2019-10-22   11:51:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Joulukuunkisat 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai

Document
Results
Joulukuunkisat 2018
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: joulu 6, 2018 to joulu 6, 2018
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 299 1:26.80
50m: 41.95
100m: 1:26.80
(44.85)
2 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 299 1:26.83 +0.03
50m: 41.68
100m: 1:26.83
(45.15)
3 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 276 1:29.16 +2.36
50m: 43.70
100m: 1:29.16
(45.46)
4 Ennimaija Mäntynen 2007 Oulun Uinti 1906 273 1:29.50 +2.70
50m: 43.16
100m: 1:29.50
(46.34)
5 Annabella Karjalainen 2007 Oulun Lohet 263 1:30.58 +3.78
50m: 42.90
100m: 1:30.58
(47.68)
6 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 255 1:31.53 +4.73
50m: 45.18
100m: 1:31.53
(46.35)
7 Sini Saari 2007 Vieskan Uimarit 247 1:32.58 +5.78
50m: 45.65
100m: 1:32.58
(46.93)
8 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 246 1:32.65 +5.85
50m: 46.34
100m: 1:32.65
(46.31)
9 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 242 1:33.19 +6.39
50m: 46.34
100m: 1:33.19
(46.85)
10 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto 237 1:33.84 +7.04
50m: 46.34
100m: 1:33.84
(47.50)
11 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 234 1:34.20 +7.40
50m: 45.15
100m: 1:34.20
(49.05)
12 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto 226 1:35.25 +8.45
50m: 46.35
100m: 1:35.25
(48.90)
13 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 211 1:37.48 +10.68
50m: 46.75
100m: 1:37.48
(50.73)
14 Maija Leinonen 2007 Haukiputaan Heitto 211 1:37.49 +10.69
50m: 46.80
100m: 1:37.49
(50.69)
15 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 203 1:38.82 +12.02
50m: 45.15
100m: 1:38.82
(53.67)
16 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 192 1:40.71 +13.91
50m: 48.89
100m: 1:40.71
(51.82)
17 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 176 1:43.48 +16.68
50m: 48.58
100m: 1:43.48
(54.90)
18 Iida-carita Niskanen 2008 Vieskan Uimarit 173 1:44.19 +17.39
50m: 49.22
100m: 1:44.19
(54.97)
19 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 147 1:50.06 +23.26
50m: 54.89
100m: 1:50.06
(55.17)
20 Emma Olivia Mattila 2007 Oulun Uinti 1906 142 1:51.15 +24.35
50m: 52.01
100m: 1:51.15
(59.14)
21 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 131 1:54.12 +27.32
50m: 54.36
100m: 1:54.12
(59.76)
22 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 120 1:57.65 +30.85
50m: 56.98
100m: 1:57.65
(1:00.67)
- Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura DSQ SW 4.4
Event official at: 6.12.2018 10:46:49
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 12-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 571 1:10.03
50m: 33.89
100m: 1:10.03
(36.14)
2 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 493 1:13.52 +3.49
50m: 35.54
100m: 1:13.52
(37.98)
3 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 461 1:15.18 +5.15
50m: 37.44
100m: 1:15.18
(37.74)
4 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 441 1:16.31 +6.28
50m: 37.11
100m: 1:16.31
(39.20)
5 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 402 1:18.70 +8.67
50m: 38.81
100m: 1:18.70
(39.89)
6 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 368 1:21.07 +11.04
50m: 38.64
100m: 1:21.07
(42.43)
7 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 359 1:21.70 +11.67
50m: 40.31
100m: 1:21.70
(41.39)
8 Petra Laukkanen 2004 Oulun Lohet 350 1:22.40 +12.37
50m: 39.11
100m: 1:22.40
(43.29)
9 Essi Vilhelmiina Virta 2005 Kempeleen Pyrintö 345 1:22.77 +12.74
50m: 38.84
100m: 1:22.77
(43.93)
10 Noora Aikio 2004 Kemin Työväen Uimarit 345 1:22.79 +12.76
50m: 39.74
100m: 1:22.79
(43.05)
11 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 316 1:25.25 +15.22
50m: 41.92
100m: 1:25.25
(43.33)
12 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 305 1:26.29 +16.26
50m: 41.44
100m: 1:26.29
(44.85)
13 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 277 1:29.08 +19.05
50m: 42.68
100m: 1:29.08
(46.40)
14 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 268 1:30.09 +20.06
50m: 43.56
100m: 1:30.09
(46.53)
15 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 259 1:31.12 +21.09
50m: 43.06
100m: 1:31.12
(48.06)
16 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 239 1:33.53 +23.50
50m: 46.53
100m: 1:33.53
(47.00)
17 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 231 1:34.61 +24.58
50m: 45.50
100m: 1:34.61
(49.11)
18 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 230 1:34.77 +24.74
50m: 47.15
100m: 1:34.77
(47.62)
19 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 207 1:38.10 +28.07
50m: 46.95
100m: 1:38.10
(51.15)
20 Anni Backman 2006 Oulun Uinti 1906 194 1:40.25 +30.22
50m: 48.59
100m: 1:40.25
(51.66)
21 Inka Ylipahkala 2006 Oulun Lohet 188 1:41.32 +31.29
50m: 48.59
100m: 1:41.32
(52.73)
22 Roosa-marie Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot 184 1:42.14 +32.11
50m: 47.40
100m: 1:42.14
(54.74)
23 Tilda Saarela 2006 Vieskan Uimarit 174 1:43.88 +33.85
50m: 50.75
100m: 1:43.88
(53.13)
24 Aada-sofia Toivanen 2006 Kajaanin Uimaseura 130 1:54.57 +44.54
50m: 54.33
100m: 1:54.57
(1:00.24)
Event official at: 6.12.2018 10:46:49
Event 5, 100m Selkäuinti Naiset 15 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 610 1:08.50
50m: 33.66
100m: 1:08.50
(34.84)
2 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 605 1:08.69 +0.19
50m: 33.38
100m: 1:08.69
(35.31)
3 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti 586 1:09.42 +0.92
50m: 33.65
100m: 1:09.42
(35.77)
4 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 576 1:09.82 +1.32
50m: 34.00
100m: 1:09.82
(35.82)
5 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 522 1:12.15 +3.65
50m: 34.70
100m: 1:12.15
(37.45)
6 Moonica Pirhonen 2001 Swimming Club Vuokatti 438 1:16.48 +7.98
50m: 36.93
100m: 1:16.48
(39.55)
7 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 417 1:17.71 +9.21
50m: 37.61
100m: 1:17.71
(40.10)
Event official at: 6.12.2018 10:46:49
2018-12-06 10:47:19 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner