Resultat för Aquarapid Knattesim 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:27.85 | ||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 40.25 | 40.25 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 39.14 | 1:19.39 | |||||||
Nea Tiger Armelius | 2006 | 36.97 | 1:56.36 | |||||||
Thea Bergström | 2007 | 31.49 | 2:27.85 | |||||||
2 | Danderyd Lag 1 | 2006 | Danderyds Sim | 2:40.68 | ||||||
Elsa Ekenbäck | 2006 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Mikaela Erneholm | 2006 | 44.31 | 1:25.22 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 39.48 | 2:04.70 | |||||||
Carolina Axelsson | 2006 | 35.98 | 2:40.68 | |||||||
3 | Skk Lag 1 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:42.55 | ||||||
Emelie Bilands | 2006 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Anna Eklöf | 2007 | 46.43 | 1:27.82 | |||||||
Elise Karlsson | 2007 | 38.53 | 2:06.35 | |||||||
Olivia Bäck | 2007 | 36.20 | 2:42.55 | |||||||
4 | Danderyd Lag 2 | 2006 | Danderyds Sim | 2:52.88 | ||||||
Beata Naumburg | 2006 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Agnes Arver | 2006 | 48.38 | 1:33.94 | |||||||
Ziyi Fang | 2006 | 42.23 | 2:16.17 | |||||||
Hanna Wickström | 2007 | 36.71 | 2:52.88 | |||||||
5 | Gustavsbergs Simsällskap | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:54.83 | ||||||
Svea Jernberg | 2007 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Isabelle Sandström | 2007 | 44.06 | 1:31.08 | |||||||
Bonnie Tham | 2006 | 37.65 | 2:08.73 | |||||||
Lovisa Eriksson | 2007 | 46.10 | 2:54.83 | |||||||
6 | SS04 Lag 2 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:55.42 | ||||||
Leia Matejic Elvin | 2007 | 50.31 | 50.31 | |||||||
Asta Revsäter | 2007 | 43.97 | 1:34.28 | |||||||
Wilma Danielsson | 2006 | 41.57 | 2:15.85 | |||||||
Esther Hammes | 2006 | 39.57 | 2:55.42 | |||||||
7 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:01.23 | ||||||
Smilla Palmborg | 2007 | 47.70 | 47.70 | |||||||
Matilda Lobendahl | 2007 | 45.56 | 1:33.26 | |||||||
Julia Hellberg | 2007 | 49.75 | 2:23.01 | |||||||
Elin Yavuz | 2007 | 38.22 | 3:01.23 | |||||||
8 | SS04 Lag 3 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:01.81 | ||||||
Emilia Lingman | 2006 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Desire` Tolinsson | 2006 | 49.79 | 1:28.20 | |||||||
Louise Axland | 2007 | 50.97 | 2:19.17 | |||||||
Ella Lynch | 2007 | 42.64 | 3:01.81 | |||||||
9 | Skk Lag 2 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:04.66 | ||||||
Rose Masoudi | 2007 | 48.73 | 48.73 | |||||||
Ellen Gustafsson | 2007 | 51.92 | 1:40.65 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 46.19 | 2:26.84 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 37.82 | 3:04.66 | |||||||
10 | SS04 Lag 4 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:05.80 | ||||||
Frida Berglund | 2006 | 43.30 | 43.30 | |||||||
Judit Andersson | 2007 | 50.65 | 1:33.95 | |||||||
Elise Blomström | 2006 | 49.97 | 2:23.92 | |||||||
Ida Muhic | 2007 | 41.88 | 3:05.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Lag 1 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:29.95 | ||||||
Casper Drozdz | 2006 | 39.10 | 39.10 | |||||||
William Hamilton | 2006 | 38.54 | 1:17.64 | |||||||
Hugo Patrikson | 2006 | 37.74 | 1:55.38 | |||||||
Elliott Sundström | 2006 | 34.57 | 2:29.95 | |||||||
2 | SS04 Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:38.31 | ||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Filip Olsson | 2006 | 38.96 | 1:19.72 | |||||||
Teodor Berglund | 2006 | 37.26 | 1:56.98 | |||||||
Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | 41.33 | 2:38.31 | |||||||
3 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:38.57 | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Ludwig Höijer | 2006 | 47.99 | 1:25.63 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 39.17 | 2:04.80 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 33.77 | 2:38.57 | |||||||
4 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:04.97 | ||||||
Kristian Kasper | 2007 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Vilgot Blanck | 2007 | 49.55 | 1:37.78 | |||||||
Rasmus Öst | 2007 | 48.78 | 2:26.56 | |||||||
Daniel Bruhn | 2007 | 38.41 | 3:04.97 | |||||||
5 | Skk Lag 2 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:05.68 | ||||||
Alexander Bouchet | 2007 | 47.05 | 47.05 | |||||||
Sebastian Sveding | 2007 | 53.36 | 1:40.41 | |||||||
Jordan Sundström | 2007 | 46.45 | 2:26.86 | |||||||
Jacob Nygren | 2007 | 38.82 | 3:05.68 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 30.53 | ||||||
2 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.47 | ||||||
3 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.13 | ||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.99 | ||||||
5 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.36 | ||||||
6 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.90 | ||||||
7 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.24 | ||||||
8 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 36.51 | ||||||
9 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.05 | ||||||
10 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.30 | ||||||
11 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.42 | ||||||
12 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 38.71 | ||||||
13 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.77 | ||||||
14 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.29 | ||||||
15 | Izabelle Hägglund | 2007 | Sigtuna Simklubb | 39.39 | ||||||
16 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.49 | ||||||
17 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.64 | ||||||
18 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.42 | ||||||
19 | Rose Masoudi | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.75 | ||||||
19 | Svea Jernberg | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.75 | ||||||
21 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 40.79 | ||||||
22 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.12 | ||||||
23 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.47 | ||||||
24 | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.95 | ||||||
25 | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.30 | ||||||
26 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | ||||||
27 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.62 | ||||||
28 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.85 | ||||||
29 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.90 | ||||||
30 | Lova Hjort | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.50 | ||||||
31 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.94 | ||||||
32 | Jennifer Vainikka Eklund | 2007 | Kanaans Simsällskap | 44.56 | ||||||
33 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.64 | ||||||
34 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.67 | ||||||
35 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.69 | ||||||
36 | Lovisa Eriksson | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.73 | ||||||
37 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.76 | ||||||
38 | Anna Häggqvist | 2007 | Sigtuna Simklubb | 52.95 | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 34.12 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.23 | ||||||
3 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Sim | 35.13 | ||||||
4 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.51 | ||||||
5 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.17 | ||||||
6 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.21 | ||||||
7 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.43 | ||||||
8 | Teodor Ström | 2007 | Spårvägen Simförening | 38.77 | ||||||
9 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.58 | ||||||
10 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.60 | ||||||
11 | Oscar Shatkus | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.72 | ||||||
12 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 39.87 | ||||||
13 | Leo Nicolaides | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.65 | ||||||
14 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.42 | ||||||
15 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.57 | ||||||
16 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 42.34 | ||||||
17 | Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.70 | ||||||
18 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 43.58 | ||||||
19 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.77 | ||||||
20 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.27 | ||||||
21 | Erik Alterius | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.25 | ||||||
22 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.99 | ||||||
- | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Jonas Chiu | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 34.67 | 1:11.17 | |||||
2 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.75 | 1:13.45 | |||||
3 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.04 | 1:13.84 | |||||
4 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.94 | 1:14.34 | |||||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 35.27 | 1:15.62 | |||||
6 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.96 | 1:18.56 | |||||
7 | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.13 | 1:21.03 | |||||
8 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.53 | 1:21.82 | |||||
9 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.13 | 1:22.60 | |||||
10 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 38.98 | 1:24.38 | |||||
11 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.53 | 1:25.31 | |||||
12 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 39.56 | 1:27.26 | |||||
13 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.28 | 1:27.50 | |||||
14 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.23 | 1:27.53 | |||||
15 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.28 | 1:27.56 | |||||
16 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 41.83 | 1:28.26 | |||||
17 | Ebba Gradevik-Laurell | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.79 | 1:29.26 | |||||
18 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | 1:30.33 | |||||
19 | Signe Peterson | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:30.39 | |||||
20 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.11 | 1:30.55 | |||||
21 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | 1:30.69 | |||||
22 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 42.19 | 1:31.58 | |||||
23 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.74 | 1:32.42 | |||||
24 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.84 | 1:33.01 | |||||
25 | Sarah Miller | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.27 | 1:37.13 | |||||
26 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.07 | 1:43.99 | |||||
27 | Cassandra Strömquist Tampella | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.53 | 1:49.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.83 | 1:09.21 | |||||
2 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.56 | 1:14.61 | |||||
3 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.82 | 1:14.68 | |||||
4 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.47 | 1:15.24 | |||||
5 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:15.40 | |||||
6 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.36 | 1:18.77 | |||||
7 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:18.84 | |||||
8 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:20.12 | |||||
9 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.12 | 1:20.69 | |||||
10 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.92 | 1:22.35 | |||||
11 | Axel Lundberg | 2006 | Sigtuna Simklubb | 38.53 | 1:22.52 | |||||
12 | Vilmer Sundman | 2006 | Danderyds Sim | 40.95 | 1:31.10 | |||||
13 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.52 | 1:41.37 | |||||
- | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.62 | ||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.18 | ||||||
3 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | ||||||
4 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.61 | ||||||
5 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.88 | ||||||
6 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.02 | ||||||
7 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.10 | ||||||
8 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 47.48 | ||||||
9 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.72 | ||||||
10 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.85 | ||||||
11 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.58 | ||||||
12 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.63 | ||||||
13 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.37 | ||||||
14 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 51.60 | ||||||
15 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.72 | ||||||
16 | Rose Masoudi | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.30 | ||||||
17 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.46 | ||||||
18 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.59 | ||||||
19 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.89 | ||||||
20 | Ida Muhic | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.93 | ||||||
21 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.32 | ||||||
22 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.34 | ||||||
23 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.69 | ||||||
24 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.07 | ||||||
25 | Filippa Lock | 2007 | Spårvägen Simförening | 55.70 | ||||||
26 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.38 | ||||||
27 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.70 | ||||||
28 | Lovisa Eriksson | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.77 | ||||||
29 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.79 | ||||||
30 | Anna Häggqvist | 2007 | Sigtuna Simklubb | 1:00.42 | ||||||
31 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:04.35 | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sofia Björling | 2007 | Sigtuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:55 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.30 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.61 | ||||||
3 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 45.41 | ||||||
4 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.76 | ||||||
5 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.30 | ||||||
6 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Sim | 51.46 | ||||||
7 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.13 | ||||||
8 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.68 | ||||||
9 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.67 | ||||||
10 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 54.21 | ||||||
11 | Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.51 | ||||||
12 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.74 | ||||||
13 | Leo Nicolaides | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.10 | ||||||
14 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.47 | ||||||
15 | Oscar Shatkus | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.21 | ||||||
16 | Teodor Ström | 2007 | Spårvägen Simförening | 57.28 | ||||||
17 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.28 | ||||||
18 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.38 | ||||||
19 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.43 | ||||||
20 | Erik Alterius | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.02 | ||||||
21 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.50 | ||||||
- | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.35 | 1:27.67 | |||||
2 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.08 | 1:28.98 | |||||
3 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 41.40 | 1:29.73 | |||||
4 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 39.31 | 1:30.24 | |||||
5 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.87 | 1:33.70 | |||||
- | My Wiker | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.26 | 1:28.08 | |||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.92 | 1:29.83 | |||||
3 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.92 | 1:31.47 | |||||
4 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.79 | 1:36.96 | |||||
5 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.33 | 1:39.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.30 | ||||||
2 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.03 | ||||||
3 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.86 | ||||||
4 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.46 | ||||||
5 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.39 | ||||||
6 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.72 | ||||||
7 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.95 | ||||||
8 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.27 | ||||||
9 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 44.96 | ||||||
10 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 45.05 | ||||||
11 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.72 | ||||||
12 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.34 | ||||||
13 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.83 | ||||||
14 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.44 | ||||||
15 | Sofia Palmqvist | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.56 | ||||||
16 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.67 | ||||||
17 | Jennifer Vainikka Eklund | 2007 | Kanaans Simsällskap | 50.52 | ||||||
18 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.17 | ||||||
19 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.72 | ||||||
20 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.49 | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Rose Masoudi | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.23 | ||||||
2 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.41 | ||||||
3 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Sim | 42.23 | ||||||
4 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.50 | ||||||
5 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.42 | ||||||
6 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.82 | ||||||
7 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.03 | ||||||
8 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.44 | ||||||
9 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.52 | ||||||
10 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.62 | ||||||
- | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Erik Alterius | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.52 | 1:29.26 | |||||
2 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 44.37 | 1:33.65 | |||||
3 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.37 | 1:36.70 | |||||
4 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 46.79 | 1:36.89 | |||||
5 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.62 | 1:39.73 | |||||
6 | Lea Rosenholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.32 | 1:43.85 | |||||
7 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.85 | 1:44.53 | |||||
8 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 49.72 | 1:45.45 | |||||
9 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.33 | 1:45.87 | |||||
10 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 50.90 | 1:46.84 | |||||
11 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.12 | 1:46.97 | |||||
12 | Signe Peterson | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.22 | 1:47.50 | |||||
13 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 50.59 | 1:48.87 | |||||
14 | Ida Haidari | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.16 | 1:50.89 | |||||
15 | Desire` Tolinsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.33 | 1:51.17 | |||||
16 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.28 | 1:52.02 | |||||
17 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 51.83 | 1:52.47 | |||||
18 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.58 | 1:52.67 | |||||
19 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 52.44 | 1:52.78 | |||||
20 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.15 | 1:55.72 | |||||
21 | Cassandra Strömquist Tampella | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.08 | 2:02.07 | |||||
- | Ida Ödqvist | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Gradevik-Laurell | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sarah Miller | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.57 | 1:43.09 | |||||
2 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.54 | 1:43.16 | |||||
3 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.92 | 1:44.26 | |||||
4 | Axel Lundberg | 2006 | Sigtuna Simklubb | 50.81 | 1:46.33 | |||||
5 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.57 | 1:50.74 | |||||
6 | Vilmer Sundman | 2006 | Danderyds Sim | 53.47 | 1:56.00 | |||||
- | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.83 | ||||||
2 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.41 | ||||||
3 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.62 | ||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.07 | ||||||
5 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.29 | ||||||
6 | Matilda Lobendahl | 2007 | Spårvägen Simförening | 44.04 | ||||||
7 | Izabelle Hägglund | 2007 | Sigtuna Simklubb | 44.75 | ||||||
8 | Maja Wallmark | 2007 | Kanaans Simsällskap | 44.78 | ||||||
9 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.36 | ||||||
10 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.68 | ||||||
11 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.27 | ||||||
12 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.62 | ||||||
13 | Smilla Palmborg | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.90 | ||||||
14 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.68 | ||||||
15 | Lova Hjort | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.51 | ||||||
16 | Hanna Wickström | 2007 | Danderyds Sim | 49.63 | ||||||
17 | Svea Jernberg | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.74 | ||||||
18 | Ida Sundbom | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.23 | ||||||
19 | Adriana Hamzehnejad | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.29 | ||||||
20 | Rose Masoudi | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.74 | ||||||
21 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.75 | ||||||
22 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.88 | ||||||
23 | Ella Lynch | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.82 | ||||||
24 | Elin Yavuz | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.17 | ||||||
25 | Julia Hellberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.50 | ||||||
26 | Jennifer Vainikka Eklund | 2007 | Kanaans Simsällskap | 53.17 | ||||||
27 | Tilde Staffas Wilde | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.07 | ||||||
28 | Lovisa Eriksson | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 57.41 | ||||||
29 | Isabelle Lindstedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.65 | ||||||
30 | Selma Edwall | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.87 | ||||||
31 | Karina Kurbanova | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:07.92 | ||||||
- | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 37.78 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | ||||||
3 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.18 | ||||||
4 | William Lagerlöf | 2007 | Danderyds Sim | 43.92 | ||||||
5 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.61 | ||||||
6 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.42 | ||||||
7 | Hugo Östling | 2007 | Spårvägen Simförening | 46.91 | ||||||
8 | Daniel Bruhn | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.27 | ||||||
9 | Alexander Bouchet | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.45 | ||||||
10 | Douglas Styffe | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.25 | ||||||
11 | Sebastian Sveding | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.21 | ||||||
12 | Kristian Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | 50.63 | ||||||
13 | Jonas Chiu | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.70 | ||||||
14 | Jacob Nygren | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.88 | ||||||
15 | Leo Nicolaides | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.90 | ||||||
16 | Japheth Shewa | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.80 | ||||||
17 | Vilgot Blanck | 2007 | Spårvägen Simförening | 51.96 | ||||||
18 | Rasmus Öst | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.37 | ||||||
19 | Teodor Ström | 2007 | Spårvägen Simförening | 52.57 | ||||||
20 | Oskar Wessén | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.00 | ||||||
21 | Erik Alterius | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.79 | ||||||
- | Vidar Karlström | 2007 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 17, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:13.55 | ||||||
Thea Bergström | 2007 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Leah Ishaq | 2006 | 32.91 | 1:06.62 | |||||||
Emilia Lingman | 2006 | 33.42 | 1:40.04 | |||||||
Nea Tiger Armelius | 2006 | 33.51 | 2:13.55 | |||||||
2 | Skk Lag 1 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:19.46 | ||||||
Emelie Bilands | 2006 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Anna Eklöf | 2007 | 37.88 | 1:14.31 | |||||||
Elise Karlsson | 2007 | 36.85 | 1:51.16 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 28.30 | 2:19.46 | |||||||
3 | Danderyd Lag 1 | 2006 | Danderyds Sim | 2:19.77 | ||||||
Elsa Ekenbäck | 2006 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Mikaela Erneholm | 2006 | 34.72 | 1:08.66 | |||||||
Julia Anttila | 2006 | 35.55 | 1:44.21 | |||||||
Carolina Axelsson | 2006 | 35.56 | 2:19.77 | |||||||
4 | Danderyd Lag 2 | 2006 | Danderyds Sim | 2:33.47 | ||||||
Beata Naumburg | 2006 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Agnes Arver | 2006 | 38.96 | 1:17.85 | |||||||
Ziyi Fang | 2006 | 38.26 | 1:56.11 | |||||||
Hanna Wickström | 2007 | 37.36 | 2:33.47 | |||||||
5 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:37.18 | ||||||
Elin Yavuz | 2007 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Matilda Lobendahl | 2007 | 38.40 | 1:17.84 | |||||||
Lea Rosenholm | 2006 | 40.04 | 1:57.88 | |||||||
Julia Hellberg | 2007 | 39.30 | 2:37.18 | |||||||
6 | Skk Lag 2 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:38.99 | ||||||
Olivia Bäck | 2007 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Ellen Bystedt | 2007 | 40.16 | 1:19.76 | |||||||
Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | 38.99 | 1:58.75 | |||||||
Ellen Gustafsson | 2007 | 40.24 | 2:38.99 | |||||||
7 | SS04 Lag 5 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:44.50 | ||||||
Anna Gomez | 2007 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Wilma Danielsson | 2006 | 38.70 | 1:21.79 | |||||||
Leia Matejic Elvin | 2007 | 47.77 | 2:09.56 | |||||||
Cornelia Utgren | 2007 | 34.94 | 2:44.50 | |||||||
8 | Gustavsbergs Simsällskap | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:44.56 | ||||||
My Wiker | 2006 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Lovisa Eriksson | 2007 | 51.20 | 1:28.58 | |||||||
Isabelle Sandström | 2007 | 35.95 | 2:04.53 | |||||||
Svea Jernberg | 2007 | 40.03 | 2:44.56 | |||||||
9 | SS04 Lag 4 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:46.29 | ||||||
Asta Revsäter | 2007 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Lova Hjort | 2007 | 44.24 | 1:22.26 | |||||||
Ida Muhic | 2007 | 44.32 | 2:06.58 | |||||||
Desire` Tolinsson | 2006 | 39.71 | 2:46.29 | |||||||
10 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:51.68 | ||||||
Signe Peterson | 2006 | 43.32 | 43.32 | |||||||
Filippa Lock | 2007 | 39.58 | 1:22.90 | |||||||
Ida Sundbom | 2007 | 44.50 | 2:07.40 | |||||||
Anna Malmring | 2006 | 44.28 | 2:51.68 | |||||||
11 | SS04 Lag 3 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:52.36 | ||||||
Felica Wadell | 2006 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Ella Lynch | 2007 | 47.77 | 1:31.00 | |||||||
Elise Blomström | 2006 | 39.26 | 2:10.26 | |||||||
Judit Andersson | 2007 | 42.10 | 2:52.36 | |||||||
- | Skk Lag 3 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Rose Masoudi | 2007 | |||||||||
Sarah Miller | 2006 | |||||||||
Isabelle Lindstedt | 2007 | |||||||||
Ellen Gustafsson | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 18, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Lag 1 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:15.42 | ||||||
Casper Drozdz | 2006 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Elliott Sundström | 2006 | 35.50 | 1:10.33 | |||||||
Hugo Patrikson | 2006 | 34.75 | 1:45.08 | |||||||
William Hamilton | 2006 | 30.34 | 2:15.42 | |||||||
2 | SS04 Lag 1 | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:24.42 | ||||||
Teodor Berglund | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Filip Olsson | 2006 | 33.44 | 1:07.68 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 33.52 | 1:41.20 | |||||||
Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | 43.22 | 2:24.42 | |||||||
3 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:27.97 | ||||||
Rasmus Öst | 2007 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Brian Eriksson | 2007 | 34.33 | 1:14.34 | |||||||
Hugo Östling | 2007 | 38.57 | 1:52.91 | |||||||
Wilmer Riisgaard | 2006 | 35.06 | 2:27.97 | |||||||
4 | Spårvägen Simförening Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:38.58 | ||||||
Ludwig Höijer | 2006 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Teodor Ström | 2007 | 41.82 | 1:18.60 | |||||||
Vilgot Blanck | 2007 | 36.75 | 1:55.35 | |||||||
Daniel Bruhn | 2007 | 43.23 | 2:38.58 | |||||||
- | Skk Lag 2 | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Alexander Bouchet | 2007 | |||||||||
Sebastian Sveding | 2007 | |||||||||
Jacob Nygren | 2007 | |||||||||
Jordan Sundström | 2007 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.64 | ||||||
2 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 37.20 | ||||||
3 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.35 | ||||||
4 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.45 | ||||||
5 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 37.69 | ||||||
6 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.77 | ||||||
7 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 38.36 | ||||||
8 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 38.54 | ||||||
9 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 38.60 | ||||||
10 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 39.01 | ||||||
11 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 39.02 | ||||||
12 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.11 | ||||||
13 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 39.62 | ||||||
14 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 40.07 | ||||||
15 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 40.31 | ||||||
16 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.37 | ||||||
17 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.80 | ||||||
18 | Natalie Donoso Hammar | 2008 | Danderyds Sim | 41.14 | ||||||
19 | Tea Rydergård | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.31 | ||||||
20 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 41.44 | ||||||
21 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.08 | ||||||
22 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 42.14 | ||||||
23 | Emilia Säther | 2008 | Kanaans Simsällskap | 42.70 | ||||||
24 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.14 | ||||||
25 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.16 | ||||||
26 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 43.69 | ||||||
27 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.45 | ||||||
28 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 44.56 | ||||||
28 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.56 | ||||||
30 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 44.80 | ||||||
31 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 44.84 | ||||||
32 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 45.21 | ||||||
33 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.49 | ||||||
34 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.91 | ||||||
35 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.99 | ||||||
36 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 46.35 | ||||||
37 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.62 | ||||||
38 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.72 | ||||||
39 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 47.03 | ||||||
40 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.60 | ||||||
41 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 47.86 | ||||||
42 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 47.93 | ||||||
43 | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.33 | ||||||
44 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 48.65 | ||||||
45 | Ida Norrbin-Schilling | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.34 | ||||||
46 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.37 | ||||||
47 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 51.73 | ||||||
48 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.85 | ||||||
49 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 59.28 | ||||||
- | Felicia Strand | 2008 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.09 | ||||||
2 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.92 | ||||||
3 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 37.60 | ||||||
4 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 37.81 | ||||||
5 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 38.14 | ||||||
6 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | ||||||
7 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 38.96 | ||||||
8 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 39.14 | ||||||
9 | Elwe Montellius | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.39 | ||||||
10 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.43 | ||||||
11 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.85 | ||||||
12 | Elliot Tolinsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.20 | ||||||
13 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 40.41 | ||||||
14 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 40.56 | ||||||
15 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 41.25 | ||||||
16 | Melker Larsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.47 | ||||||
17 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 41.96 | ||||||
18 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.08 | ||||||
19 | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | 42.21 | ||||||
20 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 42.68 | ||||||
21 | Lucas Tang | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.71 | ||||||
22 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.51 | ||||||
23 | Filip Torres | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.73 | ||||||
24 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 48.39 | ||||||
25 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 48.71 | ||||||
26 | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.19 | ||||||
27 | Albin Gustafsson | 2009 | Kanaans Simsällskap | 50.36 | ||||||
28 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 58.02 | ||||||
29 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:07.98 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 39.47 | 1:27.46 | 2:18.76 | 2:58.58 | |||
2 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | 1:29.34 | 2:24.94 | 3:04.85 | |||
3 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.33 | 1:30.46 | 2:21.72 | 3:06.06 | |||
4 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.12 | 1:31.70 | 2:29.80 | 3:12.59 | |||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 50.03 | 1:41.55 | 2:33.14 | 3:16.57 | |||
6 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.50 | 1:28.76 | 2:30.63 | 3:17.15 | |||
7 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.67 | 1:38.83 | 2:34.11 | 3:23.67 | |||
8 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.10 | 1:42.78 | 2:40.68 | 3:24.49 | |||
9 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 47.25 | 1:40.23 | 2:38.28 | 3:28.08 | |||
10 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.08 | 1:43.90 | 2:43.18 | 3:33.39 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.67 | 1:23.64 | 2:15.27 | 2:54.90 | |||
2 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.54 | 1:26.26 | 2:20.57 | 3:02.39 | |||
3 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.24 | 1:30.48 | 2:27.56 | 3:07.64 | |||
4 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.00 | 1:34.14 | 2:35.26 | 3:19.72 | |||
5 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.97 | 1:35.39 | 2:36.69 | 3:20.38 | |||
6 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.08 | 1:37.10 | 2:36.45 | 3:22.81 | |||
7 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.43 | 1:37.74 | 2:40.10 | 3:27.28 | |||
- | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 23, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.43 | ||||||
2 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.11 | ||||||
3 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.24 | ||||||
4 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.38 | ||||||
5 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 49.92 | ||||||
6 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 50.96 | ||||||
7 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 51.52 | ||||||
8 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.54 | ||||||
9 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.70 | ||||||
10 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.23 | ||||||
11 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.48 | ||||||
12 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 52.63 | ||||||
13 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.64 | ||||||
14 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 52.81 | ||||||
15 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.92 | ||||||
16 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 53.95 | ||||||
17 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 54.03 | ||||||
18 | Lovisa Gyllbäck | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.42 | ||||||
19 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.45 | ||||||
20 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 54.70 | ||||||
21 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 54.97 | ||||||
22 | Tea Rydergård | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.60 | ||||||
23 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.81 | ||||||
24 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.90 | ||||||
25 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.15 | ||||||
26 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 56.48 | ||||||
27 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 56.87 | ||||||
28 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.32 | ||||||
29 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 58.10 | ||||||
30 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.48 | ||||||
31 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.81 | ||||||
32 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 1:00.12 | ||||||
33 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 1:00.36 | ||||||
34 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.98 | ||||||
35 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.42 | ||||||
36 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:01.48 | ||||||
37 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 1:08.33 | ||||||
38 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:09.32 | ||||||
- | Felicia Strand | 2008 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 24, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 51.42 | ||||||
2 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 51.67 | ||||||
3 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.07 | ||||||
4 | Lucas Tang | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.31 | ||||||
5 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 52.50 | ||||||
6 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 52.76 | ||||||
7 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 53.07 | ||||||
8 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.30 | ||||||
9 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.66 | ||||||
10 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 53.74 | ||||||
11 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 54.37 | ||||||
12 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.53 | ||||||
13 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 55.01 | ||||||
14 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.94 | ||||||
15 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.29 | ||||||
16 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 57.25 | ||||||
17 | Melker Larsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.08 | ||||||
18 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.35 | ||||||
19 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.16 | ||||||
20 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.72 | ||||||
21 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:05.40 | ||||||
- | Albin Gustafsson | 2009 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 25, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 43.16 | 1:26.10 | |||||
2 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 42.33 | 1:27.04 | |||||
3 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | 1:29.97 | |||||
4 | Bonnie Tham | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.56 | 1:32.93 | |||||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 45.85 | 1:33.59 | |||||
6 | Ziyi Fang | 2006 | Danderyds Sim | 47.95 | 1:38.84 | |||||
7 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.46 | 1:39.45 | |||||
8 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 49.10 | 1:39.70 | |||||
9 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.11 | 1:39.90 | |||||
10 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.33 | 1:40.69 | |||||
11 | Agnes Arver | 2006 | Danderyds Sim | 48.77 | 1:42.15 | |||||
12 | Beata Naumburg | 2006 | Danderyds Sim | 48.83 | 1:43.11 | |||||
13 | Felica Wadell | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.62 | 1:43.47 | |||||
14 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.66 | 1:44.70 | |||||
15 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 51.00 | 1:47.40 | |||||
16 | Cassandra Strömquist Tampella | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.72 | 2:06.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.61 | 1:23.18 | |||||
2 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.30 | 1:27.11 | |||||
3 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:35.26 | 1:35.26 | |||||
4 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.96 | 1:37.37 | |||||
5 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.49 | 1:37.41 | |||||
6 | Vilmer Sundman | 2006 | Danderyds Sim | 47.63 | 1:38.05 | |||||
7 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.34 | 1:38.08 | |||||
8 | Axel Lundberg | 2006 | Sigtuna Simklubb | 49.62 | 1:42.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.64 | ||||||
2 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.66 | ||||||
3 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.86 | ||||||
4 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.54 | ||||||
5 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.03 | ||||||
6 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 46.31 | ||||||
7 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 46.42 | ||||||
8 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.71 | ||||||
9 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.77 | ||||||
10 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 46.89 | ||||||
11 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 46.97 | ||||||
12 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 47.56 | ||||||
13 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.67 | ||||||
14 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 48.07 | ||||||
15 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 48.26 | ||||||
16 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 48.89 | ||||||
17 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 49.67 | ||||||
18 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.89 | ||||||
19 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.32 | ||||||
20 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 50.36 | ||||||
21 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 50.70 | ||||||
22 | Alicia Uebel | 2010 | Simklubben Neptun | 51.58 | ||||||
23 | Lykke Palmborg | 2009 | Spårvägen Simförening | 51.79 | ||||||
24 | Linnea Ekstrand | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.25 | ||||||
25 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.79 | ||||||
26 | Tea Rydergård | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.07 | ||||||
27 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 53.83 | ||||||
28 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.87 | ||||||
29 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.29 | ||||||
30 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 54.87 | ||||||
31 | Emilia Blomström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.09 | ||||||
32 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.20 | ||||||
33 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.35 | ||||||
34 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 56.27 | ||||||
35 | Donike Kabashi | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.93 | ||||||
36 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.11 | ||||||
37 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.15 | ||||||
38 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.41 | ||||||
39 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 58.90 | ||||||
40 | Emilia Säther | 2008 | Kanaans Simsällskap | 59.35 | ||||||
41 | Ida Norrbin-Schilling | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.48 | ||||||
42 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 59.62 | ||||||
43 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.19 | ||||||
44 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.61 | ||||||
45 | Alice Berg | 2009 | Simklubben Neptun | 1:03.37 | ||||||
46 | Lisen Skott-Storheden | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.46 | ||||||
- | Felicia Strand | 2008 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:22 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.78 | ||||||
2 | Elwe Montellius | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.40 | ||||||
3 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.45 | ||||||
4 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 45.36 | ||||||
5 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.60 | ||||||
6 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 46.40 | ||||||
7 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.49 | ||||||
8 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 47.31 | ||||||
9 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 47.41 | ||||||
10 | Melker Larsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.91 | ||||||
11 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 50.24 | ||||||
11 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.24 | ||||||
13 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 50.79 | ||||||
14 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 50.85 | ||||||
15 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.92 | ||||||
16 | Lucas Tang | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.26 | ||||||
17 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 52.89 | ||||||
18 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 57.80 | ||||||
19 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 1:00.72 | ||||||
20 | Wilhelm Dahlen | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.05 | ||||||
21 | Christian Senke | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.86 | ||||||
22 | David Johansson | 2009 | Simklubben Neptun | 1:08.08 | ||||||
- | Elliot Tolinsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Leo Junlén | 2009 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:22 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 1:21.82 | 2:52.52 | 4:20.90 | 5:44.54 | |||
2 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.70 | 2:51.54 | 4:19.00 | 5:47.44 | |||
3 | Nea Tiger Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.88 | 2:58.12 | 4:31.70 | 6:00.50 | |||
4 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:22.72 | 2:53.99 | 4:28.52 | 6:00.73 | |||
5 | Mikaela Erneholm | 2006 | Danderyds Sim | 1:26.90 | 3:02.62 | 4:37.86 | 6:09.99 | |||
6 | Julia Anttila | 2006 | Danderyds Sim | 1:22.70 | 2:59.76 | 4:38.95 | 6:15.90 | |||
7 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.33 | 3:05.34 | 4:45.19 | 6:17.45 | |||
8 | Carolina Axelsson | 2006 | Danderyds Sim | 1:33.02 | 3:14.68 | 4:55.51 | 6:36.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.09 | 2:44.77 | 4:08.99 | 5:29.79 | |||
2 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.63 | 2:59.74 | 4:34.35 | 6:04.86 | |||
3 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.53 | 3:01.81 | 6:05.33 | 6:05.33 | |||
4 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.11 | 3:07.41 | 4:43.86 | 6:16.93 | |||
5 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.12 | 3:09.09 | 4:51.35 | 6:27.98 | |||
6 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:36.88 | 3:23.01 | 5:10.76 | 6:52.62 | |||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.51 | ||||||
2 | Malva Sjödahl | 2009 | Simklubben Neptun | 18.48 | ||||||
3 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 18.77 | ||||||
4 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 18.83 | ||||||
5 | Ofelia Öström | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.05 | ||||||
6 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.39 | ||||||
7 | Agnes Gustafson | 2008 | Spårvägen Simförening | 19.65 | ||||||
8 | Isabelle Nilsson | 2008 | Danderyds Sim | 20.28 | ||||||
9 | Sofia Sundström Curstedt | 2008 | Danderyds Sim | 20.76 | ||||||
10 | Fanny Lidegran | 2008 | Simklubben Neptun | 20.82 | ||||||
11 | Elsa Ericsson | 2008 | Simklubben Neptun | 20.83 | ||||||
12 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 20.88 | ||||||
13 | Agnes Emanuelsson | 2008 | Simklubben Neptun | 20.98 | ||||||
14 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.29 | ||||||
15 | Louise Löfström | 2008 | Simklubben Neptun | 21.51 | ||||||
16 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.83 | ||||||
17 | Jasmine Musaji | 2008 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 21.84 | ||||||
18 | Lisa Larsson | 2008 | Spårvägen Simförening | 22.15 | ||||||
19 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.33 | ||||||
20 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 22.58 | ||||||
21 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.66 | ||||||
22 | Klara Uddeholt | 2009 | Spårvägen Simförening | 22.82 | ||||||
23 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.97 | ||||||
24 | Victoria Jensen | 2009 | Gustavsbergs Simsällskap | 22.98 | ||||||
25 | Ellen Rosander | 2009 | Danderyds Sim | 23.12 | ||||||
26 | Emelie Hedqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 23.28 | ||||||
27 | Elly Skalin | 2008 | Simklubben Neptun | 23.90 | ||||||
28 | Alma Lundströmer | 2008 | Simklubben Neptun | 24.33 | ||||||
29 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 24.37 | ||||||
30 | Ella Bray | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.60 | ||||||
31 | Lovisa Emanuelsson | 2009 | Skuru Idrottsklubb | 24.81 | ||||||
32 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.38 | ||||||
33 | Frida Pernbrandt | 2008 | Simklubben Neptun | 25.51 | ||||||
34 | Hedvig Kinnunen | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.66 | ||||||
35 | Isabelle Wallqvist | 2009 | Simklubben Neptun | 25.85 | ||||||
36 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.88 | ||||||
37 | Ebba Tolf Svaton | 2008 | Gustavsbergs Simsällskap | 28.31 | ||||||
- | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 15.78 | ||||||
2 | Leon Simoes Grundell | 2008 | Simklubben Neptun | 19.05 | ||||||
3 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.93 | ||||||
4 | William Hammarén | 2008 | Simklubben Neptun | 20.32 | ||||||
5 | Elwe Montellius | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.90 | ||||||
6 | Jonatan Edin | 2008 | Simklubben Neptun | 21.12 | ||||||
7 | Roy Hjort Mowitz | 2008 | Spårvägen Simförening | 21.44 | ||||||
8 | Otto von Arronet | 2009 | Spårvägen Simförening | 21.47 | ||||||
9 | Felix Bang | 2009 | Simklubben Neptun | 21.52 | ||||||
10 | Robert Zhang | 2009 | Simklubben Neptun | 21.64 | ||||||
11 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 21.83 | ||||||
12 | Lucas Bouchet | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.97 | ||||||
13 | Jonathan Nilsson | 2008 | Simklubben Neptun | 22.70 | ||||||
14 | Gustav Bernhardsson | 2009 | Spårvägen Simförening | 22.95 | ||||||
15 | Elias Runsten | 2008 | Simklubben Neptun | 24.09 | ||||||
16 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.29 | ||||||
17 | Lucas Tang | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.01 | ||||||
18 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.18 | ||||||
19 | Ludvig Axegård | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.73 | ||||||
20 | Lorenzo de Petris | 2008 | Simklubben Neptun | 27.42 | ||||||
21 | Einar Welander | 2008 | Simklubben Neptun | 29.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Lag 1 | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:41.25 | ||||||
Bianca Utgren | 2008 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Nellie Edström | 2008 | 39.60 | 1:21.03 | |||||||
Martha Hammes | 2008 | 44.26 | 2:05.29 | |||||||
Alice Jeansson | 2008 | 35.96 | 2:41.25 | |||||||
2 | Neptun Flickor Lag 1 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:41.92 | ||||||
Malva Sjödahl | 2009 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Stella Burman Kindgren | 2008 | 41.15 | 1:22.08 | |||||||
Louise Löfström | 2008 | 41.51 | 2:03.59 | |||||||
Agnes Emanuelsson | 2008 | 38.33 | 2:41.92 | |||||||
3 | Spårvägen Simförening Lag 1 | 2008 | Spårvägen Simförening | 2:46.43 | ||||||
Agnes Gustafson | 2008 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Lisa Larsson | 2008 | 42.50 | 1:22.07 | |||||||
Klara Uddeholt | 2009 | 25.28 | 1:47.35 | |||||||
Engla Hellenius | 2008 | 59.08 | 2:46.43 | |||||||
4 | Danderyd | 2008 | Danderyds Sim | 2:46.46 | ||||||
Sofia Sundström Curstedt | 2008 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Isabelle Nilsson | 2008 | 39.86 | 1:20.54 | |||||||
Natalie Donoso Hammar | 2008 | 41.15 | 2:01.69 | |||||||
Ellen Rosander | 2009 | 44.77 | 2:46.46 | |||||||
5 | Skk Lag 1 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:53.79 | ||||||
Alma Brorson | 2008 | 44.35 | 44.35 | |||||||
Elin Borgman | 2008 | 43.85 | 1:28.20 | |||||||
Annie Donaldsson | 2008 | 45.13 | 2:13.33 | |||||||
Ofelia Öström | 2008 | 40.46 | 2:53.79 | |||||||
6 | Neptun Flickor Lag 2 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:55.71 | ||||||
Fanny Lidegran | 2008 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Isabelle Wallqvist | 2009 | 43.66 | 1:26.00 | |||||||
Elsa Ericsson | 2008 | 44.27 | 2:10.27 | |||||||
Frida Pernbrandt | 2008 | 45.44 | 2:55.71 | |||||||
7 | SS04 Lag 2 | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:09.50 | ||||||
Ella Bray | 2009 | 48.88 | 48.88 | |||||||
Isabelle Kashani | 2009 | 47.63 | 1:36.51 | |||||||
Isolde Persson | 2009 | 50.53 | 2:27.04 | |||||||
Emilia Blomström | 2008 | 42.46 | 3:09.50 | |||||||
8 | Neptun Flickor Lag 3 | 2008 | Simklubben Neptun | 3:33.45 | ||||||
Alicia Uebel | 2010 | 45.08 | 45.08 | |||||||
Elly Skalin | 2008 | 51.76 | 1:36.84 | |||||||
Lisen Skott-Storheden | 2008 | 57.00 | 2:33.84 | |||||||
Alice Berg | 2009 | 59.61 | 3:33.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2018 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 oktober 2018 |
Gren 34, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Lag 1 | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:32.22 | ||||||
Samuel Flores | 2008 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Lucas Bouchet | 2009 | 41.40 | 1:14.45 | |||||||
Ludvig Axegård | 2008 | 41.54 | 1:55.99 | |||||||
Anton Hagspiel | 2009 | 36.23 | 2:32.22 | |||||||
2 | Neptun Pojkar Lag 1 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:32.77 | ||||||
Felix Bang | 2009 | 38.34 | 38.34 | |||||||
William Hammarén | 2008 | 36.99 | 1:15.33 | |||||||
Leon Simoes Grundell | 2008 | 39.42 | 1:54.75 | |||||||
Jonatan Edin | 2008 | 38.02 | 2:32.77 | |||||||
3 | SS04 Lag 1 | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:46.34 | ||||||
Viggo Johansson | 2008 | 42.66 | 42.66 | |||||||
Elwe Montellius | 2008 | 39.00 | 1:21.66 | |||||||
Lucas Tang | 2008 | 43.03 | 2:04.69 | |||||||
Melker Larsson | 2008 | 41.65 | 2:46.34 | |||||||
4 | Neptun Pojkar Lag 2 | 2008 | Simklubben Neptun | 2:52.60 | ||||||
Jonathan Nilsson | 2008 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Robert Zhang | 2009 | 42.81 | 1:25.15 | |||||||
Elias Runsten | 2008 | 42.34 | 2:07.49 | |||||||
Leo Junlén | 2009 | 45.11 | 2:52.60 | |||||||
5 | Neptun Pojkar Lag 3 | 2008 | Simklubben Neptun | 3:49.11 | ||||||
Einar Welander | 2008 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Christian Senke | 2008 | 1:02.78 | 1:51.00 | |||||||
Lorenzo de Petris | 2008 | 52.96 | 2:43.96 | |||||||
David Johansson | 2009 | 1:05.15 | 3:49.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2018 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:18 |