2019-08-23   05:19:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sollentuna simfestival 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 16/2 Insim 08.00 Start 09.00

Document
Resultat
Sollentuna simfestival 2019
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.64 335 31.37
2 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.58 297 32.65 +1.28
3 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb +0.60 232 35.46 +4.09
4 Lucas Goulet 2008 Spårvägen Simförening 216 36.33 +4.96
5 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.59 215 36.38 +5.01
6 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap +0.69 204 36.98 +5.61
7 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.76 182 38.42 +7.05
8 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.49 166 39.66 +8.29
9 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 161 40.01 +8.64
10 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 145 41.41 +10.04
11 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.70 134 42.50 +11.13
12 Axel Mickelsson 2006 Turebergs Simklubb 129 43.12 +11.75
13 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap +0.67 102 46.57 +15.20
14 Filip Måtar 2006 Ålands Simförening 33 1:07.51 +36.14
Grenen officiell:  2019-02-16 11:02:24
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.67 483 27.78
2 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb +0.77 380 30.08 +2.30
3 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.73 358 30.68 +2.90
4 Artjom Ponomarjov 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 328 31.60 +3.82
5 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.68 326 31.66 +3.88
6 Rasmus Kalvik 2004 Ålands Simförening +0.75 323 31.75 +3.97
7 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb +0.67 295 32.74 +4.96
8 Benjamin Bahajroy 2005 Spårvägen Simförening +0.77 251 34.54 +6.76
9 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.71 229 35.60 +7.82
10 Einar Melin 2004 Ålands Simförening +0.78 200 37.27 +9.49
11 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 175 38.95 +11.17
Grenen officiell:  2019-02-16 11:02:24
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb +0.66 425 28.98
2 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb +0.69 387 29.91 +0.93
3 Nicholas Weis Shore 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 369 30.39 +1.41
4 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb +0.68 357 30.73 +1.75
5 Isac Persson Taylor 2003 Turebergs Simklubb +0.67 355 30.78 +1.80
6 Hannes Olin 2003 Ålands Simförening +0.71 276 33.47 +4.49
7 William Wu 2003 Väsby Simsällskap 154 40.61 +11.63
8 Viktor Ramsthaler 2003 Solna Sundbyberg SS 04 70 52.82 +23.84
Grenen officiell:  2019-02-16 11:02:24
Event 8, 50m Fjärilsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Stenström 2000 Lidingö Simklubb +0.71 514 27.20
2 Simon Lund 1989 Södertörns Simsällskap +0.85 477 27.89 +0.69
3 Linus Eriksson 2001 Ålands Simförening +0.76 475 27.93 +0.73
4 Marcus Stolt 1995 Södertörns Simsällskap +0.68 448 28.47 +1.27
5 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb +0.76 398 29.63 +2.43
6 Tobias Eknor 2000 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 357 30.73 +3.53
Grenen officiell:  2019-02-16 11:02:24
2019-02-16 11:02:29 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner