Resultater for Sigma Cup 2018 - Blovstrød
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup 2018 - Blovstrød | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 107, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.17 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.80 | ||||||
3 | Lucca Frydendahl | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 2:53.29 | ||||||
4 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.44 | ||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:53.66 | ||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.43 | ||||||
7 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.63 | ||||||
8 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 2:58.92 | ||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:58.97 | ||||||
10 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:07.13 | ||||||
11 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.92 | ||||||
12 | Mira Capito | 2007 | Slangerup Svømmeklub | 3:11.91 | MD 1 | |||||
13 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:11.91 | MD 2 | |||||
14 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.00 | ||||||
15 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:13.44 | ||||||
16 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:16.14 | ||||||
17 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:16.66 | ||||||
18 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 3:17.85 | ||||||
19 | Nikoline E. Larsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:19.64 | ||||||
20 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:25.19 | ||||||
21 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:27.95 | ||||||
22 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.75 | ||||||
23 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:38.88 | ||||||
24 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:46.19 | ||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Camille Hedvig Miolane | 2007 | JGI Svømning | DSQ | SW 6.4 v. 74m | |||||
- | Liva Bang | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 9.1 v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:17 |