2019-08-23   22:54:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup - Birkerød

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende fredag

Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 13 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  01 december 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub            33.05   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            33.75   
Joline Höstman  1988  Helsingør Svømmeklub            33.77   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub            33.89  Deltager ikke i finalen 
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød            34.21   
Mathilda Hyldal Jung  2004  Slangerup Svømmeklub            34.28   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            34.42  Deltager ikke i finalen 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.43   
Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning            34.61   
10  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            34.69   
11  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.79  Deltager ikke i finalen 
12  Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.91   
13  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.11  Deltager ikke i finalen 
14  Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.29   
15  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            35.54   
16  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            35.61   
17  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            36.04   
18  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            36.38   
19  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.51   
20  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub            36.53   
21  Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød            36.77   
22  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.78   
23  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            36.80   
24  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød            36.88   
25  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.26   
26  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub            37.42   
27  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub            37.43   
28  Amalie Kolstrup-Timm  2003  Helsingør Svømmeklub            37.85   
29  SIF Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            39.63   
30  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød            39.95   
31  Therese Sand Frederiksen  2003  Sigma Swim Allerød            40.14   
32  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.91   
33  Isabella Victoria Nimb  2004  Sigma Swim Birkerød            41.78   
Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Svømmeklubben Laksen            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 december 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark