Resultat för Lappeenrannan Talviuinnit 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:01 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m SF (Räpylät) T-12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
|
|
39.32 |
|
|
|
39.32 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m SF (Räpylät) T-12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:01 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:03 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m SF (Räpylät) P-13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caro Reponen |
2009 |
|
|
30.58 |
|
|
|
30.58 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m SF (Räpylät) P-13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Kotikuusi |
1991 |
|
|
18.97 |
|
|
|
18.97 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:03 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:19 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU T-14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kurvinen |
2006 |
|
422 |
34.13 |
1:12.36 |
1:51.50 |
|
2:27.67 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Salo |
2007 |
|
411 |
33.18 |
1:11.91 |
1:51.41 |
|
2:28.93 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
399 |
33.71 |
1:11.29 |
1:50.86 |
|
2:30.46 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Koski |
2005 |
|
327 |
36.84 |
1:17.36 |
1:59.20 |
|
2:40.79 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Helmi Viherkoski |
2005 |
|
326 |
35.71 |
1:16.60 |
1:59.22 |
|
2:40.80 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juulia Turunen |
2006 |
|
286 |
39.47 |
1:23.43 |
2:07.28 |
|
2:48.03 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
2:47.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
|
244 |
39.92 |
1:24.81 |
2:10.83 |
|
2:57.18 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Hirvonen |
2007 |
|
234 |
38.58 |
1:24.31 |
2:13.22 |
|
2:59.52 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Krette Mullamaa |
2007 |
|
227 |
39.96 |
1:26.35 |
2:14.50 |
|
3:01.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ada Puranen |
2006 |
|
209 |
41.53 |
1:29.20 |
2:20.48 |
|
3:06.52 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Salo |
2007 |
|
200 |
43.30 |
1:34.20 |
2:23.57 |
|
3:09.25 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Tuominen |
2007 |
|
166 |
44.96 |
1:36.70 |
2:31.16 |
|
3:21.47 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nea Nokkanen |
2006 |
|
145 |
43.29 |
1:36.84 |
2:33.91 |
|
3:30.50 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilja Hartikainen |
2007 |
|
142 |
47.60 |
1:43.22 |
2:40.76 |
|
3:31.97 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m VU T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
567 |
31.47 |
1:05.41 |
1:39.43 |
|
2:13.79 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
496 |
31.91 |
1:07.47 |
1:43.76 |
|
2:19.92 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
470 |
33.54 |
1:09.97 |
1:46.19 |
|
2:22.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
453 |
33.36 |
1:10.35 |
1:47.69 |
|
2:24.16 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilia Kouvo |
2003 |
|
411 |
33.58 |
1:11.23 |
1:50.26 |
|
2:28.88 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
2:32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Senni Toikka |
2003 |
|
380 |
33.52 |
1:12.37 |
1:53.13 |
|
2:32.82 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oona Kokko |
2003 |
|
348 |
33.69 |
1:13.07 |
1:55.36 |
|
2:37.38 |
|
|
Uinti Imatra |
2:46.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Taru Nekkula |
2003 |
|
290 |
37.38 |
1:18.68 |
2:03.53 |
|
2:47.22 |
|
|
Voikkaan Viesti |
2:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Imke Höfling |
1970 |
|
260 |
40.52 |
1:24.18 |
2:09.13 |
|
2:53.55 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Lassila |
1999 |
|
217 |
39.37 |
1:27.18 |
2:15.89 |
|
3:04.23 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:19 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m VU P-15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Akseli Kuparinen |
2004 |
|
345 |
31.08 |
1:06.06 |
1:44.16 |
|
2:21.68 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nooa Matela |
2005 |
|
341 |
31.99 |
1:08.45 |
1:46.16 |
|
2:22.14 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riku Huuhka |
2005 |
|
323 |
32.33 |
1:09.09 |
1:47.20 |
|
2:24.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Kukkonen |
2005 |
|
298 |
34.35 |
1:12.99 |
1:51.39 |
|
2:28.66 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miko Virtanen |
2005 |
|
294 |
34.69 |
1:13.66 |
1:53.26 |
|
2:29.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maksim Karvanen |
2005 |
|
284 |
31.33 |
1:09.26 |
1:50.18 |
|
2:31.11 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Sarvilahti |
2005 |
|
283 |
33.72 |
1:12.74 |
1:52.58 |
|
2:31.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasperi Haverinen |
2005 |
|
259 |
35.13 |
1:14.45 |
1:55.42 |
|
2:35.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simo Virtanen |
2004 |
|
257 |
32.88 |
1:12.15 |
1:54.67 |
|
2:36.29 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Antero Ruban |
2004 |
|
247 |
34.33 |
1:14.12 |
1:55.25 |
|
2:38.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Molodtsov |
2005 |
|
245 |
35.05 |
1:16.02 |
1:59.45 |
|
2:38.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sauli Jokiniemi |
2005 |
|
219 |
37.19 |
1:18.37 |
2:01.85 |
|
2:44.66 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
2:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Daniel Pessi |
2004 |
|
183 |
39.42 |
1:24.20 |
2:10.19 |
|
2:54.77 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matvey Lyashenko |
2007 |
|
174 |
40.18 |
1:27.09 |
2:14.04 |
|
2:57.71 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Kauppila |
2005 |
|
168 |
39.16 |
1:24.13 |
2:12.92 |
|
2:59.81 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anttoni Sikiö |
2004 |
|
129 |
42.36 |
1:33.47 |
2:25.09 |
|
3:16.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m VU P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
516 |
27.98 |
59.01 |
1:31.40 |
|
2:03.84 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
516 |
28.59 |
59.94 |
1:32.62 |
|
2:03.89 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Manu Ursin |
2002 |
|
475 |
29.00 |
1:00.59 |
1:33.99 |
|
2:07.35 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Issakainen |
2001 |
|
383 |
30.50 |
1:04.48 |
1:40.57 |
|
2:16.80 |
|
|
Uinti Imatra |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Immonen |
2003 |
|
381 |
30.81 |
1:05.46 |
1:41.69 |
|
2:16.98 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
371 |
31.13 |
1:06.57 |
1:42.06 |
|
2:18.27 |
|
|
Pieksän Kuutit |
2:44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Luukkonen |
1998 |
|
356 |
29.94 |
1:04.89 |
1:43.57 |
|
2:20.08 |
|
|
Varkauden Uimarit |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m RU T-10, T-12,T-14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 5, 50m RU T-10, T-12,T-14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 5, 50m RU T-10, T-12,T-14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 5, 50m RU T-10, T-12,T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:51 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m RU P-11, P-13, P-15,M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m RU P-11, P-13, P-15,M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Denis Katunov |
2006 |
|
302 |
|
|
|
|
37.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Luka Valtonen |
2006 |
|
193 |
|
|
|
|
43.68 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leo Lana |
2006 |
|
182 |
|
|
|
|
44.49 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Onni Scharin |
2007 |
|
161 |
|
|
|
|
46.33 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veikko Seppänen |
2007 |
|
161 |
|
|
|
|
46.40 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Heikkola |
2006 |
|
157 |
|
|
|
|
46.75 |
|
|
Uimaseura Aquila |
49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemil Turtiainen |
2006 |
|
148 |
|
|
|
|
47.73 |
|
|
Voikkaan Viesti |
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Leevi Immonen |
2007 |
|
135 |
|
|
|
|
49.11 |
|
|
Lahden Uimaseura |
51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jan Labinskii |
2007 |
|
101 |
|
|
|
|
54.15 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viljami Myllärinen |
2007 |
|
93 |
|
|
|
|
55.58 |
|
|
Uinti Imatra |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemeli Sipari |
2006 |
|
92 |
|
|
|
|
55.86 |
|
|
Uimaseura Aquila |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Gaft |
2006 |
|
90 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joel Turtiainen |
2006 |
|
64 |
|
|
|
|
1:02.82 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eero Kähkönen |
2007 |
|
53 |
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kendro Bobkov |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niilo Niittynen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m RU P-11, P-13, P-15,M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 6, 50m RU P-11, P-13, P-15,M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
560 |
|
|
|
|
30.62 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Luukkonen |
1998 |
|
389 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
Varkauden Uimarit |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
333 |
|
|
|
|
36.42 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Laurila |
1996 |
|
300 |
|
|
|
|
37.68 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Oinonen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:51 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m RU N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
12:54 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m RU M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
12:54 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:31 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m VU T-14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
511 |
30.44 |
|
|
|
1:03.65 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Kurvinen |
2006 |
|
413 |
33.09 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino Ruotsalainen |
2007 |
|
406 |
32.65 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
404 |
32.97 |
|
|
|
1:08.85 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Salo |
2007 |
|
395 |
32.96 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minja Fihlman |
2005 |
|
365 |
33.68 |
|
|
|
1:11.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noora Koski |
2005 |
|
364 |
34.09 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Westerlund |
2006 |
|
356 |
34.13 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Siiri Suna |
2005 |
|
326 |
34.96 |
|
|
|
1:13.93 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexia Heikkilä |
2006 |
|
310 |
35.87 |
|
|
|
1:15.20 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juulia Turunen |
2006 |
|
301 |
36.76 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Romo |
2005 |
|
271 |
36.72 |
|
|
|
1:18.61 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Sarvilahti |
2008 |
|
267 |
37.07 |
|
|
|
1:18.97 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elisa Rita |
2005 |
|
267 |
37.40 |
|
|
|
1:19.01 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Huhtala |
2006 |
|
264 |
37.26 |
|
|
|
1:19.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Inkeri Laakkonen |
2005 |
|
237 |
38.37 |
|
|
|
1:22.24 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ada Puranen |
2006 |
|
214 |
39.82 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Enne Rautio |
2007 |
|
203 |
40.78 |
|
|
|
1:26.60 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabel Rumask |
2006 |
|
199 |
40.59 |
|
|
|
1:27.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Salla Mannerkoski |
2005 |
|
199 |
41.16 |
|
|
|
1:27.10 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aino Metsi |
2007 |
|
189 |
40.50 |
|
|
|
1:28.62 |
|
|
Uinti Imatra |
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Inka Lappalainen |
2006 |
|
158 |
44.75 |
|
|
|
1:34.15 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Saara Virtanen |
2008 |
|
154 |
45.55 |
|
|
|
1:34.95 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Noora Reijonen |
2008 |
|
144 |
46.13 |
|
|
|
1:36.98 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sara Uski |
2009 |
|
121 |
47.68 |
|
|
|
1:42.80 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Amanda Pekkola |
2006 |
|
114 |
49.25 |
|
|
|
1:44.99 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mia Kosonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Imatra |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m VU T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
561 |
28.96 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
482 |
30.86 |
|
|
|
1:04.91 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
471 |
30.86 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia Kouvo |
2003 |
|
444 |
31.37 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Kokko |
2003 |
|
368 |
33.89 |
|
|
|
1:10.99 |
|
|
Uinti Imatra |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Kostamo |
2004 |
|
319 |
36.67 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Taru Nekkula |
2003 |
|
312 |
35.83 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Imke Höfling |
1970 |
|
251 |
39.18 |
|
|
|
1:20.64 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Lassila |
1999 |
|
241 |
37.76 |
|
|
|
1:21.73 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Rastas |
2004 |
|
226 |
40.10 |
|
|
|
1:23.56 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nelli Kettunen |
2003 |
|
225 |
39.56 |
|
|
|
1:23.70 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saara Virekoski |
2004 |
|
191 |
42.01 |
|
|
|
1:28.26 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Kaksonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:31 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:36 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m VU P-15, M, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
Laji 10, 100m VU P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
493 |
27.64 |
|
|
|
56.88 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
383 |
28.92 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topi Immonen |
2003 |
|
373 |
29.76 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
367 |
30.09 |
|
|
|
1:02.76 |
|
|
Uinti Imatra |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Nihtilä |
1985 |
|
340 |
29.48 |
|
|
|
1:04.37 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:36 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:46 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m SU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
360 |
37.20 |
|
|
|
1:17.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
|
280 |
40.04 |
|
|
|
1:24.11 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Hynönen |
2008 |
|
277 |
41.42 |
|
|
|
1:24.39 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Hirvonen |
2007 |
|
261 |
42.46 |
|
|
|
1:26.01 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
|
243 |
43.12 |
|
|
|
1:28.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iiris Pitkänen |
2007 |
|
112 |
55.05 |
|
|
|
1:54.13 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Paulina Pessi |
2008 |
|
112 |
55.15 |
|
|
|
1:54.16 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilja Hartikainen |
2007 |
|
110 |
56.36 |
|
|
|
1:54.61 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m SU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
331 |
38.96 |
|
|
|
1:19.49 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Konnu |
2006 |
|
322 |
38.98 |
|
|
|
1:20.27 |
|
|
Uinti Imatra |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Suna |
2005 |
|
184 |
46.02 |
|
|
|
1:36.71 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Nokkanen |
2006 |
|
122 |
53.24 |
|
|
|
1:50.72 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joanna Riikonen |
2006 |
|
120 |
51.67 |
|
|
|
1:51.41 |
|
|
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m SU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Laitala |
2003 |
|
412 |
35.34 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Pitkänen |
2003 |
|
410 |
35.79 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
403 |
36.18 |
|
|
|
1:14.49 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Puisto |
2003 |
|
389 |
35.93 |
|
|
|
1:15.33 |
|
|
Uinti Imatra |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
382 |
36.42 |
|
|
|
1:15.83 |
|
|
Uinti Imatra |
1:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saara Virekoski |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:46 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:57 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m SU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miska Korkalainen |
2006 |
|
187 |
42.08 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Voikkaan Viesti |
1:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikko Seppänen |
2007 |
|
167 |
42.74 |
|
|
|
1:28.74 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kendro Bobkov |
2006 |
|
161 |
43.17 |
|
|
|
1:29.74 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raman Bajalan |
2007 |
|
147 |
45.17 |
|
|
|
1:32.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matvey Lyashenko |
2007 |
|
135 |
45.48 |
|
|
|
1:35.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilho Teno |
2006 |
|
134 |
47.12 |
|
|
|
1:35.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Gaft |
2006 |
|
78 |
53.94 |
|
|
|
1:54.20 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m SU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Molodtsov |
2005 |
|
242 |
37.26 |
|
|
|
1:18.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miro Järvinen |
2005 |
|
221 |
38.65 |
|
|
|
1:20.82 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riku Huuhka |
2005 |
|
206 |
40.59 |
|
|
|
1:22.81 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maksim Karvanen |
2005 |
|
201 |
39.61 |
|
|
|
1:23.40 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antero Ruban |
2004 |
|
197 |
39.21 |
|
|
|
1:24.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
195 |
40.16 |
|
|
|
1:24.35 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miko Virtanen |
2005 |
|
194 |
40.69 |
|
|
|
1:24.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kasperi Haverinen |
2005 |
|
190 |
42.16 |
|
|
|
1:25.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Korhonen |
2004 |
|
158 |
43.09 |
|
|
|
1:30.47 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petteri Veikkolainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmo Taipale |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m SU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
599 |
27.87 |
|
|
|
58.02 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
57.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
500 |
29.63 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
268 |
36.10 |
|
|
|
1:15.84 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:57 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
13:58 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m VU T-10, T-12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 50m VU T-10, T-12, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
13:58 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:03 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m VU P-11, P-13, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 50m VU P-11, P-13, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
14:03 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:03 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m VU N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
14:03 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:04 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m VU M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Nihtilä |
1985 |
|
427 |
|
|
|
|
26.89 |
|
|
Uimaseura Aquila |
25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
391 |
|
|
|
|
27.70 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Vilhunen |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Varkauden Uimarit |
25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
14:04 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
14:51 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Haverinen |
2007 |
|
376 |
36.97 |
1:20.63 |
2:07.78 |
|
2:48.78 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emmi Salo |
2007 |
|
356 |
36.81 |
1:22.04 |
2:12.60 |
|
2:51.78 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
353 |
37.55 |
1:22.00 |
2:13.24 |
|
2:52.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Ruotsalainen |
2007 |
|
352 |
36.31 |
1:21.52 |
2:13.98 |
|
2:52.53 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
|
332 |
39.63 |
1:25.30 |
2:15.34 |
|
2:55.94 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ella Hynönen |
2008 |
|
304 |
39.03 |
1:28.66 |
2:19.90 |
|
3:01.18 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liisi Lehtiö |
2008 |
|
230 |
46.64 |
1:37.09 |
2:34.16 |
|
3:18.64 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
|
224 |
45.98 |
1:37.18 |
2:37.07 |
|
3:20.58 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olivia Porter |
2007 |
|
205 |
46.44 |
1:42.46 |
2:42.07 |
|
3:26.45 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Awa Laukkanen |
2008 |
|
203 |
47.38 |
1:39.88 |
2:36.54 |
|
3:27.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Netta Korkalainen |
2008 |
|
156 |
54.95 |
1:51.13 |
2:55.07 |
|
3:46.03 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Sarvilahti |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Peltola |
2005 |
|
341 |
36.35 |
1:22.16 |
2:13.86 |
|
2:54.41 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Westerlund |
2006 |
|
301 |
38.48 |
1:25.43 |
2:21.01 |
|
3:01.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
|
288 |
40.65 |
1:30.01 |
2:23.44 |
|
3:04.44 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juulia Turunen |
2006 |
|
267 |
41.94 |
1:31.99 |
2:27.47 |
|
3:09.23 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Chadromtseva |
2006 |
|
261 |
40.74 |
1:28.20 |
2:25.38 |
|
3:10.60 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erin Ovaska |
2006 |
|
250 |
43.56 |
1:34.27 |
2:31.90 |
|
3:13.26 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Huhtala |
2006 |
|
223 |
42.70 |
1:33.50 |
2:33.59 |
|
3:20.90 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Romo |
2005 |
|
213 |
45.63 |
1:34.01 |
2:38.12 |
|
3:23.95 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexia Heikkilä |
2006 |
|
206 |
44.53 |
1:38.21 |
2:37.09 |
|
3:26.28 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabel Rumask |
2006 |
|
161 |
47.50 |
1:45.67 |
2:48.34 |
|
3:43.80 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m SKU T-12, T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Hermonen |
2004 |
|
506 |
34.58 |
1:13.48 |
1:57.13 |
|
2:32.90 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
454 |
34.69 |
1:16.89 |
2:01.78 |
|
2:38.47 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Laitala |
2003 |
|
421 |
34.69 |
1:17.84 |
2:05.11 |
|
2:42.53 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Koukkari |
2004 |
|
387 |
36.03 |
1:19.06 |
2:08.75 |
|
2:47.09 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
380 |
37.24 |
1:20.52 |
2:11.36 |
|
2:48.12 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sanni Knuutila |
1997 |
|
375 |
34.96 |
1:21.44 |
2:08.89 |
|
2:48.96 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Senni Toikka |
2003 |
|
320 |
38.65 |
1:24.10 |
2:17.42 |
|
2:58.00 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kaksonen |
2004 |
|
283 |
41.84 |
1:28.62 |
2:21.37 |
|
3:05.49 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nelli Kettunen |
2003 |
|
188 |
48.24 |
1:42.06 |
2:44.48 |
|
3:32.46 |
|
|
Varkauden Uimarit |
3:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
14:51 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:03 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m SKU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konsta Kukkonen |
2006 |
|
305 |
36.25 |
1:18.21 |
2:05.06 |
|
2:42.75 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Denis Katunov |
2006 |
|
275 |
40.19 |
1:23.87 |
2:10.14 |
|
2:48.53 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Autio |
2007 |
|
272 |
37.45 |
1:20.80 |
2:11.15 |
|
2:49.14 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luka Valtonen |
2006 |
|
235 |
39.17 |
1:23.22 |
2:17.21 |
|
2:57.59 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julius Lekander |
2006 |
|
167 |
46.24 |
1:39.93 |
2:34.51 |
|
3:19.01 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Raman Bajalan |
2007 |
|
155 |
45.89 |
1:37.46 |
2:37.98 |
|
3:23.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Salo |
2008 |
|
147 |
50.45 |
1:41.27 |
2:41.98 |
|
3:27.37 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilho Teno |
2006 |
|
145 |
1:42.33 |
2:42.54 |
3:28.20 |
|
3:28.20 |
|
|
Lahden Uimaseura |
3:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleks Lucijs Jermuss |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Gaft |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matvey Lyashenko |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m SKU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Matela |
2005 |
|
315 |
35.30 |
1:18.29 |
2:05.35 |
|
2:41.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo Virtanen |
2004 |
|
242 |
40.83 |
1:27.76 |
2:14.43 |
|
2:55.71 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
3:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vili Nissinen |
2004 |
|
225 |
37.27 |
1:24.03 |
2:17.31 |
|
3:00.10 |
|
|
Varkauden Uimarit |
3:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sauli Jokiniemi |
2005 |
|
169 |
44.94 |
1:36.51 |
2:36.90 |
|
3:18.10 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anttoni Sikiö |
2004 |
|
122 |
49.88 |
1:50.01 |
2:48.99 |
|
3:40.70 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
4:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli-Pekka Kitinoja |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petteri Veikkolainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Pessi |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m SKU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
461 |
29.64 |
1:04.86 |
1:48.60 |
|
2:21.90 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
421 |
29.85 |
1:09.69 |
1:53.59 |
|
2:26.19 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Issakainen |
2001 |
|
331 |
32.55 |
1:13.54 |
2:01.80 |
|
2:38.37 |
|
|
Uinti Imatra |
2:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:03 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:13 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m SU T-10, T-12, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 19, 50m SU T-10, T-12, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:13 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:16 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m SU P-11, P-13, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 20, 50m SU P-11, P-13, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:16 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Bifins T-12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Krette Mullamaa |
2007 |
|
|
32.16 |
1:06.54 |
|
|
1:06.54 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Virtanen |
2008 |
|
|
36.39 |
1:17.02 |
|
|
1:17.02 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
|
|
45.07 |
1:38.95 |
|
|
1:38.95 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Bifins T-12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivä-Kaisla Seppänen |
2006 |
|
|
28.39 |
58.61 |
|
|
58.61 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inka Timperi |
2002 |
|
|
28.84 |
59.50 |
|
|
59.50 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susanna Leino |
2006 |
|
|
32.18 |
1:05.38 |
|
|
1:05.38 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Leino |
2004 |
|
|
32.62 |
1:07.77 |
|
|
1:07.77 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiina Leino |
2006 |
|
|
33.23 |
1:10.32 |
|
|
1:10.32 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aada Ahonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:21 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:21 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Bifins P-13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caro Reponen |
2009 |
|
|
34.70 |
1:15.66 |
|
|
1:15.66 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saku Virtanen |
2008 |
|
|
37.94 |
1:20.16 |
|
|
1:20.16 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Bifins P-13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Kotikuusi |
1991 |
|
|
21.57 |
47.22 |
|
|
47.22 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Salo |
2004 |
|
|
24.05 |
50.47 |
|
|
50.47 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo Virtanen |
2004 |
|
|
29.00 |
1:00.61 |
|
|
1:00.61 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:21 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m PU N Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Imke Höfling |
1970 |
|
77 |
|
|
|
|
57.17 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:24 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:24 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m PU M Masters, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:24 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:51 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m PU T.12, T-14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Haverinen |
2007 |
|
280 |
40.03 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella Hynönen |
2008 |
|
259 |
39.55 |
|
|
|
1:25.63 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ebba Simberg |
2007 |
|
255 |
38.72 |
|
|
|
1:26.02 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Sarvilahti |
2008 |
|
128 |
47.77 |
|
|
|
1:48.12 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m PU T.12, T-14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
409 |
33.05 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juulia Turunen |
2006 |
|
239 |
40.00 |
|
|
|
1:27.97 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Chadromtseva |
2006 |
|
211 |
41.12 |
|
|
|
1:31.60 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helmi Viherkoski |
2005 |
|
207 |
38.09 |
|
|
|
1:32.21 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada Puranen |
2006 |
|
200 |
42.90 |
|
|
|
1:33.33 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Huhtala |
2006 |
|
190 |
42.77 |
|
|
|
1:34.92 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erin Ovaska |
2006 |
|
183 |
43.45 |
|
|
|
1:36.04 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexia Heikkilä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m PU T.12, T-14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
481 |
32.38 |
|
|
|
1:09.68 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Pesu |
1996 |
|
425 |
31.82 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matilda Lonka |
2003 |
|
348 |
35.96 |
|
|
|
1:17.60 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
314 |
36.96 |
|
|
|
1:20.33 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Koukkari |
2004 |
|
312 |
37.27 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:51 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
15:57 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m PU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Autio |
2007 |
|
208 |
37.76 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikko Seppänen |
2007 |
|
169 |
38.93 |
|
|
|
1:26.90 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sisu Siitonen |
2007 |
|
147 |
42.90 |
|
|
|
1:31.06 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kendro Bobkov |
2006 |
|
110 |
42.97 |
|
|
|
1:40.20 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eemeli Sipari |
2006 |
|
105 |
44.44 |
|
|
|
1:41.75 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m PU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Shavyrin |
2005 |
|
270 |
34.12 |
|
|
|
1:14.35 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Akseli Kuparinen |
2004 |
|
245 |
35.72 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leevi Kukkonen |
2005 |
|
210 |
35.83 |
|
|
|
1:20.84 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maksim Karvanen |
2005 |
|
157 |
39.58 |
|
|
|
1:29.09 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Sarvilahti |
2005 |
|
120 |
42.86 |
|
|
|
1:37.21 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m PU P-13, P-15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
419 |
30.00 |
|
|
|
1:04.24 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Manu Ursin |
2002 |
|
319 |
32.14 |
|
|
|
1:10.35 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ville Luukkonen |
1998 |
|
310 |
30.46 |
|
|
|
1:11.04 |
|
|
Varkauden Uimarit |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Immonen |
2003 |
|
308 |
33.50 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
276 |
32.94 |
|
|
|
1:13.82 |
|
|
Uinti Imatra |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
257 |
32.95 |
|
|
|
1:15.60 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
15:57 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:07 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m RU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Pitkänen |
2003 |
|
423 |
41.05 |
1:26.31 |
2:12.66 |
|
2:59.13 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anniina Kurvinen |
2006 |
|
408 |
41.49 |
1:28.24 |
2:14.95 |
|
3:01.34 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Mäki-Hokkonen |
2007 |
|
383 |
42.53 |
1:29.87 |
2:17.44 |
|
3:05.15 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Ruotsalainen |
2007 |
|
307 |
44.16 |
1:34.77 |
2:27.18 |
|
3:19.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veera Westerlund |
2006 |
|
291 |
48.14 |
1:41.31 |
2:33.58 |
|
3:23.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Hirvonen |
2007 |
|
264 |
49.37 |
1:43.07 |
2:36.87 |
|
3:29.69 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
3:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Rastas |
2004 |
|
226 |
50.03 |
1:46.89 |
2:44.63 |
|
3:40.90 |
|
|
Varkauden Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paulina Pessi |
2008 |
|
169 |
57.98 |
2:00.08 |
3:02.75 |
|
4:03.25 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tatiana Gordina |
1967 |
|
163 |
56.38 |
1:58.83 |
3:02.64 |
|
4:06.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amanda Pekkola |
2006 |
|
114 |
1:01.83 |
2:12.74 |
3:26.34 |
|
4:37.20 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:07 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m RU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaakko Lehvonen |
2002 |
|
318 |
38.28 |
1:24.01 |
2:10.97 |
|
2:56.34 |
|
|
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Laurila |
1996 |
|
305 |
40.82 |
1:26.01 |
2:11.24 |
|
2:58.90 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Korhonen |
2004 |
|
214 |
45.60 |
1:36.49 |
2:28.78 |
|
3:21.14 |
|
|
Pieksän Kuutit |
4:17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
212 |
43.26 |
1:35.32 |
2:29.76 |
|
3:21.94 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luka Valtonen |
2006 |
|
184 |
48.33 |
1:43.75 |
2:38.55 |
|
3:31.69 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Lekander |
2006 |
|
182 |
48.62 |
1:44.94 |
2:39.26 |
|
3:32.15 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leo Lana |
2006 |
|
155 |
50.10 |
1:47.39 |
2:46.70 |
|
3:44.17 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Scharin |
2007 |
|
153 |
50.24 |
1:48.90 |
2:49.03 |
|
3:44.89 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:26 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 4X50m VUV N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:26 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
16:31 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 4X50m VUV M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
16:31 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 1500m VU N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Tamminen |
2005 |
|
554 |
1:11.66 |
2:26.69 |
3:41.30 |
4:57.16 |
18:39.53 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
20:42.45 |
|
|
6:12.92 |
7:27.59 |
8:42.39 |
9:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.54 |
12:29.76 |
13:45.19 |
15:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.13 |
17:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Mäki-Hokkonen |
2004 |
|
547 |
1:10.59 |
2:25.58 |
3:40.41 |
4:55.39 |
18:43.93 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
19:22.13 |
|
|
6:10.01 |
7:24.66 |
8:40.01 |
9:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.46 |
12:25.81 |
13:42.24 |
14:58.65 |
|
|
|
|
|
|
|
16:15.09 |
17:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Tikka |
2003 |
|
525 |
1:11.97 |
2:27.80 |
3:43.23 |
4:58.98 |
18:59.51 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
20:07.35 |
|
|
6:15.23 |
7:31.14 |
8:47.04 |
10:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.65 |
12:36.33 |
13:52.85 |
15:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.30 |
17:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kuuva |
2003 |
|
506 |
1:11.85 |
2:26.92 |
3:42.45 |
4:59.05 |
19:13.79 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
18:36.29 |
|
|
6:16.08 |
7:33.56 |
8:51.65 |
10:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:26.89 |
12:45.05 |
14:02.79 |
15:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16:38.56 |
17:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viljaana Myllärinen |
2004 |
|
479 |
1:13.71 |
2:32.20 |
3:50.28 |
5:08.78 |
19:35.36 |
|
|
Uinti Imatra |
19:48.54 |
|
|
6:26.48 |
7:43.41 |
9:01.48 |
10:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.73 |
12:58.74 |
14:18.37 |
15:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.49 |
18:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silja Kinnunen |
2003 |
|
472 |
1:14.59 |
2:32.53 |
3:50.77 |
5:09.38 |
19:40.54 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
6:27.79 |
7:46.19 |
9:05.40 |
10:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.39 |
13:03.23 |
14:24.18 |
15:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
17:03.76 |
18:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Peltola |
2005 |
|
383 |
1:15.54 |
2:38.34 |
4:01.37 |
5:25.77 |
21:05.92 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
23:41.15 |
|
|
6:50.66 |
8:16.00 |
9:40.96 |
11:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:33.48 |
13:59.94 |
15:26.76 |
16:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
18:18.70 |
19:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minja Fihlman |
2005 |
|
320 |
1:20.96 |
2:48.80 |
4:18.76 |
5:47.28 |
22:23.43 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
24:45.31 |
|
|
7:18.60 |
8:51.24 |
10:24.05 |
11:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13:29.03 |
15:00.09 |
16:32.73 |
18:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
19:33.21 |
20:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Imke Höfling |
1970 |
|
222 |
1:34.58 |
3:16.46 |
4:59.11 |
6:41.34 |
25:18.20 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
22:37.16 |
|
|
8:23.80 |
10:05.60 |
11:47.25 |
13:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.64 |
16:52.82 |
18:34.72 |
20:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
21:58.68 |
23:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappeenrannan Talviuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Lappeenranta |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 1500m VU M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatu Saareks |
2003 |
|
525 |
1:04.63 |
2:13.85 |
3:24.07 |
4:34.72 |
17:31.23 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
18:33.74 |
|
|
5:45.07 |
6:55.42 |
8:05.66 |
9:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.00 |
11:39.41 |
12:50.62 |
14:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.01 |
16:24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
481 |
1:04.47 |
2:14.17 |
3:25.45 |
4:38.12 |
18:02.31 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
18:12.18 |
|
|
5:51.35 |
7:04.14 |
8:17.72 |
9:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.49 |
11:58.34 |
13:11.81 |
14:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.28 |
16:51.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
462 |
1:09.49 |
2:23.17 |
3:36.93 |
4:50.73 |
18:16.77 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
18:05.60 |
|
|
6:05.36 |
7:20.45 |
8:33.57 |
9:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:00.05 |
12:14.06 |
13:27.05 |
14:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.21 |
17:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Immonen |
2003 |
|
411 |
1:09.42 |
2:24.48 |
3:40.37 |
4:56.30 |
19:00.50 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
19:31.34 |
|
|
6:12.98 |
7:30.02 |
8:47.00 |
10:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.47 |
12:38.90 |
13:55.94 |
15:12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.50 |
17:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nooa Matela |
2005 |
|
380 |
1:10.70 |
2:27.54 |
3:45.01 |
5:08.99 |
19:29.88 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
6:29.12 |
7:53.85 |
9:10.49 |
10:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.99 |
13:05.20 |
14:22.30 |
15:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
16:58.71 |
18:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Konsta Kukkonen |
2006 |
|
317 |
1:16.51 |
2:40.23 |
4:05.44 |
5:29.76 |
20:43.27 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
6:53.66 |
8:18.08 |
9:42.00 |
11:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:27.53 |
13:51.37 |
15:14.01 |
16:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
18:02.00 |
19:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miro Järvinen |
2005 |
|
265 |
1:21.04 |
2:47.70 |
4:16.00 |
5:45.71 |
21:59.36 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
28:10.05 |
|
|
7:14.06 |
8:45.43 |
10:15.15 |
11:44.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:13.82 |
14:42.45 |
16:54.68 |
18:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
19:51.12 |
21:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Lappeenrannan Uimarit |
Tulostusaika |
17:27 |
|