2019-12-06   12:56:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2019    Udskriftsdato  06 januar 2019   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 januar 2019         
 
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub    40.66  1:26.19  2:18.82    2:58.58   
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub    44.41  1:35.26  2:30.87    3:10.22   
Alice Boldsen  2007  Hobro Svømmeklub    49.35  1:48.03  2:42.92    3:28.80   
Lise Ingeborg Christianse  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    42.58  1:38.43  2:41.85    3:29.44   
Malou Brogaard  2007  Brønderslev SK08    1:46.43  2:48.11  3:32.16    3:32.16   
Katrine Kjær Laugesen  2008  Hobro Svømmeklub    50.23  1:44.81  2:49.98    3:33.31   
Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08    48.80  1:40.26  2:40.97    3:34.63   
Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    49.40  1:46.46  2:45.53    3:35.10   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08    49.96  1:49.86  2:50.56    3:37.68   
10  Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen    51.94  1:45.64  2:50.00    3:39.09   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrætsforening            DNS   
Tilde Bonde Holm  2008  Hobro Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cassandra Spring  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.39  1:19.05  2:08.14    2:44.11   
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub    34.95  1:18.35  2:07.35    2:46.10   
Ida Rønnow  2006  Aabybro Idrætsforening    37.92  1:21.95  2:11.15    2:48.10   
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.69  1:23.17  2:12.00    2:52.08   
Elisabeth Leegaard Larsen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    37.39  1:21.19  2:14.46    2:53.00   
Therese J Helt  2006  Aabybro Idrætsforening    39.80  1:24.20  2:17.55    2:57.99   
Pernille Petersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    36.35  1:25.89  2:21.40    2:58.13   
Hannah Vixø Momme  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.61  1:26.67  2:18.96    2:58.77   
Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Nord    42.65  1:25.53  2:21.83    2:59.17   
10  Svea Tinggaard Larsen  2005  Hobro Svømmeklub    41.81  1:26.01  2:24.08    3:03.26   
11  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.95  1:30.10  2:24.96    3:06.59   
12  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub    42.98  1:34.10  2:24.14    3:06.76   
13  Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.43  1:26.06  2:28.85    3:10.14   
14  Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub    45.67  1:34.79  2:30.37    3:10.74   
15  Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    42.73  1:31.07  2:32.12    3:11.70   
16  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.19  1:42.29  2:40.16    3:24.11   
17  Ida Jensen  2006  Frederikshavn Svømmeklub    49.96  1:40.06  2:44.70    3:28.36   
18  Amalie Kristensen  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.89  1:41.53  2:46.63    3:37.35   
19  Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    58.73  2:03.25  3:15.54    4:14.09   
20  Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden    54.53  2:02.37  3:29.02    4:15.52   
Laura Sofie Renneberg  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DNS   
Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Ej inds. med hå 25m 
Freja Palsgaard Andreasen  2006  Hobro Svømmeklub            DSQ  En hånd i vend. bry. 
Helena Boldsen  2005  Hobro Svømmeklub            DSQ  Ej samt. arme 22m 
Marie Elisabeth Thorsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Ej fors. bev. 75m 
Nellie Vad Bisgaard  2006  Hobro Svømmeklub            DSQ  Fod ej frem. skam. 
Sophia Jacobsen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Brystben 45m 
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Romanski  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.69  1:15.38  2:01.07    2:35.42   
Anne-Sophie Andersen  2004  Svømmeklubben Nord    36.26  1:14.44  2:04.24    2:39.92   
Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    35.13  1:16.31  2:06.54    2:42.46   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.20  1:16.29  2:05.73    2:42.56   
Thea Holm Thomsen  2003  Aalborg Svømmeklub    34.07  1:18.35  2:06.50    2:46.16   
Amalie Juul Jakobsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen    36.49  1:19.81  2:11.25    2:50.10   
Kirstine Buus Bendixen  2003  Hobro Svømmeklub    37.90  1:21.12  2:11.49    2:51.99   
Benedicte Værum Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden    39.62  1:33.29  2:29.29    3:13.83   
Cecilie Billesø  2003  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Crawlben v 105m 
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub            DSQ  Ej berø. v/100m 
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1995-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub    33.69  1:13.46  2:02.27    2:35.69   
Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    43.29  1:30.45  2:25.10    3:08.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 januar 2019 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark