2019-12-10   02:04:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  06 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Team Turbo 2  2008  Hobro Svømmeklub            2:33.17   
  Katrine Kjær Laugesen  2008      37.65        37.65   
  Tilde Bonde Holm  2008      38.53        1:16.18   
  Kian Asbert Tome  2009      40.92        1:57.10   
  Magnus Østergaard  2008      36.07        2:33.17   
                     
Jarl Mix 1  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            3:01.99   
  Nikolaj Baars  2008      40.72        40.72   
  Jasmin Jakobsen  2007      48.22        1:28.94   
  Ida Madsen  2007      54.18        2:23.12   
  Sebastian Beier  2007      38.87        3:01.99   
                     
Nejst Mix 1  2007  Svømmeklubben Nejst            3:07.61   
  Mattie Christiansen  2008      44.09        44.09   
  Sofie Egholm  2009      51.20        1:35.29   
  Emilie Toft Iversen  2007      47.78        2:23.07   
  William Nicolajsen  2008      44.54        3:07.61   
                     
Pingvin Mix 6  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Fod ej frem på skam. 
                     
Team Turbo 1  2007  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pingvin Mix 2  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:49.70   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      25.93        25.93   
  Oscar Pedersen  2004      26.88        52.81   
  Freja Romanski  2003      27.56        1:20.37   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      29.33        1:49.70   
                     
Aabybro Unbelievable  2003  Aabybro Idrætsforening            1:51.48   
  Ida Rønnow  2006      29.71        29.71   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      28.75        58.46   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      26.55        1:25.01   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      26.47        1:51.48   
                     
Pingvin Mix 3  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:55.60   
  Dion Drejer Delaney  2003      26.43        26.43   
  Malik Lodberg Klein  2003      27.51        53.94   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      30.83        1:24.77   
  Cassandra Spring  2005      30.83        1:55.60   
                     
Aalborg Mix 3  2003  Aalborg Svømmeklub            1:59.27   
  Anna Christine Pedersen  2003      32.45        32.45   
  Thea Holm Thomsen  2003      31.52        1:03.97   
  Sebastian B Lehmann  2004      27.92        1:31.89   
  Oliver Pedersen  2003      27.38        1:59.27   
                     
Pingvin Mix 4  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:00.93   
  Marcus Albæk  2004      28.67        28.67   
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      27.73        56.40   
  Hannah Vixø Momme  2005      31.76        1:28.16   
  Elisabeth Leegaard Larsen  2005      32.77        2:00.93   
                     
Hsk Mix 2  2003  Hobro Svømmeklub            2:01.91   
  Kirstine Buus Bendixen  2003      32.89        32.89   
  Svea Tinggaard Larsen  2005      31.03        1:03.92   
  Lucas Hansen  2005      29.60        1:33.52   
  Malthe Spanggaard  2004      28.39        2:01.91   
                     
Aalborg Mix 4  2003  Aalborg Svømmeklub            2:04.36   
  Zille Haarh Svendsen  2004      32.68        32.68   
  Maja M S Sørensen  2004      1:01.56        1:34.24   
  Malte P Iversen  2004      30.12        2:04.36   
  Jens Mejdahl  2003              2:04.36   
                     
Hsk Mix 3  2004  Hobro Svømmeklub            2:06.78   
  Nellie Vad Bisgaard  2006      31.55        31.55   
  Lucca Tinggaard Larsen  2004      30.83        1:02.38   
  Per Odrich  2006      31.60        1:33.98   
  Patrick Kjær Laugesen  2006      32.80        2:06.78   
                     
Aabybro Extremes  2003  Aabybro Idrætsforening            2:07.08   
  Carla Brix Rasmussen  2006      34.77        34.77   
  Mathias Ø. Barslev  2006      29.51        1:04.28   
  Therese J Helt  2006      32.71        1:36.99   
  Jonas Abildgaard  2003      30.09        2:07.08   
                     
10  Pingvin Mix 5  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:11.55   
  William Elliot Lumholtz  2006      31.32        31.32   
  Elias Bock Johansen  2005      33.91        1:05.23   
  Frida Juliansdottir  2005      33.47        1:38.70   
  Ida Kold Dalsgaard  2005      32.85        2:11.55   
                     
11  Frederikshavn Mix  2004  Frederikshavn Svømmeklub            2:11.99   
  Sara Kokholm  2005      34.37        34.37   
  Allie F. Brandt  2004      34.22        1:08.59   
  Mathias Qvesel  2004      34.01        1:42.60   
  Karl Anton Kristensen  2005      29.39        2:11.99   
                     
12  Hsk Mix 4  2005  Hobro Svømmeklub            2:18.08   
  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      35.87        35.87   
  Alma Munk Haugaard  2007      33.10        1:08.97   
  Christian Balslev  2006      34.25        1:43.22   
  Frederik Vernersen  2005      34.86        2:18.08   
                     
13  Jarl Mix 4  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            2:19.87   
  Pernille Petersen  2006      31.28        31.28   
  Sebastian Skov  2005      35.77        1:07.05   
  Benedicte Værum Nørgaard  2004      35.88        1:42.93   
  Rasmus Studsgaard  2004      36.94        2:19.87   
                     
14  Snedsted Mix  2004  Snedsted Svømmeklub            2:24.99   
  Emma Bojesen  2004      1:11.51        1:11.51   
  Magnus Horsbøll  2005      39.92        1:51.43   
  Caroline Madsen  2005      33.56        2:24.99   
  Mathias Madsen  2004              2:24.99   
                     
15  Hsk Cookie Eaters  2006  Hobro Svømmeklub            2:29.01   
  Alice Boldsen  2007      37.33        37.33   
  Freja Palsgaard Andreasen  2006      38.51        1:15.84   
  Patrick Nørgaard Andersen  2006      36.94        1:52.78   
  Jonatan Schubart Nielsen  2006      36.23        2:29.01   
                     
16  Jarl Mix 3  2003  Idrætsforening Jarl, Arden            2:47.07   
  Casper Buus  2008      45.02        45.02   
  Cecilie Billesø  2003      41.41        1:26.43   
  Christoffer Nørgaard  2006      39.20        2:05.63   
  Eva Andersen  2006      41.44        2:47.07   
                     
17  Jarl Mix 2  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            2:58.36   
  Anne Primdahl  2006      44.32        44.32   
  Jonas Petersen  2009      1:33.75        2:18.07   
  Oskar Kragh Engbjerg  2008      40.29        2:58.36   
  Kamille Baars  2006              2:58.36   
                     
Aabybro Star Mix  2006  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Tyvstart 
  Sofie Callsen  2008      36.63        36.63   
  Mads Poulsen  2007      38.24        1:14.87   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aalborg Mix 1  1995  Aalborg Svømmeklub            1:48.90   
  Ghita Kobbelgaard  1995      28.60        28.60   
  Maja Meinert  2001      28.77        57.37   
  Scott Stegenborg  2000      26.27        1:23.64   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      25.26        1:48.90   
                     
Hsk Mix 1  2000  Hobro Svømmeklub            1:50.66   
  Ditte Toft Ibsen  2001      27.99        27.99   
  Karoline Prang Andersen  2005      29.46        57.45   
  Lasse Jensen  2000      26.41        1:23.86   
  Christian Thorhauge  2005      26.80        1:50.66   
                     
Aalborg Mix 2  1999  Aalborg Svømmeklub            1:53.90   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      30.61        30.61   
  Emilie Sofie Hansen  2001      30.52        1:01.13   
  Nicklas Pedersen  2001      25.88        1:27.01   
  Niklas T. Kristiansen  2000      26.89        1:53.90   
                     
Pingvin Mix 1  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:54.50   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      26.80        26.80   
  Emil Viltoft Andersen  2000      25.50        52.30   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      31.28        1:23.58   
  Amalie Juul Jakobsen  2003      30.92        1:54.50   
                     
Bsk08-2 Løb23  1999  Brønderslev SK08            2:02.17   
  Kristine Vestergaard  2005      32.17        32.17   
  Frederik Marcussen  1999      27.52        59.69   
  Caroline Bomholt Jensen  2005      31.13        1:30.82   
  Oliver Feldthusen  2003      31.35        2:02.17   
                     
Nejst Mix 3  2001  Svømmeklubben Nejst            2:31.08   
  Malthe Kobber Nielsen  2005      33.95        33.95   
  Beate Christensen  2005      41.35        1:15.30   
  Oliver Størup  2006      41.69        1:56.99   
  Freya Kobber Nielsen  2001      34.09        2:31.08   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nejst Mix 4  1974  Svømmeklubben Nejst            2:19.84   
  Peter Christiansen  1975      28.64        28.64   
  Line Hejlesen  1974      38.58        1:07.22   
  Sandie Rysholt Pedersen  2000      40.21        1:47.43   
  Alexander Gislund  2003      32.41        2:19.84   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark