2019-10-24   00:07:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2018 - Blovstrød

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 103 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup 2018 - Blovstrød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2018         
 
 
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Andersen  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:23.47   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            1:29.55   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:29.97   
Ea Lund Havgaard  2007  Helsingør Svømmeklub            1:30.02   
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            1:30.27   
Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            1:30.85   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            1:31.84   
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            1:32.49   
Lara Ghizzaui  2007  Vallensbæk IF Af 1939            1:32.83   
10  Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            1:32.96   
11  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:34.33   
12  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:36.93   
13  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            1:37.12   
14  Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:37.78   
15  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            1:37.95   
16  Juuliie Jørgensen  2007  Lyngby Svømmeklub            1:38.96   
17  Laura Kaysfeld  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:40.95   
18  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            1:41.67   
19  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            1:44.78   
20  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            1:45.85   
21  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:45.89   
22  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            1:48.49   
23  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:49.59   
24  Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby Svømmeklub            1:50.86   
25  Klara Kandborg  2008  Værløse Svømmeklub            1:54.87   
26  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            1:55.51   
27  Sofie Ross  2008  Lyngby Svømmeklub            1:55.68   
28  Sofie K. Eriksen  2007  Værløse Svømmeklub            1:55.86   
29  Rosa Rank Solhart  2007  Gladsaxe Svømmeklub            1:56.76   
30  Rosa Marie Sjøberg  2008  Værløse Svømmeklub            1:59.85   
31  Nanna Hessner  2007  Værløse Svømmeklub            2:00.10   
32  Sara Kjær Bollesen  2008  Lyngby Svømmeklub            2:02.19   
33  Liva Bang  2008  Lyngby Svømmeklub            2:04.04   
34  Mette Roat Jørgensen  2007  Værløse Svømmeklub            2:05.61   
35  Freja Lego Berg  2007  Værløse Svømmeklub            2:12.36   
36  Josefine Nyegaard S. Pede  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:19.02   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            DNS   
Kajsa Andkjær  2008  Sigma Swim Allerød            DNS   
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 tyvstart 
                     
 
Løb 103, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eva Rosted  1999  Sigma Swim Allerød            2:06.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma Swim Allerød  Udskriftstidspunkt  10:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark