Results for SB Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 250 | 39.42 | 1:19.77 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.93 | |||||||||
2 | Christian Quist | 2007 | 223 | 37.95 | 1:22.91 | |||||
SVØM Korsør | 1:24.32 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 219 | 39.49 | 1:23.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.84 | |||||||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | 192 | 39.98 | 1:27.05 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
5 | Asger Friis Justesen | 2008 | 185 | 40.93 | 1:28.22 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:31.24 | |||||||||
6 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 167 | 43.43 | 1:31.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:34.84 | |||||||||
7 | Tobias Møller-Munkøe | 2008 | 159 | 41.11 | 1:32.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.87 | |||||||||
8 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | 151 | 44.11 | 1:34.36 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Nielsen | 2007 | 141 | 45.59 | 1:36.49 | |||||
Næstved IF | 1:37.97 | |||||||||
10 | Linus Noe | 2008 | 134 | 47.00 | 1:38.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:38.39 | |||||||||
11 | Phillip Knudsen | 2007 | 133 | 42.33 | 1:38.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:40.43 | |||||||||
12 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 119 | 50.63 | 1:42.04 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | 115 | 47.19 | 1:43.36 | |||||
Kalundborg SK | 2:07.44 | |||||||||
14 | Andreas M. Nielsen | 2008 | 114 | 49.31 | 1:43.53 | |||||
Næstved IF | 1:58.84 | |||||||||
15 | Jonas Bacher | 2008 | 101 | 52.00 | 1:48.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Løgstrup | 2008 | 97 | 51.60 | 1:49.29 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
17 | Mikkel Augustesen | 2008 | 70 | 59.77 | 2:01.76 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
18 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | 61 | 1:06.06 | 2:07.60 | |||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Jonatan Thrysøe | 2009 | DSQ | sw 6.5 0g 9.4 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Sebastian Aunt | 2007 | DSQ | sw 9.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.62 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 500 | 29.16 | 1:03.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.74 | |||||||||
2 | Petar Trkulja | 2006 | 388 | 31.69 | 1:08.92 | |||||
Næstved IF | 1:09.26 | |||||||||
3 | Malthe Foged | 2005 | 383 | 33.62 | 1:09.26 | |||||
Næstved IF | 1:10.71 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 364 | 32.23 | 1:10.41 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.51 | |||||||||
5 | Emil Isaksen | 2005 | 322 | 33.37 | 1:13.33 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.51 | |||||||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | 319 | 33.45 | 1:13.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.20 | |||||||||
7 | Rasmus Bønsøe | 2006 | 313 | 32.14 | 1:14.05 | |||||
SVØM Korsør | 1:16.12 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 311 | 33.83 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.11 | |||||||||
9 | Calvin Konge Neess | 2005 | 310 | 33.48 | 1:14.30 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
10 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 307 | 33.48 | 1:14.56 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
11 | Magnus Kiemer | 2005 | 295 | 34.26 | 1:15.48 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
12 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 272 | 37.16 | 1:17.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.28 | |||||||||
13 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 250 | 36.21 | 1:19.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.10 | |||||||||
14 | William Larsen | 2006 | 245 | 39.50 | 1:20.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:27.85 | |||||||||
15 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 245 | 36.40 | 1:20.37 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.50 | |||||||||
16 | Østen Pedersen | 2005 | 219 | 39.83 | 1:23.33 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 206 | 39.29 | 1:25.11 | |||||
Næstved IF | 1:26.74 | |||||||||
18 | Noah Lester | 2006 | 192 | 39.62 | 1:27.10 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:28.54 | |||||||||
19 | Mikkel Munkholm | 2006 | 186 | 41.81 | 1:28.03 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:33.40 | |||||||||
20 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 149 | 43.10 | 1:34.70 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kaare Asskildt | 2006 | 146 | 44.10 | 1:35.42 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
22 | Emil Hass | 2006 | 136 | 48.27 | 1:37.76 | |||||
Næstved IF | 1:39.36 | |||||||||
23 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 134 | 45.00 | 1:38.24 | |||||
SVØM Korsør | 1:36.82 | |||||||||
24 | Mads Sprenger | 2005 | 115 | 45.32 | 1:43.37 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.79 | |||||||||
- | August Høy | 2005 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
- | Marcus Madsen | 2005 | DSQ | sw 8.2 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
- | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | DSQ | sw 8.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.67 | |||||||||
- | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:18.79 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | 513 | 29.10 | 1:02.83 | |||||
Kalundborg SK | 1:02.76 | |||||||||
2 | Magnus Juul Hansen | 2003 | 435 | 30.77 | 1:06.35 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:08.54 | |||||||||
3 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 435 | 31.59 | 1:06.38 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | 424 | 30.31 | 1:06.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.42 | |||||||||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | 388 | 30.74 | 1:08.96 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
6 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 384 | 33.97 | 1:09.20 | |||||
SVØM Korsør | 1:11.42 | |||||||||
7 | Jesse Refsgaard | 2003 | 374 | 34.64 | 1:09.80 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
8 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 370 | 33.48 | 1:10.01 | |||||
SVØM Korsør | 1:10.93 | |||||||||
9 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 369 | 32.09 | 1:10.10 | |||||
Næstved IF | 1:12.89 | |||||||||
10 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 348 | 32.95 | 1:11.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.17 | |||||||||
11 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | 324 | 34.87 | 1:13.17 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
12 | Bertram Nyegaard | 2004 | 324 | 34.00 | 1:13.22 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.88 | |||||||||
13 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 316 | 32.72 | 1:13.84 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.39 | |||||||||
14 | Johannes Forsbæk | 2004 | 304 | 32.88 | 1:14.74 | |||||
SVØM Korsør | 1:13.35 | |||||||||
15 | Silas Plaetner | 2003 | 286 | 36.80 | 1:16.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
16 | Mathias Ankersen | 2004 | 269 | 35.91 | 1:17.89 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
17 | Christian Skriver | 2004 | 253 | 37.56 | 1:19.45 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.40 | |||||||||
18 | Frederik Strate | 2003 | 234 | 36.99 | 1:21.58 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
19 | Jeppe Veise | 2004 | 224 | 40.95 | 1:22.72 | |||||
SVØM Korsør | 1:41.22 | |||||||||
20 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 204 | 37.81 | 1:25.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.38 | |||||||||
21 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 164 | 43.62 | 1:31.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.38 | |||||||||
- | Harald Franck | 2003 | DNS | |||||||
Næstved IF | 1:07.84 | |||||||||
- | Mads Munksgaard | 2004 | DSQ | sw 6.2 | ||||||
Næstved IF | 1:17.37 | |||||||||
- | Thor Bjørn Skinne | 2003 | DSQ | sw 9.4 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 499 | 29.30 | 1:03.38 | |||||
Næstved IF | 1:02.76 | |||||||||
2 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 496 | 29.82 | 1:03.54 | |||||
Kalundborg SK | 1:03.35 | |||||||||
3 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | 440 | 29.18 | 1:06.12 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:03.30 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 378 | 32.05 | 1:09.54 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.98 | |||||||||
5 | Oliver Skadhauge | 2002 | 339 | 32.95 | 1:12.07 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.16 | |||||||||
6 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 337 | 34.56 | 1:12.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.05 | |||||||||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 295 | 35.72 | 1:15.49 | |||||
Næstved IF | 1:15.48 | |||||||||
8 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 261 | 35.74 | 1:18.64 | |||||
SVØM Korsør | 1:19.34 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 144 | 44.00 | 1:35.94 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 16:21 |