Tulokset SB Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 268 | 44.27 | 1:30.93 | 2:25.85 | 3:08.92 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.57 | |||||||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | 261 | 43.28 | 1:33.56 | 2:27.59 | 3:10.52 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:27.93 | |||||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | 222 | 47.08 | 1:38.04 | 2:38.46 | 3:21.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 218 | 46.74 | 1:35.86 | 2:35.30 | 3:22.40 | |||
Næstved IF | 3:33.34 | |||||||||
5 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 201 | 48.23 | 1:42.78 | 2:44.29 | 3:28.00 | |||
SVØM Korsør | 3:25.27 | |||||||||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | 197 | 49.90 | 1:41.97 | 2:43.52 | 3:29.29 | |||
Køge Svømmeklub | 3:41.88 | |||||||||
7 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 195 | 50.75 | 1:40.72 | 2:41.82 | 3:29.98 | |||
Næstved IF | 3:33.15 | |||||||||
8 | Augusta Johansen | 2008 | 147 | 54.57 | 1:48.97 | 2:59.38 | 3:50.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:53.23 | |||||||||
9 | Martine Foged | 2009 | 140 | 53.64 | 1:51.02 | 3:05.83 | 3:54.20 | |||
Næstved IF | 3:58.36 | |||||||||
10 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 136 | 56.26 | 1:53.61 | 3:02.63 | 3:56.44 | |||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 463 | 35.14 | 1:16.74 | 2:01.72 | 2:37.50 | |||
Roskilde Svømning | 2:34.59 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 416 | 36.98 | 1:17.51 | 2:06.74 | 2:43.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
3 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 395 | 36.83 | 1:21.07 | 2:08.03 | 2:45.97 | |||
Kalundborg SK | 2:50.98 | |||||||||
4 | Laura Meyer | 2006 | 381 | 37.32 | 1:21.13 | 2:08.72 | 2:48.08 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:49.44 | |||||||||
5 | Frederikke Poulsen | 2006 | 366 | 36.65 | 1:22.97 | 2:10.86 | 2:50.26 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:50.33 | |||||||||
6 | Katrine Hansen | 2006 | 349 | 37.87 | 1:23.89 | 2:15.12 | 2:52.95 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:55.32 | |||||||||
7 | Amalie Helfelt | 2006 | 342 | 38.25 | 1:24.04 | 2:13.06 | 2:54.25 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:15.15 | |||||||||
8 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 338 | 38.93 | 1:23.32 | 2:14.96 | 2:54.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
9 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 332 | 38.41 | 1:24.90 | 2:16.92 | 2:55.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
10 | Andrea Strandby | 2007 | 330 | 40.75 | 1:25.21 | 2:17.61 | 2:56.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.80 | |||||||||
11 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 318 | 39.66 | 1:23.36 | 2:17.34 | 2:58.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.83 | |||||||||
12 | Daniella Anderson | 2006 | 316 | 36.92 | 1:21.83 | 2:15.74 | 2:58.79 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:56.13 | |||||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 303 | 37.22 | 1:18.94 | 2:21.21 | 3:01.26 | |||
Næstved IF | 2:58.53 | |||||||||
14 | Astamaja Rought | 2006 | 303 | 42.79 | 1:31.28 | 2:20.65 | 3:01.34 | |||
SVØM Korsør | 3:01.76 | |||||||||
15 | Mie Visler | 2006 | 288 | 42.54 | 1:26.45 | 2:25.87 | 3:04.50 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.57 | |||||||||
16 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 287 | 39.25 | 1:28.93 | 2:24.51 | 3:04.65 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.98 | |||||||||
17 | Dicte Maar | 2006 | 287 | 41.61 | 1:30.31 | 2:24.66 | 3:04.73 | |||
Næstved IF | 3:07.49 | |||||||||
18 | Daniella Li West | 2006 | 283 | 40.58 | 1:28.68 | 2:23.04 | 3:05.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.38 | |||||||||
19 | Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 258 | 42.57 | 1:30.81 | 2:30.32 | 3:11.36 | |||
SVØM Korsør | ||||||||||
20 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 249 | 48.86 | 1:39.06 | 2:29.76 | 3:13.69 | |||
SVØM Korsør | 3:15.15 | |||||||||
21 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 233 | 43.86 | 1:35.93 | 2:34.29 | 3:17.97 | |||
Næstved IF | 3:31.69 | |||||||||
22 | Fanny Grange | 2006 | 228 | 42.72 | 1:38.18 | 2:30.92 | 3:19.47 | |||
Roskilde Svømning | 3:18.54 | |||||||||
23 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 227 | 44.76 | 1:36.24 | 2:37.66 | 3:19.53 | |||
SVØM Korsør | 3:15.89 | |||||||||
24 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 223 | 41.90 | 1:31.26 | 2:34.31 | 3:20.90 | |||
Roskilde Svømning | 3:28.05 | |||||||||
25 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 209 | 49.44 | 1:39.52 | 2:37.95 | 3:25.30 | |||
Næstved IF | 3:28.19 | |||||||||
26 | Anna Høyer | 2007 | 205 | 48.75 | 1:40.46 | 2:42.77 | 3:26.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | 193 | 50.38 | 1:43.06 | 2:44.55 | 3:30.67 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:25.22 | |||||||||
28 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 183 | 49.65 | 1:41.78 | 2:43.15 | 3:34.49 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sara Kaiser | 2007 | 156 | 53.22 | 1:49.18 | 2:53.87 | 3:45.97 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebekka Roed | 2007 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:58.19 | |||||||||
- | Amalie Carlsen Risager | 2006 | DSQ | sw 6.2 svøm mave 75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.41 | |||||||||
- | Amalie Mønster Birk | 2007 | DSQ | sw 7.6 1 hånd vend | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederikke Jørgensen | 2007 | DSQ | sw 9.4 på mave 100 m | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:23.68 | |||||||||
- | Frederikke Olsen | 2006 | DSQ | sw 6.4 efb 75 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Friis Justesen | 2006 | DSQ | sw 7.6 ej 2 hænder b | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 3:10.11 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Holm | 2004 | 501 | 33.20 | 1:15.54 | 1:57.63 | 2:33.34 | |||
Kalundborg SK | 2:35.92 | |||||||||
2 | Freja Søndergaard | 2004 | 497 | 32.96 | 1:13.64 | 1:55.22 | 2:33.77 | |||
Vordingborg Svømme Klub | 2:30.92 | |||||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | 474 | 32.52 | 1:12.76 | 2:00.46 | 2:36.23 | |||
Kalundborg SK | 2:55.41 | |||||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | 437 | 34.24 | 1:17.15 | 2:04.87 | 2:40.52 | |||
SVØM Korsør | 2:42.60 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 431 | 36.39 | 1:16.76 | 2:05.50 | 2:41.27 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.34 | |||||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 416 | 35.02 | 1:18.06 | 2:05.49 | 2:43.20 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.39 | |||||||||
7 | Anna Marott Hansen | 2004 | 416 | 35.11 | 1:18.00 | 2:06.80 | 2:43.22 | |||
Kalundborg SK | 2:47.16 | |||||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | 403 | 36.61 | 1:18.82 | 2:07.97 | 2:44.90 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.87 | |||||||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 393 | 36.72 | 1:17.37 | 2:08.48 | 2:46.29 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:03.53 | |||||||||
10 | Antoinette Zafra | 2005 | 392 | 33.98 | 1:16.20 | 2:07.59 | 2:46.49 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.26 | |||||||||
11 | Olivia Nielsen | 2004 | 384 | 37.12 | 1:20.05 | 2:07.93 | 2:47.65 | |||
Næstved IF | 2:51.00 | |||||||||
12 | Asta Palmund | 2005 | 383 | 36.70 | 1:19.43 | 2:11.52 | 2:47.78 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.91 | |||||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | 380 | 36.84 | 1:17.97 | 2:09.64 | 2:48.14 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:50.32 | |||||||||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 378 | 37.06 | 1:21.21 | 2:09.07 | 2:48.47 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:41.07 | |||||||||
15 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 365 | 36.96 | 1:18.77 | 2:12.02 | 2:50.45 | |||
Dragsholm Svømmeklub | 2:57.16 | |||||||||
16 | Freja Threms | 2005 | 362 | 39.79 | 1:25.36 | 2:10.89 | 2:50.85 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 353 | 39.92 | 1:23.78 | 2:16.24 | 2:52.40 | |||
Køge Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
18 | Pauline Andersen | 2005 | 324 | 41.23 | 1:27.69 | 2:18.88 | 2:57.27 | |||
Kalundborg SK | 2:54.24 | |||||||||
19 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 306 | 42.65 | 1:31.25 | 2:22.99 | 3:00.77 | |||
Kalundborg SK | 3:04.35 | |||||||||
20 | Klara Frida Johansen | 2005 | 280 | 36.56 | 1:25.06 | 2:21.55 | 3:06.09 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.39 | |||||||||
21 | Mathilde Lund | 2004 | 269 | 39.91 | 1:27.05 | 2:27.26 | 3:08.69 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:06.30 | |||||||||
22 | Katrine Drygaard | 2005 | 251 | 41.62 | 1:29.18 | 2:27.59 | 3:13.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.49 | |||||||||
23 | Sofie Larsen | 2005 | 239 | 46.50 | 1:36.22 | 2:33.44 | 3:16.23 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kristine Erringsø | 2004 | 203 | 45.21 | 1:42.80 | 2:42.77 | 3:27.29 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sille Bachmann | 2004 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | 2:49.37 | |||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 541 | 32.87 | 1:11.60 | 1:54.40 | 2:29.54 | |||
Næstved IF | 2:30.14 | |||||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | 540 | 30.89 | 1:12.78 | 1:54.59 | 2:29.63 | |||
Kalundborg SK | 2:26.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:25 |