2019-08-19   00:25:11
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Simmis-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Document
Results
Simmis Uinnit
Organizer:
Place: HSS
Pool: 50m Competition Date: Apr 19, 2019 to Apr 19, 2019
Event 5, 200m Backstroke Women 15 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Pulkkinen 2004 Kouvolan Uimarit +0.61 578 2:28.93
50m: 34.91
100m: 1:13.58
(38.67)
150m: 1:52.20
(38.62)
200m: 2:28.93
(36.73)
2 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.65 551 2:31.31 +2.38
50m: 35.77
100m: 1:14.04
(38.27)
150m: 1:53.19
(39.15)
200m: 2:31.31
(38.12)
3 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.75 537 2:32.62 +3.69
50m: 35.50
100m: 1:14.14
(38.64)
150m: 1:53.75
(39.61)
200m: 2:32.62
(38.87)
4 Laura Nissi 2004 Simmis Wanda +0.65 521 2:34.17 +5.24
50m: 35.68
100m: 1:14.74
(39.06)
150m: 1:55.19
(40.45)
200m: 2:34.17
(38.98)
5 Karla Tiainen 2005 Simmis Wanda +0.69 466 2:39.96 +11.03
50m: 36.48
100m: 1:17.09
(40.61)
150m: 1:59.23
(42.14)
200m: 2:39.96
(40.73)
6 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.70 457 2:40.97 +12.04
50m: 36.30
100m: 1:16.79
(40.49)
150m: 1:59.39
(42.60)
200m: 2:40.97
(41.58)
7 Ella-maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi +0.62 453 2:41.47 +12.54
50m: 37.02
100m: 1:17.92
(40.90)
150m: 2:00.08
(42.16)
200m: 2:41.47
(41.39)
8 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.65 452 2:41.63 +12.70
50m: 37.28
100m: 1:18.06
(40.78)
150m: 2:00.77
(42.71)
200m: 2:41.63
(40.86)
9 Iina Rissanen 2005 VANDERS +0.81 448 2:42.04 +13.11
50m: 37.76
100m: 1:19.36
(41.60)
150m: 2:01.46
(42.10)
200m: 2:42.04
(40.58)
10 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit +0.73 441 2:42.88 +13.95
50m: 36.55
100m: 1:17.39
(40.84)
150m: 1:59.81
(42.42)
200m: 2:42.88
(43.07)
11 Alicja Milczarek 2006 Cetus Espoo +0.88 432 2:44.07 +15.14
50m: 38.31
100m: 1:18.94
(40.63)
150m: 2:02.24
(43.30)
200m: 2:44.07
(41.83)
12 Milla Kähkönen 2005 Lahden Uimaseura +0.64 428 2:44.59 +15.66
50m: 38.39
100m: 1:21.46
(43.07)
150m: 2:04.51
(43.05)
200m: 2:44.59
(40.08)
13 Tiinu Tamminen 2006 Lahden Uimaseura +0.81 426 2:44.83 +15.90
50m: 38.25
100m: 1:20.43
(42.18)
150m: 2:03.74
(43.31)
200m: 2:44.83
(41.09)
14 Meri Luoma 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 416 2:46.06 +17.13
50m: 38.21
100m: 1:20.44
(42.23)
150m: 2:04.29
(43.85)
200m: 2:46.06
(41.77)
15 Sivi Juvakka 2005 Nokian Pyry +0.75 413 2:46.48 +17.55
50m: 39.28
100m: 1:21.55
(42.27)
150m: 2:04.83
(43.28)
200m: 2:46.48
(41.65)
16 Vlada Guljajeva 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.60 411 2:46.83 +17.90
50m: 38.56
100m: 1:21.49
(42.93)
150m: 2:04.22
(42.73)
200m: 2:46.83
(42.61)
17 Emmi Nieminen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.69 394 2:49.13 +20.20
50m: 39.60
100m: 1:22.52
(42.92)
150m: 2:06.49
(43.97)
200m: 2:49.13
(42.64)
18 Rina Rantanen 2005 Cetus Espoo +0.83 393 2:49.23 +20.30
50m: 38.20
100m: 1:21.70
(43.50)
150m: 2:05.92
(44.22)
200m: 2:49.23
(43.31)
19 Iida Savulahti 2004 Riihimäen Uimaseura +0.63 384 2:50.54 +21.61
50m: 37.94
100m: 1:21.40
(43.46)
150m: 2:04.78
(43.38)
200m: 2:50.54
(45.76)
20 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 377 2:51.66 +22.73
50m: 39.49
100m: 1:22.63
(43.14)
150m: 2:07.60
(44.97)
200m: 2:51.66
(44.06)
21 Anniina Ahonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.64 372 2:52.49 +23.56
50m: 38.76
100m: 1:23.35
(44.59)
150m: 2:08.40
(45.05)
200m: 2:52.49
(44.09)
22 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.65 367 2:53.16 +24.23
50m: 38.57
100m: 1:22.41
(43.84)
150m: 2:08.40
(45.99)
200m: 2:53.16
(44.76)
23 Essi Loponen 2004 Simmis Wanda +0.65 364 2:53.69 +24.76
50m: 40.93
100m: 1:25.06
(44.13)
150m: 2:10.27
(45.21)
200m: 2:53.69
(43.42)
24 Iisa-lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.72 361 2:54.17 +25.24
50m: 41.50
100m: 1:25.83
(44.33)
150m: 2:10.20
(44.37)
200m: 2:54.17
(43.97)
25 Peppi Särkelä 2004 Simmis Wanda +0.67 353 2:55.40 +26.47
50m: 40.99
100m: 1:26.90
(45.91)
150m: 2:12.20
(45.30)
200m: 2:55.40
(43.20)
26 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo +0.71 343 2:57.20 +28.27
50m: 41.39
100m: 1:27.08
(45.69)
150m: 2:12.36
(45.28)
200m: 2:57.20
(44.84)
27 Ada Oila 2005 VANDERS 340 2:57.72 +28.79
50m: 42.02
100m: 1:26.59
(44.57)
150m: 2:12.22
(45.63)
200m: 2:57.72
(45.50)
28 Emmi Halonen 2006 VANDERS +0.67 337 2:58.27 +29.34
50m: 41.28
100m: 1:27.07
(45.79)
150m: 2:13.51
(46.44)
200m: 2:58.27
(44.76)
29 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki +0.96 321 3:01.01 +32.08
50m: 43.59
100m: 1:30.55
(46.96)
150m: 2:17.72
(47.17)
200m: 3:01.01
(43.29)
30 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo +0.80 319 3:01.47 +32.54
50m: 42.14
100m: 1:28.39
(46.25)
150m: 2:15.27
(46.88)
200m: 3:01.47
(46.20)
31 Heli Kuisma 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.62 308 3:03.63 +34.70
50m: 41.93
100m: 1:29.38
(47.45)
150m: 2:17.85
(48.47)
200m: 3:03.63
(45.78)
32 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura +0.73 295 3:06.25 +37.32
50m: 43.52
100m: 1:31.36
(47.84)
150m: 2:19.89
(48.53)
200m: 3:06.25
(46.36)
33 Helmi Romppanen 2004 Riihimäen Uimaseura +0.80 279 3:09.80 +40.87
50m: 45.08
100m: 1:33.12
(48.04)
150m: 2:23.07
(49.95)
200m: 3:09.80
(46.73)
34 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.80 265 3:13.00 +44.07
50m: 45.19
100m: 1:34.53
(49.34)
150m: 2:25.23
(50.70)
200m: 3:13.00
(47.77)
35 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.80 240 3:19.57 +50.64
50m: 46.93
100m: 1:37.62
(50.69)
150m: 2:30.49
(52.87)
200m: 3:19.57
(49.08)
Event official at: 19.4.2019 12:20:04
Event 5, 200m Backstroke Women 16 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.84 565 2:30.06
50m: 35.00
100m: 1:13.00
(38.00)
150m: 1:51.77
(38.77)
200m: 2:30.06
(38.29)
2 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.68 563 2:30.16 +0.10
50m: 34.20
100m: 1:12.96
(38.76)
150m: 1:52.50
(39.54)
200m: 2:30.16
(37.66)
3 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 504 2:35.82 +5.76
50m: 35.95
100m: 1:16.20
(40.25)
150m: 1:56.88
(40.68)
200m: 2:35.82
(38.94)
4 Cia Wacklin 2001 Cetus Espoo +0.75 488 2:37.56 +7.50
50m: 37.25
100m: 1:17.54
(40.29)
150m: 1:57.98
(40.44)
200m: 2:37.56
(39.58)
5 Roosa Lehtola 2001 Helsingfors Simsällskap +0.67 484 2:37.95 +7.89
50m: 35.45
100m: 1:14.26
(38.81)
150m: 1:55.75
(41.49)
200m: 2:37.95
(42.20)
6 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.73 482 2:38.12 +8.06
50m: 37.15
100m: 1:17.77
(40.62)
150m: 1:58.50
(40.73)
200m: 2:38.12
(39.62)
7 Marilla Parhiala 2000 Helsingfors Simsällskap +0.57 457 2:40.98 +10.92
50m: 36.35
100m: 1:17.08
(40.73)
150m: 1:59.55
(42.47)
200m: 2:40.98
(41.43)
8 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.71 447 2:42.17 +12.11
50m: 37.74
100m: 1:18.87
(41.13)
150m: 2:02.02
(43.15)
200m: 2:42.17
(40.15)
9 Siiri Välimaa 2002 Tuusulan Uimaseura +0.63 430 2:44.29 +14.23
50m: 38.26
100m: 1:20.06
(41.80)
150m: 2:02.12
(42.06)
200m: 2:44.29
(42.17)
10 Milla Hyttinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.78 429 2:44.38 +14.32
50m: 38.77
100m: 1:20.45
(41.68)
150m: 2:02.82
(42.37)
200m: 2:44.38
(41.56)
11 Diana Seiger 2003 Cetus Espoo +0.71 405 2:47.57 +17.51
50m: 38.10
100m: 1:21.77
(43.67)
150m: 2:06.02
(44.25)
200m: 2:47.57
(41.55)
12 Jenni Alanen 2002 Cetus Espoo +0.75 403 2:47.83 +17.77
50m: 38.19
100m: 1:20.51
(42.32)
150m: 2:03.45
(42.94)
200m: 2:47.83
(44.38)
13 Helmi Ahonen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 363 2:53.79 +23.73
50m: 39.54
100m: 1:23.32
(43.78)
150m: 2:08.96
(45.64)
200m: 2:53.79
(44.83)
14 Oona Lehtola 2003 Helsingfors Simsällskap +0.87 353 2:55.53 +25.47
50m: 41.25
100m: 1:26.01
(44.76)
150m: 2:11.93
(45.92)
200m: 2:55.53
(43.60)
15 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.76 330 2:59.40 +29.34
50m: 42.59
100m: 1:27.40
(44.81)
150m: 2:13.72
(46.32)
200m: 2:59.40
(45.68)
16 Henrietta Löfgren 2003 Simmis Wanda +0.61 325 3:00.42 +30.36
50m: 41.43
100m: 1:26.86
(45.43)
150m: 2:13.88
(47.02)
200m: 3:00.42
(46.54)
- Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda +0.81 DNF
- Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo DNS
Event official at: 19.4.2019 12:20:04
2019-04-19 12:20:27 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner