.98        1:31.50   
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    45.27        1:34.02   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub    45.70        1:35.13   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    45.40        1:36.41   
Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub    45.75        1:38.08   
Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub    47.08        1:38.18   
Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svømmeklub    46.71        1:38.75   
Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub    47.88        1:39.01   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.95        1:39.11   
10  Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub    46.74        1:41.59   
11  Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svømning    48.95        1:41.88   
12  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    49.80        1:41.97   
13  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød    48.07        1:42.35   
14  Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svømme Klub    49.07        1:42.78   
15  Cornelius Borgaard Bang  2007  Gladsaxe Svømmeklub    49.54        1:43.21   
16  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub    49.35        1:44.84   
17  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub    50.66        1:45.58   
18  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub    49.88        1:46.16   
19  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub    49.63        1:46.45   
20  August Due  2007  Gentofte Svømme Klub    50.65        1:47.44   
21  Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub    49.60        1:49.32   
22  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning    54.70        1:50.95   
23  Oscar Heinemann  2007  Gladsaxe Svømmeklub    54.08        1:52.02   
24  William Bendixen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    52.90        1:52.81   
25  Noah El-Nagdy  2007  Hørsholm Svømmeforening    53.51        1:58.48   
26  Alexander Chamberlain  2007  Gentofte Svømme Klub    57.20        2:05.43   
Frederik Find  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ESB v 50 m 
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  2 flybenspark v 75 m 
Mark Nielsen  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  asynk arme 
Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
William Diness Vindeløv  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Berøring 1 hånd v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            37.23   
Kattja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub            37.61   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.95   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            38.49   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            38.51   
Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub            38.76   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            39.19   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.24   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            39.24   
10  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            39.28   
11  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            39.54   
12  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            39.97   
13  Line Appel  2007  Frederikssund Svømmeklub            40.77   
14  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            41.17   
15  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            41.67   
16  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            41.92   
17  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            42.48   
18  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            42.67   
19  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            42.84   
20  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            42.89   
21  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            43.08   
22  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            43.27   
23  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            43.32   
23  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub            43.32   
25  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            43.70   
26  Asta Fehrend Vejlbo  2007  Frederikssund Svømmeklub            44.32   
27  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            45.25   
28  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.73   
                     
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            37.36   
Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            39.98   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            40.68   
Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            41.11   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            41.73   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            42.30   
Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.25   
Anja Englert  2008  Sigma Swim Allerød            44.30   
Rosa Mantoni  2008  Gentofte Svømme Klub            44.82   
10  Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            45.11   
11  Clara Nyrup  2008  Gentofte Svømme Klub            45.25   
12  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            45.53   
13  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            46.04   
14  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            46.22   
15  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            46.23   
16  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            46.25   
17  Julie Truelsen  2008  Frederikssund Svømmeklub            46.51   
18  Louise Olsen  2008  Slangerup Svømmeklub            46.60   
19  Lina Thejlman  2008  Slangerup Svømmeklub            46.81   
20  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.84   
21  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            46.90   
22  Katrine Schou Jagd  2008  Gladsaxe Svømmeklub            47.00   
23  Alvilda Højberg  2008  Lyngby Svømmeklub            47.27   
24  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            47.64   
25  Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            47.83   
26  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            48.41   
27  Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            48.63   
28  Johanna F. H. Nedergaard  2008  Gentofte Svømme Klub            48.96   
29  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            49.02   
30  Ingrid Kaas Permin  2008  Gentofte Svømme Klub            49.98   
31  Ana Bogdanovic  2008  Herlev Svømning            50.02   
32  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub            50.06   
33  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            50.24   
34  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            50.58   
35  Jasmin Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            50.70   
36  Liva Ladefoged Jepsen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            50.72   
37  Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.80   
38  Johanne Højer  2008  JGI Svømning            51.76   
39  Julija Devicic  2008  Gentofte Svømme Klub            52.27   
40  Ella Palmund  2008  Roskilde Svømning            53.65   
41  Karoline Drescher  2008  Gentofte Svømme Klub            55.23   
Kornelia Eg  2008  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  svøm på mave 25 m 
Josefine Agnete Lenskjold  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  svøm på mave 25 m 
Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            DSQ  EFB v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.40   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub            36.26   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            36.75   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.94   
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            37.09   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            37.84   
Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            38.06   
Jonathan Kristensen  2006  Frederikssund Svømmeklub            38.60   
Carl Gustav Skovgaard  2006  Søllerød Svømmeklub            38.69   
10  Daniel Skyt  2006  Roskilde Svømning            39.11   
11  Oswald Lindquist  2006  Gentofte Svømme Klub            40.37   
12  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub            40.71   
                     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.02   
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            36.00   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.10   
Frederik Isaksen  2007  Roskilde Svømning            37.46   
Magnus Gimsing Åhman  2007  Gladsaxe Svømmeklub            37.67   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svømmeklub            37.99   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            38.02   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.32   
Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.48   
10  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.80   
11  Lukas Peacock  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.97   
12  Lucas Misander  2007  Gentofte Svømme Klub            39.06   
13  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            39.20   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.34   
15  Nicolas Christiansen  2007  Holbæk Svømme Klub            39.43   
16  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            39.65   
17  Thor Andersen  2007  Søllerød Svømmeklub            39.89   
18  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svømning            40.78   
19  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            40.90   
20  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            40.97   
21  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            42.04   
22  Mark Nielsen  2007  Gentofte Svømme Klub            42.14   
23  Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            42.28   
24  Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub            42.58   
25  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svømning            42.60   
26  Jonas Tornow Rasmussen  2007  Slangerup Svømmeklub            42.64   
27  Vitus Skovbjerg  2007  Gentofte Svømme Klub            42.79   
28  David Knudsen  2007  Slangerup Svømmeklub            43.26   
29  Frederik S. Lundstrøm  2007  Helsingør Svømmeklub            43.51   
30  Christian Ødum  2007  Hørsholm Svømmeforening            44.06   
31  Jonathan van der Rijt  2007  Frederikssund Svømmeklub            45.20   
32  Adam Gjerløv  2007  Frederikssund Svømmeklub            45.46   
33  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub            45.61   
34  Alexander Dorph Jensen  2007  Gentofte Svømme Klub            45.62   
35  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            46.67   
36  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            47.22   
37  Lauritz Viborg Husum  2007  Frederikssund Svømmeklub            49.89   
Anton Seerinsen  2007  Roskilde Svømning            DSQ  svøm på mave 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:47 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.65  1:23.99  2:12.51    2:52.18   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød    38.61  1:24.20  2:13.65    2:52.96   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.32  1:26.50  2:15.53    2:53.40   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød    41.28  1:27.64  2:19.84    3:02.36   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød    38.39  1:25.96  2:19.57    3:03.20   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.84  1:26.62  2:22.01    3:04.83   
Mathilde Kristensen  2007  Søllerød Svømmeklub    39.90  1:27.12  2:25.33    3:07.30   
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    40.42  1:29.48  2:24.43    3:07.43   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    43.57  1:29.58  2:26.57    3:08.22   
10  Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    43.92  1:33.81  2:25.34    3:08.66   
11  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub    43.57  1:30.20  2:25.19    3:09.71   
12  Line L. Antvorskov  2007  Sigma Swim Allerød    42.78  1:31.19  2:28.82    3:15.11   
13  Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    45.23  1:33.90  2:32.84    3:15.36   
14  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    48.43  1:36.08  2:33.24    3:18.53   
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            DSQ  ESB v 150 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    34.57  1:16.81  2:03.15    2:37.46   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    36.74  1:15.36  2:04.85    2:41.34   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub    1:16.99  2:06.08  2:42.23    2:42.23   
Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    37.37  1:19.99  2:05.94    2:43.30   
Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    35.31  1:18.59  2:08.23    2:45.92   
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    36.21  1:20.30  2:09.77    2:46.05   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød    40.49  1:23.75  2:10.49    2:48.37   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    37.99  1:20.04  2:13.70    2:53.57   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    38.81  1:26.59  2:16.49    2:55.21   
10  August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    42.06  1:29.21  2:18.16    2:55.53   
11  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.75  1:28.98  2:19.64    2:58.10   
12  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød    37.25  1:23.41  2:18.01    2:58.16   
13  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    38.93  1:25.21  2:19.42    2:58.81   
14  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub    37.59  1:23.88  2:17.64    2:59.58   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            DNS   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Svøm på ryg v 25 m 
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  EFB v 75 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Piger 1  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:10.83   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      31.85        31.85   
  Silje Nygaard Engedal  2007      32.65        1:04.50   
  Sofie Emilie Lange  2007      33.34        1:37.84   
  Lise H. V. Waarst  2007      32.99        2:10.83   
                     
A6 Piger 1  2007  A6            2:11.95   
  Naya Høi Greve  2007      31.42        31.42   
  Lucca Frydendahl  2008      33.90        1:05.32   
  K-Lee Hansen  2007      33.54        1:38.86   
  Kattja Daniella Aggersbøl  2007      33.09        2:11.95   
                     
Sigma Piger 1  2007  Sigma Swim            2:14.58   
  Ida Marie Frederiksen  2008      33.85        33.85   
  Julie Hovmand  2007      34.78        1:08.63   
  Marie Moesgaard  2008      33.53        1:42.16   
  Røskva Rosenbohm  2007      32.42        2:14.58   
                     
Helsingør K3  2007  Helsingør Svømmeklub            2:17.62   
  Silvia Martinsen  2007      33.50        33.50   
  Caroline Haugland  2007      34.23        1:07.73   
  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007      35.76        1:43.49   
  Ea Lund Havgaard  2007      34.13        2:17.62   
                     
Sigma Piger 2  2007  Sigma Swim            2:18.67   
  Vivian Bahador Snitker  2007      34.45        34.45   
  Line L. Antvorskov  2007      35.73        1:10.18   
  Karla Rekling  2008      34.50        1:44.68   
  Karen Markussen  2007      33.99        2:18.67   
                     
Søllerød Sharks  2007  Søllerød Svømmeklub            2:20.71   
  Molly Borchorst  2007      34.36        34.36   
  Helene Heegaard  2007      36.40        1:10.76   
  Caroline Terney  2007      35.65        1:46.41   
  Annabella Nathansen  2007      34.30        2:20.71   
                     
Gentofte Piger 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:21.73   
  Tess van der Laan  2008      35.52        35.52   
  Sophie Flamand  2007      36.10        1:11.62   
  Maja Vejborg  2007      34.13        1:45.75   
  Caroline Victoria Reedtz  2007      35.98        2:21.73   
                     
Gsc Piger 2  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:25.32   
  Anna Dicte Bøgeskov  2007      37.23        37.23   
  Oline Ludvigsen  2007      37.13        1:14.36   
  Petrea Asferg Larsson  2008      34.84        1:49.20   
  Augusta Blom  2008      36.12        2:25.32   
                     
Herlev Piger  2007  Herlev Svømning            2:26.67   
  Katrine Dresler Aleksic  2007      36.06        36.06   
  Helena Honore  2007      36.49        1:12.55   
  Katharina Zobel  2007      39.07        1:51.62   
  Kristine Dupont  2007      35.05        2:26.67   
                     
Sigma Piger 3  2007  Sigma Swim            2:26.67   
  Simone Stenberg  2008      36.54        36.54   
  Anja Englert  2008      37.05        1:13.59   
  Linnea Funk Larsen  2007      35.59        1:49.18   
  Christine Dalsgaard  2007      37.49        2:26.67   
                     
11  Lyngby Royal Girls  2007  Lyngby Svømmeklub            2:26.74   
  Alvilda Højberg  2008      38.44        38.44   
  Wilma Berg  2008      35.53        1:13.97   
  Juuliie Jørgensen  2007      36.33        1:50.30   
  Nikoline E. Larsen  2007      36.44        2:26.74   
                     
12  A6 Piger 2  2007  A6            2:28.53   
  Mira Capito  2007      35.70        35.70   
  Camille Hedvig Miolane  2007      36.77        1:12.47   
  Silje Rasmussen  2008      38.42        1:50.89   
  Louise Olsen  2008      37.64        2:28.53   
                     
13  Frederikssund Piger  2007  Frederikssund Svømmeklub            2:29.16   
  Ellen Lunn  2008      37.02        37.02   
  Tilde Rytz Jørgensen  2007      36.83        1:13.85   
  Asta Fehrend Vejlbo  2007      39.45        1:53.30   
  Line Appel  2007      35.86        2:29.16   
                     
14  Stålpiger Fr.værk  2007  Frederiksværk Svømmeklub            2:30.75   
  Sofie Wettendorff Hasling  2007      35.74        35.74   
  Andrea Frederiksen  2008      44.94        1:20.68   
  Natasja Boesgaard  2007      35.24        1:55.92   
  Astrid Nørgaard  2007      34.83        2:30.75   
                     
15  Gentofte Piger 2  2007  Gentofte Svømme Klub            2:39.59   
  Clara Nyrup  2008      39.77        39.77   
  Laura Raahauge  2008      41.47        1:21.24   
  Ingrid Kaas Permin  2008      43.35        2:04.59   
  Nina Griffin  2007      35.00        2:39.59   
                     
16  Gsc Piger 3  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:42.30   
  Victoria Brammer Kærgaard  2008      41.55        41.55   
  Laura Klug Christensen  2008      38.63        1:20.18   
  Freya Valentin  2008      40.46        2:00.64   
  Ella Boisen Tvermoes  2008      41.66        2:42.30   
                     
17  Gentofte Piger 3  2007  Gentofte Svømme Klub            2:53.24   
  Josefine Agnete Lenskjold  2008      42.62        42.62   
  Johanna F. H. Nedergaard  2008      42.93        1:25.55   
  Julija Devicic  2008      45.88        2:11.43   
  Rosa Mantoni  2008      41.81        2:53.24   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2018    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 oktober 2018         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helsingør K3  2006  Helsingør Svømmeklub            2:02.06   
  Linus Heinrichsen  2006      28.29        28.29   
  Nicklas Reinstrup  2006      29.05        57.34   
  Asger Hvilsom  2007      32.21        1:29.55   
  Marcus Munk  2007      32.51        2:02.06   
                     
Gsc Drenge 1  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:02.57   
  Jens Krogh Hermansen  2006      30.20        30.20   
  Victor Juhl Hansen  2007      31.17        1:01.37   
  Walter N Falborg Pedersen  2007      30.83        1:32.20   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006      30.37        2:02.57   
                     
Sigma Drenge 1  2006  Sigma Swim            2:03.95   
  Hector Kaltoft  2006      29.13        29.13   
  Magnus Jacobsen  2006      31.01        1:00.14   
  Elias Bach-Jensen  2006      31.11        1:31.25   
  Lucas Linderoth  2007      32.70        2:03.95   
                     
Gentofte Drenge 1  2007  Gentofte Svømme Klub            2:06.24   
  Maximillian Udar  2006      30.99        30.99   
  August Taul  2006      31.61        1:02.60   
  Carl Johan Møllenbach  2006      33.65        1:36.25   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      29.99        2:06.24   
                     
Gsc Drenge 2  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:11.17   
  Lukas Peacock  2007      32.92        32.92   
  Tore Krogh  2006      32.26        1:05.18   
  Nikolai Stender-Petersen  2007      33.31        1:38.49   
  Magnus Gimsing Åhman  2007      32.68        2:11.17   
                     
Lyngby Royal Boys  2006  Lyngby Svømmeklub            2:12.17   
  Mads Emil Christiansen  2006      34.74        34.74   
  Andreas Hammer Dohn  2006      30.71        1:05.45   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      33.16        1:38.61   
  Max Bendixen  2007      33.56        2:12.17   
                     
Gentofte Drenge 2  2007  Gentofte Svømme Klub            2:13.28   
  Oswald Lindquist  2006      34.02        34.02   
  David Johannes Dahl  2006      32.64        1:06.66   
  Peter Bjerre Olsen  2006      32.38        1:39.04   
  Christian Nimb  2006      34.24        2:13.28   
                     
Søllerød Sharknados  2006  Søllerød Svømmeklub            2:13.68   
  Sebastian R. Bjerg  2007      31.83        31.83   
  Thor Andersen  2007      33.32        1:05.15   
  Mathias Garset Petersen  2007      35.77        1:40.92   
  Carl Gustav Skovgaard  2006      32.76        2:13.68   
                     
A6 Drenge 1  2006  A6            2:15.35   
  Emil Schmidt  2006      30.11        30.11   
  Harald Rasmus Svendsen  2007      33.62        1:03.73   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      35.45        1:39.18   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      36.17        2:15.35   
                     
10  Frederikssund Drenge  2006  Frederikssund Svømmeklub            2:16.82   
  Jonathan Kristensen  2006      34.98        34.98   
  Balder H. Mikkelsen  2007      33.36        1:08.34   
  Jonathan van der Rijt  2007      36.14        1:44.48   
  Loui Krag  2007      32.34        2:16.82   
                     
11  Roskilde Eagles  2007  Roskilde Svømning            2:17.92   
  Frederik Isaksen  2007      33.70        33.70   
  Christoffer Bo Andersen  2007      33.38        1:07.08   
  Sebastian Bruun Ibsen  2007      37.96        1:45.04   
  Jonathan Nyegaard  2007      32.88        2:17.92   
                     
12  Gsc Drenge 3  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:22.20   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      34.08        34.08   
  William Brix Søhoel  2006      33.90        1:07.98   
  William Bendixen  2007      36.77        1:44.75   
  Oscar Heinemann  2007      37.45        2:22.20   
                     
Gentofte Drenge 3  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Frederik Find  2007      37.00        37.00   
                     
Gentofte Drenge 4  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  forkert rækkefølgr 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark