2019-10-17   11:08:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup - Birkerød

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende fredag

Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Sigma Cup - Birkerød    Udskriftsdato  30 november 2018   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2018         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            25.87   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            26.09  Deltager ikke i finalen 
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.62   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            26.97   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            27.20   
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svømning            27.30   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerød            27.50   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            27.75   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            27.78   
10  Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerød            27.81   
11  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            27.98   
12  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.06   
13  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            28.10   
14  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            28.20   
15  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svømning            28.23   
16  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.54   
17  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            28.89   
18  Marco Stub Olssen  2004  Svømmeklubben Laksen            29.07   
19  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.11   
20  Mads Holger From  2004  JGI Svømning            29.19   
21  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim Allerød            29.24   
22  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.36   
23  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.48   
24  Noah Tranum  2004  JGI Svømning            29.53   
25  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød            29.69   
26  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            29.89   
27  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.96   
28  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød            30.08   
29  Emil Stenholt Røpke  2004  JGI Svømning            30.10   
30  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.15   
30  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.15   
32  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.35   
33  Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim Allerød            30.40   
34  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerød            30.55   
35  Magnus Kiemer  2005  Værløse Svømmeklub            30.94   
36  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            31.83   
37  Fabian Holst Krabbe  2005  Værløse Svømmeklub            32.54   
38  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerød            32.74   
39  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.21   
40  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.60   
41  Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            33.82   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 november 2018 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  20:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark