2019-10-14   23:47:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Simmis Uinnit
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Apr 19, 2019 to Apr 19, 2019
Event 1, 400m Freestyle Women 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 590 4:41.91
50m: 32.86
100m: 1:09.11
(36.25)
150m: 1:45.05
(35.94)
200m: 2:21.05
(36.00)
250m: 2:56.38
(35.33)
300m: 3:32.41
(36.03)
350m: 4:07.84
(35.43)
400m: 4:41.91
(34.07)
2 Karla Tiainen 2005 Simmis Wanda +0.72 576 4:44.14 +2.23
50m: 31.13
100m: 1:07.28
(36.15)
150m: 1:44.18
(36.90)
200m: 2:20.60
(36.42)
250m: 2:56.82
(36.22)
300m: 3:33.37
(36.55)
350m: 4:09.15
(35.78)
400m: 4:44.14
(34.99)
3 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura 568 4:45.43 +3.52
50m: 32.39
100m: 1:08.28
(35.89)
150m: 1:44.44
(36.16)
200m: 2:21.11
(36.67)
250m: 2:57.44
(36.33)
300m: 3:34.66
(37.22)
350m: 4:10.96
(36.30)
400m: 4:45.43
(34.47)
4 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.81 539 4:50.45 +8.54
50m: 32.62
100m: 1:08.77
(36.15)
150m: 1:45.64
(36.87)
200m: 2:22.87
(37.23)
250m: 3:00.01
(37.14)
300m: 3:37.23
(37.22)
350m: 4:14.16
(36.93)
400m: 4:50.45
(36.29)
5 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.80 536 4:50.94 +9.03
50m: 33.86
100m: 1:10.99
(37.13)
150m: 1:47.90
(36.91)
200m: 2:25.27
(37.37)
250m: 3:01.68
(36.41)
300m: 3:39.12
(37.44)
350m: 4:15.27
(36.15)
400m: 4:50.94
(35.67)
6 Wilma Långström 2004 Helsingfors Simsällskap +0.67 533 4:51.61 +9.70
50m: 32.03
100m: 1:07.90
(35.87)
150m: 1:45.07
(37.17)
200m: 2:22.47
(37.40)
250m: 2:59.68
(37.21)
300m: 3:37.63
(37.95)
350m: 4:14.86
(37.23)
400m: 4:51.61
(36.75)
7 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit +0.71 531 4:51.84 +9.93
50m: 33.43
100m: 1:10.69
(37.26)
150m: 1:48.18
(37.49)
200m: 2:26.07
(37.89)
250m: 3:03.24
(37.17)
300m: 3:40.71
(37.47)
350m: 4:16.76
(36.05)
400m: 4:51.84
(35.08)
8 Julia Tuura 2004 Riihimäen Uimaseura +0.79 521 4:53.76 +11.85
50m: 33.15
100m: 1:09.85
(36.70)
150m: 1:47.13
(37.28)
200m: 2:24.87
(37.74)
250m: 3:02.60
(37.73)
300m: 3:40.33
(37.73)
350m: 4:17.48
(37.15)
400m: 4:53.76
(36.28)
9 Santra Nieminen 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.79 511 4:55.58 +13.67
50m: 32.35
100m: 1:07.59
(35.24)
150m: 1:44.69
(37.10)
200m: 2:22.07
(37.38)
250m: 3:00.01
(37.94)
300m: 3:38.71
(38.70)
350m: 4:17.50
(38.79)
400m: 4:55.58
(38.08)
10 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.80 508 4:56.28 +14.37
50m: 32.33
100m: 1:09.05
(36.72)
150m: 1:46.78
(37.73)
200m: 2:24.81
(38.03)
250m: 3:03.18
(38.37)
300m: 3:41.70
(38.52)
350m: 4:19.44
(37.74)
400m: 4:56.28
(36.84)
11 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.76 506 4:56.69 +14.78
50m: 33.95
100m: 1:11.09
(37.14)
150m: 1:48.35
(37.26)
200m: 2:25.46
(37.11)
250m: 3:03.80
(38.34)
300m: 3:42.06
(38.26)
350m: 4:20.60
(38.54)
400m: 4:56.69
(36.09)
12 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.61 495 4:58.83 +16.92
50m: 33.10
100m: 1:09.63
(36.53)
150m: 1:47.12
(37.49)
200m: 2:25.46
(38.34)
250m: 3:03.75
(38.29)
300m: 3:42.31
(38.56)
350m: 4:21.17
(38.86)
400m: 4:58.83
(37.66)
13 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.74 489 4:59.97 +18.06
50m: 34.16
100m: 1:12.02
(37.86)
150m: 1:50.15
(38.13)
200m: 2:28.32
(38.17)
250m: 3:06.28
(37.96)
300m: 3:44.83
(38.55)
350m: 4:23.22
(38.39)
400m: 4:59.97
(36.75)
14 Hanni Koski 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 488 5:00.34 +18.43
50m: 33.72
100m: 1:11.68
(37.96)
150m: 1:51.09
(39.41)
200m: 2:29.65
(38.56)
250m: 3:08.03
(38.38)
300m: 3:46.70
(38.67)
350m: 4:24.71
(38.01)
400m: 5:00.34
(35.63)
15 Saga Jatkola 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.73 486 5:00.68 +18.77
50m: 33.10
100m: 1:09.87
(36.77)
150m: 1:48.40
(38.53)
200m: 2:26.94
(38.54)
250m: 3:05.62
(38.68)
300m: 3:44.35
(38.73)
350m: 4:23.16
(38.81)
400m: 5:00.68
(37.52)
16 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.69 480 5:01.95 +20.04
50m: 33.32
100m: 1:11.88
(38.56)
150m: 1:50.42
(38.54)
200m: 2:29.72
(39.30)
250m: 3:07.75
(38.03)
300m: 3:46.84
(39.09)
350m: 4:24.27
(37.43)
400m: 5:01.95
(37.68)
17 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo 471 5:03.85 +21.94
50m: 34.62
100m: 1:12.66
(38.04)
150m: 1:51.00
(38.34)
200m: 2:29.80
(38.80)
250m: 3:08.13
(38.33)
300m: 3:47.08
(38.95)
350m: 4:26.04
(38.96)
400m: 5:03.85
(37.81)
18 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.71 467 5:04.59 +22.68
50m: 32.68
100m: 1:09.99
(37.31)
150m: 1:49.10
(39.11)
200m: 2:28.59
(39.49)
250m: 3:08.17
(39.58)
300m: 3:47.67
(39.50)
350m: 4:26.57
(38.90)
400m: 5:04.59
(38.02)
19 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo +0.72 457 5:06.92 +25.01
50m: 34.50
100m: 1:11.77
(37.27)
150m: 1:50.26
(38.49)
200m: 2:29.13
(38.87)
250m: 3:08.75
(39.62)
300m: 3:48.42
(39.67)
350m: 4:28.55
(40.13)
400m: 5:06.92
(38.37)
20 Helmi Räsänen 2006 Simmis Grani +0.80 453 5:07.74 +25.83
50m: 35.87
100m: 1:14.91
(39.04)
150m: 1:54.64
(39.73)
200m: 2:34.88
(40.24)
250m: 3:14.45
(39.57)
300m: 3:53.61
(39.16)
350m: 4:31.61
(38.00)
400m: 5:07.74
(36.13)
21 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.69 450 5:08.50 +26.59
50m: 34.44
100m: 1:12.98
(38.54)
150m: 1:51.98
(39.00)
200m: 2:31.37
(39.39)
250m: 3:11.20
(39.83)
300m: 3:50.59
(39.39)
350m: 4:30.06
(39.47)
400m: 5:08.50
(38.44)
22 Oona Eriksson 2004 Simmis Wanda 445 5:09.54 +27.63
50m: 33.98
100m: 1:12.82
(38.84)
150m: 1:52.44
(39.62)
200m: 2:32.14
(39.70)
250m: 3:12.23
(40.09)
300m: 3:52.40
(40.17)
350m: 4:31.77
(39.37)
400m: 5:09.54
(37.77)
23 Saana Perkkiö 2005 Riihimäen Uimaseura +0.69 445 5:09.57 +27.66
50m: 33.85
100m: 1:11.10
(37.25)
150m: 1:50.15
(39.05)
200m: 2:30.20
(40.05)
250m: 3:09.84
(39.64)
300m: 3:50.51
(40.67)
350m: 4:31.44
(40.93)
400m: 5:09.57
(38.13)
24 Emmi Nieminen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.61 437 5:11.53 +29.62
50m: 35.35
100m: 1:14.20
(38.85)
150m: 1:54.75
(40.55)
200m: 2:35.01
(40.26)
250m: 3:15.38
(40.37)
300m: 3:55.25
(39.87)
350m: 4:34.38
(39.13)
400m: 5:11.53
(37.15)
25 Nelli Lehmijoki 2005 Nokian Pyry +0.68 432 5:12.59 +30.68
50m: 33.81
100m: 1:11.60
(37.79)
150m: 1:50.58
(38.98)
200m: 2:30.58
(40.00)
250m: 3:11.51
(40.93)
300m: 3:52.40
(40.89)
350m: 4:32.64
(40.24)
400m: 5:12.59
(39.95)
26 Siiri Levonoja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.83 432 5:12.63 +30.72
50m: 35.64
100m: 1:14.48
(38.84)
150m: 1:55.10
(40.62)
200m: 2:35.45
(40.35)
250m: 3:15.80
(40.35)
300m: 3:55.75
(39.95)
350m: 4:35.77
(40.02)
400m: 5:12.63
(36.86)
27 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.72 430 5:13.04 +31.13
50m: 34.07
100m: 1:12.80
(38.73)
150m: 1:52.59
(39.79)
200m: 2:33.10
(40.51)
250m: 3:12.97
(39.87)
300m: 3:53.72
(40.75)
350m: 4:33.03
(39.31)
400m: 5:13.04
(40.01)
28 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda +0.74 419 5:15.75 +33.84
50m: 35.93
100m: 1:16.25
(40.32)
150m: 1:57.14
(40.89)
200m: 2:37.70
(40.56)
250m: 3:17.95
(40.25)
300m: 3:58.87
(40.92)
350m: 4:38.41
(39.54)
400m: 5:15.75
(37.34)
29 Tatiana Sukhareva 2005 VANDERS 415 5:16.98 +35.07
50m: 34.43
100m: 1:13.33
(38.90)
150m: 1:53.77
(40.44)
200m: 2:35.15
(41.38)
250m: 3:16.31
(41.16)
300m: 3:57.35
(41.04)
350m: 4:38.42
(41.07)
400m: 5:16.98
(38.56)
30 Anna Lehmusvaara 2005 Simmis Wanda +0.76 408 5:18.62 +36.71
50m: 34.41
100m: 1:13.33
(38.92)
150m: 1:53.98
(40.65)
200m: 2:34.41
(40.43)
250m: 3:15.56
(41.15)
300m: 3:57.04
(41.48)
350m: 4:38.20
(41.16)
400m: 5:18.62
(40.42)
31 Daniela Sohlman 2005 Simmis Wanda +0.79 405 5:19.48 +37.57
50m: 34.74
100m: 1:13.75
(39.01)
150m: 1:54.99
(41.24)
200m: 2:36.90
(41.91)
250m: 3:17.81
(40.91)
300m: 3:59.63
(41.82)
350m: 4:40.73
(41.10)
400m: 5:19.48
(38.75)
32 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo +0.65 386 5:24.49 +42.58
50m: 35.51
100m: 1:15.15
(39.64)
150m: 1:56.67
(41.52)
200m: 2:37.82
(41.15)
250m: 3:20.20
(42.38)
300m: 4:02.28
(42.08)
350m: 4:44.48
(42.20)
400m: 5:24.49
(40.01)
33 Henni Havén 2004 Simmis Wanda +0.68 385 5:24.87 +42.96
50m: 34.50
100m: 1:15.09
(40.59)
150m: 1:56.60
(41.51)
200m: 2:38.90
(42.30)
250m: 3:20.55
(41.65)
300m: 4:03.53
(42.98)
350m: 4:45.95
(42.42)
400m: 5:24.87
(38.92)
34 Ada Oila 2005 VANDERS +0.79 379 5:26.61 +44.70
50m: 35.76
100m: 1:16.89
(41.13)
150m: 1:58.24
(41.35)
200m: 2:39.87
(41.63)
250m: 3:21.66
(41.79)
300m: 4:03.77
(42.11)
350m: 4:45.65
(41.88)
400m: 5:26.61
(40.96)
35 Maria Mustonen 2005 ORCA Helsinki +0.76 373 5:28.22 +46.31
50m: 36.72
100m: 1:18.19
(41.47)
150m: 2:00.42
(42.23)
200m: 2:42.02
(41.60)
250m: 3:24.62
(42.60)
300m: 4:06.66
(42.04)
350m: 4:47.73
(41.07)
400m: 5:28.22
(40.49)
36 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 357 5:33.31 +51.40
50m: 36.01
100m: 1:17.07
(41.06)
150m: 1:59.17
(42.10)
200m: 2:42.17
(43.00)
250m: 3:25.18
(43.01)
300m: 4:08.31
(43.13)
350m: 4:51.56
(43.25)
400m: 5:33.31
(41.75)
37 Beata Koroknay-Pál 2004 Cetus Espoo +0.79 355 5:33.77 +51.86
50m: 36.48
100m: 1:18.81
(42.33)
150m: 2:02.77
(43.96)
200m: 2:45.75
(42.98)
250m: 3:28.96
(43.21)
300m: 4:11.02
(42.06)
350m: 4:53.76
(42.74)
400m: 5:33.77
(40.01)
38 Rebekka Ritmala 2006 VANDERS +0.59 350 5:35.31 +53.40
50m: 36.73
100m: 1:19.61
(42.88)
150m: 2:01.69
(42.08)
200m: 2:44.87
(43.18)
250m: 3:29.00
(44.13)
300m: 4:12.92
(43.92)
350m: 4:55.55
(42.63)
400m: 5:35.31
(39.76)
39 Jasmine Errehani 2004 Simmis Wanda +0.81 349 5:35.61 +53.70
50m: 36.37
100m: 1:18.23
(41.86)
150m: 2:01.57
(43.34)
200m: 2:45.51
(43.94)
250m: 3:29.50
(43.99)
300m: 4:13.65
(44.15)
350m: 4:56.98
(43.33)
400m: 5:35.61
(38.63)
40 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap +0.78 335 5:40.28 +58.37
50m: 35.58
100m: 1:16.71
(41.13)
150m: 1:59.35
(42.64)
200m: 2:43.33
(43.98)
250m: 3:27.66
(44.33)
300m: 4:12.38
(44.72)
350m: 4:56.97
(44.59)
400m: 5:40.28
(43.31)
41 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit +0.60 327 5:43.18 +1:01.27
50m: 37.06
100m: 1:18.90
(41.84)
150m: 2:02.57
(43.67)
200m: 2:46.17
(43.60)
250m: 3:31.18
(45.01)
300m: 4:15.76
(44.58)
350m: 5:00.61
(44.85)
400m: 5:43.18
(42.57)
42 Oona Sarlin 2006 VANDERS +0.72 280 6:01.19 +1:19.28
50m: 37.17
100m: 1:21.11
(43.94)
150m: 2:07.07
(45.96)
200m: 2:53.37
(46.30)
250m: 3:40.49
(47.12)
300m: 4:27.65
(47.16)
350m: 5:15.46
(47.81)
400m: 6:01.19
(45.73)
43 Adele Luukkonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.70 276 6:03.17 +1:21.26
50m: 39.88
100m: 1:25.75
(45.87)
150m: 2:12.73
(46.98)
200m: 2:59.98
(47.25)
250m: 3:47.09
(47.11)
300m: 4:34.42
(47.33)
350m: 5:20.23
(45.81)
400m: 6:03.17
(42.94)
44 Sara Suonio 2006 Salon Uimarit +0.83 272 6:04.51 +1:22.60
50m: 38.70
100m: 1:25.63
(46.93)
150m: 2:12.56
(46.93)
200m: 2:59.83
(47.27)
250m: 3:47.61
(47.78)
300m: 4:35.89
(48.28)
350m: 5:22.30
(46.41)
400m: 6:04.51
(42.21)
45 Maija Mikkonen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 270 6:05.66 +1:23.75
50m: 37.76
100m: 1:22.75
(44.99)
150m: 2:10.63
(47.88)
200m: 2:58.83
(48.20)
250m: 3:47.38
(48.55)
300m: 4:35.48
(48.10)
350m: 5:22.43
(46.95)
400m: 6:05.66
(43.23)
46 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.74 264 6:08.50 +1:26.59
50m: 38.72
100m: 1:25.26
(46.54)
150m: 2:13.43
(48.17)
200m: 3:00.63
(47.20)
250m: 3:48.08
(47.45)
300m: 4:36.16
(48.08)
350m: 5:23.63
(47.47)
400m: 6:08.50
(44.87)
47 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.59 234 6:23.41 +1:41.50
50m: 40.99
100m: 1:27.25
(46.26)
150m: 2:18.16
(50.91)
200m: 3:08.56
(50.40)
250m: 3:59.23
(50.67)
300m: 4:49.21
(49.98)
350m: 5:39.06
(49.85)
400m: 6:23.41
(44.35)
48 Martta Mäkinen 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 233 6:24.03 +1:42.12
50m: 40.70
100m: 1:28.58
(47.88)
150m: 2:18.34
(49.76)
200m: 3:08.32
(49.98)
250m: 3:58.84
(50.52)
300m: 4:48.81
(49.97)
350m: 5:39.14
(50.33)
400m: 6:24.03
(44.89)
49 Ada Tuurna 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.60 230 6:25.71 +1:43.80
50m: 40.46
100m: 1:28.18
(47.72)
150m: 2:18.33
(50.15)
200m: 3:09.17
(50.84)
250m: 3:59.46
(50.29)
300m: 4:50.14
(50.68)
350m: 5:40.11
(49.97)
400m: 6:25.71
(45.60)
50 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 228 6:26.56 +1:44.65
50m: 40.69
100m: 1:28.26
(47.57)
150m: 2:17.73
(49.47)
200m: 3:08.25
(50.52)
250m: 3:58.34
(50.09)
300m: 4:49.52
(51.18)
350m: 5:39.33
(49.81)
400m: 6:26.56
(47.23)
51 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 196 6:46.67 +2:04.76
50m: 42.43
100m: 1:32.10
(49.67)
150m: 2:23.37
(51.27)
200m: 3:15.25
(51.88)
250m: 4:08.64
(53.39)
300m: 5:02.14
(53.50)
350m: 5:55.74
(53.60)
400m: 6:46.67
(50.93)
- Kreetta Somero 2004 Lahden Kaleva +0.39 DSQ 4.4
- Helmi Hinkka 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.36 DSQ 4.4
Event official at: 19.4.2019 10:57:53
Event 1, 400m Freestyle Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 687 4:27.87
50m: 31.25
100m: 1:04.99
(33.74)
150m: 1:38.98
(33.99)
200m: 2:12.62
(33.64)
250m: 2:46.66
(34.04)
300m: 3:20.78
(34.12)
350m: 3:54.61
(33.83)
400m: 4:27.87
(33.26)
2 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 632 4:35.47 +7.60
50m: 31.15
100m: 1:05.54
(34.39)
150m: 1:39.95
(34.41)
200m: 2:14.88
(34.93)
250m: 2:49.80
(34.92)
300m: 3:25.21
(35.41)
350m: 4:00.67
(35.46)
400m: 4:35.47
(34.80)
3 Pinja Peippo 1999 Simmis Wanda +0.72 607 4:39.19 +11.32
50m: 31.12
100m: 1:06.33
(35.21)
150m: 1:41.42
(35.09)
200m: 2:16.84
(35.42)
250m: 2:52.38
(35.54)
300m: 3:28.44
(36.06)
350m: 4:04.28
(35.84)
400m: 4:39.19
(34.91)
4 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.74 559 4:46.92 +19.05
50m: 32.53
100m: 1:08.26
(35.73)
150m: 1:44.36
(36.10)
200m: 2:20.97
(36.61)
250m: 2:57.46
(36.49)
300m: 3:34.33
(36.87)
350m: 4:11.15
(36.82)
400m: 4:46.92
(35.77)
5 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.78 543 4:49.70 +21.83
50m: 32.60
100m: 1:09.55
(36.95)
150m: 1:46.43
(36.88)
200m: 2:23.66
(37.23)
250m: 3:00.56
(36.90)
300m: 3:37.70
(37.14)
350m: 4:14.38
(36.68)
400m: 4:49.70
(35.32)
6 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.71 537 4:50.78 +22.91
50m: 32.96
100m: 1:08.78
(35.82)
150m: 1:45.31
(36.53)
200m: 2:22.16
(36.85)
250m: 2:59.40
(37.24)
300m: 3:36.86
(37.46)
350m: 4:14.33
(37.47)
400m: 4:50.78
(36.45)
7 Maria Yritys 2002 Uinti Hyvinkää +0.69 534 4:51.32 +23.45
50m: 32.61
100m: 1:08.46
(35.85)
150m: 1:45.26
(36.80)
200m: 2:22.50
(37.24)
250m: 2:59.44
(36.94)
300m: 3:37.14
(37.70)
350m: 4:14.63
(37.49)
400m: 4:51.32
(36.69)
8 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.81 514 4:55.03 +27.16
50m: 34.07
100m: 1:11.13
(37.06)
150m: 1:47.93
(36.80)
200m: 2:25.13
(37.20)
250m: 3:02.53
(37.40)
300m: 3:40.31
(37.78)
350m: 4:17.93
(37.62)
400m: 4:55.03
(37.10)
9 Agneta Kallas 2002 Simmis Wanda +0.76 508 4:56.26 +28.39
50m: 32.68
100m: 1:09.49
(36.81)
150m: 1:48.16
(38.67)
200m: 2:25.68
(37.52)
250m: 3:03.34
(37.66)
300m: 3:41.75
(38.41)
350m: 4:19.50
(37.75)
400m: 4:56.26
(36.76)
10 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.70 506 4:56.69 +28.82
50m: 33.55
100m: 1:11.03
(37.48)
150m: 1:48.87
(37.84)
200m: 2:26.85
(37.98)
250m: 3:04.88
(38.03)
300m: 3:43.08
(38.20)
350m: 4:20.11
(37.03)
400m: 4:56.69
(36.58)
11 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.73 505 4:56.82 +28.95
50m: 32.67
100m: 1:09.46
(36.79)
150m: 1:47.00
(37.54)
200m: 2:25.00
(38.00)
250m: 3:03.50
(38.50)
300m: 3:41.71
(38.21)
350m: 4:19.33
(37.62)
400m: 4:56.82
(37.49)
12 Venla Salminen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.75 488 5:00.20 +32.33
50m: 33.25
100m: 1:09.80
(36.55)
150m: 1:47.73
(37.93)
200m: 2:26.05
(38.32)
250m: 3:04.97
(38.92)
300m: 3:44.08
(39.11)
350m: 4:23.10
(39.02)
400m: 5:00.20
(37.10)
13 Tuisku Grundström 2002 VANDERS 487 5:00.52 +32.65
50m: 33.35
100m: 1:10.11
(36.76)
150m: 1:48.17
(38.06)
200m: 2:26.62
(38.45)
250m: 3:04.83
(38.21)
300m: 3:43.52
(38.69)
350m: 4:22.43
(38.91)
400m: 5:00.52
(38.09)
14 Emilia Sjölund 2002 Simmis Wanda +0.71 483 5:01.22 +33.35
50m: 32.85
100m: 1:10.09
(37.24)
150m: 1:48.11
(38.02)
200m: 2:27.16
(39.05)
250m: 3:06.09
(38.93)
300m: 3:45.41
(39.32)
350m: 4:24.10
(38.69)
400m: 5:01.22
(37.12)
15 Vivian Heräjärvi 2001 Kampuksen Plaani +0.66 471 5:03.83 +35.96
50m: 32.83
100m: 1:10.34
(37.51)
150m: 1:49.23
(38.89)
200m: 2:28.47
(39.24)
250m: 3:07.22
(38.75)
300m: 3:47.08
(39.86)
350m: 4:25.94
(38.86)
400m: 5:03.83
(37.89)
16 Essi Salokorpi 2003 Cetus Espoo +0.86 454 5:07.49 +39.62
50m: 33.70
100m: 1:11.02
(37.32)
150m: 1:49.97
(38.95)
200m: 2:29.31
(39.34)
250m: 3:09.27
(39.96)
300m: 3:49.63
(40.36)
350m: 4:29.05
(39.42)
400m: 5:07.49
(38.44)
17 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.63 451 5:08.34 +40.47
50m: 34.03
100m: 1:11.76
(37.73)
150m: 1:50.74
(38.98)
200m: 2:30.05
(39.31)
250m: 3:08.91
(38.86)
300m: 3:48.61
(39.70)
350m: 4:28.26
(39.65)
400m: 5:08.34
(40.08)
18 Aava Mattila 2003 Simmis Wanda +0.70 443 5:10.13 +42.26
50m: 34.44
100m: 1:13.21
(38.77)
150m: 1:52.53
(39.32)
200m: 2:32.19
(39.66)
250m: 3:12.07
(39.88)
300m: 3:52.12
(40.05)
350m: 4:31.70
(39.58)
400m: 5:10.13
(38.43)
19 Laura Hautamäki 2002 Simmis Wanda +0.61 430 5:13.15 +45.28
50m: 34.13
100m: 1:13.00
(38.87)
150m: 1:53.93
(40.93)
200m: 2:34.42
(40.49)
250m: 3:14.36
(39.94)
300m: 3:54.77
(40.41)
350m: 4:35.28
(40.51)
400m: 5:13.15
(37.87)
20 Delia Helena Aho 2003 Cetus Espoo +0.68 399 5:21.03 +53.16
50m: 35.18
100m: 1:15.60
(40.42)
150m: 1:56.67
(41.07)
200m: 2:38.20
(41.53)
250m: 3:18.94
(40.74)
300m: 4:00.21
(41.27)
350m: 4:41.23
(41.02)
400m: 5:21.03
(39.80)
21 Henrietta Löfgren 2003 Simmis Wanda +0.77 385 5:24.81 +56.94
50m: 36.58
100m: 1:17.77
(41.19)
150m: 1:59.40
(41.63)
200m: 2:40.35
(40.95)
250m: 3:21.66
(41.31)
300m: 4:02.94
(41.28)
350m: 4:44.42
(41.48)
400m: 5:24.81
(40.39)
22 Ruusu Ojala 2000 Helsingin Uimarit +0.75 362 5:31.66 +1:03.79
50m: 35.20
100m: 1:14.31
(39.11)
150m: 1:55.26
(40.95)
200m: 2:37.59
(42.33)
250m: 3:20.42
(42.83)
300m: 4:04.20
(43.78)
350m: 4:47.86
(43.66)
400m: 5:31.66
(43.80)
23 Saija Mikkonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 361 5:31.99 +1:04.12
50m: 35.42
100m: 1:16.15
(40.73)
150m: 1:58.23
(42.08)
200m: 2:40.54
(42.31)
250m: 3:23.68
(43.14)
300m: 4:06.50
(42.82)
350m: 4:50.69
(44.19)
400m: 5:31.99
(41.30)
24 Elisabeth Marie Salm 2002 ORCA Helsinki +0.86 326 5:43.55 +1:15.68
50m: 36.10
100m: 1:18.77
(42.67)
150m: 2:02.65
(43.88)
200m: 2:48.26
(45.61)
250m: 3:32.59
(44.33)
300m: 4:18.10
(45.51)
350m: 5:00.87
(42.77)
400m: 5:43.55
(42.68)
25 Jessika Markkanen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.72 325 5:43.86 +1:15.99
50m: 38.04
100m: 1:21.02
(42.98)
150m: 2:04.38
(43.36)
200m: 2:47.88
(43.50)
250m: 3:31.38
(43.50)
300m: 4:15.45
(44.07)
350m: 4:59.97
(44.52)
400m: 5:43.86
(43.89)
26 Jenna Rajahalme 2002 Nokian Pyry 311 5:48.85 +1:20.98
50m: 37.57
100m: 1:20.83
(43.26)
150m: 2:05.29
(44.46)
200m: 2:50.57
(45.28)
250m: 3:36.19
(45.62)
300m: 4:22.00
(45.81)
350m: 5:05.95
(43.95)
400m: 5:48.85
(42.90)
27 Sini Aarnivuo 2003 Simmis Wanda +0.71 294 5:55.46 +1:27.59
50m: 34.46
100m: 1:17.32
(42.86)
150m: 2:02.93
(45.61)
200m: 2:50.55
(47.62)
250m: 3:37.52
(46.97)
300m: 4:23.91
(46.39)
350m: 5:09.99
(46.08)
400m: 5:55.46
(45.47)
- Stella Freystätter 2003 Helsingfors Simsällskap DNS
- Annika Alanen 2003 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 19.4.2019 10:57:53
2019-04-19 12:50:33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Simmis Uinnit
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Apr 19, 2019 to Apr 19, 2019
Event 2, 400m Freestyle Men 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.81 544 4:29.49
50m: 30.28
100m: 1:03.72
(33.44)
150m: 1:37.33
(33.61)
200m: 2:11.55
(34.22)
250m: 2:46.63
(35.08)
300m: 3:21.05
(34.42)
350m: 3:55.85
(34.80)
400m: 4:29.49
(33.64)
2 Aleksi Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap 534 4:31.23 +1.74
50m: 30.15
100m: 1:03.26
(33.11)
150m: 1:37.59
(34.33)
200m: 2:11.94
(34.35)
250m: 2:45.96
(34.02)
300m: 3:21.01
(35.05)
350m: 3:56.24
(35.23)
400m: 4:31.23
(34.99)
3 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.75 530 4:31.89 +2.40
50m: 30.88
100m: 1:04.65
(33.77)
150m: 1:39.36
(34.71)
200m: 2:14.39
(35.03)
250m: 2:49.16
(34.77)
300m: 3:24.49
(35.33)
350m: 3:59.25
(34.76)
400m: 4:31.89
(32.64)
4 Jami Ihalainen 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 528 4:32.12 +2.63
50m: 30.48
100m: 1:04.16
(33.68)
150m: 1:38.67
(34.51)
200m: 2:13.90
(35.23)
250m: 2:49.08
(35.18)
300m: 3:24.94
(35.86)
350m: 3:59.65
(34.71)
400m: 4:32.12
(32.47)
5 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 524 4:32.90 +3.41
50m: 30.66
100m: 1:04.70
(34.04)
150m: 1:39.52
(34.82)
200m: 2:13.97
(34.45)
250m: 2:48.79
(34.82)
300m: 3:24.08
(35.29)
350m: 3:58.72
(34.64)
400m: 4:32.90
(34.18)
6 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.67 519 4:33.82 +4.33
50m: 31.82
100m: 1:06.74
(34.92)
150m: 1:41.73
(34.99)
200m: 2:17.36
(35.63)
250m: 2:52.73
(35.37)
300m: 3:27.84
(35.11)
350m: 4:02.19
(34.35)
400m: 4:33.82
(31.63)
7 Lassi Haimi 2003 Helsingfors Simsällskap +0.71 518 4:33.85 +4.36
50m: 30.56
100m: 1:04.02
(33.46)
150m: 1:38.53
(34.51)
200m: 2:12.99
(34.46)
250m: 2:48.09
(35.10)
300m: 3:23.14
(35.05)
350m: 3:58.41
(35.27)
400m: 4:33.85
(35.44)
8 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda +0.73 513 4:34.74 +5.25
50m: 30.37
100m: 1:04.59
(34.22)
150m: 1:39.99
(35.40)
200m: 2:14.97
(34.98)
250m: 2:50.35
(35.38)
300m: 3:25.53
(35.18)
350m: 4:00.86
(35.33)
400m: 4:34.74
(33.88)
9 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 500 4:37.09 +7.60
50m: 30.84
100m: 1:04.44
(33.60)
150m: 1:39.10
(34.66)
200m: 2:14.54
(35.44)
250m: 2:49.77
(35.23)
300m: 3:25.65
(35.88)
350m: 4:01.67
(36.02)
400m: 4:37.09
(35.42)
10 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.68 472 4:42.61 +13.12
50m: 32.16
100m: 1:07.53
(35.37)
150m: 1:43.80
(36.27)
200m: 2:20.08
(36.28)
250m: 2:57.52
(37.44)
300m: 3:34.12
(36.60)
350m: 4:08.36
(34.24)
400m: 4:42.61
(34.25)
11 Nooa Lehtoniemi 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.68 470 4:42.93 +13.44
50m: 30.69
100m: 1:06.05
(35.36)
150m: 1:41.98
(35.93)
200m: 2:18.54
(36.56)
250m: 2:55.44
(36.90)
300m: 3:32.64
(37.20)
350m: 4:08.74
(36.10)
400m: 4:42.93
(34.19)
12 Henry Nyman 2003 Helsingfors Simsällskap 470 4:42.97 +13.48
50m: 29.92
100m: 1:05.07
(35.15)
150m: 1:40.53
(35.46)
200m: 2:17.14
(36.61)
250m: 2:53.74
(36.60)
300m: 3:30.89
(37.15)
350m: 4:07.21
(36.32)
400m: 4:42.97
(35.76)
13 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda +0.81 466 4:43.83 +14.34
50m: 32.15
100m: 1:07.69
(35.54)
150m: 1:43.67
(35.98)
200m: 2:20.46
(36.79)
250m: 2:56.93
(36.47)
300m: 3:33.22
(36.29)
350m: 4:09.18
(35.96)
400m: 4:43.83
(34.65)
14 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.64 444 4:48.29 +18.80
50m: 32.35
100m: 1:08.01
(35.66)
150m: 1:44.34
(36.33)
200m: 2:21.25
(36.91)
250m: 2:58.39
(37.14)
300m: 3:35.57
(37.18)
350m: 4:12.68
(37.11)
400m: 4:48.29
(35.61)
15 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.72 442 4:48.90 +19.41
50m: 32.41
100m: 1:08.97
(36.56)
150m: 1:45.87
(36.90)
200m: 2:23.74
(37.87)
250m: 3:01.09
(37.35)
300m: 3:38.25
(37.16)
350m: 4:14.56
(36.31)
400m: 4:48.90
(34.34)
16 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.89 441 4:49.07 +19.58
50m: 32.47
100m: 1:09.33
(36.86)
150m: 1:46.44
(37.11)
200m: 2:24.21
(37.77)
250m: 3:01.62
(37.41)
300m: 3:38.72
(37.10)
350m: 4:15.00
(36.28)
400m: 4:49.07
(34.07)
17 Leo Währn 2005 VANDERS +0.81 437 4:49.90 +20.41
50m: 31.89
100m: 1:07.17
(35.28)
150m: 1:43.68
(36.51)
200m: 2:20.39
(36.71)
250m: 2:58.62
(38.23)
300m: 3:37.18
(38.56)
350m: 4:14.31
(37.13)
400m: 4:49.90
(35.59)
18 Viktor Asklöf 2004 Cetus Espoo +0.71 427 4:52.23 +22.74
50m: 32.30
100m: 1:07.89
(35.59)
150m: 1:44.41
(36.52)
200m: 2:21.69
(37.28)
250m: 2:59.15
(37.46)
300m: 3:37.32
(38.17)
350m: 4:15.38
(38.06)
400m: 4:52.23
(36.85)
19 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 420 4:53.85 +24.36
50m: 29.94
100m: 1:04.16
(34.22)
150m: 1:41.47
(37.31)
200m: 2:20.64
(39.17)
250m: 2:59.69
(39.05)
300m: 3:39.01
(39.32)
350m: 4:16.80
(37.79)
400m: 4:53.85
(37.05)
20 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 395 4:59.75 +30.26
50m: 32.55
100m: 1:09.56
(37.01)
150m: 1:47.98
(38.42)
200m: 2:26.96
(38.98)
250m: 3:05.78
(38.82)
300m: 3:45.03
(39.25)
350m: 4:23.24
(38.21)
400m: 4:59.75
(36.51)
21 Joona Lehtonen 2003 VANDERS +0.75 377 5:04.42 +34.93
50m: 33.75
100m: 1:11.28
(37.53)
150m: 1:50.20
(38.92)
200m: 2:29.50
(39.30)
250m: 3:08.35
(38.85)
300m: 3:47.91
(39.56)
350m: 4:26.81
(38.90)
400m: 5:04.42
(37.61)
22 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit 375 5:04.93 +35.44
50m: 33.02
100m: 1:10.97
(37.95)
150m: 1:49.09
(38.12)
200m: 2:28.00
(38.91)
250m: 3:07.26
(39.26)
300m: 3:46.68
(39.42)
350m: 4:25.73
(39.05)
400m: 5:04.93
(39.20)
23 Mio Heinola 2005 Nummelan Kisaajat +0.74 343 5:14.26 +44.77
50m: 33.91
100m: 1:12.92
(39.01)
150m: 1:53.14
(40.22)
200m: 2:33.59
(40.45)
250m: 3:14.22
(40.63)
300m: 3:54.70
(40.48)
350m: 4:35.68
(40.98)
400m: 5:14.26
(38.58)
24 Joonatan Kuivalainen 2003 Riihimäen Uimaseura +0.78 338 5:15.89 +46.40
50m: 33.59
100m: 1:12.06
(38.47)
150m: 1:52.39
(40.33)
200m: 2:33.05
(40.66)
250m: 3:14.28
(41.23)
300m: 3:55.59
(41.31)
350m: 4:37.33
(41.74)
400m: 5:15.89
(38.56)
25 Aapo Rasinmäki 2003 Riihimäen Uimaseura +0.91 331 5:17.97 +48.48
50m: 33.69
100m: 1:12.34
(38.65)
150m: 1:53.55
(41.21)
200m: 2:35.09
(41.54)
250m: 3:17.48
(42.39)
300m: 3:59.50
(42.02)
350m: 4:40.03
(40.53)
400m: 5:17.97
(37.94)
26 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.69 310 5:24.98 +55.49
50m: 35.29
100m: 1:16.21
(40.92)
150m: 1:58.63
(42.42)
200m: 2:41.88
(43.25)
250m: 3:23.04
(41.16)
300m: 4:05.80
(42.76)
350m: 4:46.18
(40.38)
400m: 5:24.98
(38.80)
27 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.82 283 5:34.95 +1:05.46
50m: 35.39
100m: 1:16.86
(41.47)
150m: 1:58.86
(42.00)
200m: 2:42.98
(44.12)
250m: 3:27.40
(44.42)
300m: 4:11.47
(44.07)
350m: 4:55.25
(43.78)
400m: 5:34.95
(39.70)
28 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda +0.72 257 5:45.94 +1:16.45
50m: 36.65
100m: 1:19.57
(42.92)
150m: 2:04.19
(44.62)
200m: 2:48.81
(44.62)
250m: 3:34.48
(45.67)
300m: 4:19.72
(45.24)
350m: 5:03.34
(43.62)
400m: 5:45.94
(42.60)
29 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura +0.58 241 5:53.31 +1:23.82
50m: 41.47
100m: 1:26.35
(44.88)
150m: 2:11.59
(45.24)
200m: 2:56.33
(44.74)
250m: 3:41.03
(44.70)
300m: 4:25.65
(44.62)
350m: 5:10.93
(45.28)
400m: 5:53.31
(42.38)
30 Akseli Kellman 2007 Mikkelin Uimaseura +0.81 234 5:56.75 +1:27.26
50m: 37.04
100m: 1:20.04
(43.00)
150m: 2:05.28
(45.24)
200m: 2:51.18
(45.90)
250m: 3:37.41
(46.23)
300m: 4:24.30
(46.89)
350m: 5:11.71
(47.41)
400m: 5:56.75
(45.04)
31 Eetu Nieminen 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.73 202 6:14.68 +1:45.19
50m: 40.68
100m: 1:26.74
(46.06)
150m: 2:14.20
(47.46)
200m: 3:02.16
(47.96)
250m: 3:51.10
(48.94)
300m: 4:40.11
(49.01)
350m: 5:28.61
(48.50)
400m: 6:14.68
(46.07)
32 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit 181 6:28.67 +1:59.18
50m: 42.49
100m: 1:32.62
(50.13)
150m: 2:21.74
(49.12)
200m: 3:13.10
(51.36)
250m: 4:02.68
(49.58)
300m: 4:53.83
(51.15)
350m: 5:43.43
(49.60)
400m: 6:28.67
(45.24)
33 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki +0.88 177 6:31.82 +2:02.33
50m: 40.30
100m: 1:26.45
(46.15)
150m: 2:16.39
(49.94)
200m: 3:07.15
(50.76)
250m: 3:58.20
(51.05)
300m: 4:50.94
(52.74)
350m: 5:42.45
(51.51)
400m: 6:31.82
(49.37)
34 Veeti Akkanen 2006 Salon Uimarit +0.72 157 6:47.52 +2:18.03
50m: 39.24
100m: 1:27.91
(48.67)
150m: 2:21.62
(53.71)
200m: 3:14.41
(52.79)
250m: 4:08.51
(54.10)
300m: 5:02.65
(54.14)
350m: 5:55.69
(53.04)
400m: 6:47.52
(51.83)
- Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda +0.68 DSQ 4.4
Event official at: 19.4.2019 11:26:48
Event 2, 400m Freestyle Men 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Taneli Lantta 2001 Simmis Wanda +0.72 666 4:11.95
50m: 28.96
100m: 59.85
(30.89)
150m: 1:31.50
(31.65)
200m: 2:03.63
(32.13)
250m: 2:36.25
(32.62)
300m: 3:08.72
(32.47)
350m: 3:41.11
(32.39)
400m: 4:11.95
(30.84)
2 Elias Herlevi 2000 Helsingfors Simsällskap +0.74 607 4:19.90 +7.95
50m: 28.74
100m: 59.99
(31.25)
150m: 1:32.54
(32.55)
200m: 2:05.33
(32.79)
250m: 2:38.91
(33.58)
300m: 3:12.49
(33.58)
350m: 3:46.71
(34.22)
400m: 4:19.90
(33.19)
3 Jasper Pullinen 1999 Riihimäen Uimaseura +0.74 572 4:25.07 +13.12
50m: 30.06
100m: 1:02.85
(32.79)
150m: 1:35.47
(32.62)
200m: 2:09.89
(34.42)
250m: 2:43.50
(33.61)
300m: 3:17.58
(34.08)
350m: 3:51.81
(34.23)
400m: 4:25.07
(33.26)
4 Eemeli Raninen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 567 4:25.80 +13.85
50m: 30.62
100m: 1:03.83
(33.21)
150m: 1:37.82
(33.99)
200m: 2:11.61
(33.79)
250m: 2:45.34
(33.73)
300m: 3:19.32
(33.98)
350m: 3:53.54
(34.22)
400m: 4:25.80
(32.26)
5 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.65 505 4:36.20 +24.25
50m: 31.00
100m: 1:05.32
(34.32)
150m: 1:39.74
(34.42)
200m: 2:14.86
(35.12)
250m: 2:49.68
(34.82)
300m: 3:24.80
(35.12)
350m: 4:00.07
(35.27)
400m: 4:36.20
(36.13)
6 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.62 483 4:40.36 +28.41
50m: 30.29
100m: 1:04.58
(34.29)
150m: 1:40.59
(36.01)
200m: 2:17.41
(36.82)
250m: 2:53.88
(36.47)
300m: 3:30.85
(36.97)
350m: 4:06.49
(35.64)
400m: 4:40.36
(33.87)
7 Kalle Kauppinen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 354 5:11.02 +59.07
50m: 30.74
100m: 1:07.04
(36.30)
150m: 1:45.97
(38.93)
200m: 2:26.32
(40.35)
250m: 3:07.37
(41.05)
300m: 3:48.45
(41.08)
350m: 4:30.13
(41.68)
400m: 5:11.02
(40.89)
Event official at: 19.4.2019 11:26:48
2019-04-19 11:26:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document