2019-11-22   07:17:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  14 april 2019   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon    29.21  1:00.77  1:32.85    2:05.08   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    29.01  1:00.96  1:34.22    2:07.85   
Måns Evertsson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.79  1:03.45  1:37.56    2:10.36   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    28.67  1:00.21  1:35.34    2:10.41   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    28.82  1:02.14  1:37.64    2:10.64   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    29.90  1:02.26  1:37.15    2:11.01   
Patrik Petkoczi  2002  Jönköpings Simsällskap    29.89  1:02.65  1:37.39    2:11.41   
Max Feng  2001  Göteborg Sim    31.82  1:05.93  1:40.06    2:12.07   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.97  1:04.07  1:38.07    2:12.62   
10  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    30.94  1:04.53  1:39.46    2:13.50   
11  Ludvig Romare  2004  Trelleborg Sim    30.98  1:05.13  1:39.61    2:13.52   
12  Filiph Castillo Karlsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.80  1:02.98  1:38.56    2:14.00   
13  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    30.85  1:05.00  1:39.99    2:14.17   
14  Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.46  1:07.10  1:42.73    2:14.73   
15  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    30.99  1:05.39  1:40.13    2:14.91   
16  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    30.55  1:04.82  1:40.26    2:15.08   
17  Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    31.11  1:05.95  1:40.99    2:15.33   
18  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    31.15  1:04.96  1:40.50    2:15.94   
19  Daniel Agestav  2002  Jönköpings Simsällskap    31.14  1:06.18  1:42.56    2:16.20   
20  Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    31.07  1:06.34  1:42.10    2:17.49   
21  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    31.45  1:06.63  1:42.92    2:18.06   
22  Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    30.83  1:06.57  1:42.98    2:18.49   
23  Marcus Sundblad  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.53  1:06.54  1:42.96    2:19.03   
24  Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    31.27  1:06.30  1:42.98    2:19.21   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner