2020-02-23   15:38:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Saltis-Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2018    Utskriftsdatum  04 november 2018   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  15:25   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 november 2018         
 
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Johanson  2008  Södertörns Simsällskap            36.01   
Alice Jeansson  2008  Solna Sundbyberg SS 04            36.63   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.85   
Moa Forsgren  2008  Södertörns Simsällskap            37.66   
Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.46   
Agnes Gustafson  2008  Spårvägen Simförening            38.95   
Ofelia Öström  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            39.12   
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            39.62   
Cathlin Bohlin  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            39.64   
10  Yasmin Achahbar  2008  Södertörns Simsällskap            39.87   
11  Karin Flink  2008  Södertörns Simsällskap            40.07   
12  Elvira Wänman  2008  Turebergs Simklubb            40.21   
13  Elin Borgman  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            40.33   
14  Lisa Larsson  2008  Spårvägen Simförening            40.38   
15  Alma Brorson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            41.05   
16  Alisa Töpffer  2009  Tyresö Simsällskap            41.24   
17  Lilly Dorch Juliusson  2009  Södertörns Simsällskap            42.48   
18  Jasmine Musaji  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.45   
19  Felicia Tiippana-Henriksson  2008  Tyresö Simsällskap            43.94   
20  Rut Gustafsson  2008  Skuru Idrottsklubb            44.19   
21  Lea Holkedahl  2008  Turebergs Simklubb            44.34   
22  Jessica Ritmberg  2010  Södertörns Simsällskap            44.51   
23  Edith Dinnesen  2009  Turebergs Simklubb            44.76   
24  Ellen Ekengren  2008  Skuru Idrottsklubb            44.77   
25  Hedvig Kinnunen  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.96   
26  Annie Donaldsson  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            45.52   
27  Wilda Hellman  2009  Södertörns Simsällskap            46.34   
28  Moa Lernman  2009  Södertörns Simsällskap            46.58   
29  Emelie Stasiak  2009  Södertörns Simsällskap            47.06   
30  Emelie Granhällen  2008  Spårvägen Simförening            47.59   
31  Linnea Ekstrand  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.10   
32  Emelie Dahlborn  2009  Södertörns Simsällskap            48.52   
33  Lykke Palmborg  2009  Spårvägen Simförening            48.61   
34  Frida Caro Matamoros  2008  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            51.58   
35  Mila Almström  2008  Spårvägen Simförening            51.82   
36  Emelie Hedqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.85   
37  Matilde Bergander  2010  Södertörns Simsällskap            51.96   
38  Sofia Silver  2010  Södertörns Simsällskap            53.67   
39  Lovisa Tiselius  2009  Turebergs Simklubb            56.01   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            30.60   
Filippa Hanikat  2007  Södertörns Simsällskap            30.92   
Lilly James-Killer  2006  Stockholmspolisens IF SF            31.45   
Ellinor Eldh  2006  Södertörns Simsällskap            31.58   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            31.68   
Alva Qvist  2006  Södertörns Simsällskap            31.95   
Nellie Thofelt  2006  Stockholmspolisens IF SF            32.86   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04            33.05   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            33.29   
Meja Johansson  2006  Stockholmspolisens IF SF            33.29   
11  Ebba Kinnunen  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            33.76   
12  Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap            33.79   
13  Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb            34.64   
14  Emelie Bilands  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            35.01   
15  Alice Sjödén-Sikström  2006  Stockholmspolisens IF SF            35.40   
16  Julia Marklund  2006  Turebergs Simklubb            35.76   
17  Moa Larsson  2007  Turebergs Simklubb            35.94   
18  Sara Wattad  2006  Stockholmspolisens IF SF            35.96   
19  Emilia Buchgeister  2006  Turebergs Simklubb            36.08   
20  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            36.10   
21  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            36.35   
22  Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            36.39   
23  Ida Söderlund  2006  Turebergs Simklubb            36.53   
24  Anna Eklöf  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            36.68   
25  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.84   
26  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            37.14   
27  Ida Haidari  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.43   
28  Mia Subotic  2007  Södertörns Simsällskap            37.78   
29  Wilma Danielsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.91   
30  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.19   
31  Boel Araskog  2007  Skuru Idrottsklubb            38.23   
32  Ellen Bystedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            38.37   
33  Iris Flykt-Rosén  2007  Skuru Idrottsklubb            38.39   
34  Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            38.51   
35  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            38.54   
36  Chanel Matilainen  2007  Södertörns Simsällskap            38.87   
37  Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb            38.99   
38  Teresa Giocoli  2007  Södertörns Simsällskap            39.10   
39  Tina Najafzadeh  2006  Turebergs Simklubb            39.22   
40  Olivia Bäck  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            39.38   
41  Tyra Svensk-Sandersson  2006  Tyresö Simsällskap            39.39   
42  Matilda Lobendahl  2007  Spårvägen Simförening            39.41   
43  Fernanda Vasquez  2007  Turebergs Simklubb            39.51   
44  Elin Yavuz  2007  Spårvägen Simförening            39.60   
45  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.62   
46  Esther Hammes  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.79   
47  Molly Alveskär Lundfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            40.02   
48  Adriana Hamzehnejad  2007  Södertörns Simsällskap            40.10   
49  Elsa Kagevik  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.45   
50  Aurora Pinho  2006  Skuru Idrottsklubb            40.66   
51  Lea Rosenholm  2006  Spårvägen Simförening            41.57   
52  Julia Hellberg  2007  Spårvägen Simförening            41.75   
53  Felica Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.21   
54  Lotta Lande  2007  Södertörns Simsällskap            42.40   
55  Anna Malmring  2006  Spårvägen Simförening            42.61   
55  Smilla Palmborg  2007  Spårvägen Simförening            42.61   
57  Matilda Solén  2007  Turebergs Simklubb            43.05   
58  Nora Hodneland  2007  Södertörns Simsällskap            43.19   
59  Amanda Solén  2007  Turebergs Simklubb            43.29   
60  Sofia Palmqvist  2007  Södertörns Simsällskap            43.41   
61  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            44.07   
62  Amanda Widhe  2007  Skuru Idrottsklubb            44.14   
63  Ella Curstedt  2007  Turebergs Simklubb            44.76   
64  Sabina Mihalache  2007  Skuru Idrottsklubb            45.20   
65  Selma Edwall  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.33   
66  Isabelle Lindstedt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            46.70   
67  Wilma Brunn  2007  Tyresö Simsällskap            46.73   
68  Engla Eriksson  2007  Turebergs Simklubb            51.89   
69  Clara Bergvall  2006  Tyresö Simsällskap            57.91   
Elise Karlsson  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 november 2018 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  15:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner