2019-08-21   21:06:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Mulipola  2006    705  35.49        1:15.13   
  Sigma Swim Allerød  1:15.70                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    670  35.79        1:16.40   
  Slangerup Svømmeklub  1:15.95                 
                     
Mathilde Severs  2006    658  36.57        1:16.88   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.96                 
                     
Coco Li Fuhrmann  2006    641  37.13        1:17.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.98                 
                     
Mille Frydendahl  2006    634  36.98        1:17.85   
  Slangerup Svømmeklub  1:16.65                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    612  37.66        1:18.77   
  Vest-Brøndby  1:22.63                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    585  37.72        1:19.93   
  Roskilde Svømning  1:16.80                 
                     
Amalie Backhausen  2006    582  37.48        1:20.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.71                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006    570  37.54        1:20.65   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:18.70                 
                     
10  Falka Tind  2006    554  38.80        1:21.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.21                 
                     
11  Sofie Amalie Krag  2006    552  39.17        1:21.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.36                 
                     
12  Annette Toft  2006    547  38.61        1:21.75   
  Køge Svømmeklub  1:23.54                 
                     
13  Freja Juul  2006    547  39.01        1:21.76   
  Næstved IF  1:22.97                 
                     
14  Henriette Roos  2006    544  38.60        1:21.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.34                 
                     
15  Alma Møller-Ern  2006    536  38.81        1:22.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:21.32                 
                     
16  Zoe Overby Traberg  2006    535  39.89        1:22.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.29                 
                     
17  Agnete Boelt  2006    524  39.33        1:22.95   
  Sigma Swim Allerød  1:21.48                 
                     
18  Sofia Yuwei Zhang  2006    522  39.62        1:23.05   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.89                 
                     
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    519  40.24        1:23.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:21.90                 
                     
20  Emily Reuter  2006    517  39.74        1:23.31   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.91                 
                     
21  Caroline Rygaard Hansen  2006    516  39.76        1:23.34   
  Solrød Svømmeklub  1:21.62                 
                     
22  Kamma Rasmussen  2006    510  39.30        1:23.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:24.80                 
                     
23  Rikke Therp  2006    505  40.60        1:23.98   
  Vest-Brøndby  1:24.01                 
                     
24  Monika Dragieva  2006    503  39.15        1:24.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.93                 
                     
25  Molly Szczepanski  2006    502  39.52        1:24.11   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.24                 
                     
26  SIF Bramm  2006    500  39.97        1:24.23   
  JGI Svømning  1:25.20                 
                     
27  Andrea Nøhr Petersen  2006    492  39.90        1:24.71   
  Køge Svømmeklub  1:30.19                 
                     
28  Johanna Rasmussen  2006    491  39.95        1:24.77   
  VAT Copenhagen-MK31  1:24.41                 
                     
29  Beatrice Buhr Müller  2006    484  39.64        1:25.14   
  Kalundborg SK  1:25.01                 
                     
30  Ellen Simoni Alfast  2006    484  39.95        1:25.16   
  Herlev Svømning  1:27.11                 
                     
31  Anna Hjorth Christensen  2006    481  40.21        1:25.30   
  Køge Svømmeklub  1:26.17                 
                     
32  Liva la Cour  2006    480  40.76        1:25.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.81                 
                     
33  Malu Melody Christensen  2006    478  40.96        1:25.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.29                 
                     
34  Sara Kaarup Andersen  2006    475  40.42        1:25.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.35                 
                     
35  Julie Brix Østergaard  2006    474  41.36        1:25.75   
  Køge Svømmeklub  1:28.51                 
                     
36  Sofie Larsen  2006    472  40.69        1:25.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:24.20                 
                     
37  Jaqueline Haack  2006    472  40.95        1:25.89   
  Solrød Svømmeklub  1:30.85                 
                     
38  Stella Demuth Andersen  2006    467  40.66        1:26.18   
  Gentofte Svømme Klub  1:27.12                 
                     
39  Bianca Roos  2006    464  40.25        1:26.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.45                 
                     
40  Silje Mathiasen  2006    464  41.06        1:26.35   
  SVØM Korsør  1:29.19                 
                     
41  Mathilde Holm Villadsen  2006    463  40.90        1:26.39   
  Solrød Svømmeklub  1:28.06                 
                     
42  Leonora M Postgaard  2006    459  41.00        1:26.69   
  Glostrup Svømmeklub  1:27.82                 
                     
43  Laura Meyer  2006    456  41.32        1:26.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.99                 
                     
44  Anna Blom Bygum  2006    454  41.22        1:26.97   
  Vest-Brøndby  1:25.54                 
                     
45  Kamille Bentsen  2006    451  40.57        1:27.18   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.89                 
                     
46  Mie Ankersen  2006    447  41.96        1:27.43   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:36.08                 
                     
47  Nynne Zandra Opperfelt  2006    445  40.89        1:27.57   
  Solrød Svømmeklub  1:25.02                 
                     
48  Andrea Kiefer-Hansen  2006    443  41.57        1:27.70   
  Herlev Svømning  1:28.96                 
                     
49  Frederikke Poulsen  2006    440  41.03        1:27.90   
  Dragsholm Svømmeklub  1:28.15                 
                     
50  Klara-Sofie Bollmann  2006    436  41.89        1:28.14   
  Køge Svømmeklub  1:30.35                 
                     
51  Alba Mantoni  2006    430  42.16        1:28.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.81                 
                     
52  Andrea Lindberg Vedøe  2006    427  41.90        1:28.79   
  Sigma Swim Allerød  1:29.22                 
                     
53  Jasmine Løkkegaard  2006    423  42.25        1:29.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.06                 
                     
53  Maja Damkjær Bartels  2006    423  41.74        1:29.08   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.16                 
                     
55  Alberte Pedersen  2006    421  43.15        1:29.19   
  Holbæk Svømme Klub  1:37.56                 
                     
56  Lærke Stenholt Røpke  2006    421  42.07        1:29.20   
  JGI Svømning  1:27.72                 
                     
57  Dicte Laurberg Vedel  2006    420  42.20        1:29.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.21                 
                     
58  Victoria Wiingaard  2006    417  42.46        1:29.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.51                 
                     
59  Julie Eriksen Tankmar  2006    416  42.40        1:29.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.40                 
                     
60  Marie Nissov-Johansen  2006    413  42.38        1:29.76   
  Vest-Brøndby  1:28.17                 
                     
61  Siv Reimer  2006    410  42.81        1:29.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.49                 
                     
62  Emilie Wilms Jensen  2006    409  42.04        1:30.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:29.99                 
                     
63  Katja Poulsen  2006    403  42.81        1:30.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.37                 
                     
64  Daniella Anderson  2006    394  42.67        1:31.20   
  Solrød Svømmeklub  1:27.89                 
                     
65  Dikte Johanne Schrøder  2006    389  43.13        1:31.56   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.41                 
                     
66  Katrine Hansen  2006    389  43.91        1:31.61   
  Dragsholm Svømmeklub  1:38.56                 
                     
67  Anna Dietrichsen  2006    385  43.60        1:31.89   
  Slangerup Svømmeklub  1:33.44                 
                     
68  Maja Zastrojevic  2006    379  43.49        1:32.38   
  VAT Copenhagen-MK31  1:43.42                 
                     
69  Charlotte Hjortshøj  2006    379  42.22        1:32.40   
  Solrød Svømmeklub  1:40.41                 
                     
70  Rikke Parkhøi  2006    378  43.87        1:32.42   
  Hvidovre Svømmeklub  1:37.30                 
                     
71  Athena Haugsted Pihl  2006    373  43.14        1:32.89   
  Hillerød Svømmeklub  1:54.36                 
                     
72  Molly Namensen  2006    354  44.48        1:34.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.26                 
                     
73  Amalie Carlsen Risager  2006    352  44.71        1:34.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:33.22                 
                     
74  Rebecca Ella Madsen  2006    346  45.39        1:35.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.14                 
                     
75  Sarah Højlund  2006    338  45.06        1:35.99   
  VAT Copenhagen-MK31  1:34.97                 
                     
Nanja Frahm-Falkenberg  2006              DSQ  sw 7.1 v 50 m 
  Gentofte Svømme Klub  1:28.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Rosengaard  2005    645  33.59        1:10.13   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.80                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005    644  32.62        1:10.15   
  Roskilde Svømning  1:08.38                 
                     
Laurits Boserup  2005    574  33.94        1:12.91   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.22                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    574  34.50        1:12.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.19                 
                     
August Arup Neergaard  2005    570  34.31        1:13.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.83                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    565  34.16        1:13.27   
  Hillerød Svømmeklub  1:15.60                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    509  34.90        1:15.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.58                 
                     
Mikkel Andersen  2005    505  36.17        1:16.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.50                 
                     
Malthe Foged  2005    495  35.95        1:16.60   
  Næstved IF  1:16.82                 
                     
10  Illia Bulba  2005    493  35.46        1:16.70   
  Hørsholm Svømmeforening  1:16.21                 
                     
10  Nicholas H. Hansen  2005    493  36.28        1:16.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.02                 
                     
12  Bertram Olesen  2005    489  35.25        1:16.91   
  Frederikssund Svømmeklub  1:16.78                 
                     
13  Emil Kruse Enemærke  2005    487  36.03        1:16.99   
  Herlev Svømning  1:16.67                 
                     
14  Lucas Svej  2005    474  36.61        1:17.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.14                 
                     
15  Oliver Lassen  2005    467  35.83        1:18.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.85                 
                     
16  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    465  36.18        1:18.20   
  Roskilde Svømning  1:16.93                 
                     
17  Vincent Matras  2005    463  36.95        1:18.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:23.89                 
                     
18  Alexander Halken  2005    453  37.57        1:18.85   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.30                 
                     
19  Mads Møller  2005    452  37.22        1:18.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.39                 
                     
20  Erik Schmidt  2005    452  37.43        1:18.95   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.41                 
                     
21  Tobias Rehder Knudsen  2005    449  38.14        1:19.12   
  SVØM Korsør  1:19.34                 
                     
22  William Bogø Andersen  2005    448  37.06        1:19.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.42                 
                     
23  Mathias Bæklund Thygesen  2005    438  36.54        1:19.77   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:27.86                 
                     
24  Christian Søe Jepsen  2005    436  37.92        1:19.88   
  SVØM Korsør  1:21.01                 
                     
25  Louie Uldall  2005    435  38.03        1:19.94   
  Hillerød Svømmeklub  1:22.42                 
                     
26  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    435  37.06        1:19.95   
  Roskilde Svømning  1:18.45                 
                     
27  Mads Sørensen  2005    434  37.35        1:19.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.58                 
                     
28  Sylvester Wichmann Meisner  2005    429  37.67        1:20.30   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:19.42                 
                     
29  Julius Svarrer  2005    418  38.62        1:21.03   
  Slangerup Svømmeklub  1:20.73                 
                     
30  Marius Lundsteen Brøndum  2005    414  38.51        1:21.25   
  Søllerød Svømmeklub  1:26.01                 
                     
31  Frederik Grove Ankerdal  2005    414  38.57        1:21.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.15                 
                     
32  Malthe Funk Larsen  2005    410  38.89        1:21.57   
  Sigma Swim Allerød  1:22.73                 
                     
33  Andreas M Nielsen  2005    404  37.93        1:21.97   
  Slagelse Svømmeklub  1:28.38                 
                     
33  Konrad Clausen  2005    404  38.89        1:21.97   
  SVØM Korsør  1:23.93                 
                     
35  Theodor Møller  2005    385  40.03        1:23.29   
  Vest-Brøndby  1:21.38                 
                     
36  Patrick Skov Vinding  2005    384  39.49        1:23.32   
  Kalundborg SK  1:24.55                 
                     
37  Jeppe Bayer Christensen  2005    381  39.70        1:23.52   
  Herlev Svømning  1:24.06                 
                     
38  Mattias Sand Nielsen  2005    376  38.46        1:23.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.79                 
                     
39  Anders Thøgersen  2005    372  40.22        1:24.22   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.48                 
                     
40  Stefan Helding Danielsen  2005    372  39.04        1:24.25   
  Køge Svømmeklub  1:30.37                 
                     
41  Louie Hansen  2005    368  39.84        1:24.49   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.53                 
                     
42  Anders Junker  2005    364  39.20        1:24.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:33.68                 
                     
43  Nicholas Simson  2005    360  39.33        1:25.18   
  VAT Copenhagen-MK31  1:25.34                 
                     
44  William Bendix Schmidt  2005    352  40.20        1:25.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.94                 
                     
45  Magnus Løfquist  2005    347  40.90        1:26.17   
  Sigma Swim Allerød  1:29.53                 
                     
46  Adam Bugge Frandsen  2005    332  42.00        1:27.51   
  Ringsted Svømme Klub  1:28.53                 
                     
47  Emil Isaksen  2005    319  40.83        1:28.66   
  Roskilde Svømning  1:27.63                 
                     
48  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    281  43.95        1:32.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:35.33                 
                     
49  Philip Rindum  2005    281  43.65        1:32.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:34.36                 
                     
August Høy  2005              DSQ  sw 4.4. 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Villum Færch  2005    691  37.89  1:20.09  2:01.93    2:43.20   
  Helsingør Svømmeklub  2:42.60                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    661  37.10  1:18.97  2:02.10    2:45.66   
  Vest-Brøndby  2:47.28                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    656  38.70  1:21.67  2:04.36    2:46.08   
  Søllerød Svømmeklub  2:46.97                 
                     
Silja Brage  2005    649  38.41  1:20.95  2:03.96    2:46.68   
  JGI Svømning  2:46.22                 
                     
Caroline Koch  2005    647  37.66  1:20.03  2:03.33    2:46.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.63                 
                     
Ronja K. S. Josephsen  2005    616  38.49  1:21.60  2:05.61    2:49.65   
  Slangerup Svømmeklub  2:48.09                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    612  39.18  1:23.02  2:06.01    2:49.96   
  Sigma Swim Birkerød  2:47.31                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    597  39.65  1:23.91  2:07.96    2:51.40   
  Glostrup Svømmeklub  2:53.98                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005    581  38.83  1:24.23  2:09.29    2:52.98   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:54.59                 
                     
10  Anna R. Strøbek  2005    577  40.10  1:25.09  2:09.42    2:53.33   
  Gentofte Svømme Klub  2:52.14                 
                     
10  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    577  39.84  1:24.15  2:08.40    2:53.33   
  Hvidovre Svømmeklub  2:58.17                 
                     
12  Frederikke B. Hansen  2005    568  39.17  1:24.24  2:10.01    2:54.30   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:52.62                 
                     
13  Rebecca Petersen  2005    564  40.65  1:25.76  2:10.60    2:54.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.58                 
                     
14  Asta Højberg  2005    559  39.55  1:24.70  2:09.84    2:55.18   
  Sigma Swim Birkerød  2:48.78                 
                     
15  Nikoline Marie Lange  2005    552  40.44  1:25.24  2:10.23    2:55.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:59.62                 
                     
16  Cille Kirketerp  2005    551  40.17  1:25.84  2:10.98    2:56.05   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.77                 
                     
17  Mikkeline Rud Wiberg  2005    550  40.30  1:25.21  2:10.85    2:56.16   
  Helsingør Svømmeklub  3:23.31                 
                     
18  Mille Vester-Christensen  2005    547  39.31  1:23.59  2:09.44    2:56.49   
  Søllerød Svømmeklub  2:58.15                 
                     
19  Hannah B. Pedersen  2005    546  39.16  1:24.59  2:10.72    2:56.56   
  VAT Copenhagen-MK31  2:53.92                 
                     
20  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    540  40.52  1:26.54  2:12.26    2:57.22   
  Solrød Svømmeklub  3:03.50                 
                     
21  Ella Gohr Metz  2005    539  40.24  1:25.38  2:11.68    2:57.34   
  Vest-Brøndby  2:51.17                 
                     
22  Frederikke Larsen  2005    537  41.20  1:26.44  2:12.32    2:57.51   
  Søllerød Svømmeklub  2:55.33                 
                     
23  Amalie Wichmann Larsen  2005    528  40.42  1:26.55  2:13.26    2:58.50   
  Køge Svømmeklub  3:01.67                 
                     
24  Camilla Porsdal  2005    527  41.31  1:27.15  2:13.48    2:58.70   
  Sigma Swim Birkerød  3:07.20                 
                     
25  Matilde Schmidt-Lund  2005    526  40.89  1:26.57  2:12.96    2:58.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:54.21                 
                     
26  Caroline Salskov Jensen  2005    525  41.49  1:27.48  2:13.77    2:58.83   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.16                 
                     
27  Alberte Kreiser-Petersen  2005    515  39.82  1:26.10  2:13.22    3:00.00   
  Gentofte Svømme Klub  3:05.10                 
                     
28  Josephine Thomsen  2005    515  41.50  1:27.76  2:14.57    3:00.01   
  Herlev Svømning  3:00.29                 
                     
29  Cecilie G. Mortensen  2005    514  41.26  1:26.74  2:13.45    3:00.19   
  Gentofte Svømme Klub  3:02.55                 
                     
30  Freya Ry Nielsen  2005    514  41.77  1:28.10  2:14.04    3:00.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.34                 
                     
31  Anna Mundt Karup  2005    513  40.47  1:26.66  2:13.68    3:00.26   
  Holbæk Svømme Klub  2:53.10                 
                     
32  Elida Thornsen  2005    510  39.89  1:26.41  2:13.94    3:00.60   
  SVØM Korsør  3:06.54                 
                     
33  Isabella Ludvigsen  2005    504  42.37  1:29.28  2:15.61    3:01.38   
  Sigma Swim Allerød  2:58.52                 
                     
34  Catrine Porsdal  2005    503  41.19  1:26.91  2:13.83    3:01.40   
  Sigma Swim Birkerød  3:16.53                 
                     
35  Juliane Bo Andersen  2005    502  40.55  1:27.50  2:14.88    3:01.57   
  JGI Svømning  3:08.40                 
                     
36  Josefine Staudt  2005    480  40.74  1:27.55  2:15.67    3:04.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.45                 
                     
37  Mille Maxwell Berthou  2005    474  41.55  1:28.48  2:16.33    3:05.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:05.77                 
                     
38  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    473  40.15  1:27.10  2:15.97    3:05.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:03.51                 
                     
39  Marie Louise B Andersen  2005    473  41.01  1:27.57  2:16.15    3:05.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
40  Kajsa Salomonsen  2005    466  41.27  1:28.89  2:17.29    3:06.07   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
41  Emmely Östman Pedersen  2005    461  42.25  1:30.38  2:18.98    3:06.83   
  Helsingør Svømmeklub  3:15.00                 
                     
42  Alma Olivarius  2005    457  44.07  1:32.95  2:20.14    3:07.28   
  Lyngby Svømmeklub  3:19.98                 
                     
43  Maya Krogh Brønnicke  2005    448  40.57  1:28.57  2:18.10    3:08.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
44  Caroline Sofie Aagaard  2005    444  42.88  1:31.27  2:20.36    3:09.13   
  Sigma Swim Birkerød  3:11.07                 
                     
45  Kaja Waag Kallesøe  2005    444  42.78  1:31.18  2:20.81    3:09.21   
  Herlev Svømning                   
                     
46  Liv Salhauge  2005    435  42.98  1:31.84  2:21.48    3:10.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:06.92                 
                     
47  Malene Reynolds  2005    433  43.36  1:31.34  2:21.01    3:10.74   
  Ringsted Svømme Klub  3:14.87                 
                     
48  Lise Refsgaard  2005    425  43.71  1:31.99  2:21.59    3:11.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:23.35                 
                     
49  Emilie Hostrup Sahlberg  2005    412  44.86  1:34.24  2:23.66    3:13.86   
  Ringsted Svømme Klub  3:15.93                 
                     
50  Alba Vendelboe-Schack  2005    405  42.46  1:32.32  2:23.35    3:14.97   
  Hørsholm Svømmeforening  3:33.41                 
                     
51  Nanette Skou Clausen  2005    387  43.46  1:33.66  2:25.77    3:17.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.30                 
                     
52  Signe Eie  2005    383  43.86  1:34.99  2:26.57    3:18.63   
  Herlev Svømning  3:22.17                 
                     
53  Andrea Holm Sørensen  2005    355  45.67  1:37.56  2:30.87    3:23.83   
  Herlufsholm Svømmeklub  3:22.74                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005                akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.85                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005              DSQ  sw 4.4. 
  Sigma Swim Allerød  2:48.26                 
                     
Emmeline S. Bertelsen  2005              DSQ  sw 7.6. v 75 m 
  Ringsted Svømme Klub  3:10.09                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Christensen  2004    731  33.59  1:11.00  1:48.49    2:26.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:26.27                 
                     
Mads Liechti  2004    631  35.85  1:15.73  1:54.68    2:33.32   
  Sigma Swim Birkerød  2:38.42                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    616  35.10  1:15.30  1:54.59    2:34.58   
  Hørsholm Svømmeforening  2:34.29                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    611  35.97  1:16.09  1:56.17    2:34.98   
  JGI Svømning  2:31.88                 
                     
Julian Birch  2004    611  35.57  1:15.18  1:55.18    2:34.99   
  Søllerød Svømmeklub  2:34.16                 
                     
Troels Fode  2004    600  36.42  1:15.88  1:56.08    2:35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:31.57                 
                     
Jannik Jørgensen  2004    577  36.76  1:17.38  1:57.90    2:37.94   
  Slagelse Svømmeklub  2:40.58                 
                     
Niklas Wiese Dobel  2004    558  36.73  1:17.39  1:58.35    2:39.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.39                 
                     
Joakim Grøn-Henriksen  2004    556  36.31  1:17.27  1:58.40    2:39.95   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.71                 
                     
10  Andreas Stampe Dalgaard  2004    555  35.87  1:17.68  1:59.20    2:39.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.75                 
                     
11  Casper Madsen  2004    547  36.65  1:18.33  1:59.84    2:40.74   
  Slagelse Svømmeklub  2:50.59                 
                     
12  Eigil Sigfusson  2004    546  36.96  1:18.87  2:01.04    2:40.83   
  Helsingør Svømmeklub  2:50.00                 
                     
13  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    544  37.01  1:17.84  1:59.95    2:41.05   
  Vest-Brøndby  2:47.12                 
                     
14  Phillip Niemann Madsen  2004    533  36.81  1:17.71  1:59.85    2:42.14   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.94                 
                     
15  Alfred Balslev Jørgensen  2004    533  37.63  1:18.89  2:01.19    2:42.22   
  Søllerød Svømmeklub  2:54.40                 
                     
16  Niels Krogh-Olsen  2004    529  37.02  1:18.95  2:00.72    2:42.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:41.90                 
                     
17  Oskar Luckow Larsen  2004    520  36.32  1:18.62  2:02.25    2:43.53   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Alexander Vergereau  2004    515  37.05  1:18.94  2:01.65    2:43.99   
  Sigma Swim Birkerød  2:48.32                 
                     
19  Carl Krabbe Heldgaard  2004    509  37.27  1:19.89  2:02.41    2:44.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:51.38                 
                     
20  William Ølshøj  2004    504  36.85  1:19.87  2:02.50    2:45.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:55.44                 
                     
21  Marius Kjær Hoelgaard  2004    500  37.08  1:19.02  2:02.78    2:45.65   
  Hvidovre Svømmeklub  3:07.19                 
                     
22  Valdemar Birn-Bringgaard  2004    476  37.64  1:20.65  2:05.07    2:48.42   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.60                 
                     
23  Kasper Thorn  2004    473  36.87  1:20.01  2:05.30    2:48.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.16                 
                     
24  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    470  37.89  1:20.99  2:04.75    2:49.11   
  Hvidovre Svømmeklub  2:59.32                 
                     
25  Michael Halck  2004    469  37.27  1:20.01  2:04.86    2:49.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.95                 
                     
26  Victor Dyrhauge  2004    465  38.86  1:22.71  2:07.11    2:49.72   
  Frederikssund Svømmeklub  2:51.59                 
                     
27  William Studsgaard  2004    464  40.04  1:23.54  2:06.56    2:49.80   
  Rønne Svømme Klub  3:12.16                 
                     
28  Tobias Mølbak  2004    449  38.02  1:21.98  2:07.14    2:51.72   
  Ringsted Svømme Klub  3:00.80                 
                     
29  Tobias Gammelvind  2004    429  40.24  1:24.91  2:09.35    2:54.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.65                 
                     
30  Silas Waterval  2004    428  38.34  1:22.92  2:09.24    2:54.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:52.14                 
                     
31  Mikkel Roed  2004    421  40.04  1:25.87  2:10.58    2:55.38   
  Køge Svømmeklub  3:20.31                 
                     
32  Bertram Grøn Brandelev  2004    403  40.03  1:25.47  2:11.93    2:57.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:02.15                 
                     
33  Frederik Lund Hirsbak  2004    402  39.28  1:24.68  2:11.35    2:58.19   
  JGI Svømning  2:57.31                 
                     
34  Lucas Nielsen  2004    387  39.17  1:24.08  2:11.19    3:00.41   
  Frederikssund Svømmeklub  3:06.12                 
                     
35  William Leth  2004    387  41.17  1:27.56  2:15.00    3:00.49   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:12.16                 
                     
36  Jonathan Beck  2004    380  40.48  1:26.61  2:13.85    3:01.49   
  Sigma Swim Birkerød  3:16.25                 
                     
37  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    378  41.70  1:28.32  2:15.31    3:01.80   
  Ringsted Svømme Klub  2:58.74                 
                     
Mads Naver  2004              DSQ  sw 4.4. 
  Sigma Swim Allerød  2:44.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    679  31.74        1:06.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.62                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    626  31.79        1:08.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.62                 
                     
Agnete Boelt  2006    586  32.27        1:09.56   
  Sigma Swim Allerød  1:09.33                 
                     
Liva la Cour  2006    558  34.29        1:10.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.85                 
                     
Astrid Mulipola  2006    540  32.63        1:11.47   
  Sigma Swim Allerød  1:10.21                 
                     
Alma Møller-Ern  2006    531  33.31        1:11.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.40                 
                     
Zoe Overby Traberg  2006    526  34.40        1:12.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.29                 
                     
Mie Ankersen  2006    519  33.67        1:12.41   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:12.98                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    515  34.97        1:12.59   
  Vest-Brøndby  1:14.83                 
                     
10  Falka Tind  2006    513  34.59        1:12.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.60                 
                     
11  Monika Dragieva  2006    509  34.12        1:12.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.94                 
                     
12  Andrea Lindberg Vedøe  2006    503  33.80        1:13.19   
  Sigma Swim Allerød  1:17.63                 
                     
13  Cille Winskov Rasmussen  2006    502  34.33        1:13.24   
  Roskilde Svømning  1:13.02                 
                     
14  Klara-Sofie Bollmann  2006    501  33.62        1:13.26   
  Køge Svømmeklub  1:11.46                 
                     
15  Kamma Rasmussen  2006    491  34.04        1:13.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.93                 
                     
16  Sofie Amalie Krag  2006    487  34.70        1:13.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.54                 
                     
17  Julie Brix Østergaard  2006    479  36.26        1:14.37   
  Køge Svømmeklub  1:19.34                 
                     
18  Ida Skov Kragh  2006    472  33.37        1:14.74   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.54                 
                     
19  Jasmine Løkkegaard  2006    471  34.27        1:14.81   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.34                 
                     
20  SIF Bramm  2006    469  34.17        1:14.91   
  JGI Svømning  1:15.73                 
                     
21  Mille Frydendahl  2006    456  34.58        1:15.58   
  Slangerup Svømmeklub  1:16.18                 
                     
22  Caroline Rygaard Hansen  2006    456  35.43        1:15.60   
  Solrød Svømmeklub  1:13.57                 
                     
23  Mathilde Severs  2006    453  34.86        1:15.74   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.28                 
                     
24  Emilie Hartvig-Olsen  2006    453  33.59        1:15.76   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.39                 
                     
25  Sara Kaarup Andersen  2006    443  35.59        1:16.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.71                 
                     
26  Beatrice Buhr Müller  2006    442  33.54        1:16.40   
  Kalundborg SK  1:17.62                 
                     
27  Alba Mantoni  2006    434  36.22        1:16.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.39                 
                     
28  Julie Eriksen Tankmar  2006    434  35.72        1:16.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.84                 
                     
29  Emilie Wilms Jensen  2006    433  34.68        1:16.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.83                 
                     
30  Rikke Parkhøi  2006    431  36.04        1:17.01   
  Hvidovre Svømmeklub  1:18.20                 
                     
31  Anna Blom Bygum  2006    430  35.21        1:17.10   
  Vest-Brøndby  1:21.92                 
                     
32  Alberte Pedersen  2006    425  36.41        1:17.41   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.61                 
                     
33  Rikke Therp  2006    424  36.93        1:17.46   
  Vest-Brøndby  1:16.76                 
                     
34  Ellen Simoni Alfast  2006    418  35.89        1:17.83   
  Herlev Svømning  1:16.80                 
                     
35  Silje Mathiasen  2006    416  36.32        1:17.94   
  SVØM Korsør  1:16.46                 
                     
36  Katrine Hansen  2006    414  35.89        1:18.09   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.34                 
                     
37  Bianca Roos  2006    411  35.33        1:18.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.30                 
                     
38  Andrea Nøhr Petersen  2006    411  36.10        1:18.25   
  Køge Svømmeklub  1:16.30                 
                     
39  Mathilde Holm Villadsen  2006    411  35.92        1:18.28   
  Solrød Svømmeklub  1:19.77                 
                     
40  Stella Demuth Andersen  2006    408  36.41        1:18.46   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.15                 
                     
41  Rebecca Ella Madsen  2006    403  36.92        1:18.80   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.71                 
                     
42  Amalie Backhausen  2006    398  35.50        1:19.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.72                 
                     
43  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    389  37.65        1:19.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.98                 
                     
44  Dicte Laurberg Vedel  2006    388  37.06        1:19.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.80                 
                     
45  Laura Meyer  2006    384  37.02        1:20.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.27                 
                     
46  Leonora M Postgaard  2006    379  36.40        1:20.37   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.32                 
                     
47  Athena Haugsted Pihl  2006    373  37.17        1:20.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:21.46                 
                     
48  Dikte Johanne Schrøder  2006    370  37.24        1:21.07   
  Gentofte Svømme Klub  1:23.22                 
                     
49  Kamille Bentsen  2006    369  36.57        1:21.15   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:25.89                 
                     
50  Amalie Carlsen Risager  2006    368  37.75        1:21.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:29.82                 
                     
51  Sofie Larsen  2006    364  37.77        1:21.50   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:16.85                 
                     
52  Sarah Højlund  2006    362  37.48        1:21.66   
  VAT Copenhagen-MK31  1:21.27                 
                     
53  Freja Juul  2006    340  37.87        1:23.32   
  Næstved IF  1:22.42                 
                     
54  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    339  39.36        1:23.43   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.65                 
                     
55  Sofia Yuwei Zhang  2006    338  36.76        1:23.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:32.82                 
                     
56  Maja Zastrojevic  2006    334  38.86        1:23.82   
  VAT Copenhagen-MK31  1:28.22                 
                     
57  Marie Nissov-Johansen  2006    333  38.44        1:23.96   
  Vest-Brøndby  1:25.93                 
                     
58  Molly Szczepanski  2006    333  38.74        1:23.97   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.95                 
                     
59  Annette Toft  2006    333  38.12        1:23.98   
  Køge Svømmeklub  1:30.34                 
                     
60  Anna Dietrichsen  2006    332  37.33        1:23.99   
  Slangerup Svømmeklub  1:28.30                 
                     
61  Charlotte Hjortshøj  2006    328  37.21        1:24.40   
  Solrød Svømmeklub  1:19.57                 
                     
62  Siv Reimer  2006    326  37.95        1:24.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.39                 
                     
63  Emily Reuter  2006    323  38.93        1:24.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.86                 
                     
64  Henriette Roos  2006    316  38.32        1:25.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.34                 
                     
65  Katja Poulsen  2006    314  37.94        1:25.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.00                 
                     
66  Victoria Wiingaard  2006    310  38.61        1:25.98   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.69                 
                     
67  Nynne Zandra Opperfelt  2006    310  38.93        1:26.00   
  Solrød Svømmeklub  1:27.34                 
                     
68  Andrea Kiefer-Hansen  2006    299  40.38        1:27.02   
  Herlev Svømning  1:27.75                 
                     
69  Anna Hjorth Christensen  2006    292  39.49        1:27.74   
  Køge Svømmeklub  1:31.07                 
                     
70  Molly Namensen  2006    289  38.72        1:28.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.77                 
                     
71  Jaqueline Haack  2006    286  40.06        1:28.33   
  Solrød Svømmeklub  1:24.37                 
                     
72  Maja Damkjær Bartels  2006    277  40.06        1:29.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.90                 
                     
73  Johanna Rasmussen  2006    271  39.92        1:29.86   
  VAT Copenhagen-MK31  1:27.20                 
                     
Daniella Anderson  2006              DNF   
  Solrød Svømmeklub  1:32.30                 
                     
Lærke Stenholt Røpke  2006              DSQ  sw 4.4. 
  JGI Svømning  1:30.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    637  28.14        1:00.80   
  Roskilde Svømning  1:02.14                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    635  27.96        1:00.84   
  Helsingør Svømmeklub  58.50                 
                     
Julius Svarrer  2005    615  28.33        1:01.51   
  Slangerup Svømmeklub  1:01.79                 
                     
William Bogø Andersen  2005    523  29.53        1:04.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.19                 
                     
Marius Lundsteen Brøndum  2005    505  29.90        1:05.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:04.69                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    493  30.60        1:06.19   
  Sigma Swim Birkerød  1:09.32                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    489  30.45        1:06.37   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.35                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    484  31.78        1:06.61   
  Herlev Svømning  1:07.69                 
                     
August Arup Neergaard  2005    479  31.15        1:06.83   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.47                 
                     
10  Mads Møller  2005    466  31.60        1:07.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.35                 
                     
11  Anders Thøgersen  2005    463  31.42        1:07.63   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.82                 
                     
12  Louie Uldall  2005    461  31.36        1:07.69   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.92                 
                     
13  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    461  31.25        1:07.72   
  Roskilde Svømning  1:06.11                 
                     
14  Vincent Matras  2005    454  31.94        1:08.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.96                 
                     
15  Emil Kruse Enemærke  2005    452  31.52        1:08.15   
  Herlev Svømning  1:08.08                 
                     
16  Robert E Falborg Pedersen  2005    449  32.05        1:08.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.15                 
                     
17  William Bendix Schmidt  2005    446  31.79        1:08.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.63                 
                     
18  Mikkel Andersen  2005    435  32.54        1:09.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.87                 
                     
19  Magnus Løfquist  2005    425  32.19        1:09.56   
  Sigma Swim Allerød  1:09.64                 
                     
20  Lucas Svej  2005    416  32.54        1:10.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.24                 
                     
21  Calvin Konge Neess  2005    415  32.89        1:10.10   
  Dragsholm Svømmeklub  1:13.17                 
                     
22  Laurits Boserup  2005    410  33.30        1:10.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.27                 
                     
23  Malthe Foged  2005    408  32.13        1:10.51   
  Næstved IF  1:10.97                 
                     
24  Anders Junker  2005    399  32.27        1:11.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.07                 
                     
25  Illia Bulba  2005    397  33.06        1:11.16   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.53                 
                     
26  Erik Schmidt  2005    387  33.35        1:11.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.03                 
                     
27  Nicholas Simson  2005    381  32.36        1:12.12   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.17                 
                     
28  Nicholas H. Hansen  2005    375  33.70        1:12.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.19                 
                     
29  Emil Isaksen  2005    375  33.54        1:12.52   
  Roskilde Svømning  1:13.89                 
                     
30  Patrick Skov Vinding  2005    374  33.92        1:12.57   
  Kalundborg SK  1:13.85                 
                     
31  Alexander Halken  2005    372  33.25        1:12.70   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.25                 
                     
32  Theodor Møller  2005    368  33.45        1:12.98   
  Vest-Brøndby  1:11.41                 
                     
33  Philip Rindum  2005    368  33.22        1:13.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.31                 
                     
34  Andreas M Nielsen  2005    364  32.65        1:13.26   
  Slagelse Svømmeklub  1:17.84                 
                     
35  Konrad Clausen  2005    359  34.10        1:13.57   
  SVØM Korsør  1:23.99                 
                     
36  Louie Hansen  2005    343  34.91        1:14.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.52                 
                     
37  Oliver Lassen  2005    333  33.81        1:15.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
38  Mathias Bæklund Thygesen  2005    327  34.94        1:15.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:40.02                 
                     
39  Bertram Olesen  2005    316  34.84        1:16.75   
  Frederikssund Svømmeklub  1:18.83                 
                     
40  Stefan Helding Danielsen  2005    308  36.71        1:17.42   
  Køge Svømmeklub  1:26.76                 
                     
41  Adam Bugge Frandsen  2005    306  35.95        1:17.61   
  Ringsted Svømme Klub  1:16.51                 
                     
42  Christian Søe Jepsen  2005    295  36.62        1:18.56   
  SVØM Korsør  1:19.21                 
                     
43  Frederik Grove Ankerdal  2005    286  36.33        1:19.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.28                 
                     
44  Sylvester Wichmann Meisner  2005    280  36.66        1:19.92   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:30.78                 
                     
45  Mattias Sand Nielsen  2005    262  36.55        1:21.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.17                 
                     
46  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    251  36.25        1:22.84   
  Roskilde Svømning  1:27.94                 
                     
47  Mads Sørensen  2005    230  38.56        1:25.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.69                 
                     
August Høy  2005              DSQ  sw 4,4 
  Herlufsholm Svømmeklub  1:21.08                 
                     
Joakim Hjulmand-Lassen  2005              DSQ  sw 8,2 v 95 m 
  Gentofte Svømme Klub  1:15.54                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005              DSQ  sw 8,4 v 50 m 
  Sigma Swim Allerød  1:17.34                 
                     
Tobias Rehder Knudsen  2005              DSQ  sw 8,4 v 50 m 
  SVØM Korsør  1:10.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  29 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Wichmann Larsen  2005    705  32.05  1:08.11  1:45.06    2:24.82   
  Køge Svømmeklub  2:27.39                 
                     
Emilie Hostrup Sahlberg  2005    643  33.39  1:09.61  1:48.25    2:29.39   
  Ringsted Svømme Klub  2:30.78                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    582  32.43  1:11.25  1:52.28    2:34.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.93                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    572  33.83  1:13.04  1:53.91    2:35.32   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.00                 
                     
Matilde Schmidt-Lund  2005    565  35.54  1:15.24  1:55.77    2:35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.67                 
                     
Silja Brage  2005    564  34.26  1:13.45  1:54.45    2:36.04   
  JGI Svømning  2:40.00                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    561  33.78  1:11.66  1:53.54    2:36.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:48.04                 
                     
Ida Marie Platzer  2005    553  34.10  1:13.38  1:55.13    2:37.06   
  Søllerød Svømmeklub  2:36.91                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    541  35.55  1:15.41  1:57.77    2:38.19   
  Glostrup Svømmeklub  2:38.25                 
                     
10  Alberte Kreiser-Petersen  2005    536  34.05  1:13.65  1:56.30    2:38.74   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.63                 
                     
11  Natascha Packert-Frandsen  2005    505  35.84  1:17.78  2:00.92    2:41.89   
  Vest-Brøndby  2:46.20                 
                     
12  Rebecca Petersen  2005    498  35.50  1:17.62  2:00.90    2:42.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.24                 
                     
13  Mille Vester-Christensen  2005    488  35.96  1:17.17  2:00.32    2:43.74   
  Søllerød Svømmeklub  2:42.24                 
                     
14  Josephine Thomsen  2005    482  34.62  1:15.59  2:00.60    2:44.42   
  Herlev Svømning  2:45.67                 
                     
15  Malene Reynolds  2005    473  36.24  1:17.35  2:01.34    2:45.39   
  Ringsted Svømme Klub  2:49.50                 
                     
16  Caroline Salskov Jensen  2005    463  35.36  1:17.33  2:01.57    2:46.62   
  Hørsholm Svømmeforening  2:47.24                 
                     
17  Juliane Bo Andersen  2005    462  35.95  1:18.27  2:03.02    2:46.73   
  JGI Svømning  2:55.94                 
                     
18  Catrine Porsdal  2005    444  35.70  1:19.49  2:04.06    2:48.92   
  Sigma Swim Birkerød  3:05.26                 
                     
19  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    444  35.60  1:17.77  2:02.42    2:48.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.86                 
                     
20  Cille Kirketerp  2005    433  37.17  1:21.91  2:07.15    2:50.38   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
21  Caroline Sofie Aagaard  2005    429  36.20  1:19.93  2:05.49    2:50.90   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.45                 
                     
22  Hannah B. Pedersen  2005    420  36.33  1:20.46  2:06.76    2:52.09   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
23  Maya Krogh Brønnicke  2005    419  34.09  1:15.89  2:04.23    2:52.25   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:48.34                 
                     
24  Caroline Bach Mindested  2005    416  37.38  1:21.70  2:07.90    2:52.66   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
25  Isabella Ludvigsen  2005    414  36.78  1:20.18  2:06.46    2:52.90   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
26  Liv Salhauge  2005    402  39.02  1:23.47  2:09.93    2:54.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:46.18                 
                     
27  Asta Højberg  2005    401  38.79  1:25.83  2:12.83    2:54.83   
  Sigma Swim Birkerød  3:26.89                 
                     
28  Alma Olivarius  2005    398  38.61  1:23.14  2:08.87    2:55.19   
  Lyngby Svømmeklub  3:21.84                 
                     
29  Kaja Waag Kallesøe  2005    396  37.65  1:22.01  2:08.25    2:55.59   
  Herlev Svømning  3:05.91                 
                     
30  Kajsa Salomonsen  2005    389  36.50  1:23.41  2:11.47    2:56.53   
  VAT Copenhagen-MK31  2:56.93                 
                     
31  Freya Ry Nielsen  2005    387  39.73  1:25.50  2:11.77    2:56.89   
  Glostrup Svømmeklub  3:18.79                 
                     
32  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    385  37.82  1:22.01  2:09.60    2:57.17   
  Solrød Svømmeklub  2:58.27                 
                     
33  Caroline Koch  2005    377  37.72  1:22.49  2:10.63    2:58.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:59.89                 
                     
34  Ella Gohr Metz  2005    374  38.99  1:25.28  2:13.31    2:58.93   
  Vest-Brøndby  3:34.38                 
                     
35  Anna R. Strøbek  2005    364  37.51  1:22.11  2:11.38    3:00.54   
  Gentofte Svømme Klub  3:01.01                 
                     
36  Mille Maxwell Berthou  2005    359  37.85  1:24.48  2:13.69    3:01.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
37  Frederikke B. Hansen  2005    357  36.95  1:22.76  2:12.52    3:01.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
38  Signe Eie  2005    354  36.95  1:22.42  2:11.84    3:02.24   
  Herlev Svømning  3:06.23                 
                     
39  Ida-Marie Nørgaard  2005    353  38.74  1:25.49  2:14.58    3:02.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:17.23                 
                     
40  Camilla Porsdal  2005    351  41.01  1:28.01  2:15.85    3:02.73   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
41  Nanette Skou Clausen  2005    349  37.56  1:23.40  2:13.03    3:03.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.38                 
                     
42  Josefine Staudt  2005    335  40.58  1:28.76  2:18.31    3:05.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.91                 
                     
43  Nikoline R. Amstrup  2005    325  39.85  1:28.00  2:17.56    3:07.50   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
44  Ronja K. S. Josephsen  2005    319  38.91  1:25.08  2:16.37    3:08.68   
  Slangerup Svømmeklub  3:16.47                 
                     
45  Anna Mundt Karup  2005    306  37.01  1:25.70  2:18.89    3:11.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
46  Lise Refsgaard  2005    283  41.36  1:31.41  2:23.82    3:16.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:16.84                 
                     
Frederikke Larsen  2005              DNS   
  Søllerød Svømmeklub  3:01.40                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005                akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.77                 
                     
Alba Vendelboe-Schack  2005              DSQ  sw 4,4 
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.23                 
                     
Cecilie G. Mortensen  2005              DSQ  sw 8,3 v 175 m 
  Gentofte Svømme Klub  2:59.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:35 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Noe  2004    658  29.56  1:04.07  1:39.70    2:14.93   
  Dragsholm Svømmeklub  2:14.61                 
                     
Casper Madsen  2004    655  30.46  1:05.65  1:40.79    2:15.12   
  Slagelse Svømmeklub  2:17.34                 
                     
William Ølshøj  2004    613  29.96  1:05.18  1:41.66    2:18.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.31                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    607  29.69  1:05.33  1:42.89    2:18.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.94                 
                     
Mathias Christensen  2004    599  30.71  1:05.74  1:42.81    2:19.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.44                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    580  31.34  1:08.27  1:44.22    2:20.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.67                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    539  30.45  1:05.49  1:42.42    2:24.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.32                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    538  32.24  1:10.14  1:47.79    2:24.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.91                 
                     
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    526  31.85  1:08.73  1:46.89    2:25.37   
  Ringsted Svømme Klub  2:27.44                 
                     
10  Silas Waterval  2004    522  32.27  1:09.51  1:46.99    2:25.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:29.33                 
                     
11  Alexander Vergereau  2004    503  31.78  1:09.43  1:48.98    2:27.51   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.76                 
                     
12  Andreas Stampe Dalgaard  2004    489  32.28  1:11.15  1:49.90    2:28.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.50                 
                     
13  Joakim Grøn-Henriksen  2004    483  33.25  1:11.80  1:50.84    2:29.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.18                 
                     
14  Alfred Balslev Jørgensen  2004    465  33.05  1:11.48  1:51.27    2:31.42   
  Søllerød Svømmeklub  2:37.80                 
                     
15  Phillip Niemann Madsen  2004    454  33.81  1:11.86  1:51.68    2:32.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.59                 
                     
16  Lucas Nielsen  2004    451  33.32  1:12.72  1:53.70    2:33.06   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.18                 
                     
17  Kasper Thorn  2004    450  32.73  1:12.31  1:52.72    2:33.17   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.60                 
                     
18  Mikkel Roed  2004    449  32.33  1:11.55  1:53.02    2:33.28   
  Køge Svømmeklub  2:41.29                 
                     
19  William Studsgaard  2004    433  34.61  1:15.07  1:55.18    2:35.11   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
20  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    429  34.11  1:14.43  1:55.43    2:35.56   
  Vest-Brøndby  2:45.68                 
                     
21  Julian Birch  2004    425  32.91  1:10.96  1:52.26    2:36.02   
  Søllerød Svømmeklub  2:39.51                 
                     
22  Bertram Grøn Brandelev  2004    405  32.65  1:12.00  1:54.11    2:38.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.79                 
                     
23  Sebastian Hviid Larsen  2004    401  34.44  1:15.36  1:56.98    2:39.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  William Leth  2004    399  34.70  1:16.07  1:58.69    2:39.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.09                 
                     
25  Tobias Mølbak  2004    398  33.07  1:12.94  1:56.10    2:39.52   
  Ringsted Svømme Klub  2:42.87                 
                     
26  Victor Dyrhauge  2004    387  34.00  1:14.23  1:57.49    2:41.06   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.59                 
                     
27  Marius Kjær Hoelgaard  2004    384  33.54  1:13.84  1:57.34    2:41.49   
  Hvidovre Svømmeklub  2:57.66                 
                     
28  Eigil Sigfusson  2004    372  35.08  1:16.21  2:01.99    2:43.11   
  Helsingør Svømmeklub  2:49.23                 
                     
29  Niklas Wiese Dobel  2004    370  35.00  1:16.05  1:59.07    2:43.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.72                 
                     
30  Anders K. Kortegaard  2004    350  34.13  1:14.76  1:59.27    2:46.49   
  JGI Svømning                   
                     
31  Jannik Jørgensen  2004    350  35.28  1:17.57  2:01.89    2:46.57   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
32  Troels Fode  2004    339  36.71  1:20.18  2:04.45    2:48.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.96                 
                     
33  Michael Halck  2004    339  35.57  1:18.25  2:03.91    2:48.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.94                 
                     
34  Mads Naver  2004    332  36.70  1:18.88  2:03.82    2:49.37   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
35  Mads Liechti  2004    327  36.10  1:19.18  2:04.42    2:50.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.57                 
                     
36  Jonathan Beck  2004    321  36.51  1:20.49  2:05.43    2:51.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
37  Frederik Lund Hirsbak  2004    297  37.11  1:20.91  2:08.47    2:55.86   
  JGI Svømning  2:50.75                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DSQ  sw 8.3 v 120m 
  Gentofte Svømme Klub  2:37.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:09 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  22:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006    727  31.51        1:07.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.59                 
                     
Ida Skov Kragh  2006    703  32.05        1:08.53   
  Slangerup Svømmeklub  1:10.71                 
                     
Falka Tind  2006    702  31.64        1:08.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.90                 
                     
Mathilde Severs  2006    674  32.09        1:09.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.18                 
                     
Malu Melody Christensen  2006    672  30.80        1:09.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.44                 
                     
Agnete Boelt  2006    665  31.90        1:09.80   
  Sigma Swim Allerød  1:10.59                 
                     
Astrid Mulipola  2006    654  32.08        1:10.18   
  Sigma Swim Allerød  1:12.35                 
                     
Mille Frydendahl  2006    640  33.87        1:10.70   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.09                 
                     
SIF Bramm  2006    617  34.04        1:11.56   
  JGI Svømning  1:13.97                 
                     
10  Liva la Cour  2006    611  33.02        1:11.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.82                 
                     
11  Liva Gottorp Sørensen  2006    600  33.66        1:12.22   
  Vest-Brøndby  1:15.26                 
                     
12  Julie Brix Østergaard  2006    598  33.43        1:12.32   
  Køge Svømmeklub  1:16.41                 
                     
13  Sofie Amalie Krag  2006    587  34.22        1:12.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.48                 
                     
14  Zoe Overby Traberg  2006    577  34.95        1:13.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.66                 
                     
15  Cille Winskov Rasmussen  2006    575  34.15        1:13.27   
  Roskilde Svømning  1:12.42                 
                     
16  Amalie Backhausen  2006    564  33.94        1:13.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.76                 
                     
16  Mie Ankersen  2006    564  33.64        1:13.73   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:15.57                 
                     
18  Silje Mathiasen  2006    559  34.13        1:13.94   
  SVØM Korsør  1:15.00                 
                     
19  Andrea Lindberg Vedøe  2006    558  35.63        1:14.02   
  Sigma Swim Allerød  1:15.57                 
                     
20  Kamma Rasmussen  2006    549  34.83        1:14.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.54                 
                     
21  Emilie Hartvig-Olsen  2006    547  34.43        1:14.47   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:14.75                 
                     
22  Alba Mantoni  2006    542  33.71        1:14.72   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.82                 
                     
23  Klara-Sofie Bollmann  2006    541  34.84        1:14.78   
  Køge Svømmeklub  1:15.14                 
                     
24  Andrea Nøhr Petersen  2006    539  35.63        1:14.88   
  Køge Svømmeklub  1:15.76                 
                     
25  Rikke Therp  2006    534  35.10        1:15.11   
  Vest-Brøndby  1:17.74                 
                     
26  Alma Møller-Ern  2006    533  35.19        1:15.15   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:15.63                 
                     
27  Beatrice Buhr Müller  2006    530  34.93        1:15.26   
  Kalundborg SK  1:17.36                 
                     
28  Emilie Wilms Jensen  2006    530  34.09        1:15.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.38                 
                     
29  Athena Haugsted Pihl  2006    525  33.87        1:15.52   
  Hillerød Svømmeklub  1:18.97                 
                     
29  Jasmine Løkkegaard  2006    525  34.54        1:15.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.90                 
                     
31  Alberte Pedersen  2006    521  35.12        1:15.69   
  Holbæk Svømme Klub  1:17.07                 
                     
32  Freja Juul  2006    515  35.60        1:15.99   
  Næstved IF  1:17.35                 
                     
33  Sara Kaarup Andersen  2006    514  34.93        1:16.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.09                 
                     
34  Mathilde Holm Villadsen  2006    513  35.36        1:16.11   
  Solrød Svømmeklub  1:16.76                 
                     
35  Laura Meyer  2006    505  36.69        1:16.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.36                 
                     
35  Siv Reimer  2006    505  33.95        1:16.51   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.87                 
                     
37  Caroline Rygaard Hansen  2006    504  37.19        1:16.56   
  Solrød Svømmeklub  1:15.97                 
                     
38  Julie Eriksen Tankmar  2006    503  34.72        1:16.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.54                 
                     
39  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    494  37.37        1:17.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:18.99                 
                     
40  Henriette Roos  2006    491  36.38        1:17.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.71                 
                     
41  Monika Dragieva  2006    489  34.77        1:17.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.67                 
                     
42  Leonora M Postgaard  2006    488  36.55        1:17.36   
  Glostrup Svømmeklub  1:19.41                 
                     
43  Emily Reuter  2006    488  36.60        1:17.38   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.86                 
                     
44  Bianca Roos  2006    487  35.63        1:17.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.94                 
                     
45  Dikte Johanne Schrøder  2006    485  36.03        1:17.53   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.38                 
                     
46  Stella Demuth Andersen  2006    485  36.89        1:17.54   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.02                 
                     
47  Kamille Bentsen  2006    482  35.74        1:17.70   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:18.37                 
                     
48  Sofie Larsen  2006    479  38.60        1:17.84   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:19.22                 
                     
49  Johanna Rasmussen  2006    478  37.39        1:17.93   
  VAT Copenhagen-MK31  1:18.84                 
                     
50  Anna Hjorth Christensen  2006    474  36.43        1:18.13   
  Køge Svømmeklub  1:18.43                 
                     
51  Sofia Yuwei Zhang  2006    474  38.04        1:18.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.61                 
                     
52  Katrine Hansen  2006    473  36.91        1:18.18   
  Dragsholm Svømmeklub  1:18.22                 
                     
53  Annette Toft  2006    470  38.61        1:18.36   
  Køge Svømmeklub  1:18.95                 
                     
54  Marie Nissov-Johansen  2006    469  37.90        1:18.39   
  Vest-Brøndby  1:20.10                 
                     
55  Molly Namensen  2006    468  36.53        1:18.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.45                 
                     
56  Rikke Parkhøi  2006    463  36.21        1:18.72   
  Hvidovre Svømmeklub  1:22.22                 
                     
57  Victoria Wiingaard  2006    463  34.54        1:18.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.65                 
                     
58  Ellen Simoni Alfast  2006    462  37.01        1:18.79   
  Herlev Svømning  1:19.49                 
                     
59  Maja Zastrojevic  2006    462  36.21        1:18.81   
  VAT Copenhagen-MK31  1:19.53                 
                     
60  Frederikke Poulsen  2006    455  38.76        1:19.23   
  Dragsholm Svømmeklub  1:19.78                 
                     
61  Anna Blom Bygum  2006    454  38.22        1:19.27   
  Vest-Brøndby  1:20.18                 
                     
62  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    452  36.39        1:19.37   
  Gentofte Svømme Klub  1:17.57                 
                     
63  Nynne Zandra Opperfelt  2006    450  37.25        1:19.47   
  Solrød Svømmeklub  1:17.38                 
                     
64  Lærke Stenholt Røpke  2006    450  37.74        1:19.51   
  JGI Svømning  1:19.31                 
                     
65  Maja Damkjær Bartels  2006    444  38.14        1:19.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.81                 
                     
66  Anna Dietrichsen  2006    443  35.74        1:19.89   
  Slangerup Svømmeklub  1:18.59                 
                     
67  Andrea Kiefer-Hansen  2006    443  37.67        1:19.94   
  Herlev Svømning  1:18.74                 
                     
68  Dicte Laurberg Vedel  2006    439  37.71        1:20.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.30                 
                     
69  Daniella Anderson  2006    431  37.88        1:20.65   
  Solrød Svømmeklub  1:20.35                 
                     
70  Sarah Højlund  2006    428  37.19        1:20.85   
  VAT Copenhagen-MK31  1:20.29                 
                     
71  Amalie Carlsen Risager  2006    423  35.81        1:21.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:19.46                 
                     
72  Charlotte Hjortshøj  2006    421  37.23        1:21.26   
  Solrød Svømmeklub  1:19.00                 
                     
73  Katja Poulsen  2006    421  37.55        1:21.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.08                 
                     
74  Rebecca Ella Madsen  2006    414  36.79        1:21.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.39                 
                     
Jaqueline Haack  2006              DSQ  sw 4,4 
  Solrød Svømmeklub  1:19.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:33 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl-Emil Echardt  2005    697  28.56        1:02.38   
  Roskilde Svømning  1:03.35                 
                     
Valdemar Menck Nielsen  2005    681  28.10        1:02.86   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.65                 
                     
Robert E Falborg Pedersen  2005    641  30.46        1:04.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.60                 
                     
Tobias Rosengaard  2005    624  30.44        1:04.74   
  Sigma Swim Birkerød  1:08.58                 
                     
Casper Puggaard  2005    613  29.85        1:05.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.26                 
                     
August Arup Neergaard  2005    600  30.97        1:05.60   
  Gentofte Svømme Klub  1:08.71                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    597  29.89        1:05.71   
  Hillerød Svømmeklub  1:07.93                 
                     
Julius Svarrer  2005    588  29.20        1:06.03   
  Slangerup Svømmeklub  1:05.73                 
                     
Mads Møller  2005    572  30.21        1:06.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.91                 
                     
10  William Bogø Andersen  2005    564  31.01        1:06.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.40                 
                     
11  Marius Lundsteen Brøndum  2005    546  30.84        1:07.66   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.49                 
                     
12  Illia Bulba  2005    546  32.56        1:07.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:08.00                 
                     
13  Emil Kruse Enemærke  2005    535  32.41        1:08.13   
  Herlev Svømning  1:11.13                 
                     
14  Mikkel Andersen  2005    535  32.65        1:08.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.83                 
                     
15  Tobias Rehder Knudsen  2005    531  32.60        1:08.31   
  SVØM Korsør  1:12.23                 
                     
16  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    527  31.56        1:08.46   
  Roskilde Svømning  1:09.51                 
                     
17  Malthe Foged  2005    521  31.75        1:08.72   
  Næstved IF  1:09.26                 
                     
18  Jeppe Bayer Christensen  2005    521  31.85        1:08.76   
  Herlev Svømning  1:11.20                 
                     
19  Bertram Olesen  2005    518  32.49        1:08.88   
  Frederikssund Svømmeklub  1:12.84                 
                     
20  Laurits Boserup  2005    515  33.86        1:09.01   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.27                 
                     
21  Louie Uldall  2005    514  32.18        1:09.05   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.43                 
                     
22  Andreas M Nielsen  2005    513  32.08        1:09.11   
  Slagelse Svømmeklub  1:10.59                 
                     
23  Nicholas H. Hansen  2005    511  32.45        1:09.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.62                 
                     
24  Vincent Matras  2005    505  32.70        1:09.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.12                 
                     
25  Alexander Halken  2005    494  33.53        1:09.96   
  Søllerød Svømmeklub  1:10.66                 
                     
26  Konrad Clausen  2005    484  33.78        1:10.47   
  SVØM Korsør  1:13.06                 
                     
27  August Høy  2005    483  34.46        1:10.51   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:13.10                 
                     
28  Nicholas Simson  2005    477  32.21        1:10.79   
  VAT Copenhagen-MK31  1:11.11                 
                     
29  Louie Hansen  2005    470  31.77        1:11.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.89                 
                     
30  Anders Junker  2005    467  31.00        1:11.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:13.03                 
                     
31  Erik Schmidt  2005    462  32.80        1:11.55   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.00                 
                     
32  Magnus Løfquist  2005    452  32.61        1:12.05   
  Sigma Swim Allerød  1:14.16                 
                     
33  Emil Isaksen  2005    448  31.59        1:12.28   
  Roskilde Svømning  1:13.33                 
                     
34  Theodor Møller  2005    446  35.05        1:12.40   
  Vest-Brøndby  1:13.10                 
                     
35  Lucas Svej  2005    444  34.24        1:12.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.14                 
                     
36  Mads Sørensen  2005    439  34.61        1:12.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.06                 
                     
37  Patrick Skov Vinding  2005    438  33.43        1:12.84   
  Kalundborg SK  1:12.92                 
                     
38  Anders Thøgersen  2005    436  33.08        1:12.96   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.25                 
                     
39  Christian Søe Jepsen  2005    435  35.28        1:12.97   
  SVØM Korsør  1:14.72                 
                     
40  Mathias Bæklund Thygesen  2005    433  33.47        1:13.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:14.56                 
                     
41  Joakim Hjulmand-Lassen  2005    432  32.35        1:13.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:14.99                 
                     
42  Stefan Helding Danielsen  2005    430  34.29        1:13.29   
  Køge Svømmeklub  1:13.02                 
                     
43  Mattias Sand Nielsen  2005    428  34.29        1:13.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.09                 
                     
44  Frederik Grove Ankerdal  2005    425  34.68        1:13.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:14.40                 
                     
45  Calvin Konge Neess  2005    422  33.67        1:13.73   
  Dragsholm Svømmeklub  1:14.30                 
                     
46  Oscar Svensson  2005    422  33.13        1:13.76   
  Hørsholm Svømmeforening  1:13.62                 
                     
47  Sylvester Wichmann Meisner  2005    418  35.91        1:13.98   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:14.57                 
                     
48  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    405  35.85        1:14.73   
  Roskilde Svømning  1:15.28                 
                     
49  Malthe Funk Larsen  2005    399  36.17        1:15.12   
  Sigma Swim Allerød  1:14.26                 
                     
50  Philip Rindum  2005    387  35.02        1:15.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:14.17                 
                     
51  Magnus Kiemer  2005    382  34.00        1:16.21   
  Værløse Svømmeklub  1:15.12                 
                     
52  Adam Bugge Frandsen  2005    367  36.98        1:17.24   
  Ringsted Svømme Klub  1:14.98                 
                     
Oliver Lassen  2005              DSQ  sw 4,4 tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød  1:13.68                 
                     
William Bendix Schmidt  2005              DSQ  sw 4,4 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.60                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 11, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Brage  2005    712  1:12.48  2:33.90  4:03.32    5:12.58   
  JGI Svømning  5:14.17                 
                     
Amalie Wichmann Larsen  2005    690  1:11.54  2:29.96  4:05.65    5:15.88   
  Køge Svømmeklub  5:18.00