2019-10-22   01:51:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2018 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-H 2018 2. Division    Udskriftsdato  14 december 2018   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 december 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 24.38 2009-11-22 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.34 2017-11-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeanette Ottesen  1987    817          26.07   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
Line J. V. Hededal  2001    673          27.82   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
Katrine Holm Sørensen  1992    655          28.07   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
Sofie Bruun Høvring  2004    627          28.47   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
Amalie Bach Nielsen  1999    614          28.67   
  Horsens Svømmeklub  59:59.04                 
Cecilie Carøe Helmark  2005    604          28.83   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.03                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    599          28.92   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
Anna Wrist-Elkjær  2003    594          28.99   
  Herlev Svømning  59:59.03                 
Freja Stenbækgård  2003    589          29.08   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
10  Nikoline Andersen  2003    588          29.09   
  H2Odense  59:59.03                 
11  Asta Poulsen Dolan  2004    580          29.23   
  Gentofte Svømme Klub  59:59.04                 
12  Thilde Timmermand  2002    571          29.38   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
13  Josefine Due  2001    563          29.51   
  Horsens Svømmeklub  59:59.03                 
14  Nicoline Ingeman-Petersen  2002    560          29.57   
  Herlev Svømning  59:59.04                 
15  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    543          29.87   
  H2Odense  59:59.04                 
16  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    509          30.53   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
17  Nikoline Østerberg  2000    506          30.58   
  Aarhus Swim  59:59.04                 
18  Sarah Carugati  2004    504          30.62   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 december 2018 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:08 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark