2019-12-12   23:43:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-Mästerskapen 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  SFI-MÄSTERSKAPEN 2019    Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019   
  Tävlingsort  Karleby    Utskriftstid  12:04   
  Arrangör  KUS-GSS, JS-PU         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 helmikuu 2019         
 
 
Gren 31, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: AutoliikeNystedt Bilaffär 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Robin Söderholm  2002    587  27.07  57.64  1:28.71    1:58.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:56.42                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    558  27.79  58.64  1:30.15    2:00.64   
  Cetus Espoo  1:59.79                 
                     
Simon Ravals  2003    555  26.81  57.48  1:29.71    2:00.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.97                 
                     
Miro Merinen  2003    555  27.31  58.46  1:30.02    2:00.89   
  Simmis Wanda  2:04.70                 
                     
Jani-Markus Sula  1999    554  27.30  57.98  1:29.51    2:00.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.83                 
                     
Eemil Kylmä  2001    542  27.59  57.78  1:29.11    2:01.82   
  Cetus Espoo  1:58.26                 
                     
Joonas Järvi  2002    533  27.59  58.96  1:30.65    2:02.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:02.54                 
                     
Viktor Thodin  2000    527  26.62  58.01  1:30.22    2:03.02   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:58.46                 
                     
Rasmus Virta  1998    512  28.75  1:00.24  1:32.22    2:04.18   
  Cetus Espoo  2:02.12                 
                     
10  Daniel Rinne  2002    502  28.92  1:00.77  1:33.18    2:04.97   
  Cetus Espoo  2:02.54                 
                     
11  Santeri Herpola  2003    494  26.96  57.91  1:31.40    2:05.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:04.74                 
                     
12  Elias Kalliokoski  2003    491  28.27  1:00.31  1:33.31    2:05.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:09.39                 
                     
13  Jesse Anttila  2002    489  27.84  59.85  1:33.38    2:06.11   
  Kokkolan Uimaseura  2:05.62                 
                     
14  Juuso Syrjälä  2001    459  29.12  1:01.16  1:34.60    2:08.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.28                 
                     
14  Teemu Oksakari  2003    459  29.33  1:01.76  1:35.64    2:08.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:12.09                 
                     
16  Eemil Kankare  2003    457  28.34  1:01.81  1:35.45    2:08.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Leevi Korpinen  2001    423  29.33  1:02.27  1:37.46    2:12.31   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.23                 
                     
18  Juho Marjala  2003    417  29.22  1:02.78  1:37.73    2:12.93   
  Simmis Wanda  2:14.73                 
                     
19  Samuel Syrjänen  2002    365  30.67  1:05.55  1:42.28    2:18.98   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Joona Oksakari  2000    341  28.87  1:03.76  1:42.41    2:22.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:16.71                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  03 helmikuu 2019 
Licensierad till: Kokkolan Uimaseura  Utskriftstid  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner