2019-10-24   02:34:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Julestævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  Slagelse Svømmeklub            1:54.23   
  Gustav Jørgensen  2000      27.18        27.18   
  Regitze Gotthard  2002      34.24        1:01.42   
  Matthias Hansen  2001      26.04        1:27.46   
  Clara Schade Cantby  2000      26.77        1:54.23   
                     
Dragsholm Mix 2  Dragsholm Svømmeklub            2:07.49   
  Thor Malmby Jørgin  2001      28.92        28.92   
  Jesse Refsgaard  2003      35.28        1:04.20   
  Camille Neess  2003      33.10        1:37.30   
  Felina Noe  2002      30.19        2:07.49   
                     
Dragsholm Mix 1  Dragsholm Svømmeklub            2:09.88   
  Sille Bachmann  2004      33.57        33.57   
  Frederikke Poulsen  2006      41.70        1:15.27   
  Elias Noe  2004      28.19        1:43.46   
  Victor Holm Larsen  2003      26.42        2:09.88   
                     
Korsør Mix 1  SVØM Korsør            2:10.13   
  Silje Mathiasen  2006      35.40        35.40   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      33.53        1:08.93   
  Johannes Forsbæk  2004      30.04        1:38.97   
  Isabella Hejlesen  2004      31.16        2:10.13   
                     
Kalundborg Mix 1  Kalundborg SK            2:17.79   
  Patrick Skov Vinding  2005      34.25        34.25   
  Anna Marott Hansen  2004      38.50        1:12.75   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      34.10        1:46.85   
  Pauline Andersen  2005      30.94        2:17.79   
                     
Stv Mix 4  Slagelse Svømmeklub            2:23.91   
  Daniel Mir  2003      31.90        31.90   
  Emma Jørgensen  2005      45.93        1:17.83   
  Sofie Nielsen  2001      30.22        1:48.05   
  Viktor Kristiansen  2006      35.86        2:23.91   
                     
Kalundborg Mix 2  Kalundborg SK            2:29.77   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      36.56        36.56   
  Beatrice Buhr Müller  2006      40.20        1:16.76   
  Cilas Skafte  2005      40.58        1:57.34   
  Jonas Rask  2006      32.43        2:29.77   
                     
Stv Mix 6  Slagelse Svømmeklub            2:30.95   
  Emilia Pico  2008      46.50        46.50   
  Julius Vadmand  2005      42.06        1:28.56   
  Casper Madsen  2004      28.37        1:56.93   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      34.02        2:30.95   
                     
Stv Mix 2  Slagelse Svømmeklub            2:33.75   
  Amalie Sams  2007      49.77        49.77   
  Andreas M Nielsen  2005      37.88        1:27.65   
  Elias Rought  2003      29.45        1:57.10   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      36.65        2:33.75   
                     
10  Stv Mix 5  Slagelse Svømmeklub            2:35.59   
  Clara Bønnebæk  2007      55.44        55.44   
  Joachim L Andersen  2003      35.64        1:31.08   
  Tobias Daniel Larsen  2001      26.35        1:57.43   
  Emma Attrup  2007      38.16        2:35.59   
                     
11  Stv Mix 7  Slagelse Svømmeklub            2:40.00   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      39.59        39.59   
  Silje Juul Kjeldsen  2008      43.82        1:23.41   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      32.74        1:56.15   
  Jonas Bacher  2008      43.85        2:40.00   
                     
12  Stv Mix 3  Slagelse Svømmeklub            2:51.55   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      52.02        52.02   
  Jannik Jørgensen  2004      32.96        1:24.98   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      41.87        2:06.85   
  Laura Storm Frimann  2009      44.70        2:51.55   
                     
13  Kalundborg Mix 3  Kalundborg SK            2:56.33   
  Alba Seneca  2005      36.90        36.90   
  Thoke Thomsen  2006      44.43        1:21.33   
  Rebecca Skov Vinding  2007      44.86        2:06.19   
  Sander Y Hansen  2009      50.14        2:56.33   
                     
Korsør Mix 2  SVØM Korsør            DSQ  ESB v 125m SW8.4 
  Madeleine Thornsen  2001      36.59        36.59   
  Astamaja Rought  2006      44.95        1:21.54   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:03 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Madeleine Thornsen  2001  SVØM Korsør    33.47        1:10.17   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Duus  2003  Næstved IF    30.32        1:03.07   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    31.24        1:04.98   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    35.03        1:13.23   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    30.03        1:02.73   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    30.99        1:04.75   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.10        1:08.94   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    33.95        1:10.08   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    34.29        1:11.61   
Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub    35.49        1:13.16   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    37.67        1:20.74   
Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    41.99        1:29.25   
Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            DNS   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            DSQ  Tyvstart SW4.4 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    32.86        1:08.51   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    33.58        1:11.04   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    34.25        1:12.65   
Leonora Franck  2006  Næstved IF    36.69        1:16.17   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    36.97        1:17.34   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    37.72        1:19.12   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    40.31        1:22.46   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    40.02        1:22.55   
Kamilla Lindemann  2007  Næstved IF    40.25        1:23.28   
10  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    39.34        1:23.82   
11  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub    41.02        1:25.41   
12  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    39.43        1:26.07   
13  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    41.07        1:28.95   
14  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.76        1:29.90   
15  Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    43.14        1:30.96   
16  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK    44.14        1:33.16   
17  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub    41.99        1:33.18   
18  Lydia Greisdal  2007  SVØM Korsør    43.61        1:37.08   
Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør            DNF   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK    40.09        1:23.06   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    40.59        1:25.34   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    41.25        1:26.40   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    44.36        1:33.63   
Vigga Petersen  2009  Næstved IF    50.33        1:47.99   
Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK    51.57        1:48.95   
Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    53.20        1:57.76   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub    58.05        2:04.67   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF    49.92        1:49.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    27.71        57.42   
Harald Franck  2003  Næstved IF    27.62        58.03   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    27.79        58.55   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    29.73        1:00.54   
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    29.60        1:01.02   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    29.70        1:01.85   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    29.91        1:02.18   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.05        1:08.34   
Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.61        1:14.88   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    28.53        1:00.09   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør    29.53        1:01.02   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    31.48        1:04.75   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    31.24        1:05.54   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    32.89        1:08.11   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    33.85        1:10.33   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    34.12        1:11.74   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    35.32        1:13.40   
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub    35.03        1:14.01   
10  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    35.96        1:14.83   
11  Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    36.64        1:15.46   
12  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    36.21        1:15.76   
13  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.92        1:20.23   
14  Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub    38.56        1:22.69   
15  Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    39.99        1:24.61   
16  Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK    45.32        1:44.08   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    37.99        1:19.22   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    38.29        1:20.42   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF    43.82        1:32.73   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub    46.24        1:37.23   
Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør    49.78        1:48.20   
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            DNS   
Marton Miklos Júrak  2008  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK    51.62        1:55.79   
Sigurd Poulin Pedersen  2009  Kalundborg SK    56.76        2:00.89   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK    55.14        2:03.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    37.29        1:19.29   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    38.96        1:22.13   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    36.80        1:17.49   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.12        1:27.45   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    43.05        1:32.26   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør    44.06        1:34.16   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    46.61        1:38.57   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    45.80        1:39.37   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    40.98        1:26.96   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    41.45        1:28.08   
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør    42.08        1:29.24   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    42.14        1:30.61   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    41.57        1:32.01   
Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør    44.60        1:32.91   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    51.02        1:49.99   
Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør    1:51.69        1:51.69   
Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    53.15        1:54.89   
10  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    55.57        1:58.48   
11  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub    2:09.36        2:09.36   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    46.36        1:36.98   
Vigga Petersen  2009  Næstved IF            DSQ  ESB v 25M SW7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    35.04        1:14.22   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    34.65        1:12.99   
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    35.68        1:15.79   
Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør            DSQ  ESB v 25M SW7.6 
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Svømmeklub    32.91        1:10.92   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    34.87        1:14.25   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    34.68        1:14.47   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    43.90        1:33.22   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    40.76        1:24.89   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    44.75        1:35.42   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    45.90        1:37.60   
Emil Hass  2006  Næstved IF    47.94        1:39.58   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    47.94        1:40.21   
Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub    49.27        1:43.85   
                     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Løgstrup  2008  SVØM Korsør    1:01.35        2:06.61   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF    1:00.34        2:07.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilia Olsen  2005  Odsherred Svømmeklub            22.54   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            18.13   
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            20.33   
Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            21.08   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            21.68   
Silke Holmgaard  2007  Næstved IF            24.52   
                     
 
Løb 6, 25m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            19.51   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            19.52   
Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            29.69   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            30.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub            16.18   
Oliver Storm Andreasen  2005  Odsherred Svømmeklub            19.66   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            28.24   
                     
 
Løb 7, 25m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            19.83   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            29.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:41 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    37.17  1:16.44  1:56.66    2:36.30   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    46.56  1:37.90  2:31.39    3:20.98   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    46.68  1:40.45  2:35.86    3:30.20   
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    47.63  1:37.77  2:28.23    3:17.31   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    48.00  1:42.64  2:39.10    3:33.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    31.71  1:05.85  1:40.43    2:15.37   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    37.40  1:17.82  1:58.75    2:37.74   
                     
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.67  1:31.59  2:17.94    3:03.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:08   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.71  1:15.27  2:04.75    2:42.02   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.07  1:15.70  2:05.37    2:42.51   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.03  1:17.98  2:08.38    2:46.24   
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    34.48  1:17.11  2:08.98    2:49.47   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    39.83  1:24.48  2:15.44    2:54.62   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    41.04  1:30.21  2:18.81    2:58.96   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    34.48  1:18.05  2:08.43    2:47.53   
Freja Juul  2006  Næstved IF    36.44  1:19.52  2:08.84    2:48.88   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    38.65  1:26.90  2:15.44    2:55.15   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    39.43  1:24.88  2:23.21    3:08.19   
Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør    42.44  1:32.40  2:31.52    3:15.89   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.67  1:32.79  2:36.27    3:16.91   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    49.52  1:43.25  2:35.22    3:20.06   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    44.15  1:36.65  2:35.36    3:22.03   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.84  1:39.28  2:37.74    3:23.68   
10  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    49.64  1:41.58  2:39.52    3:28.19   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  ESB v125m SW7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:08 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør            DSQ  ESB v 125m SW7.6 
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Svømmeklub    30.74  1:06.22  1:45.53    2:17.46   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    29.27  1:05.64  1:51.08    2:24.32   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    31.10  1:09.04  1:53.54    2:25.53   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    30.55  1:08.56  1:54.84    2:28.31   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    32.38  1:12.48  1:56.27    2:32.76   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    33.15  1:11.51  1:56.58    2:34.16   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    34.97  1:16.14  2:00.33    2:34.61   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    30.54  1:07.74  1:58.41    2:35.95   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    35.44  1:18.13  2:07.45    2:44.33   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    34.57  2:12.54  2:51.41    2:51.41   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør    48.00  1:39.45  2:41.08    3:28.74   
                     
 
Løb 11, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Quist  2007  SVØM Korsør    40.29  1:27.38  2:25.47    3:03.85   
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Asynkron ben SW7.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Duus  2003  Næstved IF            29.05   
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            30.52   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            30.68   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            33.17   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            30.97   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK            31.30   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            31.82   
Joy Blom Magnussen  2005  Odsherred Svømmeklub            39.00   
Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            41.42   
Cecilia Olsen  2005  Odsherred Svømmeklub            48.38   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Mathiasen  2006  SVØM Korsør            31.10   
Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør            36.75   
Merle Dahlmann  2007  Næstved IF            37.28   
Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK            40.93   
Silke Holmgaard  2007  Næstved IF            45.20   
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            36.74   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            37.76   
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            38.38   
Martine Foged  2009  Næstved IF            38.99   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            39.96   
Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK            46.73   
Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            DNF   
                     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF            47.27   
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            51.25   
Sara Ingevold  2010  Slagelse Svømmeklub            58.60   
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            1:05.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            26.25   
Harald Franck  2003  Næstved IF            26.35   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            26.60   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            26.88   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            28.47   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub            27.23   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub            30.30   
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub            32.91   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            33.07   
Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub            34.36   
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.67   
Oliver Storm Andreasen  2005  Odsherred Svømmeklub            39.99   
Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            43.79   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            51.12   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF            40.19   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            42.67   
Jonas Løgstrup  2008  SVØM Korsør            43.99   
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            DNS   
Marton Miklos Júrak  2008  Kalundborg SK            DNS   
Anton Holmberg Buchardt  2007  Odsherred Svømmeklub            DSQ  afsæt fra bund 25 m 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            47.79   
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            48.55   
Sigurd Poulin Pedersen  2009  Kalundborg SK            53.60   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            55.38   
Bertram Normann Sørensen  2010  Slagelse Svømmeklub            56.35   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub            36.35   
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            37.40   
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joy Blom Magnussen  2005  Odsherred Svømmeklub            55.29   
Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            DSQ  forkert spark SW7.5 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            39.75   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            40.40   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            41.11   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            49.97   
Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør            50.72   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            52.69   
Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            53.55   
Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            55.67   
Lydia Greisdal  2007  SVØM Korsør            DSQ  ikke skift benspark 
                     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            44.11   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            53.16   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            56.49   
Signe Weirgang Kjær Larse  2008  SVØM Korsør            1:01.36   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            1:10.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Hiort  2003  Gladsaxe Svømmeklub            32.73   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            33.58   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub            35.51   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør            37.26   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF            35.98   
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør            38.95   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            42.21   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            44.44   
Emil Hass  2006  Næstved IF            46.86   
Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub            51.67   
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            52.95   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            54.54   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            DSQ  Asynkrone ben 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            1:09.86   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Arme bag hofte 
Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør            DSQ  tyvstart 
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  forkert benstilling 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            59.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Madeleine Thornsen  2001  SVØM Korsør    36.24        1:20.64   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.50        1:10.40   
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    34.74        1:15.71   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    36.70        1:16.24   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.18        1:13.69   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.01        1:15.59   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.30        1:20.23   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør    40.23        1:21.61   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    38.32        1:23.25   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    42.15        1:24.89   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    42.42        1:25.73   
Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub    38.83        1:26.16   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    38.56        1:26.87   
10  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    46.98        1:38.24   
Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.56        1:17.89   
Leonora Franck  2006  Næstved IF    39.44        1:26.20   
Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør    43.04        1:29.37   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    40.41        1:29.49   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.51        1:30.69   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    42.96        1:33.70   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    47.34        1:34.16   
Kamilla Lindemann  2007  Næstved IF    47.16        1:34.77   
Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.57        1:35.52   
10  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    45.46        1:36.55   
11  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    47.36        1:37.67   
12  Shauli Mortensen  2006  Kalundborg SK    48.66        1:43.38   
13  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.38        1:43.78   
14  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub    50.36        1:46.28   
15  Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub    53.03        1:49.49   
16  Silke Holmgaard  2007  Næstved IF    56.17        1:55.80   
17  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub    55.71        1:58.27   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  afslut på mave 50 m 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    44.30        1:31.92   
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    48.44        1:34.89   
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    46.32        1:37.37   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    46.02        1:42.67   
Vigga Petersen  2009  Næstved IF    56.31        1:56.33   
Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    1:00.64        2:13.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub    27.19        1:01.02   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.72        1:01.50   
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    28.29        1:01.50   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    28.72        1:04.83   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.92        1:10.18   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    34.18        1:12.29   
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    35.17        1:12.55   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.51        1:14.21   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.89        1:17.05   
Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    34.55        1:17.09   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    38.92        1:25.45   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  ESB 75 m 
Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.69        1:13.10   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    34.18        1:15.20   
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    33.05        1:16.41   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    37.07        1:20.84   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    36.60        1:21.78   
Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    40.80        1:24.98   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    40.62        1:28.34   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF    41.12        1:30.10   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.89        1:32.76   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  forkert svømmeart 50 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    42.02        1:27.62   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.00        1:34.96   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  en hånd i vending 75 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Merle Dahlmann  2007  Næstved IF            23.13   
                     
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            24.30   
Shaya Mortensen  2008  Kalundborg SK            26.48   
Sofia Ninn Jensen  2009  Slagelse Svømmeklub            31.96   
                     
 
Løb 18, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Gandrup Nygaard  2010  Slagelse Svømmeklub            29.03   
Filippa Karsberg Nygaard  2011  Slagelse Svømmeklub            30.34   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svømmeklub            30.69   
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            31.76   
Sara Ingevold  2010  Slagelse Svømmeklub            33.38   
Caroline Clausen  2010  Slagelse Svømmeklub            34.52   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            20.99   
Mikkel Ronenberg  2006  Kalundborg SK            21.09   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            23.93   
                     
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Áron Barnabás Jurák  2008  Kalundborg SK            DNS   
Marton Miklos Júrak  2008  Kalundborg SK            DNS   
                     
 
Løb 19, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigurd Poulin Pedersen  2009  Kalundborg SK            25.18   
Sander Y Hansen  2009  Kalundborg SK            26.32   
Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            28.51   
Asbjørn Kristiansen  2011  Slagelse Svømmeklub            30.29   
Julius Jakobsen  2009  Kalundborg SK            31.07   
Bertram Normann Sørensen  2010  Slagelse Svømmeklub            31.63   
Malthe Brun Hansen  2009  Slagelse Svømmeklub            31.74   
Valdemar Damm  2010  Slagelse Svømmeklub            34.86   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svømmeklub            35.46   
10  Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            35.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    35.14        1:12.66   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    34.60        1:12.29   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.65        1:12.44   
Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    35.90        1:14.99   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.92        1:18.92   
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    40.14        1:22.24   
Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    42.64        1:25.48   
Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    49.09        1:39.91   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    38.13        1:16.82   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    37.59        1:17.74   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    40.13        1:21.48   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.64        1:21.98   
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Fobian Hvidberg  2008  Kalundborg SK            1:39.18   
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            1:39.63   
Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    59.61        2:05.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.05        1:05.80   
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    33.29        1:08.54   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    35.83        1:12.70   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.48        1:13.48   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.48        1:22.46   
Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    42.60        1:27.32   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    35.08        1:11.71   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    38.09        1:18.86   
Calvin Konge Neess  2005  Dragsholm Svømmeklub    38.65        1:20.33   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    40.92        1:23.32   
Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.90        1:35.82   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.38        1:28.29   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    48.61        1:38.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            32.46   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            33.40   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            35.86   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            32.76   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub            32.92   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            33.96   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            36.04   
Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            50.12   
Joy Blom Magnussen  2005  Odsherred Svømmeklub            52.09   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            34.82   
Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør            37.68   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            42.43   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            42.63   
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.67   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            42.69   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            44.68   
Amalie Sams  2007  Slagelse Svømmeklub            55.86   
                     
 
Løb 22, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            45.66   
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            47.31   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.24   
Martine Foged  2009  Næstved IF            51.23   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            51.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            28.52   
Harald Franck  2003  Næstved IF            29.12   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør            30.13   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            30.43   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub            31.68   
Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            34.35   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF            31.51   
Konrad Clausen  2005  SVØM Korsør            32.88   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            35.05   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            35.61   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            38.23   
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            39.19   
                     
 
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            38.93   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub            42.52   
Jonas Bacher  2008  Slagelse Svømmeklub            57.79   
Andreas Tobel Nielsen  2008  Slagelse Svømmeklub            DSQ  armføring under vand 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    37.82  1:19.42  2:02.17    2:44.09   
                     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    44.13  1:33.85  2:23.46    3:13.48   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    43.24  1:33.17  2:24.00    3:13.68   
Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    45.54  1:36.65  2:28.79    3:20.89   
Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    47.77  1:41.45  2:34.44    3:27.78   
Isabella Hejlesen  2004  SVØM Korsør    47.28  1:40.49  2:34.98    3:29.00   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub    48.33  1:42.11  2:38.38    3:34.85   
Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    40.71  1:26.17  2:13.67    3:01.04   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    42.10  1:31.21  2:21.10    3:09.91   
Astamaja Rought  2006  SVØM Korsør    45.98  1:36.14  2:26.10    3:16.04   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.15  1:54.21  2:55.43    3:56.46   
Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.71  1:55.75  2:58.78    3:57.47   
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub    54.63  1:56.57  2:57.71    3:59.20   
                     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.52  1:45.03  2:39.39    3:33.75   
Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    48.44  1:44.86  2:42.58    3:36.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:12   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    37.13  1:19.43  2:02.80    2:47.06   
                     
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Hartig-Larsen  2003  SVØM Korsør    36.39  1:17.72  2:01.31    2:45.28   
                     
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Søe Jepsen  2005  SVØM Korsør    42.79  1:29.75  2:16.42    3:02.58   
Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    43.98  1:34.47  2:26.35    3:17.74   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    47.10  1:45.16  2:41.59    3:37.17   
Emil Hass  2006  Næstved IF    50.58  1:46.68  2:45.45    3:39.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:12 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:48   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Sofie Jespersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            17.18   
                     
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            18.52   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            24.29   
Sofia Ninn Jensen  2009  Slagelse Svømmeklub            28.69   
                     
 
Løb 26, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Nielsen  2011  Slagelse Svømmeklub            27.78   
Laura Keller Thorgrimson  2010  Slagelse Svømmeklub            30.97   
Filippa Karsberg Nygaard  2011  Slagelse Svømmeklub            40.64   
Caroline Clausen  2010  Slagelse Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:48 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            11.99   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            13.78   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            17.62   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            22.14   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            17.96   
                     
 
Løb 27, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            23.79   
Malthe Brun Hansen  2009  Slagelse Svømmeklub            24.42   
Bertram Normann Sørensen  2010  Slagelse Svømmeklub            25.58   
Amil Alibasic  2009  Slagelse Svømmeklub            27.34   
Asbjørn Kristiansen  2011  Slagelse Svømmeklub            27.99   
Valdemar Damm  2010  Slagelse Svømmeklub            30.31   
Asger Mørk Attrup  2010  Slagelse Svømmeklub            33.98   
Jeppe Bülow Møller  2010  Slagelse Svømmeklub            36.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            31.34   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            34.22   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            36.31   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            33.22   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            33.25   
Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub            33.35   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            35.10   
Fanta O. Petersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            36.57   
Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            38.29   
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            48.19   
Christina Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            DSQ  EFB 25 m 
Joy Blom Magnussen  2005  Odsherred Svømmeklub            DSQ  Afslut på mave 
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Mayland  2006  Næstved IF            36.63   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            37.08   
Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            38.95   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            39.17   
Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            41.51   
Mathilde Knudsen  2006  SVØM Korsør            42.81   
Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            43.25   
Lydia Greisdal  2007  SVØM Korsør            44.23   
Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            46.51   
10  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            48.34   
11  Caroline Risager Strate  2007  Herlufsholm Svømmeklub            48.89   
12  Tascha S. Knudsen  2007  SVØM Korsør            53.14   
13  Clara Bønnebæk  2007  Slagelse Svømmeklub            54.26   
Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            42.12   
Augusta Johansen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            48.06   
Martine Foged  2009  Næstved IF            48.99   
Ella Lyng  2008  Odsherred Svømmeklub            54.55   
Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            55.67   
Laura Storm Frimann  2009  Slagelse Svømmeklub            56.35   
Alberte Sol Nielson  2008  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF            56.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2000  Slagelse Svømmeklub            27.53   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            27.98   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hjalte Petersen  2004  Næstved IF            32.17   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            32.59   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.28   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            35.49   
Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub            37.00   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            34.75   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            36.17   
Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            38.18   
Bertram Cramer Dalsgaard  2006  Næstved IF            40.71   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            41.67   
Jonas Nørmark Larsen  2005  SVØM Korsør            44.15   
Mic Langhoff Rasmussen  2005  Dragsholm Svømmeklub            45.72   
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            47.78   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            57.73   
                     
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Quist  2007  SVØM Korsør            39.80   
Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            40.48   
Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            47.80   
Jonas Løgstrup  2008  SVØM Korsør            55.50   
Mikkel Augustesen  2008  SVØM Korsør            57.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:21   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    29.09  1:01.05  1:33.99    2:06.57   
Madeleine Thornsen  2001  SVØM Korsør    35.57  1:15.44  1:56.79    2:38.60   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Katrine Duus  2003  Næstved IF    31.04  1:05.80  1:41.03    2:15.65   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    32.78  1:09.29  1:47.23    2:23.13   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.17  1:10.32  1:50.13    2:30.30   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    33.67  1:11.36  1:51.51    2:31.19   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    34.15  1:11.60  1:51.59    2:31.56   
Caroline Søe Jepsen  2007  SVØM Korsør    40.07  1:25.38  2:11.01    2:54.58   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    39.93  1:25.20  2:12.86    2:59.04   
Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  SVØM Korsør    42.31  1:28.09  2:15.37    3:00.67   
Merle Dahlmann  2007  Næstved IF    39.93  1:25.94  2:13.85    3:01.03   
Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    42.34  1:29.08  2:16.31    3:03.11   
Silje Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.08  1:34.92  2:27.19    3:16.10   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    43.05  1:29.51  2:15.65    3:03.44   
Merle Blomberg Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    43.87  1:34.95  2:27.46    3:15.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:21 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tobias Daniel Larsen  2001  Slagelse Svømmeklub    27.67  58.40  1:29.82    2:00.64   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    27.92  59.24  1:32.18    2:04.89   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    28.59  59.68  1:30.95    2:01.77   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    28.57  1:00.56  1:33.27    2:06.04   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    29.94  1:02.56  1:35.59    2:07.77   
Viktor Holst Rasmussen  2003  SVØM Korsør    31.98  1:07.38  1:42.89    2:16.07   
Johannes Forsbæk  2004  SVØM Korsør    29.74  1:04.04  1:40.79    2:16.80   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    30.57  1:04.52  1:41.52    2:17.68   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  SVØM Korsør    31.18  1:06.55  1:43.23    2:18.95   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub    31.48  1:06.39  1:42.75    2:19.15   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Bønsøe  2006  SVØM Korsør    32.69  1:09.57  1:49.42    2:28.08   
Viktor Kristiansen  2006  Slagelse Svømmeklub    41.07  1:28.94  2:19.46    3:05.08   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    40.29  1:24.44  2:10.46    2:54.60   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    41.43  1:26.90  2:12.49    2:55.96   
Nicolai Molter Petersen  2008  Næstved IF    43.32  1:32.90  2:23.83    3:10.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Marott Hansen  2004  Kalundborg SK    37.40        1:21.25   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    39.85        1:32.67   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.86        1:20.14   
Freja Juul  2006  Næstved IF    37.53        1:25.37   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    45.53        1:43.24   
Kamilla Lindemann  2007  Næstved IF    45.31        1:46.65   
                     
 
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    49.55        1:45.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    31.10        1:08.37   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Schmidt Johansen  2002  SVØM Korsør    33.54        1:13.81   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    30.50        1:06.54   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.93        1:13.52   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    32.21        1:10.97   
                     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Phillip Knudsen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    47.18        1:50.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilia Olsen  2005  Odsherred Svømmeklub            26.47   
                     
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            21.73   
                     
 
Løb 34, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilia Pico  2008  Slagelse Svømmeklub            21.20   
Selma Birgisdottir  2009  Herlufsholm Svømmeklub            40.63   
Alberte Sol Nielson  2008  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:00   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            15.88   
                     
 
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Østen Pedersen  2005  Dragsholm Svømmeklub            18.89   
Mikkel Munkholm  2006  Dragsholm Svømmeklub            20.67   
Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            20.67   
Oliver Storm Andreasen  2005  Odsherred Svømmeklub            32.43   
Nicolai Raabymagle  2006  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 35, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Prüsse-Olsen  2009  SVØM Korsør            27.73   
Benjamin Svenningsen  2009  Herlufsholm Svømmeklub            34.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:00 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Julestævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stv Mix 1  Slagelse Svømmeklub            1:42.55   
  Gustav Jørgensen  2000      24.53        24.53   
  Matthias Hansen  2001      24.30        48.83   
  Clara Schade Cantby  2000      26.64        1:15.47   
  Sofie Nielsen  2001      27.08        1:42.55   
                     
Nif Mix 1  Næstved IF            1:49.20   
  Katrine Duus  2003      28.74        28.74   
  Lucas Jul Pedersen  2003      25.56        54.30   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      29.46        1:23.76   
  Harald Franck  2003      25.44        1:49.20   
                     
Dragsholm Mix 1  Dragsholm Svømmeklub            1:52.38   
  Camille Neess  2003      30.76        30.76   
  Andreas Ingvordsen  1996      26.22        56.98   
  Felina Noe  2002      30.56        1:27.54   
  Thor Malmby Jørgin  2001      24.84        1:52.38   
                     
Dragsholm Mix 2  Dragsholm Svømmeklub            1:56.17   
  Sille Bachmann  2004      30.68        30.68   
  Victor Holm Larsen  2003      26.70        57.38   
  Frederikke Poulsen  2006      32.50        1:29.88   
  Emil Osberg Poulsen  2003      26.29        1:56.17   
                     
Korsør Mix 1  SVØM Korsør            1:58.63   
  Johannes Forsbæk  2004      28.25        28.25   
  Isabella Hejlesen  2004      31.59        59.84   
  Madeleine Thornsen  2001      30.63        1:30.47   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      28.16        1:58.63   
                     
Nif Mix 2  Næstved IF            1:59.35   
  Hjalte Petersen  2004      28.29        28.29   
  Agnes Barner Hansen  2005      30.39        58.68   
  Malthe Foged  2005      28.56        1:27.24   
  Freja Juul  2006      32.11        1:59.35   
                     
Nif Mix 3  Næstved IF            2:03.49   
  Jacob Meisner Hansen  2003      28.77        28.77   
  Liva Mayland  2006      32.31        1:01.08   
  Sebastian N. Bentsen  2004      29.78        1:30.86   
  Iben Lund Nielsen  2006      32.63        2:03.49   
                     
Kalundborg Mix 1  Kalundborg SK            2:04.16   
  Anna Marott Hansen  2004      31.54        31.54   
  Pauline Andersen  2005      31.26        1:02.80   
  Patrick Skov Vinding  2005      29.87        1:32.67   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      31.49        2:04.16   
                     
Kalundborg Mix 2  Kalundborg SK            2:08.02   
  Isabella Holme Bjerborg  2005      30.66        30.66   
  Alba Seneca  2005      31.82        1:02.48   
  Jonas Rask  2006      32.73        1:35.21   
  Cilas Skafte  2005      32.81        2:08.02   
                     
10  Korsør Mix 2  SVØM Korsør            2:10.05   
  Konrad Clausen  2005      28.33        28.33   
  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006      37.20        1:05.53   
  Caroline Søe Jepsen  2007      35.70        1:41.23   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      28.82        2:10.05   
                     
11  Korsør Mix 3  SVØM Korsør            2:10.11   
  Gustav Hartig-Larsen  2003      28.99        28.99   
  Mathilde Knudsen  2006      36.48        1:05.47   
  Rasmus Bønsøe  2006      28.74        1:34.21   
  Lydia Greisdal  2007      35.90        2:10.11   
                     
12  Stv Mix 4  Slagelse Svømmeklub            2:13.00   
  Daniel Mir  2003      28.00        28.00   
  Emma Jørgensen  2005      40.04        1:08.04   
  Regitze Gotthard  2002      27.77        1:35.81   
  Viktor Kristiansen  2006      37.19        2:13.00   
                     
13  Nif Mix 4  Næstved IF            2:13.84   
  Katrine Mørkeberg  2004      32.04        32.04   
  Bertram Cramer Dalsgaard  2006      33.82        1:05.86   
  Leonora Franck  2006      35.34        1:41.20   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      32.64        2:13.84   
                     
14  Stv Mix 2  Slagelse Svømmeklub            2:14.29   
  Amalie Sams  2007      41.91        41.91   
  Andreas M Nielsen  2005      27.97        1:09.88   
  Elias Rought  2003      26.94        1:36.82   
  Alberte Bendix Raunkjær  2007      37.47        2:14.29   
                     
15  Stv Mix 6  Slagelse Svømmeklub            2:14.65   
  Emilia Pico  2008      39.64        39.64   
  Julius Vadmand  2005      33.40        1:13.04   
  Casper Madsen  2004      26.38        1:39.42   
  Silke Krakau Tønnesen  2006      35.23        2:14.65   
                     
16  Stv Mix 5  Slagelse Svømmeklub            2:20.25   
  Clara Bønnebæk  2007      46.32        46.32   
  Joachim L Andersen  2003      28.83        1:15.15   
  Tobias Daniel Larsen  2001      25.22        1:40.37   
  Alberte Rosenstand  2007      39.88        2:20.25   
                     
17  Stv Mix 3  Slagelse Svømmeklub            2:21.97   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      32.70        32.70   
  Jannik Jørgensen  2004      27.48        1:00.18   
  Elisabeth Tobel Nielsen  2007      36.40        1:36.58   
  Laura Storm Frimann  2009      45.39        2:21.97   
                     
18  Kalundborg Mix 3  Kalundborg SK            2:34.65   
  Beatrice Buhr Müller  2006      31.71        31.71   
  Rebecca Skov Vinding  2007      34.54        1:06.25   
  Thoke Thomsen  2006      37.98        1:44.23   
  Sander Y Hansen  2009      50.42        2:34.65   
                     
19  Stv Mix 7  Slagelse Svømmeklub            2:39.69   
  Jonas Bacher  2008      45.15        45.15   
  Frida Lauridsen  2005      34.86        1:20.01   
  Marie Louise B Andersen  2005      28.59        1:48.60   
  Andreas Tobel Nielsen  2008      51.09        2:39.69   
                     
20  Kalundborg Mix 4  Kalundborg SK            3:12.05   
  Caroline Fobian Hvidberg  2008      38.37        38.37   
  Thilde Thomsen  2008      42.15        1:20.52   
  Sigurd Poulin Pedersen  2009      55.82        2:16.34   
  Áron Barnabás Jurák  2008      55.71        3:12.05   
                     
Kalundborg Mix 5  Kalundborg SK            DNS   
  Shauli Mortensen  2006                 
  Shaya Mortensen  2008                 
  Marton Miklos Júrak  2008                 
  Julius Jakobsen  2009              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark