2019-11-13   06:47:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2019    Utskriftsdatum  14 april 2019   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:59   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 35, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    31.30        1:04.82   
Axel Lloyd  1999  Trelleborg Sim    32.06        1:06.25   
Simon Svedberg  2001  Falköpings Simsällskap    32.18        1:07.13   
Emil Pettersson  2002  Simklubben Poseidon    33.03        1:08.14   
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.75        1:08.43   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    32.20        1:08.54   
Pontus Hake  2001  Simklubben Poseidon    34.86        1:11.84   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    35.03        1:13.24   
Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    35.91        1:14.82   
10  Runólfur Þorláksson  2002  Armann    36.12        1:15.18   
11  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    36.03        1:15.64   
12  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    37.90        1:18.40   
13  Tobias Karlsson  2002  Jönköpings Simsällskap    39.33        1:20.87   
14  Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    48.51        1:39.19   
Nicolas Nolén  2000  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    31.50        1:04.42   
Love Mellegård Fastén  2003  Göteborg Sim    32.50        1:08.14   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    33.05        1:08.81   
Max Grubesic  2004  Jönköpings Simsällskap    34.77        1:10.99   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    33.91        1:11.03   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.07        1:11.36   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    34.58        1:11.45   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.48        1:11.94   
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.35        1:11.96   
10  Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.38        1:12.78   
11  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim    35.78        1:13.91   
12  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    34.65        1:14.17   
13  Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb    35.28        1:14.40   
14  Elias Löfström  2004  Simklubben Poseidon    35.94        1:15.22   
15  Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    36.68        1:15.52   
16  Elias Anderson  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.64        1:15.55   
17  Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    36.81        1:15.84   
18  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.15        1:16.31   
19  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.27        1:17.04   
20  Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    37.12        1:17.61   
21  Adrian Stude  2004  Kungälvs Simsällskap    39.07        1:18.39   
22  Samuel Lövenklev  2003  Varberg Sim    37.94        1:18.58   
23  Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.99        1:19.05   
24  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    39.57        1:21.79   
25  Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    40.67        1:21.84   
26  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    39.55        1:21.91   
27  David Liu  2004  Jönköpings Simsällskap    39.78        1:22.84   
28  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap    39.93        1:22.97   
29  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    40.92        1:26.33   
30  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    42.58        1:27.87   
31  Filip Carlqvist  2004  Varberg Sim    43.86        1:28.09   
32  Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg    42.44        1:29.14   
33  Santiago Ponce de Leon  2004  Simklubben Poseidon    42.93        1:31.09   
34  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    44.92        1:34.71   
35  Linus Rosdahl  2003  Simklubben Laxen    49.10        1:39.53   
Olle Zetterström  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
                     
 
Gren 35, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lucas Bontidean  2005  Simklubben Poseidon    33.50        1:09.91   
Kailan Jimenez  2005  Varberg Sim    35.31        1:12.54   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    35.22        1:13.65   
Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    35.63        1:13.84   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    35.68        1:13.95   
Philip Björkman  2005  Simklubben Poseidon    36.78        1:14.24   
David Bergqvist  2005  Jönköpings Simsällskap    36.02        1:14.36   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    36.65        1:15.25   
Theo Nordholm  2006  Jönköpings Simsällskap    37.34        1:16.01   
10  Martin Pettersson  2005  Simklubben Poseidon    36.34        1:16.36   
11  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.71        1:17.50   
12  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    36.47        1:17.52   
13  Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    38.17        1:17.81   
14  Nayan Ljungholm  2005  Simklubben Poseidon    38.23        1:18.39   
15  Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    38.47        1:18.90   
16  Love Nystedt  2005  Kungsbacka Simsällskap    39.32        1:20.53   
17  Lucas Larsson  2006  Göteborg Sim    39.30        1:20.71   
18  Karl Oredsson  2006  Simsällskapet Delfin    39.66        1:20.88   
19  Filip Lönnerfors  2006  Simklubben Poseidon    39.52        1:20.93   
20  Hugo Johnsson  2005  Simsällskapet Delfin    40.36        1:21.40   
21  Willgot Malmström  2005  Varberg Sim    39.61        1:21.66   
22  Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    40.06        1:22.34   
23  Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.09        1:22.46   
24  Melker Åkesson  2006  Jönköpings Simsällskap    42.06        1:22.99   
25  Carl Sundqvist  2005  Kungsbacka Simsällskap    38.80        1:23.24   
26  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    40.71        1:23.26   
27  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.29        1:23.34   
28  Bence Barnabás Márkus  2005  Simklubben Laxen    41.38        1:23.66   
29  Oscar Andersson  2006  Uddevalla Sim    41.38        1:23.99   
30  Axel Rydström  2005  Simklubben Poseidon    40.83        1:24.10   
31  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    41.96        1:24.83   
32  Daniel Sainz  2006  Jönköpings Simsällskap    41.73        1:25.00   
33  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.59        1:25.12   
34  Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.33        1:25.54   
35  Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.35        1:26.47   
36  Sigurður Haukur Birgisson  2006  Armann    43.14        1:26.61   
37  Örn Ægisson  2006  Armann    42.78        1:26.72   
38  Vilgot Westman  2006  Jönköpings Simsällskap    43.88        1:27.15   
39  Viggo Johnsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.51        1:27.77   
40  Oliver Holmberg  2006  Varberg Sim    42.99        1:29.08   
41  David Happe  2006  Uddevalla Sim    43.53        1:29.35   
42  Wille Damber  2005  Göteborg Sim    43.80        1:29.60   
43  Max Ha  2006  Göteborg Sim    44.22        1:30.73   
44  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg    42.89        1:31.57   
45  Benjamin Olsson  2006  Simsällskapet Delfin    44.42        1:32.20   
46  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.82        1:32.43   
47  Thure Essén  2005  Strängnäs Simklubb    44.41        1:33.33   
48  Alvin Gesterling  2006  Varberg Sim    46.07        1:33.78   
49  Jonathan Vlanikolin  2006  Simklubben Laxen    47.39        1:35.52   
50  Caspian Rosengren  2005  Simklubben Poseidon    47.45        1:37.87   
51  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    48.03        1:38.25   
52  Gustav Mogren  2005  Varberg Sim    46.72        1:39.10   
53  Jacob Edlund  2006  Ronneby Simsällskap    46.82        1:39.18   
54  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    48.40        1:39.77   
55  Pierrick Lagoguez  2006  Simklubben Poseidon    48.04        1:40.29   
56  Ísak Árni Guðmundsson  2005  Armann    49.62        1:43.17   
57  Felix Grahn  2006  Simklubben Laxen    52.06        1:46.32   
58  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    53.14        1:55.05   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Hugo Sinclair  2005  Göteborg Sim            DSQ   
John Åhlund  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Svante Tjernström  2007  Kungälvs Simsällskap    36.88        1:17.47   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    42.31        1:23.68   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    41.70        1:24.30   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    41.49        1:24.87   
Max Lind  2007  Falköpings Simsällskap    42.24        1:27.02   
Axel Wigstrand  2008  Kungälvs Simsällskap    43.14        1:27.82   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    42.53        1:28.08   
Theodor Grinnemo  2008  Jönköpings Simsällskap    43.58        1:30.06   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    43.18        1:30.81   
10  Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    45.55        1:32.64   
11  Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim    46.78        1:33.03   
12  Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    46.63        1:33.88   
13  Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    46.77        1:35.52   
14  Miles Engdar  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.79        1:35.56   
15  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    48.22        1:36.46   
16  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen    47.70        1:36.54   
17  Viktor Leo  2007  Jönköpings Simsällskap    45.76        1:36.96   
18  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    49.08        1:39.39   
19  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    51.16        1:42.56   
20  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    51.14        1:42.72   
21  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    50.69        1:44.62   
22  Hans Feng  2008  Göteborg Sim    51.85        1:48.20   
23  Josef Holmén  2007  Kungälvs Simsällskap    50.85        1:48.29   
24  Oscar Heden Carlsson  2008  Göteborg Sim    57.64        1:54.23   
25  Erik Göransson Embård  2007  Göteborg Sim    56.56        1:59.11   
26  Rasmus Olsson  2008  Trollhättans Simsällskap    1:02.11        2:05.02   
27  Alvin Blomgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    1:01.99        2:17.30   
Ludvig Kulin  2007  Göteborg Sim            DNS   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner