2020-01-28   16:10:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 2019, Sjöbo

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne södra
Plats: Sjöbo Simanläggning Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal
Sponsor: TYR Sverige
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.60 613 2:09.04
50m: 26.13
100m: 58.92
(32.79)
150m: 1:37.40
(38.48)
200m: 2:09.04
(31.64)
2 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 555 2:13.38 +4.34
50m: 27.43
100m: 1:01.02
(33.59)
150m: 1:40.06
(39.04)
200m: 2:13.38
(33.32)
3 Linus Forsgren 2003 SK Triton +0.71 553 2:13.55 +4.51
50m: 27.65
100m: 1:02.27
(34.62)
150m: 1:40.78
(38.51)
200m: 2:13.55
(32.77)
4 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.57 504 2:17.72 +8.68
50m: 29.46
100m: 1:05.49
(36.03)
150m: 1:45.46
(39.97)
200m: 2:17.72
(32.26)
5 Alfred Rosberg 2003 Sjöbo Simsällskap +0.70 478 2:20.15 +11.11
50m: 29.41
100m: 1:03.97
(34.56)
150m: 1:47.64
(43.67)
200m: 2:20.15
(32.51)
6 Jakob Strömland 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.60 476 2:20.34 +11.30
50m: 30.11
100m: 1:07.65
(37.54)
150m: 1:48.20
(40.55)
200m: 2:20.34
(32.14)
7 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran +0.94 476 2:20.40 +11.36
50m: 30.42
100m: 1:07.44
(37.02)
150m: 1:47.65
(40.21)
200m: 2:20.40
(32.75)
8 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.53 468 2:21.20 +12.16
50m: 28.72
100m: 1:04.35
(35.63)
150m: 1:47.47
(43.12)
200m: 2:21.20
(33.73)
9 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.56 463 2:21.64 +12.60
50m: 30.48
100m: 1:07.32
(36.84)
150m: 1:49.10
(41.78)
200m: 2:21.64
(32.54)
10 Jakob Lindskoug 2004 Simklubben Poseidon +0.60 453 2:22.65 +13.61
50m: 30.51
100m: 1:07.94
(37.43)
150m: 1:47.47
(39.53)
200m: 2:22.65
(35.18)
11 Arvid Nilsson 2003 SK Triton +0.61 446 2:23.42 +14.38
50m: 28.58
100m: 1:03.14
(34.56)
150m: 1:50.18
(47.04)
200m: 2:23.42
(33.24)
11 Ivan Sivolov 2003 Simklubben Poseidon +0.71 446 2:23.42 +14.38
50m: 30.16
100m: 1:07.53
(37.37)
150m: 1:51.15
(43.62)
200m: 2:23.42
(32.27)
13 Jonatan Holmquist 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.54 445 2:23.56 +14.52
50m: 29.43
100m: 1:06.40
(36.97)
150m: 1:47.70
(41.30)
200m: 2:23.56
(35.86)
14 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.55 443 2:23.73 +14.69
50m: 31.71
100m: 1:10.12
(38.41)
150m: 1:49.97
(39.85)
200m: 2:23.73
(33.76)
15 Ludvig Romare 2004 Föreningen Trelleborg Sim +0.56 440 2:24.11 +15.07
50m: 29.95
100m: 1:08.35
(38.40)
150m: 1:51.19
(42.84)
200m: 2:24.11
(32.92)
16 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb +0.51 432 2:25.02 +15.98
50m: 30.50
100m: 1:09.97
(39.47)
150m: 1:50.90
(40.93)
200m: 2:25.02
(34.12)
17 Noel Ahlbin 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.48 429 2:25.29 +16.25
50m: 29.94
100m: 1:06.20
(36.26)
150m: 1:51.54
(45.34)
200m: 2:25.29
(33.75)
18 Måns Burmester-Lysell 2004 Simklubben Hajen +0.66 423 2:26.01 +16.97
50m: 31.73
100m: 1:08.07
(36.34)
150m: 1:51.53
(43.46)
200m: 2:26.01
(34.48)
19 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen +0.59 416 2:26.77 +17.73
50m: 31.55
100m: 1:06.53
(34.98)
150m: 1:52.21
(45.68)
200m: 2:26.77
(34.56)
20 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.69 414 2:27.09 +18.05
50m: 31.29
100m: 1:11.74
(40.45)
150m: 1:52.58
(40.84)
200m: 2:27.09
(34.51)
21 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 413 2:27.17 +18.13
50m: 30.69
100m: 1:10.07
(39.38)
150m: 1:52.16
(42.09)
200m: 2:27.17
(35.01)
22 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim +0.65 413 2:27.21 +18.17
50m: 29.61
100m: 1:04.54
(34.93)
150m: 1:54.07
(49.53)
200m: 2:27.21
(33.14)
23 Edvard Levau 2004 Simklubben Poseidon +0.62 408 2:27.79 +18.75
50m: 30.82
100m: 1:07.46
(36.64)
150m: 1:53.61
(46.15)
200m: 2:27.79
(34.18)
24 Hampus Olsson 2003 Sjöbo Simsällskap +0.75 404 2:28.22 +19.18
50m: 30.93
100m: 1:10.41
(39.48)
150m: 1:52.52
(42.11)
200m: 2:28.22
(35.70)
25 Jonathan Fröjd 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 403 2:28.30 +19.26
50m: 32.37
100m: 1:12.02
(39.65)
150m: 1:55.82
(43.80)
200m: 2:28.30
(32.48)
26 Axel Sandberg 2004 Simklubben Poseidon +0.62 394 2:29.53 +20.49
50m: 32.58
100m: 1:12.42
(39.84)
150m: 1:56.53
(44.11)
200m: 2:29.53
(33.00)
27 Elias af Trampe 2004 Simklubben Poseidon +0.69 382 2:31.08 +22.04
50m: 31.11
100m: 1:09.49
(38.38)
150m: 1:56.95
(47.46)
200m: 2:31.08
(34.13)
28 Elias Löfström 2004 Simklubben Poseidon +0.64 346 2:36.08 +27.04
50m: 32.47
100m: 1:12.56
(40.09)
150m: 1:59.80
(47.24)
200m: 2:36.08
(36.28)
29 Melvin Lentonsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.54 345 2:36.25 +27.21
50m: 31.71
100m: 1:13.11
(41.40)
150m: 2:00.48
(47.37)
200m: 2:36.25
(35.77)
30 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.55 285 2:46.41 +37.37
50m: 34.50
100m: 1:16.15
(41.65)
150m: 2:03.51
(47.36)
200m: 2:46.41
(42.90)
- Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap +0.53 DSQ
- Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-09 09:14:56
2019-11-09 09:16:16 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner