2019-08-26   07:56:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hvidovre Medley Cup 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Piger 1  2008    215          2:52.21   
  Hvidovre Svømmeklub  2:57.29                 
  Asta Hänel Christensen  2008      43.20        43.20   
  Wilma E L Raagefelt  2008                 
  Anna Sofie Skov  2008                 
  Ella Strange  2009      2:52.21        2:52.21   
                     
Triton Piger :)  2008    151          3:13.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Katrine Johanne Grovn  2008      48.52        48.52   
  Josefine Nyegaard  2008                 
  Helena Gagnér  2008                 
  Sarah Rindum  2009      3:13.63        3:13.63   
                     
Hvidovre Piger 2  2008    129          3:24.20   
  Hvidovre Svømmeklub  3:30.21                 
  Nicoline Agergaard  2010      48.65        48.65   
  Amalie Olsen  2008                 
  Alberte F Petersen  2010                 
  Emma Simonsen  2009      3:24.20        3:24.20   
                     
Hvidovre Pingvin Piger  2008    88          3:52.06   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Laura Sandgreen  2008      52.13        52.13   
  Mathilde Søgaard  2008                 
  Melissa Rosenquist  2009                 
  Isabella B Bonde  2008      3:52.06        3:52.06   
                     
Hvidovre Pukkelhval Piger  2009    77          4:01.75   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Hailey Staal-Nielsen  2010      53.75        53.75   
  Julie Preuss Nielsen  2009                 
  Malea Rosa A Nunez  2010                 
  Belinda Flade Larsen  2009      4:01.75        4:01.75   
                     
Holbæk Piger  2009    61          4:21.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Emma Due Olsen  2011      1:21.14        1:21.14   
  Sofie Pedersen  2009                 
  Mathilde Maria Grydholt  2009                 
  Johanne Møller Hansen  2010      4:21.78        4:21.78   
                     
Gsk Piger  2010    41          4:57.58   
  Glostrup Svømmeklub                   
  Isabella Frederiksen  2011      1:24.50        1:24.50   
  Carmen Grønkjær Thomsen  2011                 
  Nora Rosenkrantz  2010                 
  Amalie Pleidrup Johansen  2010      4:57.58        4:57.58   
                     
Sunswim Småpiger 1  2008              DSQ  asynk flyben v 40m 
  Solrød Svømmeklub                   
  Caroline Milling  2009      47.21        47.21   
  Mathilde Rygaard Hansen  2008                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 2, 4X50m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Drenge 1  2007    168          2:43.83   
  Hvidovre Svømmeklub  2:51.25                 
  Sebastian K Olesen  2008      44.64        44.64   
  Louis Ellinghaus  2008                 
  Vitus Ketcher  2009                 
  Nikolaj Bandsholm  2007      2:43.83        2:43.83   
                     
Triton Drenge (:  2007    138          2:54.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:58.06                 
  Marcus Albjerg  2009      51.41        51.41   
  Oscar David Morthorst  2007                 
  Jonas Wilms Jensen  2007                 
  Silas Argueta Andersen  2010      2:54.60        2:54.60   
                     
Holbæk Drenge  2007    82          3:27.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Anders Jensen  2008      54.88        54.88   
  Alexander Agerbæk Nielsen  2007                 
  Nicolas Christiansen  2007                 
  Christian Jensen  2009      3:27.59        3:27.59   
                     
Sunswim Boys  2007    76          3:32.96   
  Solrød Svømmeklub                   
  Nick Nielsen  2008      55.82        55.82   
  Oscaar Opperfelt  2008                 
  Nikolaj Li  2007                 
  Frederik Vedtofte  2009      3:32.96        3:32.96   
                     
Hvidovre Delfin Drenge  2010    66          3:43.72   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Storm Raagefelt  2011      1:01.26        1:01.26   
  Ozan Efe Usta  2010                 
  Benjamin K Olesen  2011                 
  Adam Engsig-Karup  2010      3:43.72        3:43.72   
                     
Banditterne  2007    55          3:56.43   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
  Bjørn Olesen  2010      58.43        58.43   
  Yousef Gad  2007                 
  Kalle Grydgaard  2009                 
  Valdemar Hvid  2010      3:56.43        3:56.43   
                     
Holbæk Drenge 2  2008    49          4:05.64   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Oscar Eriksen  2009      1:01.25        1:01.25   
  Anders Stengaard Christensen  2008                 
  Frej Matias Krog  2007                 
  Johan Fjord Kristensen  2008      4:05.64        4:05.64   
                     
Gsk Drenge  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  3:59.75                 
  Mathias Kirkebæk Korgaard  2010                 
  Florian Westarp Zornhagen  2009                 
  Henry Karll Jensen  2011                 
  Victor Schou  2010              DNS   
                     
Hvidovre Drenge 2  2008              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Ozan Efe Usta  2010                 
  Mathias B Mortensen  2008                 
  Benjamin K Olesen  2011                 
  Storm Raagefelt  2011              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Nyegaard  2008              22.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  22.78                 
Maja F. E. Kamper  2008              25.16  MD1 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Pedersen  2009              24.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
Bettina M. V. Olsen  2009              25.16  MD2 
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathilde Maria Grydholt  2009              25.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Møller Hansen  2010              25.53   
  Holbæk Svømme Klub                   
Amalie Pleidrup Johansen  2010              31.02   
  Glostrup Svømmeklub                   
 
Løb 3, 25m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Due Olsen  2011              35.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
Isabella Frederiksen  2011              36.15   
  Glostrup Svømmeklub  48.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:40 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Jensen  2008              23.39   
  Holbæk Svømme Klub                   
Filip Usiewicz  2008              25.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Johan Fjord Kristensen  2008              25.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
Anders Stengaard Christensen  2008              29.39   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar Eriksen  2009              26.19   
  Holbæk Svømme Klub                   
Christian Jensen  2009              38.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 4, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Engsig-Karup  2010              26.53   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Henry Karll Jensen  2011              26.68   
  Glostrup Svømmeklub  25.54                 
Rasmus Kohave Sørensen  2010              27.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  29.95                 
Storm Bachman Holmtoft  2010              33.39   
  Glostrup Svømmeklub  33.50                 
Louie L. Theuma  2011              32.01  EXTRA 
  Lyngby Svømmeklub  40.94                 
Rares Enache  2010              25.78  EXTRA 
  Lyngby Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:48   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bettina M. V. Olsen  2009              29.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
Melissa Rosenquist  2009              34.88   
  Hvidovre Svømmeklub  35.27                 
Emma Mahs  2009              36.70   
  Solrød Svømmeklub                   
Dicte Rønman  2009              39.93   
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Havin Alptekin  2010              43.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carmen Grønkjær Thomsen  2011              39.07   
  Glostrup Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Hyllegaard Schwebs  2009              33.72   
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Schou  2010              31.38   
  Glostrup Svømmeklub  29.72                 
Storm Bachman Holmtoft  2010              32.82   
  Glostrup Svømmeklub                   
Storm Raagefelt  2011              33.95   
  Hvidovre Svømmeklub  34.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnes Fast  2006              38.39  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  39.27                 
Maria Agnes Jakobsen  2007              39.32  EXTRA 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Hänel Christensen  2008    334          33.02   
  Hvidovre Svømmeklub  34.83                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    180          40.58   
  Solrød Svømmeklub  40.43                 
Amalie Olsen  2008    169          41.40   
  Hvidovre Svømmeklub  42.88                 
Ida Hinchely  2008    167          41.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.91                 
Mathilde Søgaard  2008    129          45.33  MD1 
  Hvidovre Svømmeklub  45.27                 
Ellen Bregnholt Larsen  2008    121          46.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  49.09                 
Isabella B Bonde  2008    78          53.63   
  Hvidovre Svømmeklub  50.59                 
Maja F. E. Kamper  2008    66          56.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.84                 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkeline Larsen  2009    189          39.95   
  Hvidovre Svømmeklub  43.57                 
Ella Strange  2009    188          39.96   
  Hvidovre Svømmeklub  38.20                 
Caroline Milling  2009    158          42.33   
  Solrød Svømmeklub  42.72                 
Monique Haack  2009    129          45.33  MD2 
  Solrød Svømmeklub  44.50                 
Karoline Koch Juhl  2009    129          45.33  MD3 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.38                 
Sofie Pedersen  2009    126          45.71   
  Holbæk Svømme Klub  44.45                 
Isabella Hjortgaard Larse  2009    122          46.13   
  Solrød Svømmeklub  53.38                 
Julie Preuss Nielsen  2009    106          48.44   
  Hvidovre Svømmeklub  54.74                 
Emma Mahs  2009    80          53.20   
  Solrød Svømmeklub  51.97                 
10  Mathilde Maria Grydholt  2009    77          53.84   
  Holbæk Svømme Klub  51.03                 
11  Belinda Flade Larsen  2009    76          54.07   
  Hvidovre Svømmeklub                   
12  Dicte Rønman  2009    68          55.95   
  Solrød Svømmeklub                   
Sofia Lund Østergaard  2009              52.83  EXTRA 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte F Petersen  2010    175          40.96   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Rosa Marie Sandgaard  2010    158          42.39   
  Lyngby Svømmeklub  46.26                 
Amalie Vogt Monberg  2010    132          44.95   
  Solrød Svømmeklub  46.02                 
Silla Peick-Kristensen  2010    126          45.63   
  Lyngby Svømmeklub  53.39                 
Frederikke Scharling  2010    108          48.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.56                 
Hailey Staal-Nielsen  2010    105          48.51   
  Hvidovre Svømmeklub  52.65                 
Amanda Hartvigsen  2010    98          49.57   
  Lyngby Svømmeklub  58.96                 
Malea Rosa A Nunez  2010    92          50.63   
  Hvidovre Svømmeklub  55.63                 
Rebecca Chaim Daudt  2010    76          53.94   
  Lyngby Svømmeklub  59.20                 
10  Emilia Hartvigsen  2010    75          54.25   
  Lyngby Svømmeklub  56.57                 
11  Johanne Møller Hansen  2010    69          55.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Sophia Arboe Marthedal  2010    67          56.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.89                 
13  Ella Lindum Andersen  2010    65          56.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
14  Havin Alptekin  2010    46          1:03.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elvera Teilmann  2011    63          57.44   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.33                 
Emma Due Olsen  2011    26          1:17.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
Isabella Frederiksen  2011    24          1:19.31   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luka Tomovski  2006              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Christiansen  2007    262          31.65   
  Holbæk Svømme Klub  31.54                 
Nikolaj Bandsholm  2007    182          35.72   
  Hvidovre Svømmeklub  34.46                 
Frej Matias Krog  2007    178          35.97   
  Holbæk Svømme Klub  36.34                 
Toke Hjalholdt  2007    131          39.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.55                 
Lukas Hitlev  2007    130          39.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  42.10                 
Alexander Agerbæk Nielsen  2007    116          41.45   
  Holbæk Svømme Klub  37.96                 
Nikolaj Li  2007    77          47.52   
  Solrød Svømmeklub  49.28                 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Ellinghaus  2008    176          36.15   
  Hvidovre Svømmeklub  37.71                 
Oscaar Opperfelt  2008    145          38.53   
  Solrød Svømmeklub  39.91                 
Asger Gregersen  2008    123          40.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  39.20                 
Nick Nielsen  2008    116          41.47   
  Solrød Svømmeklub  44.14                 
Anders Jensen  2008    103          43.09   
  Holbæk Svømme Klub  47.65                 
Mathias Drygaard  2008    89          45.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  50.08                 
Johan Fjord Kristensen  2008    75          47.96   
  Holbæk Svømme Klub  44.41                 
Filip Usiewicz  2008    58          52.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.62                 
Anders Stengaard Christensen  2008    42          57.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Hansen  2009    125          40.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.44                 
Frederik Vedtofte  2009    118          41.28   
  Solrød Svømmeklub  42.90                 
Marcus Albjerg  2009    106          42.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  45.25                 
Storm Hyllegaard Schwebs  2009    91          45.03   
  Solrød Svømmeklub  47.53                 
Oscar Eriksen  2009    50          54.93   
  Holbæk Svømme Klub  56.53                 
Christian Jensen  2009    41          58.65   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Johnsen  2010    91          44.89   
  Lyngby Svømmeklub  50.83                 
Axel Bundgaard Lorentzen  2010    86          45.81   
  Lyngby Svømmeklub  50.43                 
Bjørn Olesen  2010    59          51.81   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Rares Enache  2010    51          54.51   
  Lyngby Svømmeklub  57.59                 
Mikkel Skou Elgaard  2010    44          57.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.45                 
Louie L. Theuma  2011    29          1:05.33   
  Lyngby Svømmeklub                   
Valdemar Hvid  2010    27          1:06.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Rasmus Kohave Sørensen  2010    19          1:15.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:23.11                 
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  50.67                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:20   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Sofie Skov  2008    223          40.20   
  Hvidovre Svømmeklub  47.91                 
Wilma E L Raagefelt  2008    200          41.64   
  Hvidovre Svømmeklub  44.47                 
Helena Gagnér  2008    131          47.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  46.83                 
Filippa Tvistholm Jørgens  2008    108          51.15   
  Solrød Svømmeklub  57.88                 
Sophie Harff Laursen  2008    88          54.78   
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Rindum  2009    72          58.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:04.49                 
Emma Simonsen  2009    56          1:03.62   
  Hvidovre Svømmeklub  1:03.91                 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Agergaard  2010    113          50.31   
  Hvidovre Svømmeklub  52.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:20 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Wilms Jensen  2007    242          34.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.66                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian K Olesen  2008    114          44.83   
  Hvidovre Svømmeklub  44.81                 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vitus Ketcher  2009    150          41.00   
  Hvidovre Svømmeklub  43.02                 
Noah Christensen  2009    21          1:18.66   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Florian Westarp Zornhagen  2009            1:43.02   
  Glostrup Svømmeklub                   
Alfred Klie Holde  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin K Olesen  2011    54          57.56   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Ozan Efe Usta  2010    38          1:04.41   
  Hvidovre Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:27   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Agnes Jakobsen  2007              1:49.83  EXTRA 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007              1:37.84  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  1:46.08                 
                     
Zeline Helsen Lintrup  2007              1:48.06  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  1:59.26                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Sofie Skov  2008    193          1:35.20   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
Sophie Harff Laursen  2008    153          1:42.83   
  Solrød Svømmeklub  1:40.63                 
                     
Katrine Johanne Grovn  2008    131          1:48.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Hinchely  2008    125          1:49.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:54.81                 
                     
Laura Sandgreen  2008    115          1:53.03   
  Hvidovre Svømmeklub  1:58.76                 
                     
Ellen Bregnholt Larsen  2008    112          1:54.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Aya Lamkachar  2008    105          1:56.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Milling  2009    136          1:46.84   
  Solrød Svømmeklub  1:47.37                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Agergaard  2010    128          1:49.06   
  Hvidovre Svømmeklub  1:55.84                 
                     
Silla Peick-Kristensen  2010    109          1:55.16   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Rosa Marie Sandgaard  2010    86          2:04.26   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Amanda Hartvigsen  2010    82          2:06.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Frederikke Scharling  2010    81          2:06.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Rebecca Chaim Daudt  2010    76          2:09.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emilia Hartvigsen  2010    74          2:10.69   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sophia Arboe Marthedal  2010    73          2:11.50   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Ella Lindum Andersen  2010              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elvera Teilmann  2011    83          2:05.83   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:27 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar David Morthorst  2007    150          1:31.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:32.32                 
                     
Toke Hjalholdt  2007    115          1:40.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.95                 
                     
Alexander Agerbæk Nielsen  2007    97          1:46.26   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lukas Hitlev  2007              DSQ  Ej fortsat bev 25 m 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:54.53                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias B Mortensen  2008    90          1:48.84   
  Hvidovre Svømmeklub  1:54.03                 
                     
Mathias Drygaard  2008    87          1:50.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:48.76                 
                     
Asger Gregersen  2008    69          1:58.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:51.44                 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Hansen  2009    80          1:53.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Johnsen  2010    92          1:48.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Axel Bundgaard Lorentzen  2010    75          1:55.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Rares Enache  2010    63          2:02.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mikkel Skou Elgaard  2010    59          2:05.27   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Bjørn Olesen  2010    56          2:07.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Victor Schou  2010    55          2:08.15   
  Glostrup Svømmeklub  2:02.66                 
                     
Louie L. Theuma  2011    37          2:26.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Viola My Raagefelt  2007              1:43.94  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  1:42.51                 
                     
Zeline Helsen Lintrup  2007              2:09.75  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  1:59.70                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkeline Larsen  2009    156          1:55.84   
  Hvidovre Svømmeklub  2:04.19                 
                     
Liva Toldwoss Aunsholm  2009    117          2:07.45   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malea Rosa A Nunez  2010    74          2:28.44   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:41   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar David Morthorst  2007    206          1:34.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:35.21                 
                     
Nicolas Christiansen  2007    153          1:43.83   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.84                 
                     
Nikolaj Bandsholm  2007    119          1:52.87   
  Hvidovre Svømmeklub  1:50.65                 
                     
Frej Matias Krog  2007    111          1:55.38   
  Holbæk Svømme Klub  1:55.31                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Ellinghaus  2008    163          1:41.63   
  Hvidovre Svømmeklub  1:41.06                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Florian Westarp Zornhagen  2009    51          2:29.70   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Alfred Klie Holde  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:41 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma E L Raagefelt  2008    241          1:30.80   
  Hvidovre Svømmeklub  1:33.39                 
                     
Asta Hänel Christensen  2008    231          1:31.97   
  Hvidovre Svømmeklub  1:31.20                 
                     
Filippa Tvistholm Jørgens  2008    189          1:38.45   
  Solrød Svømmeklub  1:39.31                 
                     
Helena Gagnér  2008    172          1:41.43  MD1 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:42.87                 
                     
Amalie Olsen  2008    172          1:41.43  MD2 
  Hvidovre Svømmeklub  1:42.87                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    167          1:42.43   
  Solrød Svømmeklub  1:47.93                 
                     
Ida Hinchely  2008    143          1:47.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:58.02                 
                     
Katrine Johanne Grovn  2008    140          1:48.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:02.09                 
                     
Mathilde Søgaard  2008    84          2:08.75   
  Hvidovre Svømmeklub  2:00.34                 
                     
10  Isabella B Bonde  2008    60          2:23.71   
  Hvidovre Svømmeklub  2:29.22                 
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Strange  2009    155          1:45.19   
  Hvidovre Svømmeklub  1:49.07                 
                     
Caroline Milling  2009    134          1:50.37   
  Solrød Svømmeklub  1:47.01                 
                     
Monique Haack  2009    126          1:52.47   
  Solrød Svømmeklub  1:52.92                 
                     
Liva Toldwoss Aunsholm  2009    115          1:56.20   
  Hvidovre Svømmeklub  2:04.46                 
                     
Emma Simonsen  2009    114          1:56.26   
  Hvidovre Svømmeklub  1:58.81                 
                     
Sarah Rindum  2009    114          1:56.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Pedersen  2009    97          2:02.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mathilde Maria Grydholt  2009    86          2:07.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Julie Preuss Nielsen  2009    72          2:15.69   
  Hvidovre Svømmeklub  2:19.17                 
                     
10  Belinda Flade Larsen  2009    52          2:31.07   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte F Petersen  2010    138          1:49.27   
  Hvidovre Svømmeklub  1:48.95                 
                     
Nicoline Agergaard  2010    138          1:49.31   
  Hvidovre Svømmeklub  1:50.32                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    107          1:58.89   
  Solrød Svømmeklub  1:57.06                 
                     
Hailey Staal-Nielsen  2010    96          2:03.03   
  Hvidovre Svømmeklub  2:09.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:45 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Wilms Jensen  2007    218          1:23.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:26.82                 
                     
Nicolas Christiansen  2007    217          1:23.66   
  Holbæk Svømme Klub  1:23.45                 
                     
Frej Matias Krog  2007    133          1:38.34   
  Holbæk Svømme Klub  1:36.17                 
                     
Yousef Gad  2007    99          1:48.46   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikolaj Li  2007    61          2:07.64   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Alexander Agerbæk Nielsen  2007              DSQ  Ej afsl ryg 50 m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louis Ellinghaus  2008    168          1:31.12   
  Hvidovre Svømmeklub  1:30.21                 
                     
Oscaar Opperfelt  2008    115          1:43.31   
  Solrød Svømmeklub  1:42.89                 
                     
Sebastian K Olesen  2008    113          1:43.97   
  Hvidovre Svømmeklub  1:44.12                 
                     
Mathias B Mortensen  2008    110          1:44.84   
  Hvidovre Svømmeklub  1:46.19                 
                     
Nick Nielsen  2008    92          1:51.37   
  Solrød Svømmeklub  2:07.16                 
                     
Anders Jensen  2008    72          2:00.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Shai Bitton  2008    70          2:01.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:08.76                 
                     
Johan Fjord Kristensen  2008    61          2:07.69   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Anders Stengaard Christensen  2008    29          2:43.51   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vitus Ketcher  2009    163          1:31.96   
  Hvidovre Svømmeklub  1:30.00                 
                     
Frederik Vedtofte  2009    103          1:47.00   
  Solrød Svømmeklub  1:51.18                 
                     
Kalle Grydgaard  2009    79          1:56.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Oscar Eriksen  2009    47          2:18.65   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Christian Jensen  2009    21          3:00.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ozan Efe Usta  2010    75          1:59.14   
  Hvidovre Svømmeklub  2:14.46                 
                     
Henry Karll Jensen  2011    62          2:06.94   
  Glostrup Svømmeklub  2:13.08                 
                     
Adam Engsig-Karup  2010    50          2:15.64   
  Hvidovre Svømmeklub  2:32.81                 
                     
Storm Raagefelt  2011    37          2:30.70   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  2:05.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Agnes Jakobsen  2007              20.27  EXTRA 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Sandgreen  2008              24.16  MD1 
  Hvidovre Svømmeklub  23.68                 
Josefine Nyegaard  2008              24.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maja F. E. Kamper  2008              24.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Ellen Bregnholt Larsen  2008              26.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Aya Lamkachar  2008              26.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Melissa Rosenquist  2009              24.63   
  Hvidovre Svømmeklub  23.01                 
Mathilde Maria Grydholt  2009              26.82   
  Holbæk Svømme Klub                   
Karoline Koch Juhl  2009              27.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  26.20                 
Sofie Pedersen  2009              28.89   
  Holbæk Svømme Klub                   
Bettina M. V. Olsen  2009              31.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silla Peick-Kristensen  2010              24.03   
  Lyngby Svømmeklub                   
Nora Rosenkrantz  2010              24.16  MD2 
  Glostrup Svømmeklub  24.38                 
Frederikke Scharling  2010              25.06   
  Lyngby Svømmeklub                   
Rosa Marie Sandgaard  2010              25.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
Rebecca Chaim Daudt  2010              26.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
Johanne Møller Hansen  2010              29.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emilia Hartvigsen  2010              29.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
Ella Lindum Andersen  2010              31.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
Amanda Hartvigsen  2010              32.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Sophia Arboe Marthedal  2010              34.03   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 17, 25m Butterfly Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elvera Teilmann  2011              34.72   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emma Due Olsen  2011              36.47   
  Holbæk Svømme Klub                   
Isabella Frederiksen  2011              37.25   
  Glostrup Svømmeklub                   
Carmen Grønkjær Thomsen  2011              37.88   
  Glostrup Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Toke Hjalholdt  2007              20.06   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  21.29                 
Lukas Hitlev  2007              27.29  MD1 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Drygaard  2008              24.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  27.58                 
Shai Bitton  2008              25.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anders Jensen  2008              27.29  MD2 
  Holbæk Svømme Klub                   
Johan Fjord Kristensen  2008              27.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Asger Gregersen  2008              27.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Filip Usiewicz  2008              28.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.04                 
Anders Stengaard Christensen  2008              31.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Albjerg  2009              20.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  22.31                 
Jakob Hansen  2009              21.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.64                 
Oscar Eriksen  2009              27.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Christian Jensen  2009              DSQ  Ej synk arm 20 m 
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 18, 25m Butterfly Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bastian Johnsen  2010              24.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
Mikkel Skou Elgaard  2010              29.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
Bjørn Olesen  2010              30.39   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Axel Bundgaard Lorentzen  2010              32.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
Valdemar Hvid  2010              34.82   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  22.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Hecht  2008              23.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bettina M. V. Olsen  2009              22.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Pleidrup Johansen  2010              25.58   
  Glostrup Svømmeklub  23.78                 
 
Løb 19, 25m Frisvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carmen Grønkjær Thomsen  2011              27.64   
  Glostrup Svømmeklub  28.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 20, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silas Argueta Andersen  2010              20.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Storm Bachman Holmtoft  2010              26.21   
  Glostrup Svømmeklub  29.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnes Fast  2006              42.72  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  49.83                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Hecht  2008    65          1:03.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.31                 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkeline Larsen  2009    141          49.31   
  Hvidovre Svømmeklub  49.46                 
Dicte Rønman  2009    117          52.46   
  Solrød Svømmeklub                   
Isabella Hjortgaard Larse  2009    107          53.95   
  Solrød Svømmeklub  1:01.13                 
Karoline Koch Juhl  2009    106          54.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  50.95                 
Mathilde Maria Grydholt  2009    92          56.66   
  Holbæk Svømme Klub                   
Julie Preuss Nielsen  2009    91          56.89   
  Hvidovre Svømmeklub  1:02.79                 
Sofie Pedersen  2009    90          57.09   
  Holbæk Svømme Klub  1:04.28                 
Sofia Lund Østergaard  2009    76          1:00.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Emma Mahs  2009    67          1:02.94   
  Solrød Svømmeklub  1:00.25                 
10  Belinda Flade Larsen  2009    67          1:03.03   
  Hvidovre Svømmeklub                   
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Vogt Monberg  2010    114          52.81   
  Solrød Svømmeklub  53.23                 
Malea Rosa A Nunez  2010    77          1:00.08   
  Hvidovre Svømmeklub  59.28                 
Johanne Møller Hansen  2010    68          1:02.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Havin Alptekin  2010    60          1:05.39   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 8 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Due Olsen  2011    28          1:24.27   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luka Tomovski  2006              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  53.91                 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Wilms Jensen  2007    212          37.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  38.77                 
Nicolas Christiansen  2007    199          38.00   
  Holbæk Svømme Klub  37.70                 
Frej Matias Krog  2007    116          45.53   
  Holbæk Svømme Klub  45.31                 
Nikolaj Bandsholm  2007    97          48.21   
  Hvidovre Svømmeklub  44.63                 
Nikolaj Li  2007    60          56.70   
  Solrød Svømmeklub  58.84                 
Yousef Gad  2007              DSQ  Mavlig 25 m 
  Vallensbæk IF Af 1939  53.38                 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Shai Bitton  2008    64          55.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anders Jensen  2008    60          56.63   
  Holbæk Svømme Klub  55.34                 
Nick Nielsen  2008    59          56.94   
  Solrød Svømmeklub  58.41                 
Johan Fjord Kristensen  2008    53          58.82   
  Holbæk Svømme Klub  54.17                 
Anders Stengaard Christensen  2008    28          1:12.45   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Vedtofte  2009    84          50.57   
  Solrød Svømmeklub  48.76                 
Kalle Grydgaard  2009    78          51.95   
  Vallensbæk IF Af 1939  55.69                 
Marcus Albjerg  2009    71          53.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  52.04                 
Noah Christensen  2009    58          57.39   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Oscar Eriksen  2009    46          1:01.83   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.41                 
Christian Jensen  2009            1:49.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
Alfred Klie Holde  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
Storm Hyllegaard Schwebs  2009              DSQ  Afsl på mav 50m 
  Solrød Svømmeklub  57.44                 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin K Olesen  2011    75          52.56   
  Hvidovre Svømmeklub  52.34                 
Silas Argueta Andersen  2010    60          56.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.81                 
Storm Raagefelt  2011    42          1:03.62   
  Hvidovre Svømmeklub  59.59                 
Valdemar Hvid  2010    31          1:10.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnes Fast  2006              52.28  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  55.57                 
Maria Agnes Jakobsen  2007              48.00  EXTRA 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Gagnér  2008    207          48.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  48.69                 
Asta Hänel Christensen  2008    201          48.84   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Ida Hinchely  2008    168          51.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  52.18                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    159          52.83   
  Solrød Svømmeklub  51.61                 
Amalie Olsen  2008    140          55.13   
  Hvidovre Svømmeklub  1:04.63                 
Laura Sandgreen  2008    119          58.14   
  Hvidovre Svømmeklub  1:03.71                 
Josefine Nyegaard  2008    113          59.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.26                 
Victoria Hecht  2008    78          1:06.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:09.37                 
Ellen Bregnholt Larsen  2008    73          1:08.50   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
10  Maja F. E. Kamper  2008    61          1:12.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
11  Mathilde Søgaard  2008    59          1:13.38   
  Hvidovre Svømmeklub  1:10.03                 
12  Isabella B Bonde  2008    56          1:14.63   
  Hvidovre Svømmeklub                   
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Strange  2009    129          56.58   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Monique Haack  2009    120          57.95   
  Solrød Svømmeklub  57.31                 
Isabella Hjortgaard Larse  2009    96          1:02.47   
  Solrød Svømmeklub  1:10.57                 
Sofia Lund Østergaard  2009    59          1:13.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte F Petersen  2010    116          58.64   
  Hvidovre Svømmeklub  1:02.19                 
Hailey Staal-Nielsen  2010    80          1:06.40   
  Hvidovre Svømmeklub                   
Amalie Pleidrup Johansen  2010    67          1:10.25   
  Glostrup Svømmeklub                   
Nora Rosenkrantz  2010    60          1:12.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Agerbæk Nielsen  2007    95          55.20   
  Holbæk Svømme Klub  51.44                 
Toke Hjalholdt  2007    87          56.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.74                 
Lukas Hitlev  2007              DSQ  DBL bensp ef ven 25 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.28                 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscaar Opperfelt  2008    108          52.97   
  Solrød Svømmeklub  51.86                 
Filip Usiewicz  2008    71          1:00.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:02.76                 
Asger Gregersen  2008    62          1:03.59   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:02.75                 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Hansen  2009    93          55.66   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  57.08                 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ozan Efe Usta  2010    65          1:02.70   
  Hvidovre Svømmeklub  1:05.70                 
Henry Karll Jensen  2011    58          1:05.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:05.11                 
Silas Argueta Andersen  2010    57          1:05.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.24                 
Rasmus Kohave Sørensen  2010    48          1:09.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:05   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Wilma E L Raagefelt  2008    274          1:17.34   
  Hvidovre Svømmeklub  1:17.60                 
                     
Filippa Tvistholm Jørgens  2008    186          1:28.03   
  Solrød Svømmeklub  1:28.74                 
                     
Katrine Johanne Grovn  2008    164          1:31.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:39.13                 
                     
Sophie Harff Laursen  2008    154          1:33.71   
  Solrød Svømmeklub  1:34.89                 
                     
Helena Gagnér  2008    146          1:35.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:30.36                 
                     
Aya Lamkachar  2008    91          1:51.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Toldwoss Aunsholm  2009    139          1:36.84   
  Hvidovre Svømmeklub  1:50.52                 
                     
Emma Simonsen  2009    124          1:40.56   
  Hvidovre Svømmeklub  1:39.57                 
                     
Sarah Rindum  2009    115          1:43.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:52.61                 
                     
Melissa Rosenquist  2009    87          1:53.16   
  Hvidovre Svømmeklub  1:56.26                 
                     
Sofie Pedersen  2009    72          2:00.38   
  Holbæk Svømme Klub  1:42.44                 
                     
Sofia Lund Østergaard  2009    66          2:04.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathilde Maria Grydholt  2009    64          2:05.01   
  Holbæk Svømme Klub  1:52.27                 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nora Rosenkrantz  2010    125          1:40.40   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.16                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:05 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luka Tomovski  2006              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  1:30.23                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Christiansen  2007    265          1:09.90   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.37                 
                     
Jonas Wilms Jensen  2007    226          1:13.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.92                 
                     
Oscar David Morthorst  2007    188          1:18.31   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.69                 
                     
Frej Matias Krog  2007    179          1:19.65   
  Holbæk Svømme Klub  1:19.72                 
                     
Alexander Agerbæk Nielsen  2007    102          1:36.03   
  Holbæk Svømme Klub  1:29.50                 
                     
Yousef Gad  2007    87          1:41.34  MD1 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:40.70                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian K Olesen  2008    160          1:22.64   
  Hvidovre Svømmeklub  1:20.75                 
                     
Mathias B Mortensen  2008    123          1:30.20   
  Hvidovre Svømmeklub  1:31.15                 
                     
Anders Jensen  2008    87          1:41.34  MD2 
  Holbæk Svømme Klub  1:51.22                 
                     
Johan Fjord Kristensen  2008    70          1:48.95   
  Holbæk Svømme Klub  1:41.69                 
                     
Shai Bitton  2008    62          1:53.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:57.01                 
                     
Anders Stengaard Christensen  2008    35          2:17.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vitus Ketcher  2009    164          1:21.94   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.16                 
                     
Kalle Grydgaard  2009    72          1:47.84   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Oscar Eriksen  2009    46          2:04.56   
  Holbæk Svømme Klub  1:54.01                 
                     
Noah Christensen  2009    44          2:07.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009    44          2:07.27   
  Glostrup Svømmeklub  2:24.44                 
                     
Christian Jensen  2009    39          2:11.91   
  Holbæk Svømme Klub  2:27.08                 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 9 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin K Olesen  2011    78          1:45.08   
  Hvidovre Svømmeklub  1:38.27                 
                     
Victor Schou  2010    58          1:56.08   
  Glostrup Svømmeklub  2:14.77                 
                     
Adam Engsig-Karup  2010    50          2:01.94   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rosa Viola My Raagefelt  2007              3:16.50  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  3:38.33                 
                     
Zeline Helsen Lintrup  2007              4:06.64  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub  4:20.06                 
                     
 
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Sofie Skov  2008    262  42.53        3:10.32   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oscar David Morthorst  2007    210          3:04.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:20.56                 
                     
Nicolas Christiansen  2007    192          3:09.78   
  Holbæk Svømme Klub  3:04.39                 
                     
Nikolaj Bandsholm  2007    147          3:27.64   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
Frej Matias Krog  2007    145          3:28.32   
  Holbæk Svømme Klub  3:25.40                 
                     
Alexander Agerbæk Nielsen  2007    103          3:53.21   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Hvidovre Medley Cup 3    Udskriftsdato  16 marts 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 marts 2019         
 
 
Løb 29, 8x50m Mix, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Mix 1 8X50 Cr  2007              4:40.77   
  Hvidovre Svømmeklub  4:59.83                 
  Asta Hänel Christensen  2008                 
  Anna Sofie Skov  2008                 
  Amalie Olsen  2008                 
  Wilma E L Raagefelt  2008                 
  Louis Ellinghaus  2008                 
  Vitus Ketcher  2009                 
  Sebastian K Olesen  2008                 
  Nikolaj Bandsholm  2007      4:40.77        4:40.77   
                     
Sunswim Mix  2008              5:39.39   
  Solrød Svømmeklub                   
  Oscaar Opperfelt  2008                 
  Mathilde Rygaard Hansen  2008                 
  Frederik Vedtofte  2009                 
  Sophie Harff Laursen  2008                 
  Nick Nielsen  2008                 
  Monique Haack  2009                 
  Nikolaj Li  2007                 
  Filippa Tvistholm Jørgens  2008      5:39.39        5:39.39   
                     
Triton Matadormix  2007              6:53.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  6:16.12                 
  Shai Bitton  2008                 
  Karoline Koch Juhl  2009                 
  Victoria Hecht  2008                 
  Rasmus Kohave Sørensen  2010                 
  Mathias Drygaard  2008                 
  Ida Hinchely  2008                 
  Silas Argueta Andersen  2010                 
  Sarah Rindum  2009      6:53.16        6:53.16   
                     
Holbæk Mix  2007              6:53.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Sofie Pedersen  2009                 
  Anders Stengaard Christensen  2008                 
  Johanne Møller Hansen  2010                 
  Johan Fjord Kristensen  2008                 
  Emma Due Olsen  2011                 
  Frej Matias Krog  2007                 
  Mathilde Maria Grydholt  2009                 
  Nicolas Christiansen  2007      6:53.76        6:53.76   
                     
Hvidovre Musling Mix  2008              6:52.88  EXTRA 
  Hvidovre Svømmeklub                   
  Benjamin K Olesen  2011                 
  Laura Sandgreen  2008                 
  Adam Engsig-Karup  2010                 
  Storm Raagefelt  2011                 
  Malea Rosa A Nunez  2010                 
  Isabella B Bonde  2008                 
  Julie Preuss Nielsen  2009                 
  Isabella B Bonde  2008      6:52.88        6:52.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  16 marts 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark