2020-01-20   20:16:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Region 2019, Sjöbo

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Skåne södra
Plats: Sjöbo Simanläggning Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 14, 4x100m frisim flickor 16 o y - Direktfinal
Sponsor: Sparbanken Skåne
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Malmö Kappsimningsklubb 16 Malmö Kappsimningsklubb 667 3:56.36
Kristina Orban 2004 AS9804 +0.57 27.57 57.23 57.23
Mollie Morfelt 2003 AG8803 +0.30 27.93 58.48 1:55.71
Tea Winblad 2004 AH7404 +0.29 29.31 1:01.56 2:57.27
Julia Osterman 2004 AS5804 +0.07 28.36 59.09 3:56.36
2 Kiviks Simklubb 16 Kiviks Simklubb 624 4:01.57 +5.21
Thea Brünjes 2004 BF3604 29.11 59.90 59.90
Olivia Hansson 2003 AP5403 +0.23 27.91 57.68 1:57.58
Julia Olsson 2004 AL0804 +0.10 29.09 1:00.88 2:58.46
Elin Lundberg 2003 AP2403 +0.13 29.51 1:03.11 4:01.57
3 Simklubben Hajen 16 Simklubben Hajen 595 4:05.52 +9.16
Elsa Bitzén 2003 AD8203 +0.53 29.52 1:01.34 1:01.34
Freja Werker 2003 AH3203 29.44 1:01.67 2:03.01
Julia Henriksson 2005 AQ5405 +0.16 29.87 1:02.39 3:05.40
Ella Gutenwik 2004 AQ1804 +0.08 28.87 1:00.12 4:05.52
4 SK Triton lag 1 16 SK Triton 588 4:06.46 +10.10
Mica Nolén 2004 AG1204 +0.53 29.24 1:01.17 1:01.17
Siri Bokander 2003 BF8403 +0.01 29.69 1:03.28 2:04.45
Tyra Öhlin 2004 AX5204 +0.45 30.49 1:03.68 3:08.13
Maja Blomliden 2004 AW1804 +0.21 27.57 58.33 4:06.46
5 Vellinge-Näsets Simklubb 16 Vellinge-Näsets Simklubb 583 4:07.09 +10.73
Antonia Sandblom 2003 AG4603 +0.70 29.33 1:01.75 1:01.75
Alice Skoglund 2003 BO5603 +0.15 29.25 1:01.25 2:03.00
Klara Rödin 2003 AE2603 +0.26 29.59 1:02.16 3:05.16
Kajsa Söderholm 2004 AN2404 +0.26 29.01 1:01.93 4:07.09
6 Föreningen Trelleborg Sim 15 Föreningen Trelleborg Sim 578 4:07.80 +11.44
Erma Duratovic 2005 AP2205 +0.56 29.12 1:00.48 1:00.48
Vilma Andersson 2004 AE5604 +0.34 29.23 1:01.21 2:01.69
Alicia Sjögren 2005 AA8205 +0.28 29.84 1:03.13 3:04.82
Tova Kjellberg 2004 AF5204 +0.10 29.89 1:02.98 4:07.80
7 Ystads Simsällskap 16 Ystads Simsällskap 512 4:18.00 +21.64
Irma Nilsson 2004 AD5204 30.27 1:02.41 1:02.41
Linn Martinsson 2004 BB8604 +0.30 30.02 1:03.80 2:06.21
Elvira Eriksson 2003 AJ5803 +0.23 31.08 1:05.58 3:11.79
Elin Kjellberg 2003 AJ7803 30.36 1:06.21 4:18.00
8 Simklubben Poseidon 16 Simklubben Poseidon 510 4:18.42 +22.06
Boel Bergquist 2003 BI2803 +0.66 28.87 1:00.24 1:00.24
Sofia Lund 2003 BP4803 +0.15 30.30 1:04.07 2:04.31
Emma Bontidean 2003 AW1803 +0.11 31.03 1:06.71 3:11.02
Julia Rieschel 2003 BF8203 +0.23 31.94 1:07.40 4:18.42
9 Simklubben Hajen lag 2 16 Simklubben Hajen 493 4:21.40 +25.04
Thea Dahlqvist 2003 AR4603 +0.65 30.21 1:04.25 1:04.25
Lova Persson 2004 AD7604 31.80 1:06.39 2:10.64
Isabell Tretinjak 2003 AH1203 +0.09 30.94 1:04.83 3:15.47
Alma Mårtensson 2004 AD6604 +0.12 31.22 1:05.93 4:21.40
10 Simklubben Sydsim 16 Simklubben Sydsim 478 4:23.98 +27.62
Lovisa Yngvesson 2004 BK5204 +0.63 32.14 1:07.07 1:07.07
Gabriella Wivsätter 2003 AE4603 +0.28 30.94 1:04.43 2:11.50
Matilda Liljekvist 2004 AD7204 +0.19 30.60 1:05.41 3:16.91
Johanna Melin 2003 AL7403 32.21 1:07.07 4:23.98
11 SK Triton lag 2 15 SK Triton 450 4:29.39 +33.03
Isabel Persson 2004 AB3804 +0.60 31.07 1:05.78 1:05.78
Ebba Ringström 2004 AE0604 +0.33 32.55 1:08.29 2:14.07
Emma Ramic 2004 AJ2804 +0.19 30.49 1:05.44 3:19.51
Ida Jeppsson 2004 AW5804 +0.30 32.42 1:09.88 4:29.39
- Malmö Kappsimningsklubb lag  16 Malmö Kappsimningsklubb DSQ
Linnea Liljenfors 2004 AA0804 29.65 1:02.30 1:02.30
Ester Eilertsson 2003 AE0203 +0.37 29.24 1:00.87 2:03.17
Emily Li 2004 BO5804 +0.28 30.30 1:04.60 3:07.77
Agnes Gustafson 2003 BH6403 -0.21
Grenen officiell:  2019-11-09 12:12:36
2019-11-09 19:26:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner