2019-08-17   20:20:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Årgang    Udskriftsdato  30 marts 2019   
  Stævne by  Ringssted    Udskriftstidspunkt  10:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 marts 2019         
 
 
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Noe  2004    658  29.56  1:04.07  1:39.70    2:14.93   
  Dragsholm Svømmeklub  2:14.61                 
                     
Casper Madsen  2004    655  30.46  1:05.65  1:40.79    2:15.12   
  Slagelse Svømmeklub  2:17.34                 
                     
William Ølshøj  2004    613  29.96  1:05.18  1:41.66    2:18.14   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.31                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    607  29.69  1:05.33  1:42.89    2:18.61   
  Gentofte Svømme Klub  2:18.94                 
                     
Mathias Christensen  2004    599  30.71  1:05.74  1:42.81    2:19.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.44                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    580  31.34  1:08.27  1:44.22    2:20.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.67                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    539  30.45  1:05.49  1:42.42    2:24.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:23.32                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    538  32.24  1:10.14  1:47.79    2:24.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.91                 
                     
Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004    526  31.85  1:08.73  1:46.89    2:25.37   
  Ringsted Svømme Klub  2:27.44                 
                     
10  Silas Waterval  2004    522  32.27  1:09.51  1:46.99    2:25.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:29.33                 
                     
11  Alexander Vergereau  2004    503  31.78  1:09.43  1:48.98    2:27.51   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.76                 
                     
12  Andreas Stampe Dalgaard  2004    489  32.28  1:11.15  1:49.90    2:28.91   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.50                 
                     
13  Joakim Grøn-Henriksen  2004    483  33.25  1:11.80  1:50.84    2:29.61   
  Ringsted Svømme Klub  2:38.18                 
                     
14  Alfred Balslev Jørgensen  2004    465  33.05  1:11.48  1:51.27    2:31.42   
  Søllerød Svømmeklub  2:37.80                 
                     
15  Phillip Niemann Madsen  2004    454  33.81  1:11.86  1:51.68    2:32.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:29.59                 
                     
16  Lucas Nielsen  2004    451  33.32  1:12.72  1:53.70    2:33.06   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.18                 
                     
17  Kasper Thorn  2004    450  32.73  1:12.31  1:52.72    2:33.17   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.60                 
                     
18  Mikkel Roed  2004    449  32.33  1:11.55  1:53.02    2:33.28   
  Køge Svømmeklub  2:41.29                 
                     
19  William Studsgaard  2004    433  34.61  1:15.07  1:55.18    2:35.11   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
20  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    429  34.11  1:14.43  1:55.43    2:35.56   
  Vest-Brøndby  2:45.68                 
                     
21  Julian Birch  2004    425  32.91  1:10.96  1:52.26    2:36.02   
  Søllerød Svømmeklub  2:39.51                 
                     
22  Bertram Grøn Brandelev  2004    405  32.65  1:12.00  1:54.11    2:38.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:32.79                 
                     
23  Sebastian Hviid Larsen  2004    401  34.44  1:15.36  1:56.98    2:39.13   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  William Leth  2004    399  34.70  1:16.07  1:58.69    2:39.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.09                 
                     
25  Tobias Mølbak  2004    398  33.07  1:12.94  1:56.10    2:39.52   
  Ringsted Svømme Klub  2:42.87                 
                     
26  Victor Dyrhauge  2004    387  34.00  1:14.23  1:57.49    2:41.06   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.59                 
                     
27  Marius Kjær Hoelgaard  2004    384  33.54  1:13.84  1:57.34    2:41.49   
  Hvidovre Svømmeklub  2:57.66                 
                     
28  Eigil Sigfusson  2004    372  35.08  1:16.21  2:01.99    2:43.11   
  Helsingør Svømmeklub  2:49.23                 
                     
29  Niklas Wiese Dobel  2004    370  35.00  1:16.05  1:59.07    2:43.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.72                 
                     
30  Anders K. Kortegaard  2004    350  34.13  1:14.76  1:59.27    2:46.49   
  JGI Svømning                   
                     
31  Jannik Jørgensen  2004    350  35.28  1:17.57  2:01.89    2:46.57   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
32  Troels Fode  2004    339  36.71  1:20.18  2:04.45    2:48.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.96                 
                     
33  Michael Halck  2004    339  35.57  1:18.25  2:03.91    2:48.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.94                 
                     
34  Mads Naver  2004    332  36.70  1:18.88  2:03.82    2:49.37   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
35  Mads Liechti  2004    327  36.10  1:19.18  2:04.42    2:50.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.57                 
                     
36  Jonathan Beck  2004    321  36.51  1:20.49  2:05.43    2:51.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
37  Frederik Lund Hirsbak  2004    297  37.11  1:20.91  2:08.47    2:55.86   
  JGI Svømning  2:50.75                 
                     
Valdemar Birn-Bringgaard  2004              DSQ  sw 8.3 v 120m 
  Gentofte Svømme Klub  2:37.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  30 marts 2019 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark