2019-10-21   00:43:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 32, 1500m Vapaauinti Naiset 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 506 19:21.32
50m: 34.47
100m: 1:13.35
(38.88)
150m: 1:52.54
(39.19)
200m: 2:32.30
(39.76)
250m: 3:11.64
(39.34)
300m: 3:50.81
(39.17)
350m: 4:30.44
(39.63)
400m: 5:09.57
(39.13)
450m: 5:48.63
(39.06)
500m: 6:27.92
(39.29)
550m: 7:07.33
(39.41)
600m: 7:46.01
(38.68)
650m: 8:25.15
(39.14)
700m: 9:04.24
(39.09)
750m: 9:43.62
(39.38)
800m: 10:22.52
(38.90)
850m: 11:01.63
(39.11)
900m: 11:40.00
(38.37)
950m: 12:19.07
(39.07)
1000m: 12:58.05
(38.98)
1050m: 13:36.87
(38.82)
1100m: 14:15.79
(38.92)
1150m: 14:54.79
(39.00)
1200m: 15:33.78
(38.99)
1250m: 16:12.29
(38.51)
1300m: 16:51.10
(38.81)
1350m: 17:29.50
(38.40)
1400m: 18:08.03
(38.53)
1450m: 18:45.72
(37.69)
1500m: 19:21.32
(35.60)
2 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 447 20:09.93 +48.61
50m: 35.36
100m: 1:14.67
(39.31)
150m: 1:54.91
(40.24)
200m: 2:35.42
(40.51)
250m: 3:16.13
(40.71)
300m: 3:56.79
(40.66)
350m: 4:37.88
(41.09)
400m: 5:18.56
(40.68)
450m: 5:59.73
(41.17)
500m: 6:40.17
(40.44)
550m: 7:21.39
(41.22)
600m: 8:01.75
(40.36)
650m: 8:42.51
(40.76)
700m: 9:22.93
(40.42)
750m: 10:03.92
(40.99)
800m: 10:44.04
(40.12)
850m: 11:24.80
(40.76)
900m: 12:05.20
(40.40)
950m: 12:45.66
(40.46)
1000m: 13:25.92
(40.26)
1050m: 14:06.94
(41.02)
1100m: 14:47.57
(40.63)
1150m: 15:28.30
(40.73)
1200m: 16:08.98
(40.68)
1250m: 16:49.90
(40.92)
1300m: 17:30.52
(40.62)
1350m: 18:11.13
(40.61)
1400m: 18:51.53
(40.40)
1450m: 19:31.55
(40.02)
1500m: 20:09.93
(38.38)
3 Elizaveta Salmela 2005 Vieskan Uimarit 297 23:05.78 +3:44.46
50m: 40.58
100m: 1:27.41
(46.83)
150m: 2:15.99
(48.58)
200m: 3:02.70
(46.71)
250m: 3:50.70
(48.00)
300m: 4:38.35
(47.65)
350m: 5:26.34
(47.99)
400m: 6:15.15
(48.81)
450m: 7:01.84
(46.69)
500m: 7:48.55
(46.71)
550m: 8:35.89
(47.34)
600m: 9:22.22
(46.33)
650m: 10:09.98
(47.76)
700m: 10:56.89
(46.91)
750m: 11:43.99
(47.10)
800m: 12:30.77
(46.78)
850m: 13:16.86
(46.09)
900m: 14:02.76
(45.90)
950m: 14:50.08
(47.32)
1000m: 15:37.28
(47.20)
1050m: 16:22.54
(45.26)
1100m: 17:09.84
(47.30)
1150m: 17:56.48
(46.64)
1200m: 18:42.94
(46.46)
1250m: 19:28.72
(45.78)
1300m: 20:15.27
(46.55)
1350m: 20:59.65
(44.38)
1400m: 21:44.91
(45.26)
1450m: 22:28.21
(43.30)
1500m: 23:05.78
(37.57)
4 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 296 23:07.88 +3:46.56
50m: 40.81
100m: 1:26.15
(45.34)
150m: 2:12.31
(46.16)
200m: 2:58.51
(46.20)
250m: 3:45.57
(47.06)
300m: 4:32.35
(46.78)
350m: 5:19.75
(47.40)
400m: 6:06.49
(46.74)
450m: 6:52.59
(46.10)
500m: 7:38.67
(46.08)
550m: 8:24.14
(45.47)
600m: 9:09.74
(45.60)
650m: 9:55.50
(45.76)
700m: 10:41.37
(45.87)
750m: 11:28.45
(47.08)
800m: 12:15.83
(47.38)
850m: 13:02.77
(46.94)
900m: 13:49.67
(46.90)
950m: 14:35.61
(45.94)
1000m: 15:22.57
(46.96)
1050m: 16:10.07
(47.50)
1100m: 16:56.41
(46.34)
1150m: 17:43.10
(46.69)
1200m: 18:29.92
(46.82)
1250m: 19:16.65
(46.73)
1300m: 20:03.50
(46.85)
1350m: 20:50.73
(47.23)
1400m: 21:37.10
(46.37)
1450m: 22:22.91
(45.81)
1500m: 23:07.88
(44.97)
Event official at: 6.12.2018 16:51:35
Event 32, 1500m Vapaauinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 523 19:08.68
50m: 34.03
100m: 1:12.67
(38.64)
150m: 1:52.20
(39.53)
200m: 2:31.05
(38.85)
250m: 3:10.47
(39.42)
300m: 3:49.36
(38.89)
350m: 4:27.85
(38.49)
400m: 5:06.36
(38.51)
450m: 5:45.38
(39.02)
500m: 6:24.56
(39.18)
550m: 7:03.37
(38.81)
600m: 7:42.10
(38.73)
650m: 8:20.96
(38.86)
700m: 9:00.03
(39.07)
750m: 9:39.23
(39.20)
800m: 10:17.97
(38.74)
850m: 10:56.94
(38.97)
900m: 11:35.81
(38.87)
950m: 12:14.41
(38.60)
1000m: 12:52.82
(38.41)
1050m: 13:31.20
(38.38)
1100m: 14:09.56
(38.36)
1150m: 14:48.28
(38.72)
1200m: 15:26.33
(38.05)
1250m: 16:04.37
(38.04)
1300m: 16:42.16
(37.79)
1350m: 17:20.03
(37.87)
1400m: 17:57.55
(37.52)
1450m: 18:34.34
(36.79)
1500m: 19:08.68
(34.34)
2 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit 418 20:37.46 +1:28.78
50m: 35.98
100m: 1:17.37
(41.39)
150m: 1:59.49
(42.12)
200m: 2:41.46
(41.97)
250m: 3:23.34
(41.88)
300m: 4:05.00
(41.66)
350m: 4:47.17
(42.17)
400m: 5:28.70
(41.53)
450m: 6:10.44
(41.74)
500m: 6:51.96
(41.52)
550m: 7:34.01
(42.05)
600m: 8:16.10
(42.09)
650m: 8:57.47
(41.37)
700m: 9:39.23
(41.76)
750m: 10:20.90
(41.67)
800m: 11:02.58
(41.68)
850m: 11:44.10
(41.52)
900m: 12:25.35
(41.25)
950m: 13:07.05
(41.70)
1000m: 13:49.01
(41.96)
1050m: 14:30.35
(41.34)
1100m: 15:11.62
(41.27)
1150m: 15:52.98
(41.36)
1200m: 16:34.21
(41.23)
1250m: 17:16.20
(41.99)
1300m: 17:57.22
(41.02)
1350m: 18:38.41
(41.19)
1400m: 19:19.20
(40.79)
1450m: 19:59.31
(40.11)
1500m: 20:37.46
(38.15)
3 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 400 20:55.78 +1:47.10
50m: 35.43
100m: 1:15.99
(40.56)
150m: 1:57.89
(41.90)
200m: 2:39.73
(41.84)
250m: 3:21.24
(41.51)
300m: 4:02.71
(41.47)
350m: 4:44.54
(41.83)
400m: 5:25.67
(41.13)
450m: 6:06.97
(41.30)
500m: 6:48.26
(41.29)
550m: 7:31.00
(42.74)
600m: 8:12.86
(41.86)
650m: 8:55.70
(42.84)
700m: 9:37.46
(41.76)
750m: 10:19.62
(42.16)
800m: 11:02.05
(42.43)
850m: 11:44.32
(42.27)
900m: 12:27.23
(42.91)
950m: 13:09.90
(42.67)
1000m: 13:53.45
(43.55)
1050m: 14:35.80
(42.35)
1100m: 15:18.57
(42.77)
1150m: 16:01.58
(43.01)
1200m: 16:43.65
(42.07)
1250m: 17:26.34
(42.69)
1300m: 18:09.90
(43.56)
1350m: 18:52.65
(42.75)
1400m: 19:35.27
(42.62)
1450m: 20:16.00
(40.73)
1500m: 20:55.78
(39.78)
Event official at: 6.12.2018 16:51:35
2018-12-06 16:52:45 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner