Results for Poängsim 2, 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anya Davidson | 2010 | Upsala Simsällskap | 21.18 | ||||||
2 | Liv Marklund | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.04 | ||||||
3 | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | 26.17 | ||||||
4 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.83 | ||||||
5 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.99 | ||||||
6 | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.17 | ||||||
7 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.34 | ||||||
8 | Wilma Sorati | 2011 | Upsala Simsällskap | 28.72 | ||||||
9 | Selma Widmark | 2011 | Upsala Simsällskap | 28.91 | ||||||
10 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.25 | ||||||
11 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.76 | ||||||
12 | Sofia Linde | 2009 | Upsala Simsällskap | 34.30 | ||||||
13 | Norah Sohlberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 36.61 | ||||||
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.63 | ||||||
2 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.78 | ||||||
3 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.58 | ||||||
4 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.00 | ||||||
5 | Elin Lindén | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.44 | ||||||
6 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 31.01 | ||||||
7 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 31.51 | ||||||
8 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 36.78 | ||||||
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Lindau | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.12 | ||||||
2 | Wilma Danielsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.26 | ||||||
3 | Hildur Edholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.92 | ||||||
4 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 27.21 | ||||||
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Hedin | 2005 | Upsala Simsällskap | 22.86 | ||||||
2 | Olivia Hultman Lantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.01 | ||||||
3 | Lina Södetsten | 2006 | Upsala Simsällskap | 29.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Call | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.16 | ||||||
2 | Rasmus Törnquist | 2011 | Upsala Simsällskap | 25.55 | ||||||
3 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.11 | ||||||
4 | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | 27.23 | ||||||
5 | Alvin Åkerman | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.28 | ||||||
6 | Metteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | 27.39 | ||||||
7 | Jacob Reif | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.09 | ||||||
8 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.29 | ||||||
9 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 28.72 | ||||||
10 | Harald Stranding | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.86 | ||||||
11 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 32.87 | ||||||
12 | Oscar Björnlund | 2010 | Upsala Simsällskap | 35.48 | ||||||
13 | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | 44.41 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Hjelmsredt | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.95 | ||||||
2 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.15 | ||||||
3 | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | 28.61 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Colin Guo | 2007 | Upsala Simsällskap | 21.56 | ||||||
2 | Stepan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.65 | ||||||
3 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 26.40 | ||||||
4 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 31.99 | ||||||
5 | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | 33.03 | ||||||
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Skogfeldt | 2004 | Upsala Simsällskap | 22.63 | ||||||
2 | Magnus Skogfeldt | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:01 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 50.51 | ||||||
2 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 55.81 | ||||||
3 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 1:05.24 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.22 | ||||||
2 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 47.75 | ||||||
3 | Emmy Scherdin | 2008 | Österby Simsällskap | 49.39 | ||||||
4 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.41 | ||||||
5 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.77 | ||||||
6 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.40 | ||||||
7 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.00 | ||||||
8 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 53.59 | ||||||
9 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 55.10 | ||||||
- | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.38 | ||||||
2 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.95 | ||||||
3 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.82 | ||||||
4 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.30 | ||||||
5 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 59.74 | ||||||
- | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.63 | ||||||
2 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.80 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:01 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 46.64 | ||||||
2 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.21 | ||||||
3 | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | 56.44 | ||||||
4 | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | 56.63 | ||||||
- | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.89 | ||||||
2 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.85 | ||||||
- | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.61 | ||||||
2 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.32 | ||||||
3 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 54.94 | ||||||
4 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.93 | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | 44.96 | ||||||
2 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.72 | ||||||
3 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.81 | ||||||
4 | Joel Torell | 2005 | Österby Simsällskap | 51.04 | ||||||
- | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 50.61 | 1:41.51 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.64 | 1:36.13 | |||||
2 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.25 | 1:40.15 | |||||
3 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.79 | 1:40.99 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 45.25 | 1:31.53 | |||||
2 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.34 | 1:33.74 | |||||
3 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.86 | 1:37.75 | |||||
4 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 48.29 | 1:38.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 48.15 | 1:40.54 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.38 | 1:39.01 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.22 | 1:36.64 | |||||
2 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 46.89 | 1:37.47 | |||||
3 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.33 | 1:38.79 | |||||
4 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.21 | 1:38.84 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
- | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Linde | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.38 | ||||||
2 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.26 | ||||||
3 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.71 | ||||||
5 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 30.47 | ||||||
6 | Selma Widmark | 2011 | Upsala Simsällskap | 33.24 | ||||||
7 | Elvira Thor | 2011 | Upsala Simsällskap | 33.41 | ||||||
8 | Norah Sohlberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 38.22 | ||||||
9 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 43.28 | ||||||
- | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | 25.43 | ||||||
2 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.05 | ||||||
3 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.18 | ||||||
4 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.34 | ||||||
5 | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.46 | ||||||
6 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.14 | ||||||
7 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.25 | ||||||
8 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.46 | ||||||
9 | Elin Lindén | 2008 | Upsala Simsällskap | 30.96 | ||||||
10 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 31.20 | ||||||
11 | Fredrika Larsfors | 2008 | Upsala Simsällskap | 32.67 | ||||||
12 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 35.10 | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Danielsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.03 | ||||||
2 | Emilia Lindau | 2007 | Upsala Simsällskap | 31.97 | ||||||
3 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 34.03 | ||||||
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Hedin | 2005 | Upsala Simsällskap | 22.79 | ||||||
2 | Olivia Hultman Lantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 33.96 | ||||||
- | Lina Södetsten | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.40 | ||||||
2 | Alvin Åkerman | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.83 | ||||||
3 | Theo Holmberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.32 | ||||||
4 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.39 | ||||||
5 | Jacob Reif | 2009 | Upsala Simsällskap | 30.32 | ||||||
6 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 30.49 | ||||||
7 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 34.70 | ||||||
8 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 35.07 | ||||||
- | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Björnlund | 2010 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | 27.21 | ||||||
2 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.06 | ||||||
- | Isak Hjelmsredt | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stepan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.37 | ||||||
2 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.77 | ||||||
- | Colin Guo | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Skogfeldt | 2004 | Upsala Simsällskap | 22.76 | ||||||
2 | Magnus Skogfeldt | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.22 | ||||||
2 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.35 | ||||||
3 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.70 | ||||||
4 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 58.11 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 52.48 | ||||||
2 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 54.10 | ||||||
3 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 55.53 | ||||||
4 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.21 | ||||||
5 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.43 | ||||||
6 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 56.57 | ||||||
7 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.06 | ||||||
8 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 59.42 | ||||||
9 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:00.20 | ||||||
- | Emmy Scherdin | 2008 | Österby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.98 | ||||||
2 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.90 | ||||||
3 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.88 | ||||||
4 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.31 | ||||||
5 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.99 | ||||||
6 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:00.53 | ||||||
- | Hildur Edholm | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.28 | ||||||
2 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 52.68 | ||||||
3 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 57.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 54.80 | ||||||
2 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 55.05 | ||||||
3 | Gustav Call | 2009 | Upsala Simsällskap | 57.32 | ||||||
4 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 57.92 | ||||||
5 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 59.35 | ||||||
- | Metteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | 57.70 | ||||||
2 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:00.27 | ||||||
3 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 1:03.43 | ||||||
- | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.51 | ||||||
2 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 55.62 | ||||||
3 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 57.48 | ||||||
4 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.13 | ||||||
5 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.46 | ||||||
6 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 58.93 | ||||||
7 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:01.21 | ||||||
- | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Torell | 2005 | Österby Simsällskap | 49.12 | ||||||
2 | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.95 | ||||||
3 | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | 54.28 | ||||||
4 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 58.02 | ||||||
5 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 58.65 | ||||||
- | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.47 | 1:48.50 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.76 | 1:48.36 | |||||
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 47.96 | 1:41.42 | |||||
2 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.76 | 1:46.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.54 | 1:40.84 | |||||
2 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 51.55 | 1:55.30 | |||||
3 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 55.17 | 1:55.68 | |||||
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.21 | 1:43.26 | |||||
2 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 56.26 | 1:59.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Saga Jägare | 2010 | Upsala Simsällskap | 21.57 | ||||||
2 | Freja Nilsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 21.82 | ||||||
3 | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 24.22 | ||||||
4 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 24.60 | ||||||
5 | Selma Widmark | 2011 | Upsala Simsällskap | 26.02 | ||||||
6 | Asta Enkvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 26.56 | ||||||
7 | Elvira Thor | 2011 | Upsala Simsällskap | 27.75 | ||||||
8 | Saga Vesterlund | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.13 | ||||||
9 | Sofia Linde | 2009 | Upsala Simsällskap | 28.59 | ||||||
10 | Ebba Frisk | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.54 | ||||||
11 | Zifei Xu | 2009 | Upsala Simsällskap | 30.38 | ||||||
12 | Norah Sohlberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 38.92 | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.93 | ||||||
2 | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.47 | ||||||
3 | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | 24.63 | ||||||
4 | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.39 | ||||||
5 | Caisa Karlsson | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.63 | ||||||
6 | Elin Lindén | 2008 | Upsala Simsällskap | 28.27 | ||||||
7 | Margit Fritzing | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.32 | ||||||
8 | Johanna Hellman | 2008 | Upsala Simsällskap | 37.58 | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Danielsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 19.09 | ||||||
2 | Hildur Edholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 21.84 | ||||||
3 | Emilia Lindau | 2007 | Upsala Simsällskap | 22.58 | ||||||
Gren 13, 25m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Hedin | 2005 | Upsala Simsällskap | 16.90 | ||||||
2 | Olivia Hultman Lantz | 2006 | Upsala Simsällskap | 24.17 | ||||||
- | Lina Södetsten | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Svensson | 2009 | Upsala Simsällskap | 21.92 | ||||||
2 | Rasmus Törnquist | 2011 | Upsala Simsällskap | 22.57 | ||||||
3 | Metteo Milivojevic | 2009 | Upsala Simsällskap | 23.51 | ||||||
4 | Felix Eriksson | 2010 | Upsala Simsällskap | 23.64 | ||||||
5 | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | 24.14 | ||||||
6 | Jacob Reif | 2009 | Upsala Simsällskap | 24.47 | ||||||
7 | Lars Larsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 25.18 | ||||||
8 | Nils Bjersand-Hellström | 2010 | Upsala Simsällskap | 26.69 | ||||||
9 | Melker Andersson | 2010 | Upsala Simsällskap | 28.81 | ||||||
10 | Oscar Björnlund | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.41 | ||||||
11 | Edvin Hasselborn | 2010 | Upsala Simsällskap | 29.76 | ||||||
12 | Casper Lähr | 2012 | Upsala Simsällskap | 39.91 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Hjelmsredt | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.82 | ||||||
2 | Vilhelm Söderberg | 2008 | Österby Simsällskap | 23.89 | ||||||
3 | Noel Wetterbom | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.38 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Colin Guo | 2007 | Upsala Simsällskap | 19.31 | ||||||
2 | Stepan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | 20.48 | ||||||
3 | Vincent Eriksson | 2007 | Upsala Simsällskap | 21.90 | ||||||
4 | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | 26.07 | ||||||
5 | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.62 | ||||||
Gren 14, 25m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Skogfeldt | 2006 | Upsala Simsällskap | 23.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Inez Lundqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | 45.51 | ||||||
2 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 47.22 | ||||||
3 | Elin Bohman | 2009 | Upsala Simsällskap | 52.56 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Scherdin | 2008 | Österby Simsällskap | 43.01 | ||||||
2 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 43.02 | ||||||
3 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 43.13 | ||||||
4 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 44.53 | ||||||
5 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 44.55 | ||||||
6 | Emelie Törnquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 45.44 | ||||||
7 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 45.97 | ||||||
8 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.21 | ||||||
8 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.21 | ||||||
10 | Josefin Björkman | 2008 | Österby Simsällskap | 46.36 | ||||||
11 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 46.51 | ||||||
12 | Emma Tapper | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.48 | ||||||
13 | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.81 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 40.73 | ||||||
2 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.18 | ||||||
3 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.41 | ||||||
4 | Märta Hamberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.09 | ||||||
5 | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | 48.38 | ||||||
6 | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.23 | ||||||
7 | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.92 | ||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 41.31 | ||||||
2 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 43.75 | ||||||
3 | Gustav Call | 2009 | Upsala Simsällskap | 44.52 | ||||||
4 | Theo Holmberg | 2010 | Upsala Simsällskap | 44.82 | ||||||
5 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 49.52 | ||||||
6 | Alvin Åkerman | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.97 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aldor Gradin | 2008 | Upsala Simsällskap | 44.89 | ||||||
2 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.31 | ||||||
3 | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.27 | ||||||
4 | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | 51.59 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.34 | ||||||
2 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.97 | ||||||
3 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 41.16 | ||||||
4 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.45 | ||||||
5 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.47 | ||||||
6 | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.70 | ||||||
7 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.01 | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 40.96 | ||||||
2 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.32 | ||||||
3 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.35 | ||||||
4 | Joel Torell | 2005 | Österby Simsällskap | 43.35 | ||||||
5 | David Skogfeldt | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.65 | ||||||
6 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.08 | ||||||
- | Angus Porter | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 43.40 | 1:31.48 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 42.43 | 1:27.79 | |||||
2 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 41.64 | 1:30.90 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.88 | 1:32.56 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 41.52 | 1:26.47 | |||||
2 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 42.09 | 1:27.00 | |||||
3 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.21 | 1:28.45 | |||||
4 | Tea Milic | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.68 | 1:28.78 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 43.10 | 1:31.44 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 43.67 | 1:30.15 | |||||
2 | Leo Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 42.90 | 1:31.13 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.99 | 1:31.81 | |||||
2 | Tú Bardage | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.14 | 1:35.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:08 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Katarina Brenning | 2009 | Upsala Simsällskap | 29.87 | ||||||
2 | Antena Wu | 2009 | Upsala Simsällskap | 31.34 | ||||||
- | Signe Bergqvist | 2009 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 20.72 | ||||||
2 | Elise Hall | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.94 | ||||||
3 | Ingrid Malling Rösjö | 2008 | Upsala Simsällskap | 22.97 | ||||||
4 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.85 | ||||||
5 | Julia Allard | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.88 | ||||||
6 | Ella Hoffner | 2008 | Upsala Simsällskap | 25.79 | ||||||
7 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 26.27 | ||||||
8 | Elin Lundquist | 2008 | Upsala Simsällskap | 27.81 | ||||||
9 | Nelly Widmark | 2008 | Upsala Simsällskap | 29.26 | ||||||
10 | Anna Påve | 2008 | Upsala Simsällskap | 34.07 | ||||||
- | Diana Alomerovic | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elisa Wu | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isa Krüger | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnea Isaksson | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Glantz | 2007 | Upsala Simsällskap | 22.75 | ||||||
2 | Marta Inghammar | 2007 | Upsala Simsällskap | 28.90 | ||||||
- | Elin Söderberg | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Lindau | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sara Persson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Hedin | 2005 | Upsala Simsällskap | 19.42 | ||||||
2 | Emilia Björkman | 2006 | Österby Simsällskap | 20.73 | ||||||
3 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 21.85 | ||||||
4 | Isabelle Vallgren | 2006 | Upsala Simsällskap | 22.74 | ||||||
- | Dea Alomerovic | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lina Södetsten | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:08 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matheo Bakos | 2010 | Upsala Simsällskap | 20.73 | ||||||
2 | Gustav Call | 2009 | Upsala Simsällskap | 22.94 | ||||||
3 | Lucas Yu | 2010 | Upsala Simsällskap | 22.99 | ||||||
4 | Noah Samuelsson | 2009 | Upsala Simsällskap | 32.21 | ||||||
- | Erik Wu | 2011 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Nordlund | 2008 | Upsala Simsällskap | 23.68 | ||||||
- | Anton Nerelius | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sixten Lindell | 2008 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | 17.94 | ||||||
2 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 20.45 | ||||||
3 | Linus Pettersson | 2007 | Österby Simsällskap | 20.91 | ||||||
4 | Simon Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | 23.19 | ||||||
5 | Ludvig Höglund | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.06 | ||||||
6 | Jacques Valarcher | 2007 | Upsala Simsällskap | 24.94 | ||||||
7 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 25.08 | ||||||
- | Colin Guo | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Harry Larsson | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maximilian Hertz | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Seved Rönnholm | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stepan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 22.55 | ||||||
2 | David Skogfeldt | 2004 | Upsala Simsällskap | 24.36 | ||||||
3 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.66 | ||||||
4 | Pierre Valarcher | 2006 | Upsala Simsällskap | 25.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.50 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 49.88 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.33 | ||||||
2 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.02 | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 47.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 51.34 | ||||||
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:07.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Isenstam | 2009 | Upsala Simsällskap | 53.28 | 1:45.70 | |||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annahita Kamkar | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.09 | 1:40.16 | |||||
2 | Lava Pelling Trautenberger | 2008 | Upsala Simsällskap | 48.21 | 1:42.73 | |||||
3 | Alvi Myrelid | 2008 | Upsala Simsällskap | 50.52 | 1:44.71 | |||||
4 | Isa Modig | 2008 | Upsala Simsällskap | 55.28 | 1:45.01 | |||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Högdin | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.45 | 1:42.95 | |||||
2 | Maj Grimnell | 2007 | Upsala Simsällskap | 50.77 | 1:43.89 | |||||
- | Tuva Enqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Signe Grundemar | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.35 | 1:38.99 | |||||
2 | Louise Pallas | 2006 | Upsala Simsällskap | 50.89 | 1:45.73 | |||||
3 | Elsa Hedin | 2005 | Upsala Simsällskap | 48.81 | 1:47.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Poängsim 2 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 november 2018 |
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Elf | 2009 | Upsala Simsällskap | 48.32 | 1:47.26 | |||||
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theodore Jousefi | 2007 | Upsala Simsällskap | 49.21 | 1:48.78 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.38 | 1:53.51 | |||||
- | Stepan Mikhaylov | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alvin Pelling Trautenberger | 2006 | Upsala Simsällskap | 45.89 | 1:41.51 | |||||
2 | Svante Gudfastsson | 2006 | Upsala Simsällskap | 56.40 | 1:47.33 | |||||
3 | Joel Weman | 2006 | Upsala Simsällskap | 57.18 | 1:58.31 | |||||
4 | Sam Kargar | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:03.02 | 2:05.51 | |||||
- | David Skogfeldt | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 november 2018 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:33 |