2019-10-22   12:08:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H 2018 2. Division    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:37   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:03.74 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 1:06.79 2018-11-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine B. Pedersen  1999    788  32.06        1:07.51   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    719  33.19        1:09.58   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Astrid Nielsen  2002    698  33.47        1:10.27   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Joline Höstman  1988    689  33.56        1:10.60   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Laura Fogh  2003    679  33.85        1:10.94   
  Aarhus Swim  59:59.04                 
                     
Johanna Berthelsen  2000    644  34.72        1:12.20   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Laura Mathilde Elkjær  1998    611  34.96        1:13.48   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    608  34.56        1:13.58   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Johanne A Andersson  2003    607  35.05        1:13.63   
  H2Odense  59:59.03                 
                     
10  Sofie Villum Færch  2002    604  34.70        1:13.74   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
11  Freja Nicholas  2000    573  35.53        1:15.06   
  H2Odense  59:59.04                 
                     
12  Mia Rindshøj  2003    565  35.53        1:15.39   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
                     
13  Louise Sjørup Jensen  2003    557  36.08        1:15.75   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
                     
14  Amanda Da Silva B. Madsen  2005    532  36.30        1:16.93   
  Herlev Svømning  59:59.03                 
                     
15  Karoline Lagoni  2003    522  36.00        1:17.41   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
16  Sarah Kildahl  2004    518  36.38        1:17.61   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
                     
17  Celine Termark Brock  2000    495  37.18        1:18.83   
  Herlev Svømning  59:59.04                 
                     
18  Jennifer Thorius Bek  2000    481  38.03        1:19.57   
  Horsens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark