2019-10-18   16:56:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Åben Klasse Gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 1. afanit

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H Åben Klasse, Gruppe 1 ind    Udskriftsdato  18 november 2018   
  Stævne by  Durup    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Durup IF & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2018         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 53.32 2013-12-14 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 54.39 2010-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Phil Langsted  1999    539  28.72        1:01.80   
  Ringe Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Daniel Jensen  2001    537  27.72        1:01.85   
  DeltaSwim  59:59.03                 
                     
Valdemar Kjærgaard  2001    521  28.64        1:02.48   
  Agf 2  59:59.04                 
                     
Kasper Johnsen  2003    491  28.23        1:03.72   
  Odder Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Casper Krohn  2001    469  32.15        1:04.74   
  Agf 2  59:59.03                 
                     
Markus Toft  2003    463  31.61        1:05.01   
  Agf 3  59:59.03                 
                     
Sander Linde  2002    448  31.19        1:05.70   
  Ringe Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Valdemar D. Pedersen  2002    448  31.96        1:05.72   
  Horsens Svømmeklub 2  59:59.03                 
                     
Lucas Grinderslev  2001    442  30.33        1:06.00   
  Erritsø Gymnastik Og IF  59:59.03                 
                     
10  Anders Sanggaard  2005    435  31.15        1:06.34   
  Agf 3  59:59.04                 
                     
11  Asbjørn Guldager  2002    433  30.94        1:06.47   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.03                 
                     
12  Christian Johannesen  2003    426  33.10        1:06.80   
  Horsens Svømmeklub 2  59:59.04                 
                     
13  Lauritz Baad Ellekjær  2003    421  32.35        1:07.10   
  Vejle Svømmeklub 2  59:59.03                 
                     
14  Lars Riisgaard-Jensen  2004    407  32.05        1:07.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  59:59.04                 
                     
15  Laurits Sigaard  2003    406  31.09        1:07.88   
  Erritsø Gymnastik Og IF  59:59.04                 
                     
16  Kristoffer Erbo Kjær  2001    394  32.09        1:08.57   
  Vejle Svømmeklub 2  59:59.04                 
                     
17  Kenneth Aaberg  1995    394  31.67        1:08.59   
  DeltaSwim  59:59.04                 
                     
18  Jens Riisgaard-Jensen  2003    393  31.59        1:08.63   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  59:59.03                 
                     
19  Kristian Avnskov Pedersen  1999    364  33.05        1:10.41   
  Durup IF  59:59.03                 
                     
20  Jonathan Bos  1998    301  36.38        1:15.02   
  Haderslev Svømme Klub  59:59.04                 
                     
21  Simon Kruse Holm  2004    260  36.50        1:18.71   
  Odder Svømmeklub  59:59.04                 
                     
22  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    246  36.38        1:20.19   
  Durup IF  59:59.05                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  18 november 2018 
Licens til Durup IF  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark