Results for Sydbank Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydbank Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
12 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
12:39 |
|
|
Arrangør |
NIF Svøm |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
SVØM Korsør |
|
1:15.11 |
2:35.50 |
3:55.91 |
5:16.01 |
10:29.85 |
|
|
|
|
|
|
6:36.72 |
7:56.22 |
9:14.45 |
|
|
|
2 |
Mie Visler |
2006 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
1:18.07 |
2:46.44 |
4:15.90 |
5:46.41 |
11:40.48 |
|
|
|
|
|
|
7:15.93 |
8:48.05 |
10:18.84 |
|
|
|
3 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:25.51 |
3:01.28 |
4:38.10 |
6:14.46 |
12:24.47 |
|
|
|
|
|
|
7:50.10 |
9:24.01 |
10:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
1:11.77 |
2:30.92 |
3:49.25 |
5:08.14 |
10:21.08 |
|
|
|
|
|
|
6:26.22 |
7:45.60 |
9:04.15 |
|
|
|
2 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:15.60 |
2:36.67 |
3:58.56 |
5:21.20 |
10:44.55 |
|
|
|
|
|
|
6:42.27 |
8:03.81 |
9:25.13 |
|
|
|
3 |
Elida Thornsen |
2005 |
SVØM Korsør |
|
1:15.29 |
2:35.86 |
3:58.48 |
5:21.97 |
10:46.13 |
|
|
|
|
|
|
6:44.54 |
8:07.77 |
9:28.74 |
|
|
|
4 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
SVØM Korsør |
|
1:15.80 |
2:37.39 |
4:00.03 |
5:23.28 |
10:49.02 |
|
|
|
|
|
|
6:45.85 |
8:08.53 |
9:29.80 |
|
|
|
5 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
1:15.21 |
2:38.36 |
4:05.53 |
5:33.89 |
11:30.61 |
|
|
|
|
|
|
7:01.42 |
8:30.68 |
10:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:10.44 |
2:24.95 |
3:39.50 |
4:54.94 |
9:53.05 |
|
|
|
|
|
|
6:10.01 |
7:25.88 |
8:41.17 |
|
|
|
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:11.60 |
2:27.28 |
3:43.56 |
4:59.94 |
10:06.44 |
|
|
|
|
|
|
6:16.56 |
7:33.80 |
8:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:09.87 |
2:24.26 |
3:39.75 |
4:55.21 |
9:57.03 |
|
|
|
|
|
|
6:10.62 |
7:26.89 |
8:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
12 januar 2019 |
Licens til Næstved IF |
Udskriftstidspunkt |
12:39 |
|