Resultat för FynRundt2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag d. 1/12-2018
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt2 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | FREM Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 403 | 32.51 | 1:07.98 | |||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 399 | 33.11 | 1:08.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
3 | Nina Seirup | 2005 | 367 | 33.53 | 1:10.18 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
4 | Laura Riber Memborg | 2004 | 322 | 35.02 | 1:13.25 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
5 | Bianca Skjerning | 2001 | 310 | 36.14 | 1:14.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.09 | |||||||||
6 | Mathilde Nissen | 2004 | 305 | 36.09 | 1:14.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
7 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 304 | 36.26 | 1:14.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.31 | |||||||||
8 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 291 | 36.61 | 1:15.80 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:17.41 | |||||||||
9 | Vigga Londero | 2006 | 285 | 36.02 | 1:16.30 | |||||
Frem Odense | 1:19.69 | |||||||||
10 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 269 | 35.79 | 1:17.75 | |||||
Frem Odense | 1:25.04 | |||||||||
11 | Liva Vangsgaard | 2006 | 249 | 37.16 | 1:19.80 | |||||
Frem Odense | 1:22.25 | |||||||||
12 | Karoline Jørgensen | 2007 | 241 | 38.00 | 1:20.73 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:19.98 | |||||||||
13 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 240 | 38.95 | 1:20.77 | |||||
Frem Odense | 1:34.09 | |||||||||
14 | Emma Christensen | 2002 | 238 | 38.25 | 1:20.99 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:23.89 | |||||||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 200 | 40.69 | 1:25.88 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:30.17 | |||||||||
16 | Monica Munkbjerg | 2006 | 186 | 40.82 | 1:27.92 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
17 | Kim Hanh Vu | 2004 | 180 | 41.45 | 1:28.98 | |||||
Frem Odense | 1:31.80 | |||||||||
18 | Freja Funder | 2002 | 174 | 40.98 | 1:29.91 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:25.63 | |||||||||
19 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 162 | 44.88 | 1:32.13 | |||||
H2Odense | 1:37.51 | |||||||||
20 | Frida Steen Mühring | 2009 | 154 | 44.56 | 1:33.56 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:33.95 | |||||||||
21 | Olivia Funder | 2006 | 154 | 43.69 | 1:33.67 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:36.38 | |||||||||
22 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 152 | 44.09 | 1:34.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 150 | 44.27 | 1:34.54 | |||||
H2Odense | 1:32.65 | |||||||||
24 | Rebekka Elholm | 2009 | 145 | 43.67 | 1:35.54 | |||||
H2Odense | ||||||||||
25 | Thea Keinicke | 2007 | 142 | 46.58 | 1:36.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Freja Knutson | 2006 | 134 | 44.89 | 1:38.08 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Cornelia Gardias | 2008 | 131 | 44.27 | 1:38.94 | |||||
H2Odense | 1:41.21 | |||||||||
28 | Ghezal Fahim | 2005 | 130 | 46.08 | 1:38.97 | |||||
Frem Odense | 1:43.03 | |||||||||
29 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 118 | 47.15 | 1:42.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:43.13 | |||||||||
30 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 117 | 49.49 | 1:42.54 | |||||
Frem Odense | 2:00.62 | |||||||||
31 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 115 | 46.61 | 1:43.04 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
32 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 111 | 48.44 | 1:44.26 | |||||
Frem Odense | 1:57.68 | |||||||||
33 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 102 | 49.98 | 1:47.32 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 101 | 52.40 | 1:47.90 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.94 | |||||||||
35 | Katrine Vølund | 2008 | 99 | 52.08 | 1:48.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.96 | |||||||||
36 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 97 | 1:49.01 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:08.05 | |||||||||
37 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 96 | 50.50 | 1:49.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Emily Knudsen | 2006 | 95 | 1:49.82 | ||||||
H2Odense | 2:07.96 | |||||||||
39 | Trine Larsen | 2009 | 76 | 1:58.38 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Sarah Tranekjer | 2008 | 51 | 55.93 | 2:14.73 | |||||
H2Odense | ||||||||||
41 | Mille Lundgreen | 2010 | 51 | 1:01.62 | 2:15.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Sisse Plaugborg | 2009 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:27 |