Resultat för Herning Grand Prix 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2018 | Udskriftsdato | 03 november 2018 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2018 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.16 | 1:17.19 | 1:59.25 | 2:40.90 | |||
2 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 38.87 | 1:21.72 | 2:05.28 | 2:47.91 | |||
3 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.54 | 1:32.80 | 2:23.46 | 3:12.80 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 37.95 | 1:17.52 | 1:57.76 | 2:36.50 | |||
2 | Louise Sunesen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 37.73 | 1:17.20 | 1:57.74 | 2:37.17 | |||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.10 | 1:15.44 | 1:56.76 | 2:37.48 | |||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.50 | 1:21.05 | 2:03.98 | 2:46.05 | |||
5 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.82 | 1:30.76 | 2:17.81 | 3:02.70 | |||
- | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.75 | 1:21.23 | 2:04.25 | 2:45.18 | |||
2 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.30 | 1:22.42 | 2:06.49 | 2:50.60 | |||
3 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.38 | 1:34.30 | 2:22.56 | 3:09.18 | |||
4 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.46 | 1:33.98 | 2:24.18 | 3:11.00 | |||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 45.38 | 1:35.58 | 2:25.65 | 3:13.80 | |||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 48.90 | 1:41.46 | 2:34.91 | 3:22.98 | |||
7 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.97 | 1:40.59 | 2:32.99 | 3:23.45 | |||
8 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 49.25 | 1:42.55 | 2:36.66 | 3:29.59 | |||
9 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 50.30 | 1:45.55 | 2:41.73 | 3:32.99 | |||
10 | Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.49 | 1:49.87 | 2:46.78 | 3:40.13 | |||
11 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 54.58 | 1:54.97 | 2:55.15 | 3:52.25 | |||
- | Laura Vibe Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev 50m | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 53.58 | 1:50.51 | 2:48.42 | 3:41.84 | |||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.49 | 1:50.47 | 2:49.31 | 3:47.60 | |||
3 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.79 | 1:56.66 | 2:56.52 | 3:51.55 | |||
4 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 56.05 | 1:55.93 | 3:00.16 | 3:54.08 | |||
5 | Ida Kjær Nordstrøm | 2008 | Vejle Svømmeklub | 55.39 | 1:57.35 | 2:58.33 | 3:58.08 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 november 2018 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |