2019-10-15   02:13:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Joulukisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tampereen Joulukisat 2018    Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:25   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 joulukuu 2018         
 
 
Laji 23, 100m SKU P-12,-14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Pirte lääkärikeskus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jermu Jääskö  2006    159  45.98        1:33.42   
  Cetus Espoo  1:31.74                 
                     
Eetu Nieminen  2006    157  43.95        1:33.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.66                 
                     
Juuso Saarikko  2006    156  42.28        1:34.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.37                 
                     
Benjamin Salo  2006    156  45.63        1:34.11   
  Porin Uimaseura  1:41.13                 
                     
Emil Tirkkonen  2006    155  44.08        1:34.27   
  Cetus Espoo  1:34.83                 
                     
Severi Tammihovi  2009    136  43.28        1:38.37   
  Cetus Espoo  1:45.23                 
                     
Leo Mannonen  2007    135  48.29        1:38.73   
  Cetus Espoo  1:39.34                 
                     
Samuel Revo  2006    134  44.87        1:38.97   
  Someron Esa  1:39.16                 
                     
Tomas Leinonen  2008    133  49.59        1:39.15   
  Cetus Espoo  1:52.27                 
                     
10  Tommy Palm  2007    128  48.58        1:40.57   
  Cetus Espoo  1:45.28                 
                     
11  Mikael Uitto  2007    117  50.36        1:43.62   
  Uinti Tampere  1:49.48                 
                     
12  Eemil Hujala  2007    115  49.27        1:44.22   
  Cetus Espoo  1:44.75                 
                     
13  Johannes Strömsholm  2008    91  56.81        1:52.69   
  Cetus Espoo                   
                     
Aapo Harjula  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Aarne Nuutinen  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:32.03                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Henrik Rokityanskiy  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Leo Tuomainen  2008              DSQ   
  Cetus Espoo  1:46.73                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
Mark Pokidko  2007              DSQ   
  Cetus Espoo  1:52.26                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Niilo Toivola  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Sakari Rossi  2008              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Topias Tuomi  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m SKU P-12,-14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Pirte lääkärikeskus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Kilpeläinen  2004    487  29.72        1:04.43   
  TaTu Tampere                   
                     
Lassi Niemi  2004    448  29.40        1:06.26   
  TaTu Tampere                   
                     
Weeti Virtanen  2004    426  31.59        1:07.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.93                 
                     
Samuel Sainio  2005    359  33.29        1:11.31   
  Uinti Tampere                   
                     
Ilja Syrjä  2004    344  32.51        1:12.34   
  Uinti Tampere  1:19.86                 
                     
Tatu Kivimäki  2004    316  33.80        1:14.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:17.88                 
                     
Aaro Tenhu  2004    301  36.12        1:15.61   
  Lahden Kaleva  1:20.85                 
                     
Oliver Priimägi  2005    295  32.89        1:16.15   
  Someron Esa                   
                     
Nikita Semach  2005    294  34.35        1:16.18   
  Swimming Jyväskylä  1:15.03                 
                     
10  Akseli Soini  2004    266  35.71        1:18.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.42                 
                     
11  Tuomas Lehtonen  2005    262  36.09        1:19.18   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Samuel Rooke  2004    233  38.57        1:22.31   
  Uinti Hyvinkää  1:22.41                 
                     
13  Topi Salminen  2004    208  36.89        1:25.51   
  Nokian Pyry  1:25.93                 
                     
14  Iiro Kyllönen  2005    161  43.80        1:33.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.42                 
                     
15  Emil Ahvonen  2005    159  44.27        1:33.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Casper Manzone  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Nicolo Manzone  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Oskar Tuominen  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  1:20.83                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 23, 100m SKU P-12,-14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Sponsori: Pirte lääkärikeskus 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehti  2000    610  27.00        59.77   
  Helsingfors Simsällskap  57.36                 
                     
Timi Torkkel  2001    520  28.79        1:03.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.15                 
                     
Visa Kotiniitty  2003    464  29.90        1:05.48   
  Uinti Tampere  1:06.90                 
                     
Julius Nyberg  2002    455  31.20        1:05.91   
  Kampuksen Plaani  1:07.36                 
                     
Veikka Saren  2002    437  30.78        1:06.78   
  Someron Esa  1:07.28                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    427  31.85        1:07.30   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:11.42                 
                     
Miko Vaikkola  2003    370  32.75        1:10.60   
  TaTu Tampere  1:14.04                 
                     
Tatu Kunttila  2003    347  32.93        1:12.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.14                 
                     
Sakari Gummerus  2003    307  35.58        1:15.13   
  Uinti Tampere  1:16.50                 
                     
10  Samuel Salminen  2003    204  40.94        1:26.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.57                 
                     
11  Joonas Nieminen  2003    118  48.24        1:43.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:35.86                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2018 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner