2019-08-20   21:47:54
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Hansens Flødeis A6 Cup 2019

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hansens Flødeis A6 Cup 2019    Udskriftsdato  27 april 2019   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2019         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2019 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: A6 - 1:44.88 - 2012 
Dansk Senior - Klub: Farum - 1.37.02 - 2017 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton Herrer 1  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:44.85   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      26.52        26.52   
  Mikkel S. Hansen  2000      30.04        56.56   
  Kasper Bonnichsen  2002      24.58        1:21.14   
  Tobias Andersen  1998      23.71        1:44.85   
                     
Triton Sprint  1989  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:46.79   
  Lukas Gustafson  1999      26.48        26.48   
  Claus Hansen  1995      29.97        56.45   
  Rasmus Hasemann  1996      26.16        1:22.61   
  Rasmus Jørgensen  1989      24.18        1:46.79   
                     
Triton Herrer 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:50.18   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      27.75        27.75   
  Oliver Thor Sørensen  2000      30.62        58.37   
  Alexander Ravn Borch  2001      26.94        1:25.31   
  Magnus Aasberg  2001      24.87        1:50.18   
                     
A6 Herrer 1  A6            1:55.21   
  Julius Svarrer  2005      29.51        29.51   
  Anders K. Kortegaard  2004      31.56        1:01.07   
  Nicolai Therkelsen  2003      28.45        1:29.52   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      25.69        1:55.21   
                     
Triton Herrer 3  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:55.59   
  Silas Waterval  2004      29.67        29.67   
  Emil Andersen  1992      32.14        1:01.81   
  Niels Paulli Sparholt  2000      28.04        1:29.85   
  Lasse Darlem Brandt  2003      25.74        1:55.59   
                     
A6 Herrer 2  A6            2:03.27   
  Emil Witzner Hansen  2004      31.81        31.81   
  Victor Toftehøj  2003      34.27        1:06.08   
  Noah Tranum  2004      28.95        1:35.03   
  Marco Stub Olssen  2004      28.24        2:03.27   
                     
Fr. Værk Ståldrenge  2002  Frederiksværk Svømmeklub            2:05.32   
  Daniel Didriksen  2002      29.76        29.76   
  Jacob Koch Larsen  2006      38.47        1:08.23   
  Alexander Asmussen  2004      30.88        1:39.11   
  Thorbjørn Jari Ikkala  2002      26.21        2:05.32   
                     
Vikinger 1  2005  Roskilde Svømning            2:08.23   
  Bertram Nyegaard  2004      33.98        33.98   
  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      34.43        1:08.41   
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005      29.79        1:38.20   
  Sebastian Møller-Munkøe  2005      30.03        2:08.23   
                     
Vsk Boyz Vsk  2003  Vordingborg Svømme Klub            2:08.25   
  Rasmus Capion  2005      33.61        33.61   
  William Larsen  2006      37.28        1:10.89   
  Magnus Juul Hansen  2003      28.42        1:39.31   
  Gustav B. Frederiksen  2004      28.94        2:08.25   
                     
10  A6 Herrer 3  A6            2:16.08   
  Emil Schmidt  2006      34.48        34.48   
  Emil Stenholt Røpke  2004      39.38        1:13.86   
  Frederik Kepp Jensen  2007      33.99        1:47.85   
  Mads Holger From  2004      28.23        2:16.08   
                     
11  Triton Herrer 5  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:20.73   
  Magnus Ravn Borch  2003      32.14        32.14   
  Oscar David Morthorst  2007      42.37        1:14.51   
  Philip Rindum  2005      32.23        1:46.74   
  Noah Sanchez  2006      33.99        2:20.73   
                     
12  Rikkes Disciple  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:23.27   
  Herman Plehn Prehn  2007      38.02        38.02   
  Sebastian Højer Øster  2006      40.39        1:18.41   
  Emil Espinoza  2006      34.77        1:53.18   
  Otto Cairo  2007      30.09        2:23.27   
                     
13  Køge Drenge 1  2004  Køge Svømmeklub            2:28.88   
  Storm Melgaard  2007      38.34        38.34   
  Hjalte Lildballe Møller  2007      47.79        1:26.13   
  Oliver Schultz  2004      29.36        1:55.49   
  Mikkel Skoubo  2008      33.39        2:28.88   
                     
14  Værløse Drenge  2005  Værløse Svømmeklub            2:29.56   
  Magnus Kiemer  2005      33.89        33.89   
  Fabian Holst Krabbe  2005      40.08        1:13.97   
  Christian Kempel Laursen  2008      38.91        1:52.88   
  Kaare Asskildt  2006      36.68        2:29.56   
                     
15  Swim Team Mulle  2007  Roskilde Svømning            2:31.41   
  Frederik Isaksen  2007      35.84        35.84   
  Jonathan Nyegaard  2007      45.60        1:21.44   
  Christoffer Bo Andersen  2007      35.80        1:57.24   
  Sebastian Bruun Ibsen  2007      34.17        2:31.41   
                     
16  Celias Disciple  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:33.56   
  Mathias Larsen  2007      40.84        40.84   
  Thorkild Bjørn  2007      43.02        1:23.86   
  Carl S. Sørensen  2006      36.67        2:00.53   
  Jacob Riiber Hvid  2007      33.03        2:33.56   
                     
17  Vikinger 3  2006  Roskilde Svømning            2:43.53   
  Daniel Skyt  2006      39.07        39.07   
  Morten Hemmingsen  2006      47.65        1:26.72   
  Tobias Møller-Munkøe  2008      40.67        2:07.39   
  Frederik Østerlund  2006      36.14        2:43.53   
                     
18  Køge Drenge 2  2007  Køge Svømmeklub            2:46.56   
  Kristoffer Fjeldsted  2008      43.71        43.71   
  Carl Gustav Christensen  2007      48.91        1:32.62   
  Malthe Sommer  2009      38.28        2:10.90   
  Gustav Hejl-Rasmussen  2007      35.66        2:46.56   
                     
19  A6 Herrer 4  A6            2:52.04   
  Jonas Tornow Rasmussen  2007      37.34        37.34   
  Jacob Uldall-Jessen  2007      53.34        1:30.68   
  Frederik Damsgaard  2006      43.34        2:14.02   
  David Knudsen  2007      38.02        2:52.04   
                     
20  A6 Herrer 5  A6            3:16.16   
  Silas Hammer Toftkær  2009      46.36        46.36   
  Alexander Merl Larsen  2008      49.77        1:36.13   
  Jens Nielsen  2008      56.62        2:32.75   
  Isaac Hammer Toftkær  2009      43.41        3:16.16   
                     
Triton Herrer 6  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Triton Herrer 7  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Triton Herrer 4  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  SW 10.11 
  Nicholas Castella  2007      33.91        33.91   
  Frederik Taubert Løgager  2004      34.81        1:08.72   
  Bertram Grøn Brandelev  2004      28.73        1:37.45   
                     
Værløse Drenge 2  2006  Værløse Svømmeklub            DSQ  SW 10.11 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 april 2019 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  16:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner