2019-10-14   23:43:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 101, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:45.20   
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:58.93   
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            2:00.81   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            2:02.21   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            2:14.40   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            2:20.86   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            2:22.67   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            2:24.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:14 
 
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 102, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:35.59   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            DNS   
Bastian Albæk Jessen  2009  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart sw 4.4 
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  SW 7.1 start 
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 7.1 v. start 
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 7.6 v25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.47   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:29.55   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:29.97   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            1:30.02   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:30.27   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:30.85   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:31.84   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:32.49   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.83   
10  Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            1:32.96   
11  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.33   
12  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:36.93   
13  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:37.12   
14  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:37.78   
15  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:37.95   
16  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:38.96   
17  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:40.95   
18  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:41.67   
19  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:44.78   
20  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:45.85   
21  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:45.89   
22  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            1:48.49   
23  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:49.59   
24  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:50.86   
25  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            1:54.87   
26  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:55.51   
27  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:55.68   
28  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:55.86   
29  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:56.76   
30  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:59.85   
31  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            2:00.10   
32  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            2:02.19   
33  Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            2:04.04   
34  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            2:05.61   
35  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            2:12.36   
36  Josefine Nyegaard S. Pede  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:19.02   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Rosted  1999  Sigma Swim Allerød            2:06.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 104 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 104 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 104, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.32   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:22.18   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.94   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            1:27.75   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:29.09   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:30.07   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:36.00   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            1:38.51   
Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            1:38.62   
10  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:38.87   
11  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            1:39.55   
12  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:40.66   
13  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:44.30   
14  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:46.17   
15  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:49.55   
16  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:50.59   
17  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:51.88   
18  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:58.16   
19  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            1:59.71   
David Plough  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 7.1 v. start 
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  SW 7.6 v. 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 105 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            53.13   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            53.24   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            56.96   
                     
 
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            32.24   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            33.18   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            34.12   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            35.04   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.73   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            36.54   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.72   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.96   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.20   
10  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.38   
11  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            38.57   
12  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            38.83   
13  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            39.16   
14  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            39.60   
15  Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            40.01   
16  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            41.41   
17  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            41.85   
18  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            41.97   
19  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            42.63   
20  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.55   
21  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            43.79   
22  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.88   
23  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            44.55   
24  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            44.97   
25  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            45.22   
26  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            45.49   
27  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            46.21   
28  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            46.84   
29  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            47.10   
30  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub            49.30   
31  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            51.42   
32  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            51.54   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 106 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 106, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            35.89   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            41.51   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.63   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            55.11   
Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW 8.2 v.45m 
                     
 
Løb 106, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.71   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.98   
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.25   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            32.59   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            33.62   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            33.75   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            34.06   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.56   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.96   
10  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            35.08   
11  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            35.62   
12  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.67   
13  Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.75   
14  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            35.92   
15  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            37.22   
16  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.31   
17  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            37.58   
18  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.68   
19  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            37.97   
20  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            38.08   
21  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            39.39   
22  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.41   
23  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            39.60   
24  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            39.88   
25  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.49   
26  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            40.97   
27  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            42.12   
28  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.01   
29  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            45.77   
Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:17   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 107, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:38.17   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:51.80   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            2:53.29   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            2:53.44   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            2:53.66   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.43   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            2:57.63   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            2:58.92   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:58.97   
10  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            3:07.13   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            3:07.92   
12  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            3:11.91  MD 1 
13  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:11.91  MD 2 
14  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:13.00   
15  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            3:13.44   
16  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            3:16.14   
17  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            3:16.66   
18  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            3:17.85   
19  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:19.64   
20  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            3:25.19   
21  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:27.95   
22  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            3:30.75   
23  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            3:38.88   
24  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            3:46.19   
Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            DSQ  SW 6.4 v. 74m 
Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW 9.1 v. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:17 
 
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 108, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            3:24.91   
                     
 
Løb 108, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            2:38.02   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            2:41.18   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            2:46.55   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            2:51.11   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:51.78   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:53.56   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            2:55.22   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            2:57.60   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            2:58.77   
10  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            3:00.69   
11  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:05.82   
12  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            3:06.20   
13  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            3:08.80   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:09.10   
15  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            3:16.68   
16  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            3:17.61   
17  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:17.85   
18  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:21.56   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  ej afs på ryg 100 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 109, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:31.01   
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:42.93   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            1:43.78   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:46.17   
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:52.61   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:57.38   
Kristine Heegaard  2009  Sigma Swim Birkerød            1:57.44   
Linea Skriver Fabricius  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.94   
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            2:17.00   
10  Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:19.73   
11  Ida Marie Sand  2009  Sigma Swim Allerød            2:30.73   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Liva Dines Hansen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 110, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.51   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:24.98   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.19   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:34.60   
Axel Skov Andersson  2010  Sigma Swim Birkerød            1:35.48   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:35.68   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:38.04   
Bastian Albæk Jessen  2009  Sigma Swim Birkerød            1:40.75   
Christian V. F. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.99   
10  Aksel Danielsen  2009  Sigma Swim Allerød            1:45.66   
11  Jonas Bak Astrup  2008  Sigma Swim Birkerød            1:47.49   
12  Julius Drachmann  2008  Sigma Swim Birkerød            1:49.04   
13  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            1:52.38   
14  Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            1:54.22   
15  Fabian Brandis Rosengaard  2010  Sigma Swim Birkerød            1:56.05   
16  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:57.69   
17  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:00.35   
18  Mads Wittrup Hansen  2008  Sigma Swim Allerød            2:08.82   
William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 111 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:04.39   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:09.91   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:12.39   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:12.57   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            1:12.72   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            1:13.33   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:14.58   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:17.26   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:17.75   
10  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:17.98   
11  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:19.54   
12  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:20.17   
13  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:20.73   
14  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:21.09   
15  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            1:21.30   
16  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:21.56   
17  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:23.17   
18  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:24.68   
19  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            1:25.40   
20  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:25.55   
21  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:25.76   
22  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:26.83   
23  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:27.45   
24  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:28.20   
25  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:28.78   
26  Petra Jensen  2008  Sigma Swim Birkerød            1:30.27   
27  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:31.88   
28  Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.27   
29  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.51   
30  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:36.96   
31  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:38.56   
32  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:39.88   
33  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:39.97   
34  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            1:44.49   
35  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:45.71   
36  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:45.84   
37  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            1:52.99   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Rosted  1999  Sigma Swim Allerød            1:56.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 112 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:30   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 112, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:02.17   
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:02.93   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:03.75   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:05.12   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:07.38   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            1:08.19   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:08.64   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:10.71   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:10.88   
10  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:11.64   
11  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:11.68   
12  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:11.87   
13  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.08   
14  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:13.69   
15  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:13.77   
16  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:14.41   
17  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:14.44   
18  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            1:15.38   
19  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:15.90   
20  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:16.50   
21  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.91   
22  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:17.11   
23  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.38   
24  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:17.83   
25  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:18.51   
26  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.05   
27  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:22.66   
28  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:24.00   
29  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:31.46   
30  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.94   
31  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            1:32.35   
32  David Plough  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:50.02   
33  Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:57.47   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:30 
 
Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 113 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            46.58   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            48.01   
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            50.56   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            55.26   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            55.33   
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            55.66   
Alberte K. Jacobsen  2010  Sigma Swim Birkerød            58.62   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:00.61   
Ida Larsen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.11   
10  Kristine Heegaard  2009  Sigma Swim Birkerød            1:02.84   
11  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            1:02.98   
12  Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            1:03.08   
13  Linea Skriver Fabricius  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.21   
14  Ida Marie Sand  2009  Sigma Swim Allerød            1:11.50   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Liva Dines Hansen  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Maria Hou  2010  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  EFB v25 SW 6.4 
                     
 
Løb 113, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            36.88   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.65   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            37.87   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.18   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.32   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            38.66   
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            38.99   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            41.00   
Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            42.16   
10  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.40   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            42.70   
12  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            43.67   
13  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            44.52   
14  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            45.00   
15  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            45.01   
16  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            45.34   
17  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            45.83   
18  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            45.91   
19  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            46.18   
20  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            46.84   
21  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            47.39   
22  Petra Jensen  2008  Sigma Swim Birkerød            47.68   
23  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            48.32   
24  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            49.59   
25  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            50.98   
26  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            51.22   
27  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            53.66   
28  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            54.23   
29  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            54.34   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  svøm på mave eft 25m 
Josefine Nyegaard S. Pede  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej rygli. ef vend 25 
Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            DSQ  svøm på mave eft 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 114 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 114 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.62   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            43.09   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            45.40   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            47.80   
Christian V. F. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.01   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            49.15   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            49.83   
William R. Blaasvær  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.50   
Fabian Brandis Rosengaard  2010  Sigma Swim Birkerød            52.94   
10  Frey Egholm Høgh  2008  Sigma Swim Allerød            54.12   
11  Aksel Danielsen  2009  Sigma Swim Allerød            54.88   
12  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            55.15   
13  Oscar Kaiser Djørup  2009  Sigma Swim Allerød            55.68   
14  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            56.29   
15  Matthias Sveen  2010  Sigma Swim Birkerød            57.63   
16  Jonas Bak Astrup  2008  Sigma Swim Birkerød            58.81   
17  Mads Wittrup Hansen  2008  Sigma Swim Allerød            1:02.45   
18  Micas Victor Løth Brandt  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.82   
Axel Skov Andersson  2010  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tager fat i stige 
                     
 
Løb 114, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.78   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            34.14   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            36.48   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            37.67   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            37.92   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            38.24   
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            38.43   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.76   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            39.03   
10  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            39.06   
11  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            39.47   
12  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.23   
13  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            40.26   
14  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            40.36   
15  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            40.57   
16  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            40.98   
17  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            41.10   
18  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.09   
19  Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.33   
20  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            42.98   
21  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            43.96   
22  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            45.95   
23  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            47.48   
24  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            52.07   
25  Vitus Jakobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.81   
26  David Plough  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            56.41   
27  Samuel Lourenco  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.21   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:18 
 
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:19   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:39.64   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:50.13   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            2:50.57   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:54.51   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            2:55.96   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:56.40   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            2:57.56   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            2:59.25   
Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            3:02.22   
10  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            3:03.16   
11  Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            3:05.31   
12  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:12.26   
13  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:20.40   
14  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            3:27.27   
15  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:29.13   
16  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:29.42   
17  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            3:40.93   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            DSQ  EFB v.25m SW 6.4 
                     
 
Løb 115, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Rosted  1999  Sigma Swim Allerød            4:04.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:19 
 
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:20   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            3:23.37   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            3:32.79   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            DSQ  afslut på mave SW6.5 
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  EFB v 150m 
                     
 
Løb 116, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:24.15   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:45.18   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            2:47.66   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:52.21   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            2:56.26   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:58.55   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:58.56   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            3:05.27   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:12.86   
10  Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            3:20.52   
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            DNS   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  EFB v 100m SW6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:20 
 
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 117, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Blingbling  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:24.29   
  Sarah Gudme  2007      34.58        34.58   
  Lara Ghizzaui  2007                 
  Anna Andersen  2007                 
  Maja Andersen  2007      2:24.29        2:24.29   
                     
A6 Piger 1  2007  A6            2:31.57   
  Mira Capito  2007      41.01        41.01   
  Lucca Frydendahl  2008                 
  Naya Høi Greve  2007                 
  K-Lee Hansen  2007      2:31.57        2:31.57   
                     
Sigma Piger 1  2007  Sigma Swim            2:31.76   
  Julie Hovmand  2007      39.68        39.68   
  Karen Markussen  2007                 
  Amanda Knirkholt Jacobsen  2007                 
  Ida Marie Frederiksen  2008      2:31.76        2:31.76   
                     
Helsingør K3 Piger 1  2007  Helsingør Svømmeklub            2:32.94   
  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007      38.52        38.52   
  Ea Lund Havgaard  2007                 
  Silvia Martinsen  2007                 
  Caroline Haugland  2007      2:32.94        2:32.94   
                     
Sigma Piger 2  2007  Sigma Swim            2:36.63   
  Marie Moesgaard  2008      40.34        40.34   
  Simone Stenberg  2008                 
  Linnea Funk Larsen  2007                 
  Røskva Rosenbohm  2007      2:36.63        2:36.63   
                     
Sigma Piger 3  2007  Sigma Swim            2:42.00   
  Christine Dalsgaard  2007      41.08        41.08   
  Anne-Maj Framke  2008                 
  Vivian Bahador Snitker  2007                 
  Karla Rekling  2008      2:42.00        2:42.00   
                     
Lyngby Hydra Girls  2007  Lyngby Svømmeklub            2:42.57   
  Rebecca Bell  2007      39.24        39.24   
  Wilma Adelhardt Madsen  2008                 
  Nikoline E. Larsen  2007                 
  Wilma Berg  2008      2:42.57        2:42.57   
                     
Lyngby Siren Girls  2007  Lyngby Svømmeklub            2:51.70   
  Alma Hartmann Jensen  2007      44.04        44.04   
  Celine van Breugel  2007                 
  Ingrid Due Nygaard  2007                 
  Juuliie Jørgensen  2007      2:51.70        2:51.70   
                     
Triton Piger  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:53.02   
  Erica Veggerby Grønlund  2007      39.07        39.07   
  Sofie Kohave Sørensen  2007                 
  Andrea Strandby  2007                 
  Sarah Rindum  2009      2:53.02        2:53.02   
                     
10  S5A1  2008  Sigma Swim            3:08.54   
  Sofie Lind-Christensen  2009      50.61        50.61   
  Alma Geneser  2008                 
  Laura Bach Mindested  2008                 
  Ida Langseth  2010      3:08.54        3:08.54   
                     
11  S5 Birkerød Piger 1  2008  Sigma Swim Birkerød            3:10.38   
  Fiona Bergqvist  2008      49.03        49.03   
  Sofie Leidecker  2008                 
  Caroline Liechti  2008                 
  Liv Peters  2009      3:10.38        3:10.38   
                     
12  Værløse Piger  2010  Værløse Svømmeklub            3:12.88   
  Sofie K. Eriksen  2007      48.72        48.72   
  Nanna Hessner  2007                 
  Rosa Marie Sjøberg  2008                 
  Mette Roat Jørgensen  2007      3:12.88        3:12.88   
                     
S5A2  2008  Sigma Swim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:24 
 
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:29   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 118, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunsmoke  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:12.14   
  Sean Petersen  2006      31.97        31.97   
  Oscar Vinge-Maigaard  2007                 
  Anders Gaard  2006                 
  Frederik Vestergaard  2006      2:12.14        2:12.14   
                     
Sigma Drenge 1  2006  Sigma Swim            2:16.59   
  Elias Bach-Jensen  2006      37.74        37.74   
  Magnus Jacobsen  2006                 
  Noah Anker-Møller  2006                 
  Hector Kaltoft  2006      2:16.59        2:16.59   
                     
Lyngby Kraken Boys  2006  Lyngby Svømmeklub            2:23.98   
  Andreas Hammer Dohn  2006      34.22        34.22   
  Mads Emil Christiansen  2006                 
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007                 
  Max Bendixen  2007      2:23.98        2:23.98   
                     
A6 Drenge 1  2006  A6            2:27.20   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      41.43        41.43   
  Emil Schmidt  2006                 
  Frederik Kepp Jensen  2007                 
  Harald Rasmus Svendsen  2007      2:27.20        2:27.20   
                     
Sigma Drenge 2  2006  Sigma Swim            2:33.51   
  Lucas Linderoth  2007      40.48        40.48   
  Johannes Framke  2006                 
  Frederik Gersby  2006                 
  Lucas Korger  2007      2:33.51        2:33.51   
                     
Vilde Bæster  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:35.50   
  Marinus Leisvig  2007      38.34        38.34   
  Valdemar Møller-Ern  2008                 
  Jonathan Rasmussen  2006                 
  William Hvid  2007      2:35.50        2:35.50   
                     
Lyngby Leviathan Boys  2006  Lyngby Svømmeklub            2:42.92   
  Mathias Hemmingsen  2007      40.08        40.08   
  Marcus Hammergart  2006                 
  Alexander Hartvigsen  2006                 
  Benjamin Bonde  2007      2:42.92        2:42.92   
                     
Værløse Drenge  2008  Værløse Svømmeklub            3:00.27   
  Christian Kempel Laursen  2008      43.11        43.11   
  Kasper Kempel Laursen  2008                 
  Noah Lester  2006                 
  Sebastian Øster Boisen  2008      3:00.27        3:00.27   
                     
S5 Birkerød Drenge 1  2007  Sigma Swim Birkerød            3:13.81   
  Joachim Sundbæk Villadsen  2007      49.10        49.10   
  Joe Hargreaves  2008                 
  Lukas Højfeldt  2008                 
  Frederik F. Jacobsen  2007      3:13.81        3:13.81   
                     
Helsingør K3 Drenge 1  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  tyvstart v. 2. skift 
  Linus Heinrichsen  2006      37.29        37.29   
  Marcus Munk  2007                 
                     
S5 Birkerød Drenge 2  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart v. 3. skift 
  Jonas Bak Astrup  2008      1:01.00        1:01.00   
  Axel Skov Andersson  2010                 
  Bastian Albæk Jessen  2009                 
                     
Triton Drenge  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  tyvstart v. 1. skift 
  Nicholas Castella  2007      32.85        32.85   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:29 
 
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 119, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:59.04   
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:10.03   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:13.53   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:19.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 120, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:30.60   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:32.32   
Bastian Albæk Jessen  2009  Sigma Swim Birkerød            1:42.74   
Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:48.49   
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:48.76   
Mads Stougaard  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:51.68   
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:55.76   
Jonathan Engell  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:04.42   
Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.42   
10  Rasmus Kohave Sørensen  2010  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:35.63   
Sinus Andersson  2009  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Christian V. F. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Træk i stige 25m 
Gustav Keldsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  maveliggende v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 121 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 121, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.45   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:19.75   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.77   
K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            1:23.03   
Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            1:23.38   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:23.99   
Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:26.93   
Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:27.01   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:27.14   
10  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:27.51   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.53   
12  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:27.57   
13  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:28.82   
14  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            1:29.42   
15  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:31.35   
16  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:32.37   
17  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:33.17   
18  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:34.40   
19  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.58   
20  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:35.77   
21  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:36.20   
22  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:36.51   
23  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:36.63   
24  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:38.36   
25  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:39.77   
26  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            1:43.12   
27  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:44.88   
28  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            1:50.41   
29  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            1:52.79   
29  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            1:52.79   
31  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:55.71   
32  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:56.57   
33  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:56.73   
34  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:59.46   
35  Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:00.74   
36  Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:04.29   
37  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:13.67   
Isabell Biensø-Olsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Afslut mave v 100m 
Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Afslut mave v 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Løb 122 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 122 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:52   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 122, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.65   
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:08.68   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:12.61   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            1:17.42  Deltager ikke i finalen 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:18.16  Deltager ikke i finalen 
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:20.25   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:20.68   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            1:21.83   
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:23.02   
10  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:23.15   
11  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:24.86   
12  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.96   
13  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:25.00   
14  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:27.81   
15  Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:28.22   
16  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:30.39   
17  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:30.84   
Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fortsat bevæg 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:52 
 
Resultat Løb 123 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 123 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:19   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            49.46   
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            53.62   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            57.49   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            59.58   
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            1:04.63   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            1:05.46   
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:13.19  Deltager ikke i finalen 
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.28   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:18.34  Deltager ikke i finalen 
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Arm u hofte sw7.3 
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.32   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            39.41   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            41.01   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            41.40   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            42.23   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            42.35   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            42.94   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            43.48   
Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.31   
10  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            45.73   
11  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            46.47   
12  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            46.78   
13  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            48.24   
14  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.00   
15  Klara Vanell  2007  Sigma Swim Birkerød            50.08   
16  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            50.85   
17  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            51.05   
18  Viktoria Larsen  2007  Slangerup Svømmeklub            51.66   
19  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            52.31   
20  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            52.81   
21  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            55.32   
22  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            56.24   
23  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            56.56   
24  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            57.92   
25  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            58.22   
26  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:02.49   
27  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:06.49   
28  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.68  Deltager ikke i finalen 
29  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:12.05   
Isabell Biensø-Olsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Indslag en hånd v50m 
India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  1 hånd v afslut 
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  1 hånd v afslut 
Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  En hånd v afslut 
Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:19 
 
Resultat Løb 124 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 124 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:48   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            44.52   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            48.58   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            50.92   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            52.22   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            54.05   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            55.90   
Gustav Keldsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            58.30   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            59.31   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            1:01.33   
10  Jonathan Engell  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:02.93  Deltager ikke i finalen 
11  Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:06.29  Deltager ikke i finalen 
12  Christian V. F. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.08  Deltager ikke i finalen 
13  Mads Stougaard  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.46  Deltager ikke i finalen 
14  Rasmus Kohave Sørensen  2010  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:25.48   
Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  indslag 1 hånd v 50m 
Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Arme ned forbi hofte 
Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Flere flyben v start 
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Flere flyben v start 
                     
 
Løb 124, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            36.49   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            37.48   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            38.05   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            38.12   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            39.19   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            40.02   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            40.62   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            40.73   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            42.37   
10  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            42.39   
11  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.06   
12  Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            43.35   
13  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            44.11   
14  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.34   
15  Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            44.69   
16  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            44.86   
17  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            45.27   
18  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            46.72   
19  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            48.90   
20  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            49.58   
21  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            51.44   
Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:48 
 
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            3:42.32   
                     
 
Løb 125, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:37.01   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            2:37.59   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            2:39.60   
Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            2:52.04   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            2:57.46   
Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            3:02.85   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            3:05.95   
Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            3:19.22   
Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            3:20.27   
10  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:23.28   
11  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            3:23.99   
12  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:33.39   
13  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            3:45.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 126, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            3:10.57   
Axel Bonke Jensen  2009  Sigma Swim Allerød            DNF   
                     
 
Løb 126, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            2:21.43   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            2:23.08   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:25.18   
Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            2:25.65   
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            2:35.76   
Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            2:36.63   
Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:40.08   
Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            2:47.09   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:48.54   
10  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            2:48.98   
11  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:56.16   
12  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            2:56.96   
13  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            3:01.62   
14  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            3:09.14   
15  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            3:23.84   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:04 
 
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 127, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            2:01.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 128, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.08   
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            1:54.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 129 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 129 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 129, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:12.21   
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.46   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:21.11   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:22.41   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            1:23.02   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            1:23.60   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:25.79   
Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:29.04   
Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.98   
10  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            1:40.02   
11  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:44.20   
12  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            1:46.25   
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:49.36   
14  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:59.30   
Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  1 hånd vend 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 130 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 130 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 130, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:04.76   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:08.61   
Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:12.84   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            1:13.96   
William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:21.39   
Marinus Leisvig  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.61   
William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:24.08   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:25.57   
Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            1:28.17   
10  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:31.27   
11  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:38.15   
12  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:39.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  12:05 
 
Resultat Løb 131 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 131 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            39.54   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            43.91   
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            44.44   
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.77  Deltager ikke i finalen 
Lina Louardi  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.04  Deltager ikke i finalen 
Sophia Groth  2010  Værløse Svømmeklub            48.84   
Liv Peters  2009  Sigma Swim Birkerød            50.16   
Julia Højer Øster  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.51  Deltager ikke i finalen 
Katinka Als Makne  2009  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.36  Deltager ikke i finalen 
                     
 
Løb 131, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.05   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            31.16   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            32.21   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            32.37   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            32.60   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.01   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            33.72   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            33.80   
Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            34.51   
10  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            34.95   
11  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            35.76   
12  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            35.91   
13  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            35.98   
14  Camille Hedvig Miolane  2007  JGI Svømning            36.03   
15  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.84   
16  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            37.53   
17  Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            38.23   
18  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            38.24   
19  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            38.53   
20  Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            39.15   
21  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            39.72   
22  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            39.92   
23  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            40.22   
24  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            40.69   
25  Klara Vanell  2007  Sigma Swim Birkerød            40.86   
26  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.07   
27  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            42.09   
28  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            44.04   
29  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            44.24   
30  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            45.86   
31  Mille Reimer  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.45  Deltager ikke i finalen 
Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Løb 132 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 132 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:33   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Valdemar Møller-Ern  2008  Vallensbæk IF Af 1939            33.66   
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            36.02   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            36.57   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            36.79   
Nikolaj Oliver  2008  Vallensbæk IF Af 1939            40.26   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            40.50   
Mads Stougaard  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.55  Deltager ikke i finalen 
Malte Bøgelund Høpfner  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.68  Deltager ikke i finalen 
Bastian Albæk Jessen  2009  Sigma Swim Birkerød            42.37   
10  Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            42.88   
11  Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            43.01   
12  Christian V. F. Jakobsen  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.96  Deltager ikke i finalen 
13  Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            44.54   
14  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.31   
15  Jonathan Engell  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.01  Deltager ikke i finalen 
16  Kasper Egerod  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.77  Deltager ikke i finalen 
17  Mathias Hørsving  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.54  Deltager ikke i finalen 
18  Rasmus Kohave Sørensen  2010  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:23.11   
Sinus Andersson  2009  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 132, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.35   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            29.03   
Anders Gaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            29.28   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            30.08   
Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            30.63   
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            30.92   
Christian Moefelt  2006  Gladsaxe Svømmeklub            30.95   
Frederik Kepp Jensen  2007  JGI Svømning            31.23   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            32.05   
10  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            32.21   
11  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            32.95   
12  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            33.20   
13  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            33.62   
14  Jonathan Rasmussen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            33.82   
14  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            33.82   
16  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            33.98   
17  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.33   
18  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.89   
19  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            34.97   
20  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            35.63   
21  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            36.15   
22  Frederik F. Jacobsen  2007  Sigma Swim Birkerød            36.91   
23  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            38.59   
24  Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            38.65   
25  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            39.41   
26  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  Sigma Swim Birkerød            39.58   
27  Theodor Raabymagle  2006  Sigma Swim Birkerød            41.19   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:33 
 
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 133, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            4:54.86   
                     
 
Løb 133, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:09.51   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            3:09.69   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            3:10.08   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            3:10.15   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:10.18   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            3:11.99   
Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            3:18.77   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            3:19.34   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            3:21.49   
10  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            3:22.63   
11  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            3:24.35   
12  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            3:26.69   
13  Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            3:29.00   
14  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            3:29.09   
15  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            3:31.85   
16  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            3:38.67   
17  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            3:39.59   
18  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            3:42.41   
19  Laura Bach Mindested  2008  Sigma Swim Allerød            3:46.77   
20  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            3:53.15   
21  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:55.12   
22  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            3:57.53   
23  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            4:09.89   
Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Liv Rosenkrantz  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 134, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joe Hargreaves  2008  Sigma Swim Birkerød            3:52.69   
                     
 
Løb 134, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oscar Vinge-Maigaard  2007  Vallensbæk IF Af 1939            2:59.08   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerød            3:00.05   
Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub            3:06.16   
Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            3:07.32   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            3:11.80   
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            3:14.42   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:22.72   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            3:29.45   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:31.60   
10  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            3:31.65   
11  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            3:32.01   
12  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            3:34.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:23 
 
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 135, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            1:37.15   
Sara Ljusheva  2009  Lyngby Svømmeklub            1:50.77   
Maria Weiste  2009  Lyngby Svømmeklub            1:52.62   
Sofie Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            2:02.92   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 136, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Frommelt Hertz  2008  Helsingør Svømmeklub            1:32.65   
Christian Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:37.35   
Kasper Kempel Laursen  2008  Værløse Svømmeklub            1:45.86   
Sebastian Øster Boisen  2008  Værløse Svømmeklub            1:46.84   
Frederik Kindberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            1:48.21   
Lukas Højfeldt  2008  Sigma Swim Birkerød            1:48.77   
Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:50.51   
Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:02.70   
Emil Mandsberg  2008  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Ej afslut på ryg 50m 
Gustav Keldsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  Tyvstart 
Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Asynkrone ben bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:37 
 
Resultat Løb 137 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 137 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 137, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Gudme  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.48   
Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:19.11   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            1:20.86   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:21.50   
Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim Birkerød            1:22.04   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:23.29   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:24.05   
Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            1:24.91   
Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            1:25.07   
10  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:25.43   
11  Maja Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:27.80   
12  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:27.91   
13  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:28.12   
14  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            1:28.21   
15  Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            1:28.34   
16  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:28.72   
17  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:29.09   
18  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            1:29.40   
19  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            1:29.61   
20  Wilma Berg  2008  Lyngby Svømmeklub            1:29.87   
21  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            1:30.73   
22  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:32.58   
23  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            1:32.99   
24  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:33.32   
25  Ida Mathiesen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:33.33   
26  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:33.65   
27  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.24   
27  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:34.24   
29  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim Birkerød            1:35.01   
30  Amilia Peick-Kristensen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:35.11   
31  Alma Geneser  2008  Sigma Swim Allerød            1:35.12   
32  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            1:35.64   
33  Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            1:36.18   
34  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:38.63   
35  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:39.71   
36  Sophia Zøllner  2008  Lyngby Svømmeklub            1:39.80   
37  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:40.33   
38  Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:43.59   
39  Olivia Barfoed  2007  Lyngby Svømmeklub            1:44.92   
40  Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            1:45.88   
41  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:45.90   
42  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:47.15   
43  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:47.39   
44  Svea Nietzson-Bentholm  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:52.09   
45  India Høj Dresler  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:59.75   
46  Naja Kammann  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:59.77   
47  Ella Jakobsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:00.91   
48  Ronja Friborg Johnsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:06.37   
49  Carla Uhl  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:09.83   
50  Ella Trøstrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:14.86   
51  Frida Fly Haastrup  2008  VAT Copenhagen-MK31            2:15.73   
Isabell Biensø-Olsen  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            DNS   
Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Alma Hartmann Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej afslut på ryg 50m 
Lucca Helsinghof  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  1 hånd vend 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 138 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 138 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 138, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sean Petersen  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.31   
Nicholas Castella  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:10.47   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerød            1:13.38   
Emil Schmidt  2006  Slangerup Svømmeklub            1:14.55   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            1:15.60   
Jens Krogh Hermansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:17.92   
Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:19.11  Deltager ikke i finalen 
Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub            1:19.42  Deltager ikke i finalen 
Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:20.22   
10  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerød            1:21.71   
11  William Hvid  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.10   
12  Noah Anker-Møller  2006  Sigma Swim Allerød            1:23.89   
13  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            1:25.54   
14  Frederik Vestergaard  2006  Vallensbæk IF Af 1939            1:25.57   
15  Harald Rasmus Svendsen  2007  Slangerup Svømmeklub            1:25.83   
16  Johannes Framke  2006  Sigma Swim Allerød            1:25.91   
17  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerød            1:25.98   
18  Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerød            1:26.34   
19  William Brix Søhoel  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:26.63   
20  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:26.82   
21  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            1:27.14   
22  Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:28.55   
23  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            1:29.16   
24  Noah Lester  2006  Værløse Svømmeklub            1:29.26   
25  Marcus Hammergart  2006  Lyngby Svømmeklub            1:29.38   
26  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            1:29.62   
27  Nikolaj Nielsen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:30.56   
28  Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub            1:30.76   
29  Mathias Johansen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:31.03   
30  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:31.80   
31  Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.83   
32  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:31.91   
33  Kaare Asskildt  2006  Værløse Svømmeklub            1:42.85   
34  Julius Holst Krabbe  2007  Værløse Svømmeklub            1:45.93   
35  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:46.26   
Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svømning            DNS   
Lucas Korger  2007  Sigma Swim Allerød            DNS   
Laurits Højgaard Allin  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Ej samt berør 75m 
Theodor Raabymagle  2006  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 139 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 139 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m