2019-10-15   02:05:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SS04 KM 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            30.58   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            30.58   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.19   
Carolina Nordin  1987  Solna Sundbyberg SS 04            33.56   
Karin Axelsson  1970  Solna Sundbyberg SS 04            34.09   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            34.11   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            34.66   
Anna Möller  1965  Solna Sundbyberg SS 04            36.98   
Kicki Molin  1964  Solna Sundbyberg SS 04            38.76   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.24   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.11   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.88   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.04   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.84   
My Falkenstrand  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.13   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            44.67   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.11   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            32.61   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            33.40   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.98   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            36.12   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.09   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.10   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.70   
Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.83   
10  Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.84   
11  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.63   
12  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.41   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            36.35   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.16   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.75   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.02   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.54   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.84   
Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.71   
Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            46.53   
Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            50.83   
10  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.11   
11  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            53.08   
Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:35 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.80   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.83   
Brendon Smith  1998  Solna Sundbyberg SS 04            27.44   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.04   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            28.26   
Daniel Karlsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.67   
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Solna Sundbyberg SS 04            29.98   
Linus Lindén  1993  Solna Sundbyberg SS 04            31.34   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            31.51  TLB 
10  Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            31.73   
11  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            32.14   
12  Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            32.15  TLB 
13  Mihailo Jovanovic  2000  Solna Sundbyberg SS 04            35.27   
14  Rasmus Strandberg  1997  Märsta Simsällskap            36.89   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.91   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.09   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.79   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.83   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.94   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.52   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.00   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.22   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.24   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artjom Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.45   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.72   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.27   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.88   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.42   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.29   
Arjan Akbaro  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.78   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.67   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.11   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            53.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:28 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  18:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.82   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.85   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.56   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            35.94   
Karin Axelsson  1970  Solna Sundbyberg SS 04            36.95   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            37.81   
Kicki Molin  1964  Solna Sundbyberg SS 04            40.51   
Anna Möller  1965  Solna Sundbyberg SS 04            45.29   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.86   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            34.87   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            36.14   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.87   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.92   
My Falkenstrand  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.72   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            43.63   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            33.07   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            33.55   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.32   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.58   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.96   
Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.86   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.22   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            41.49   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.56   
10  Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.14   
11  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.37   
12  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.33   
13  Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.73   
14  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            46.16   
15  Athina Rasidaki  2005  Solna Sundbyberg SS 04            57.45   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            39.71   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.23   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            41.30   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.54   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.59   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.12   
Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.00   
Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.51   
Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.58   
10  Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            45.35   
11  Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            45.39   
12  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            46.93   
13  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            47.41   
14  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.17   
15  Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            48.89   
16  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            49.87   
17  Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.62   
18  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            52.18   
19  Alexandra Klang Fornehed  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.15   
20  Ida Norrbin-Schilling  2008  Solna Sundbyberg SS 04            56.25   
21  Isolde Persson  2009  Solna Sundbyberg SS 04            57.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  18:57 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:02   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.93   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.99   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            32.65   
Daniel Karlsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.90   
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            34.04   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            34.67   
Philip Paraian  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.98   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            37.21   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.84   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            30.70   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            30.74   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.30   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.88   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.89   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.70   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.17   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artjom Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04            33.82   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.49   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.35   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.78   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            39.73   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.82   
Eric Axland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.53   
Hannes Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.53   
Richard Appelberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.25   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            40.22   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.87   
Jonas Chiu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            48.67   
Adrian Calvo  2007  Solna Sundbyberg SS 04            49.15   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            55.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:02 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:39   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.55   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            35.75   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.31   
Carolina Nordin  1987  Solna Sundbyberg SS 04            37.03   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            38.15   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            38.92   
Karin Axelsson  1970  Solna Sundbyberg SS 04            41.47   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            41.94   
Kicki Molin  1964  Solna Sundbyberg SS 04            45.05   
10  Anna Möller  1965  Solna Sundbyberg SS 04            47.43   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.19   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            41.00   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            41.08   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.35   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.11   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            50.77   
My Falkenstrand  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.64   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.97   
Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            42.92   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.31   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            43.82   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            43.95   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.63   
Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            45.00   
Frida Wilmo Johansson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.44   
10  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.47   
11  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.01   
12  Molly Flyglind Selahn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.24   
13  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.28   
14  Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.29  TLB 
15  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            48.34   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Athina Rasidaki  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.03   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            43.09   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            43.47   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            44.50   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.75   
Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            47.95   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.15   
Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.62   
Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            50.76   
10  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            51.06   
11  Vilma Jönsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            51.50   
12  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            51.65   
13  Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            53.09   
14  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            53.18   
15  Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.00   
16  Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.12   
17  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            54.43   
18  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            54.92   
19  Elsa Kagevik  2006  Solna Sundbyberg SS 04            55.18   
20  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            55.58   
21  Isolde Persson  2009  Solna Sundbyberg SS 04            57.93   
22  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            59.82   
23  Ida Norrbin-Schilling  2008  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.80   
Alexandra Klang Fornehed  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:39 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  19:54   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            30.07   
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Solna Sundbyberg SS 04            32.42   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.35  TLB 
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            33.43   
Jens Haraldsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            33.94   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            34.39   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            36.20   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04            37.04   
Daniel Karlsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            37.71   
10  Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            38.54   
11  Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            40.90   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.02   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            32.31   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.36  TLB 
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.56   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.63   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.73   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.90   
Gustav Hancorn  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.75   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.49   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artjom Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04            36.64   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.37   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.89   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.09   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.40   
Brusk Soysuren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            45.84   
Arjan Akbaro  2005  Solna Sundbyberg SS 04            47.07   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            48.75   
Hannes Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            50.41   
Daryl Arvidsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Richard Appelberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.68   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.61   
Jonas Chiu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            54.23   
Adrian Calvo  2007  Solna Sundbyberg SS 04            55.45   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            56.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  19:54 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:18   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            28.14   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            28.27   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            29.13   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04            29.71   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04            30.08   
Karin Axelsson  1970  Solna Sundbyberg SS 04            30.29   
Angelica Norrena  1991  Solna Sundbyberg SS 04            30.55   
Agnes Larsson  1991  Solna Sundbyberg SS 04            31.22   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            31.33   
10  Kicki Molin  1964  Solna Sundbyberg SS 04            33.12   
11  Anna Möller  1965  Solna Sundbyberg SS 04            33.98   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.41   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.73   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            31.90   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.17   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.07   
Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.61   
My Falkenstrand  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.34   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            29.77   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.20   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            31.97   
Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.02   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.47   
Frida Wilmo Johansson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.69   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.14   
Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.74   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.77   
10  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            35.90   
11  Leona Arganti  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.25   
12  Sofia Bäckström  2004  Solna Sundbyberg SS 04            37.39   
13  Ella Mahe  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.46   
14  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.90   
15  Maja Dunder  2005  Solna Sundbyberg SS 04            38.01   
16  Molly Flyglind Selahn  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.72   
17  Alexandra Silverryd  2005  Solna Sundbyberg SS 04            41.45   
18  Athina Rasidaki  2005  Solna Sundbyberg SS 04            49.67   
Amelie Jäntti  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            34.28   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            34.53   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            36.98   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.52   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            37.56   
Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.61   
Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04            37.91   
Stella Gammel  2006  Solna Sundbyberg SS 04            38.31   
Vilma Jönsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.50   
10  Elsa Kagevik  2006  Solna Sundbyberg SS 04            39.81   
11  Louise Axland  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.80   
12  Nellie Edström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            41.00   
13  Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.21   
14  Olivia Nietzsche  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.27   
15  Judit Andersson  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.31   
16  Felicia Wadell  2006  Solna Sundbyberg SS 04            42.50   
17  Ella Lynch  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.67   
18  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            42.92   
19  Emilia Blomström  2008  Solna Sundbyberg SS 04            44.75   
20  Lova Hjort  2007  Solna Sundbyberg SS 04            45.17   
21  Isolde Persson  2009  Solna Sundbyberg SS 04            48.13   
22  Alexandra Klang Fornehed  2007  Solna Sundbyberg SS 04            48.90   
23  Ida Norrbin-Schilling  2008  Solna Sundbyberg SS 04            49.87   
Emilia Lingman  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:18 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:28   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            25.08   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            25.90   
Brendon Smith  1998  Solna Sundbyberg SS 04            25.94   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            26.35   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            26.84   
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Solna Sundbyberg SS 04            27.34   
Lars Pettersson  1974  Solna Sundbyberg SS 04            27.88   
Daniel Karlsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            27.92   
Thiemo Voigt  1970  Solna Sundbyberg SS 04            28.60   
10  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            29.08   
11  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            29.28   
12  Mihailo Jovanovic  2000  Solna Sundbyberg SS 04            30.65   
13  Philip Paraian  2001  Solna Sundbyberg SS 04            31.05   
14  Rasmus Strandberg  1997  Märsta Simsällskap            31.66   
Victor Norlen  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            25.74   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            26.24   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.03   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            27.25   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            27.37   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.29   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            28.69   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04            29.00   
Gustav Hancorn  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.78   
10  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            29.97   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artjom Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04            28.32   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            30.38   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            32.40   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            34.17   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.29   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            35.76   
Arjan Akbaro  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.15   
Hannes Wang  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.92   
Brusk Soysuren  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.33   
10  Daryl Arvidsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            38.90   
11  Eric Axland  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.19   
12  Richard Appelberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            40.64   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            32.85   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            34.21   
Jonas Chiu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            39.75   
Adrian Calvo  2007  Solna Sundbyberg SS 04            40.12   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            44.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:28 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:52   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 9, 100m Medley Damer C, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:23.07   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:23.11   
Asta Revsäter  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:28.02   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:28.57   
Lova Deilert  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:29.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:52 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:52   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 10, 100m Medley Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Olsson  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:24.96   
Nicholas Benyammine  2006  Solna Sundbyberg SS 04            1:25.33   
Adrian Calvo  2007  Solna Sundbyberg SS 04            1:43.70   
Hugo Bentzer  2009  Solna Sundbyberg SS 04            1:54.71   
Jonas Chiu  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:52 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:52   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:11.72   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.06   
Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:22.18   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:22.61   
Linn Lynch  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:32.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:52 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:55   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 12, 100m Medley Herrar B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artjom Ponomarjov  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.88   
Malkolm Nömm  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:19.57   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:19.72   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            1:21.07   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04            1:28.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:55 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:56   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer A, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:11.44   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:18.49   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:19.48   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:21.57   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:26.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:56 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  20:57   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar A, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:02.03   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:05.91   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            1:06.66   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:09.56   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  20:57 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  21:00   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            1:08.39   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:10.97   
Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:12.25   
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04            1:14.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  21:00 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  SS04 KM 2018    Utskriftsdatum  20 december 2018   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  21:00   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 december 2018         
 
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            59.61   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:03.20   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:03.82   
Daniel Karlsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            1:13.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  20 december 2018 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  21:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner