2019-07-19   15:19:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulu-uinnit 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Joulu-uinnit 2018    Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 joulukuu 2018         
 
 
Laji 9, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    575  38.02  1:19.52  2:00.95    2:41.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.53                 
                     
Daniela Lietzén  2006    479  41.40  1:25.41  2:09.63    2:51.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.09                 
                     
Tuuli Peltola  2007    406  40.82  1:26.23  2:15.58    3:01.73   
  Raision Urheilijat  3:51.72                 
                     
Kristina Grimbaum  2005    374  41.72  1:30.62  2:19.41    3:06.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.34                 
                     
Ronja Maude  2005    359  41.72  1:29.97  2:19.99    3:09.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.81                 
                     
Ronja Vilska  2006    356  44.21  1:33.16  2:21.80    3:09.82   
  Aurajoen Uinti  4:14.52                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    354  43.24  1:32.01  2:21.50    3:10.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.55                 
                     
Sanni Jouppi  2004    339  43.72  1:33.83  2:23.97    3:12.85   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Emelie Måtar  2004    308  44.00  1:34.34  2:26.53    3:19.16   
  Ålands Simförening  3:07.09                 
                     
10  Kerttu Rantanen  2007    307  44.78  1:35.36  2:27.50    3:19.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Enni Huttunen  2005    292  45.89  1:36.79  2:30.29    3:22.66   
  Rauman Uimaseura  3:25.63                 
                     
12  Minea Kumlander  2007    288  47.22  1:40.38  2:34.11    3:23.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Anna Topoeva  2005    285  43.33  1:35.58  2:30.56    3:24.39   
  Ålands Simförening  3:24.51                 
                     
14  Tilda Aaltonen  2006    276  47.96  1:41.00  2:35.22    3:26.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Elina Toivonen  2006    267  45.65  1:40.40  2:35.71    3:28.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Veera Ele  2006    251  48.55  1:42.79  2:40.84    3:33.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
17  Olivia Levula  2006    242  50.69  1:45.85  2:41.98    3:35.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
18  Veera Knuutila  2008    204  50.82  1:49.47  2:50.08    3:48.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
19  Emilia Häjänen  2006    199  51.50  1:50.57  2:50.84    3:50.42   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Emilie Sjösten  2008    199  53.26  1:53.52  2:53.69    3:50.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Iiris Aittokallio  2006    190  52.50  1:52.07  2:53.32    3:54.05   
  Raision Urheilijat                   
                     
22  Veera Helkkala  2006    187  54.73  1:56.63  2:58.49    3:55.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
23  Armi Wahlroos  2006    149  56.66  2:01.94  3:08.72    4:13.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
Amanda Vuori  2007              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Mea Alho  2006              DSQ  75 m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:19.35                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 9, 200m RU T14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Woivalin  2001    462  40.80  1:25.23  2:09.93    2:53.98   
  Ålands Simförening  2:52.18                 
                     
Saana Yritys  2003    443  38.90  1:24.75  2:11.34    2:56.40   
  Uinti Hyvinkää  2:59.37                 
                     
Saana Vähämaa  2002    440  39.04  1:25.11  2:12.54    2:56.81   
  Rauman Uimaseura  2:51.49                 
                     
Inari Laaksonen  2002    358  42.94  1:32.63  2:21.03    3:09.37   
  Swimming Team Rauma  3:12.61                 
                     
Sanna Pajula  2003    282  44.42  1:36.87  2:31.59    3:25.12   
  Kankaanpään Uimarit  3:32.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  15 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner